Kajakiem po Borach Tucholskich

Długi weekend z Olkiem Dobą Bory Tucholskie

Pomysł na aktywny weekend

Marzy Ci się aktywny odpoczynek w stylu #LiveWild? Możesz go spędzić z naszą ekipą i mistrzem kajakarstwa. Olek Doba to postać znana z wielu wielkich osiągnięć takich jak przepłynięcie Oceanu Atlantyckiego kajakiem, ale regularnie również gości na naszych solistowych spływach. Gwarantujemy dobra zabawę i super atmosferę! Live Wild to hasło, które zbliża do natury. Masz ochotę odpocząć od pracy i zgiełku miasta?  Weekend, na który zapraszamy, to czas integracji i resetu od życia codziennego.  Przed nami do pokonania około 40 km kajakiem oraz jedna z tras Marszruty Kaszubskiej wśród lasów Borów Tucholskich. Po spływie czeka nas ognisko na świeżym powietrzu z kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami. Brzmi jak idealny plan na weekend? Dołącz do nas i przeżyj dziką przygodę!

#SolisciTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Mylof
 • Brda
 • Gołąbek
 • Świt lub Piła Młyn
 • Swornegacie

Olek Doba to Solista!

Utytułowany kajakarz. Jako jedyny na świecie przeżył sztorm 10 w skali Beauforta w kajaku. Rzucił wyzwanie Atlantykowi i zwyciężył 3 razy przepływając go rożnymi trasami.  Posiadacz wszystkich odznaczeń stopni krajowych organizacji kajakarskich oraz międzynarodową ICF (International Canoe Federation). Pełen energii, dobrego humoru i pozytywnego nastawienia do życia.  Pasją Olka są nie tylko kajaki, ale także szybowce. Na swoim koncie ma ponad 250 godzin w powietrzu. Żeby było tego mało – Olek skacze również na spadochronie, a dzięki udziałowi w licznych wyścigach i wyprawa kolarskich jest również posiadaczem złotej odznaki turystyki kolarskiej! Ten człowiek to wulkan energii.

Dzień 1- CZWARTEK : Mylof - Brda [19 km, ok. 6h]

Brda rozlewa się po obszarach Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Nasz spływ rozpoczniemy za zaporą Mylof. Obok zapory funkcjonuje sklep z wędzonymi rybami, więc na dobry początek będzie opcja na świeżo wędzona rybę. Początkowo szybki nurt pozwoli wyczuć kajak i oczywiście współpartnera. Przez kilka kilometrów rzeka ciągnie się równolegle do kanału. Podczas spływu zobaczymy rożne gatunki ptactwa oraz wysokie, bujne trawy rosnące przy brzegu. Trasa przebiega przez obszary mocno naruszone nawałnicami parę lat temu, stąd widok powalonych drzew nie powinien być zaskoczeniem. Mimo to, całość tworzy nieco tajemniczy, dziki i ciekawy krajobraz. Metę wyznacza pole namiotowym Brda. Zwieńczeniem pierwszego dnia przygód będzie ognisko i uczta w postaci kiełbasek z grilla! 🙂

Dzień 2 - PIĄTEK: Brda - Gołąbek 19 km, ok. 6h]

Początkowy odcinek trasy nie jest bardzo wymagający. Nurt nie jest szybki, a raz na jakiś czas będą się pojawiać meandry. Brzegi rzeki piętrzą się coraz wyżej i  pojawiają się małe dopływy – Raciaska Struga oraz Czerska Struga. Wąska dolina rzeki prowadzi wśród zielonych brzegów do Woziwody. Chwila relaksu oraz możliwość ciepłego posiłku czy też kawy pozwoli na moment odsapnąć. Kolejnym punktem obok którego przepłyniemy będzie mała elektrownia. Potem czeka na nas już tylko dzika natura. Wreszcie dopływamy do pola biwakowego Gołąbek. Rozbijamy namioty i zbieramy się wokół ogniska, by zjeść i posłuchać o fascynujących przygodach Olka Doby.

Dzień 3 - SOBOTA: Wycieczka rowerowa przez Bory Tucholskie

Aktywny dzień na rowerach! Tak spędzimy około 6 godzin. Kaszubska Marszruta to prawie 200 kilometrów tras rowerowych, które są świetnie przygotowane na wyprawy jednośladem. Ścieżki wśród lasów oraz w pobliżu jezior na pewno zachwycą każdego, a rozległe pola oraz piękne lasy urzekną swoim charakterem. Po drodze będziemy także mieli okazję do zaznajomienia się ze sztuką i kulturą kaszubską. Warto również wspomnieć o interesującej faunie i florze w tych regionach – żyje tu ponad 200 rożnych gatunków kręgowców, a różnorodność flory robi wrażenie. Po całym dniu aktywności spędzimy ostatni wieczór przy ognisku i kiełbaskach. Olek po raz kolejny opowie o swoich inspirujących przygodach na Atlantyku.

Dzień 4 - NIEDZIELA: W POSZUKIWANIU DZIKICH ZWIERZĄT

Ostatni spacer po okolicy, by nacieszyć oczy zielonymi pagórkami oraz odnaleźć jak najwięcej zwierząt. Bory Tucholskie to miejsce, w którym można spotkać ponad 200 gatunków kręgowców. Zakończenie aktywnego długiego weekendu około 12:00.

Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku w niesamowitych okolicznościach przyrody. Pieczone ziemniaki oraz kiełbaski to elementy, bez których porządne ognisko nie istnieje. Rozmowy oraz opowieści o wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego niż rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata z ludźmi nadającymi na tych samych falach. Kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.
Naładowani jednocześnie energią i spokojem możemy wracać do swoich codziennych obowiązków, po to by za jakiś czas znowu przeżyć przygodę nie z tej ziemi.

Kajakiem po Borach Tucholskich 6

Weekend #Live Wild - dlaczego warto jechać?

 • Jedyna okazja na kajakarskie zawody z Olkiem Dobą
 • Aktywny wypoczynek na łonie przyrody zgodnie z ideą „live wild"
 • Poprawa techniki wiosłowania
 • Wieczorne biesiadowanie przy ognisku
 • Niezapomniane opowieści Olka Doby
 • Piękne wspomnienia i dobry humor na resztę miesiąca
 • Zgrana ekipa podróżników, wyciskająca 110% z każdego wyjazdu
 • Zakwasy gwarantowane!

Liderzy wyprawy

Justyna Kucharska

Kokodżambo i do przodu!

Justyna Kucharska

Specjalistka od spraw wschodu - Wschodoznawca z pasji i wykształcenia. Motto życiowe: Life is good! Uwielbia się uczyć nowych rzeczy, obmyślać, jak coś zrobić inaczej. Pociąg do dużych maszyn miała od dziecka, dlatego serwisowanie kombajnów buraczanych na różnych kontynentach to jej dream job (nie żartujemy!)
Poznaj lidera Artboard 3
Justyna Kulczycka

wiatr we włosach i hakuna matata

Justyna Kulczycka

Moja zawodowa codzienność przypomina bardziej sceny z filmów Tarantino niż krajobrazy z National Geographic. Aby to zmienić i dodać życiu kolorytu znalazłam się w Solistach :) Na co dzień sumienna pani doktor, w wolnej chwili niczym superbohater przeobrażam się w podróżnika pełną gębą. Dużo mówię i to podobno nawet z sensem :D Miewam szalone pomysły i co gorsza je realizuję. Jem zbyt dużo czekolady, a w podróży często nadmiernie ekscytuję się otaczającym światem. Kocham góry, bezkres mórz ale moim żywiołem jest powietrze (szczególnie z pozycji paralotni) - dlatego ze mną na tripie na pewno poczujecie wiatr we włosach :)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Justyna Kucharska

Kokodżambo i do przodu!

Justyna Kucharska

Justyna Kulczycka

wiatr we włosach i hakuna matata

Justyna Kulczycka

Justyna Kucharska
Justyna Kulczycka

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

580 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 290 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 290 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • Wynajem kajaków na 2 dni
 • Wypożyczenie wioseł i kamizelek na 2 dni
 • Transport kajaków na miejsce rozpoczęcia spływu
 • 3 Noclegi na polach namiotowych wraz z opłatą klimatyczną
 • Namioty (3 osobowe)
 • Wynajem rowerów turystycznych na trasie
 • Kuchenki do gotowania, gaz, sprzęt kempingowy
 • Parking w bazie Swornegacie
 • Trzy ogniska z kiełbaskami i prowiantem
 • Korzystanie z prysznica na polu namiotowym
 • Ubezpieczenie podróżne Ergo Hestia (do 200 000 zł)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Opiekę doświadczonego lidera

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu na miejsce spływu (Swornegacie) oraz powrotu do domu
 • Wyżywienia poza ogniskami
 • Korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym ( ok. 10 zł)

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Z cyklu Live Wild

Gorce na e-rowerach!

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Jachty Solina

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Vintage photo of beautiful Krutynia river landscape photographed from kayak. Photo with vintage mood effect

Z cyklu Live Wild

Krutynia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Z cyklu Live Wild

Gorce na e-rowerach!

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Jachty Solina

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Vintage photo of beautiful Krutynia river landscape photographed from kayak. Photo with vintage mood effect

Z cyklu Live Wild

Krutynia

Zobacz terminy
Zobacz terminy