Spływ z Olkiem Dobą 4

Z cyklu Live Wild Biebrza

Pomysł na aktywny weekend

Jeśli bycie blisko dzikiej natury, aktywny wypoczynek i zabawa w świetnym towarzystwie to coś co lubicie- dobrze trafiliście! Biebrza to jedna z najdzikszych rzek w Polsce, która zyskała miano „polskiej Amazonki”. Pięćdziesiąt kilometrów- to dystans, który przepłyniemy w trakcie trzech dni, w towarzystwie wyśmienitego kajakarza- Aleksandra Doby. Ta wyprawa w głąb dziewiczej, polskiej przyrody dostarczy nam mnóstwo wspomnień i niepowtarzalnych doświadczeń, pozwoli poczuć dzikość i uwolnić się rutyny dnia codziennego. Daj się porwać i #LiveWild z Solistami!

#SolisciTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Twierdza Osowiec
 • Biały Grąd
 • Brzostowo
 • Ruś

Olek Doba to Solista!

Aleksander Doba to człowiek, który samotnie przepłynął Atlantyk kajakiem (z Afryki do Ameryki Południowej) za pomocą wyłącznie siły swoich mięśni. Zdobył także tytuł „Podróżnika Roku 2015” National Geographic. Oprócz tego Olek lata szybowcami i skacze ze spadochronem. Prawdziwy wulkan energii. Kajakiem opłynął także morze Bałtyckie oraz jezioro Bajkał, a teraz wybierze się z nami na spływ po dzikiej Biebrzy! Będziemy mieli niepowtarzalną okazję posłuchać historii Olka o niezwykłych przygodach na oceanie i oczywiście poprawić swoją technikę wiosłowania pod okiem prawdziwego mistrza.

Dzień 1 - PIĄTEK: Twierdza Osowiec - Biały Grąd [20 km, 7h]

Kajaki wodujemy przy Twierdzy Osowiec i rozpoczynamy spływ. Rzeka Biebrza należy do bardzo spokojnych, nie należy się więc spodziewać wielu przeszkód, czy nagle przyśpieszającego nurtu. Odcinek, którym będziemy płynąć to najdzikszy teren Biebrzańskiego Parku Narodowego. Po drodze z pewnością spotkamy więcej żurawi, kaczek, łabędzi czy bobrów, niż ludzi. Na tym właśnie polega wyjątkowość tego miejsca- odosobnienie, cisza i natura. Po 20 kilometrach dopłyniemy do kompletnie dzikiego, wręcz odizolowanego od cywilizacji pola namiotowego Biały Grąd z miejscem na ognisko i namioty. Ta noc w samym sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego, w otoczeniu bujnej roślinności i zwierząt będzie na pewno niesamowitym przeżyciem dla nas wszystkich!

Dzień 2 - SOBOTA: Biały Grąd - Brzostowo [25 km, 8h]

W dalszą trasę wyruszymy po śniadaniu z naszego pola biwakowego. Czeka nas aż 25 kilometrów spływu, z którym jednak każdy (niezależnie od stopnia zaawansowania) sobie poradzi. Wciąż spokojny, lecz nieco bardziej energiczny nurt poprowadzi nas meandrującym korytem rzeki. Bogata fauna i flora, nienaruszona przez człowieka zachwyci bujnością. Mniej więcej w połowie spływu przystaniemy na jednej z łączek aby rozprostować kości i nabrać sił. Po ośmiu godzinach dopłyniemy do mety dnia drugiego – równie dzikiego jak poprzednie pola namiotowego w miejscowości Brzostowo. Po tak wyczerpującym dniu czeka nas już tylko odpoczynek przy ognisku, pyszna kolacja, słuchanie niesamowitych opowieści Olka Doby i delektowanie się otaczającą nas dzikością przyrody, o którą w dzisiejszym świecie nie jest wcale tak łatwo!

Dzień 3 - NIEDZIELA: Brzostowo - Ruś [10 km, 2h]

W trzeci dzień spływu do przepłynięcia mamy dziesięciokilometrowy odcinek z Brzostowa do miejscowości Ruś. Ostatnie godziny pobytu w Biebrzańskim Parku Narodowym pozwolą nam napawać się dzikością rzeki, odgłosami natury i niesamowitymi krajobrazami. Te trzy dni pośród dziewiczej przyrody naładują nas energią na długi czas! Spływ zakończy się około godziny 13. Niestety wtedy przyjdzie czas na pożegnanie i pamiątkowe zdjęcia. Mamy nadzieję, że pożegnamy się nie na długo! #LiveWild

Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku w niesamowitych okolicznościach przyrody. Pieczone ziemniaki oraz kiełbaski to elementy, bez których porządne ognisko nie istnieje. Rozmowy oraz opowieści o wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego niż rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata z ludźmi nadającymi na tych samych falach. Kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.
Naładowani jednocześnie energią i spokojem możemy wracać do swoich codziennych obowiązków, po to by za jakiś czas znowu przeżyć przygodę nie z tej ziemi.

Spływ dziką Biebrzą 5

Weekend #Live Wild - dlaczego warto jechać?

 • Jedyna okazja na kajakarskie zawody z Olkiem Dobą
 • Aktywny wypoczynek na łonie przyrody zgodnie z ideą „live wild"
 • Poprawa techniki wiosłowania
 • Wieczorne biesiadowanie przy ognisku
 • Niezapomniane opowieści Olka Doby
 • Piękne wspomnienia i dobry humor na resztę miesiąca
 • Zgrana ekipa podróżników, wyciskająca 110% z każdego wyjazdu
 • Zakwasy gwarantowane!

Liderzy wyprawy

Natalia Kędra

Z plecakiem zobaczysz więcej

Natalia Kędra

Zaczęło się od samby karnawałowej i kina, które stało się moim oknem na cały świat. Później spakowałam się i ruszyłam, by zobaczyć wszystko na własne oczy. Zaczęłam na ostro, bo od Indii i później żadna podróż z plecakiem nie była mi straszna ;) Z każdej wyprawy przywożę worek przypraw i lokalne ciuchy. Przez kilka lat pracowałam jako dziennikarka, co nauczyło mnie uważanie słuchać i zaprowadziło w tak różne miejsca jak pracownia słynnej tunezyjskiej rzeźbiarki czy Igrzyska Olimpijskie w Rio. Ale wciąż mi było za mało i dlatego zamarzyłam, żeby dołączyć do Solistów. I wiecie co? Marzenia się spełniają.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Natalia Kędra

Z plecakiem zobaczysz więcej

Natalia Kędra

Natalia Kędra

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

480 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 240 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 240 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • Wynajem kajaków na 3 dni
 • Wypożyczenie wioseł i kamizelek asekuracyjnych na 3 dni
 • Transport kajaków
 • 2 noclegi na polach namiotowych wraz z opłatą klimatyczną
 • Namioty (3 osobowe)
 • Kuchenki do gotowania, gaz, sprzęt kempingowy
 • Dwa ogniska z kiełbaskami i dodatkami
 • Korzystanie z prysznica na polu namiotowym
 • Ubezpieczenie podróżne Ergo Hestia (do 200 000 zł)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Opiekę doświadczonego lidera

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu na miejsce spływu oraz powrotu do domu
 • Wyżywienia poza ogniskami
 • Korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym ( ok. 10 zł)

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Z cyklu Live Wild

Gorce na e-rowerach!

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Jachty Solina

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Górska wyrypa

z Łukaszem Superganem

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Z cyklu Live Wild

Gorce na e-rowerach!

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Jachty Solina

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Górska wyrypa

z Łukaszem Superganem

Zobacz terminy
Zobacz terminy