Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia.

Anna Downar

Z zawodu filolog. Z pasji miłośniczka podróży i świata. Zachwycająca się pięknem natury w każdej jej postaci. Świat najbardziej lubi obserwować z górskich szczytów, najlepiej o wschodach i zachodach słońca. Minimalistka. Najlepiej czuje się w butach trekkingowych i z plecakiem na plecach, a do pełni szczęścia potrzebna jej karimata i śpiwór. Niepoprawna optymistka i marzycielka. Uśmiech i pozytywne nastawienie to jej nierozłączni towarzysze. Czerpie z życia pełnymi garściami, ale lubi też dawać. „Człowiek” to bardzo ważne dla niej słowo, a ludzie poznani podczas podróży są dla niej największą inspiracją.

Więcej o mnie

Podróżuję, bo...

chcę się nauczyć czegoś o świecie.

chce się nauczyć więcej o sobie.

Moje podróżnicze marzenie...

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia.

Moje 3 supermoce...

1. Moc spowalniania molekularnego. Potocznie- „zamrażanie czasu”. Potrafię zamrozić czas w najpiękniejszych miejscach na ziemi, po to by czerpać piękno pełną piersią.

2. Rentgenowski wzrok. Potrafię sprawdzić co znajduje się w lodówce, bez otwierania jej drzwiczek.

3. Moc wysypiania się niezależnie od sytuacji. Wiem, nie da się nią uratować świata, ale jakże to praktyczna moc podczas podróży.

Kraje w których byłam...

Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Chiny, Egipt, Filipiny, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Indonezja, Irlandia, Islandia, Izrael, Katar, Madagaskar, Malezja, Maroko, Niemcy, Portugalia, Singapur, Słowacja, Stany Zjednoczone, Szwecja, Tajlandia, Turcja, Watykan, Wielka Brytania, Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Moje top 3 miejsca na ziemi

Madagaskar

Wyjątkowa kraina, mój koniec świata. To miejsce, gdzie spędziłam najcudowniejsze dwa miesiące mojego życia wśród lokalnej ludności, która urzekła mnie szczerością i dobrocią. Dzika i nieokiełznana przyroda zachwyca na każdym kroku. Tropikalna dżungla skrywa setki gatunków lemurów, których nie zobaczymy nigdzie indziej na świecie, a wierzenia ludzi w przesądy, tabu, czarownice, wiedźmy, opętania, magiczną moc ziół, pogawędki z przodkami nadają wyspie wyjątkowej magii.

Wyspa Siargao na Filipinach

Jeśli szukasz relaksu poza utartym szlakiem na Filipinach udaj się na Siargao! Atmosfera spod znaku aloha, epickie fale idealne dla surferów, lazur oceanu, raj dla nurków, zieleń dzikiej dżungli palmowej zmieszana z błękitem zieleni, wodospady, dziewicze plaże, brak samochodów- kombinacja wręcz idealna.

Tatry

W Tatrach kocham każdy kamyk i każdą skałę. Bo nasze! Bo polskie! Bo takie piękne! Bo są! Odprężają, dają poczucie wolności, uczą pokory, zachwycają ciszą i spokojem.

Moje poprzednie wyprawy

Wyrusz ze mną