Tomasz Habdas

Urodziłem się trochę ponad 30 lat temu w Żywcu, w sercu Beskidów Zachodnich. Tam się wychowałem i tam zrodziła się wielka miłość do gór, która trwa do dzisiaj. Później swoje życie związałem z Warszawą, ale w każdej wolnej chwili uciekam na południe, by choć trochę pobyć nad poziomem morza. Z jednej strony jestem umysłem mocno ścisłym i analitycznym, ale z drugiej uwielbiam przyrodę i naturę. Każdego dnia odnajduję powód do uśmiechu bo radość w życiu jest bardzo ważna.

W górach jestem najlepszą wersją siebie !

Cześć, nazywam się Tomek i kocham góry!

Gdy znajomi pytają mnie czy mam ochotę wybrać się z nimi na wakacje, to pierwsze pytanie jakie zadaję, to czy w planach są jakieś góry. Nowe państwa i regiony, lubię poznawać z nieco wyższego poziomu. Dlatego gdy gdzieś jestem po raz pierwszy, wyszukuję wzrokiem najwyższy punkt i stamtąd podziwiam okolicę. Ale spokojnie. Odnajdę radość z podróżowania również nad wielką wodą, nad jeziorem, czy w zatłoczonych i głośnych miastach. Choć nie ukrywam, że raczej bliżej mi do natury i przyrody niż wielkomiejskiej dżungli.

Moje podróżnicze marzenie...

to Korona Ziemi, czyli najwyższe góry na poszczególnych kontynentach. Na moim koncie dwa szczyty z dziewięciu, ale mam nadzieję, że w ciągu najbliższego roku dodam dwa kolejne do tej listy. Ale marzeń podróżniczych jest znacznie więcej. Większość z nich obraca się jednak wokół gór. Korona Gór Europy, Korona Gór Polski a może i Korona Himalajów… Spory kawał życia jeszcze przede mną, a najlepsi wspinacze są podobno po pięćdziesiątce.

Moje top 3 miejsca na ziemi

Elbrus

Kaukaz/ Rosja

Mój drugi szczyt z Korony Ziemi. To tutaj zrodziła się idea skompletowania wszystkich dziewięciu, bo tak, Korona Ziemi to nie siedem a właśnie dziewięć szczytów. Najwyższy szczyt Kaukazu, wulkan, który dumnie wznosi się nad całym rejon. Jego charakterystyczna kształt widać już z daleka, gdy zagłębiamy się w tą część Rosji. Góra, którą albo się pokocha albo znienawidzi, trudno przejść obok niej obojętnie a już szczególnie, trudno nie zwrócić uwagi na to, co robią z nią Rosjanie.

Mont Blanc

Francja/ Alpy

Pierwsza, naprawdę wysoka góra z jaką miałem styczność. Pierwsza przygoda z chorobą wysokościową, pierwszy biwak pod namiotem na lodowcu i pierwsza tak ogromna radość ze zdobytego szczytu. Mont Blanc to niezła lekcja górskiego życia jaką otrzymałem. Alpy robią ogromne wrażenie i już od pierwszej chwili wiadomo, że człowiek będzie w nie wracał.

Beskidy Zachodnie

Polska- Dom

Czasami nie trzeba wyjeżdżać bardzo daleko, żeby poczuć euforię i radość. Moim miejscem na ziemi, zdecydowanie są Beskidy w których się urodziłem i wychowałem. Żywiec i góry, które go otaczają są i będą dla mnie zawsze najważniejszym miejscem, one są moim Domem.

Moje poprzednie wyprawy

Wyrusz ze mną

Szlakiem dawnych karawan

Maroko Adventure

Zdobądź Dach Afryki 5895 m n.p.m

Tanzania & Kilimandżaro & Zanzibar

Kraina skuta lodem

Islandia Extreme