Szczęście nie jest stacją, lecz sposobem podróżowania...

Renata Łozowska

Na co dzień częściej w szpilkach i w sukience ??, ale buty trekkingowe ?, namiot ?, kajak i wiosła ? oraz wyprawy na łono natury ?zdecydowanie nie są mi obce ? Uwielbiam piękno przyrody. Dziewczyna z wzrokiem utkwionym w chmury. Miłośniczka samolotów ✈, lotnisk i latania - 15 lat w lotnictwie m.in. w sercu operacyjnym i jako dyrektor handlowy prywatnych linii lotniczych pozostawiło swój ślad ? Sprzedawałam czartery międzynarodowe, otwierałam nowe trasy, prowadziłam także bazę lotniczą w Szkocji i tam mieszkałam. Miałam też mieszkać w Kenii, ale życie napisało inny scenariusz ? Ciekawa świata i ludzi. Typ zmysłowca - odbieram świat wokół wszystkimi zmysłami: uwielbiam napawać wzrok pięknymi widokami, a słuch śpiewem ptaków, szumem fal, odgłosem cykad... odkrywać nowe smaki i zapachy. Przykładam dużą wagę do relacji międzyludzkich. Na wyprawę wyruszamy razem, jesteśmy jedną załogą, dbamy o siebie nawzajem i pomagamy sobie ...bo "choć istotne, dokąd gnasz, to najważniejsze w odpowiedniej być załodze!" ? Razem możemy dojść dalej i tworzymy najpiękniejsze wspomnienia! Mam dwa nałogi: słysząc muzykę od razu podśpiewuję ? i… robię setki zdjęć ? Mam żyłkę fotoreporterską – uwielbiam tworzyć wspomnienia i je uwieczniać ? A najchętniej razem z Wami!

Wyrusz ze mną

Podróżuję, bo...

  1. …kto podróżuje ten żyje dwa razy

…bo podróż to przygoda i poszerzanie horyzontów

…bo podróże otwierają umysły i serca

…bo uczą szacunku i pokory

…bo są ucieczką od codziennej rutyny

…bo karmią ciało i umysł i pobudzają zmysły

Moje podróżnicze marzenie...

Bajkał, Syberia i podróż koleją transsyberyjską –  niezrealizowana podróż z lat młodości… ?

Ale tak naprawdę wszędzie, gdzie dotrzeć warto ?

Moje 3 supermoce...

– umiem chodzić na szpilkach ?? …ale bez obawy – w butach trekkingowych także! ?

– empatia, pozytywna energia, uśmiech, którym zarażam i który skraca dystans ?

– multizadaniowość – prywatnie przez wiele lat samodzielna mama dorosłej już córki, a jak wiadomo, to rozwija multizadaniowość i wzmacnia zorganizowanie i odpowiedzialność.

Kraje, w których byłam...

Od A do Z:

Anglia, Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Dania, Egipt, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Hong-Kong, Irlandia, Izrael, Jordania, Kenia, Litwa, Łotwa, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska ?, Portugalia, Rosja, Singapur, Słowacja, Szkocja, Szwecja, Tajlandia, Turcja, Ukraina, USA (Kalifornia i pustynia Mojave), Watykan, Węgry, Włochy, ZEA

Moje top 3 miejsca na ziemi

Bezkresna i pełna kontrastów

Kenia

– za majestatyczność przyrody i różnorodność krajobrazów – od lasów, przez bezkresne sawanny, półpustynie i pustynie, po wodospady. Za miejsca nieskażone wpływem cywilizacji, dziewiczą naturę i kulturę. Za kontrasty. Za wspomnienia. Za dzikie safari, za wielką migrację, za Wielką Piątkę, za Jezioro Turkana różowe od flamingów, za wodospady „Fourteen Falls”, za czarne noce… Hakuna matata!

Gościnna i przepiękna krajobrazowo

Gruzja

– za jej piękno i różnorodność, a zarazem mnóstwo jeszcze zachowanej dzikości i za wspaniałą naturę. Za majestatyczność gór Kaukazu. Za lodowce i Morze Czarne. a Ushguli i Mestię z pięknym maleńkim lotniskiem wśród gór 🙂 Za niesamowitych, przyjaznych, otwartych i gościnnych, wspaniałych ludzi <3 Za doskonałą kuchnię, trafiającą w moje podniebienie.

Absolutnie piękna i pełna barw

Tajlandia

– za bogactwo doznań, absolutne piękno krajobrazów. Za kolory – wiecie, że każdy dzień tygodnia ma tam inny kolor? Za wciąż jeszcze wiele nieskażonych cywilizacyjnie miejsc. Za najpiękniejsze plaże i cudowne wyspy. Za widoki i smaki…

Moje poprzednie wyprawy

  • 70km spływu perełką Mazur
  • 50km trasą kajakową przez Dobrzycę
  • 50km spływu przez jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce

70km spływu perełką Mazur

kajakiem przez Krutynię

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Islandia Interior