Żeby zapalać innych, samemu trzeba płonąć

Radosław Pawlak

Wszystko zaczęło się od małego chłopca z Płocka, który bawił się klockami i uwielbiał tworzyć, budować, dlatego z zawodu został inżynierem budowy. Zawsze kipiał energią i poczuciem humoru i tak zostało mu do dziś. Kiedyś przejął po starszej siostrze podkładkę na biurko z mapą świata. Znajomość kontynentów, mórz, oceanów, państw wraz z ich flagami opanował w mgnieniu oka. Wtedy właśnie urodziło się w nim marzenie, że chciałby zobaczyć te wszystkie miejsca na własne oczy i że to właśnie podróżowanie będzie jego największą pasją.

Wyrusz ze mną

Podróżuję, bo...

… nie mogę wysiedzieć w jednym miejscu. Wszystko muszę zobaczyć na własne oczy i doświadczyć na własnej skórze. Nic tak nie uczy poznawania samego siebie, jak podróże. A poza tym, największy poziom endorfin mam w momencie, kiedy wyciągam plecak lub walizkę.

Moje podróżnicze marzenie...

Jak już wyżej wspomniałem cały świat jest moim marzeniem, jednak z moich „musi see” to:

  • USA/Alaska – z perspektywy campera,
  • Australia – z perspektywy deski surfingowej,
  • Brazylia – z perspektywy roztańczonego karnawału,
  • Kuba – z perspektywy kolorowego Cadillaca,
  • Góry – im wyżej tym lepiej.

Moje 3 supermoce

Im dłużej idę, tym mniejszą ochotę mam się zatrzymywać.
Im wyżej wchodzę, tym bardziej zadzieram głowę do góry.
Robię świetna jajecznicę ?

Kraje, w których byłem...

USA, Włochy, Słowenia, Austria, Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry, Chorwacja, Czarnogóra, Albania, Grecja, Macedonia, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Grecja, Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Turcja

Moje top 3 miejsca na ziemi

Arizona

Raj na ziemi. Widoki, które zapierają dech w piersi. Patrzysz na kanion i zastanawiasz się jak zwykła rzeka mogła stworzyć coś takiego, przyglądasz się dolinie monumentów i wyobrażasz sobie rdzennych Amerykanów jadących konną. Cejrowski wiedział co robi, przenosząc się właśnie do Arizony.

Nowy Jork

Betonowa dżungla, do której zawsze mnie ciągnęło. Ilości ludzi, kultur, smaków, historii w jednym miejscu pozwał poczuć się jakbyś miał cały swiat w jednym miejscu. Jak tylko zobaczyłem pierwszy odcinek „Przyjaciół” wiedziałem, że to będzie mój dom.

Włochy

Jedzenie, jedzenie i jeszcze raz jedzenie.  Kto nie uwielbia jeść pizzy i makaronów. Ale Włochy to również wspaniała kultura i cudowne widoki. Jak tylko uda mi się zbudować dom na kółkach, to właśnie Półwysep Apeniński będzie pierwszym miejscem, do którego się udam.

Moje poprzednie wyprawy

  • 70km spływu perełką Mazur