Let's discover the world!

Pawka P

Obecnie mieszkam w Warszawie i pracuję w bankowości. Uwielbiam w zasadzie każdy rodzaj sportu i aktywności fizycznej - piłka nożna, snowboard, wake, squash, a od niedawna taniec. Ale to podróże są moją prawdziwą pasją. Im bardziej zakręcone pomysły na wyprawę tym lepiej! Łowić krewetki na Alasce? Samotna podróż autostopem przez 40 dni? Spanie pod namiotem na Islandii? To wszystko przeżyłem i już nie mogę się doczekać kolejnych doświadczeń i przygód życia!

Więcej o mnie

Podróżuję, bo...

Sprawia mi dziecięcą frajdę odkrywanie i doświadczanie świata. Bo świat jest ciekawy. Bo z podróżą zawsze jest związana niesamowita przygoda! Bo uwielbiam, gdy czeka mnie coś nieoczekiwanego!

Moje podróżnicze marzenie...

Tanzania, aby zobaczyć na własne oczy wielką migrację zwierząt w parku Serengeti.

Kuba, żeby zatańczyć salsę na ulicach Hawany.

Grenlandia, aby zrobić ‘aniołka’ na śniegu…

Moja lista chyba nigdy się nie kończy!

Moje 3 supermoce

Super moc radzenia sobie w extremalnych warunkach i dostosowywania sie do otaczajacego otoczenia.

Super moc poczucia humoru.

Super moc organizowania najlepszych wypraw!

Kraje, w których byłem...

USA, Islandia, Maroko, Gruzja, Armenia, Iran, Japonia, Filipiny, Norwegia, Rosja, Portugalia, Hiszpania, Francja, Monako, Holandia, Belgia, Dania (w tym Wyspy Owcze), Niemcy, Szwajcaria, Włochy, San Marino, Austria, Czechy, Litwa, Ukraina, Serbia, Rumunia, Bułgaria, Grecja, Wielka Brytania

Moje top 3 miejsca na ziemi

Japonia

Japonia zachwyca zupełnie inną kulturą, niż taką jaką znamy w Europie. Można tutaj zaobserwować połączenie tradycji i nowoczesności – z jednej strony super szybkie pociągi Shinkansen, a z drugiej strony przywiązanie do tradycji gejszy. Takich kontrastów w Japonii jest cała masa i to w niej urzekło mnie najbardziej!

Islandia

Islandia to miejsce, do którego chce się wracać przede wszystkim za absolutnie niespotykane, surowe i cudowne elementy przyrody – wodospady, gejzery, lodowce, wulkany… Tutaj można poczuć jak silna i bezwzględna jest natura, a zarazem piękna.

Włochy

Nie ma dla mnie lepszego miejsca na wakacje, zwolnienie tempa i naładowanie akumulatorów. Italię kocham za pyszną kuchnię, słoneczną pogodę, zimne drinki i styl bycia południowców 🙂 Moim marzeniem jest wybudowanie domku wśród winnic Toskanii.

Moje poprzednie wyprawy

  • Kraina gejszy i samurajów
  • Kraina Ognia i Lodu
  • Kraina skuta lodem
  • Gruzja aktywnie
  • Podróż do źródeł