Zawsze blisko gór

Paweł Zadrożny

Od 4 lat w podróży, mieszkałem na czterech kontynentach i mam ciągle apetyt na więcej. Jestem zapalonym narciarzem, instruktorem, uwielbiam skitouring. Oprócz tego często się wspinam, chodzę po górach, jeżdżę na rowerach downhillowych, czytam kryminały i książki podróżnicze. Kiedy nie jestem na wyprawie, na pewno planuję kolejną ;)

Więcej o mnie

Podróżuję, bo...

Podróżuję, bo uwielbiam poznawać, bo każdy wyjazd budzi we mnie dreszczyk emocji i daje niesamowitego kopa. Ludzie, których spotykam na wyjazdach inspirują mnie, a nawiązane podczas podróży znajomości trwają latami i łączą w swój niepowtarzalny sposób. Podróżami zarazili mnie moi rodzice. Od kiedy pamiętam (a nawet wcześniej) zabierali mnie w przeróżne podróże po Polsce i całej Europie. Tak już zostało i od około 4 lat jestem w trakcie jednej wielkiej podróży. Lubię w różnych miejscach zatrzymać się na trochę dłużej i skosztować życia wg lokalnych zwyczajów i tradycji. Kiedy wracam do domu, zazwyczaj planuję kolejne wyjazdy. W tym roku spędziłem w Polsce niecały miesiąc i odwiedziłem 5 kontynentów, podróży nigdy dość!

Moje podróżnicze marzenie...

Trekking po górach Patagonii….

Moje 3 supermoce

Na wyjeździe ogarnę wszystko, prawie nigdy się nie gubię i pływam w najzimniejszych jeziorach świata!

Kraje, w których byłem...

Andora, Australia, Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Japonia, Kanada, Kenia, Luksemburg, Mołdawia, Monako, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Portugalia, Rumunia, Singapur, Słowacja, Słowenia, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Szwecja, Tajlandia, Tanzania, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy

Moje top 3 miejsca na ziemi

Alaska

Alaska zachwyca ogromnymi przestrzeniami. Tak ogromnymi, że czujesz się mały. Na horyzoncie widzisz góry, z których najwyższe szczyty osiągają 5000-6000m, a przed nimi 100-150km lasów i niedostępnych miejsc. Alaska jest wspaniale naturalna, czysta i surowa.

Nowa Zelandia

Nowa Zelandia była od kiedy pamiętam moim podróżniczym marzeniem. Kiedy w maju miałem okazję sam przejechać obie wyspy z północy na południe, nawet przez chwilę się nie zastanawiałem. Każdy kilometr tego kraju zachwyca. Zieleń nigdzie nie jest tak zielona jak w Nowej Zelandii, aktywność wulkaniczna widoczna jest wszędzie, a mieszkający tam ludzie są najbardziej serdecznymi na świecie.

Islandia

Tak blisko, a tak inaczej. Islandia jest pełna kontrastów, robi ogromne wrażenie kolorami, zapachami i dźwiękami. Rozległe pola zastygłej magmy, wulkany, gejzery, a wieczory spędzone w gorących źródłach. Nie można zapominać o pięknych zorzach polarnych. Kto raz pojedzie na Islandię, na pewno zakocha się w tym kraju.

Moje poprzednie wyprawy

  • Zdobądź Dach Afryki
  • Road Trip po kraju kangurów
  • Kraina Ognia i Lodu
  • Road trip przez krainę 1000 jezior
  • Magia Buddyzmu

Annapurna Base Camp

Indie i Nepal

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Islandia Interior