Never stop exploring!

Olga Maria Potempa

Aktywność to moje drugie imię - nie usiedzę na miejscu. Uzależniona od Tatr. Pasjonatka nart skiturowych, zjazdowych, roweru MTB, kajaków, tenisa, koszykówki i piłki nożnej. Wracając z podróży, już planuje kolejną. Im bardziej aktywnie i poza utartym szlakiem - tym lepiej. Drzemie we mnie dzika Pocahontas! "Pobiegnij ze mną leśnych duktów szlakiem!"

Wyrusz ze mną

Podróżuję, bo...

…wolę kolekcjonować wspomnienia niż rzeczy!
…to daje wolność!
…wtedy czuję, że żyję!

Moje podróżnicze marzenie...

Zdobyć Koronę Ziemi.
Spędzić noc na Saharze.
Balować całą noc na Karnawale w Rio.
Zobaczyć zorzę polarną.
Wspiąć się na Machu Picchu.
Zapalić cygaro na Kubie.

Moje 3 supermoce

Wiecznie uśmiechnięta optymistka – znajdę plusy w najgorszej sytuacji. W moim słowniku nie ma słowa “problem”! Jest za to “wyzwanie”!

Grająca na gitarze dusza towarzystwa – podobno daje rade;)

Wielozadaniowa

Kraje, w których byłam...

Tanzania, Kirgistan, Nikaragua, Panama, Kostaryka, Turcja, Filipiny, Meksyk, Kolumbia, Chiny, Izrael, Jordania, Islandia, Albania, Macedonia Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Węgry, Włochy, Lichtenstein, Litwa, Malta, Czarnogóra, Portugalia, Słowacja, Hiszpania, Holandia, Szwajcaria, Watykan, Ukraina

Moje top 3 miejsca na ziemi

Kolumbia

Jeśli chcesz poznać Karaiby, wybierz się na Kubę lub na Dominikanę; jeśli chcesz poznać Ocean Spokojny, wybierz się do Chile; jeśli chcesz poznać Andy, wybierz się do Ekwadoru; jeśli ciągnie Cię do amazońskiej puszczy, jedź do Brazylii; ciekawią Cie kultury prekolumbijskie, wybierz Meksyk lub Peru, jeśli chcesz zobaczyć to wszystko razem, przyjedź do Kolumbii!

Jerozolima

Dla żydów – Jeruszalaim jest Miastem Pokoju, dla chrześcijan – Świętym Miastem Jeruzalem, dla muzułmanów – po prostu Świętością. Fascynuje, zachwyca, a jednocześnie irytuje i przeraża… Najświętsze miasto na ziemi.

Tatry

Bo w górach jest wszystko co kocham!

Moje poprzednie wyprawy

  • Zdobądź Dach Afryki 5895 m n.p.m
  • Raj Pośrodku Oceanu Atlantyckiego

w poszukiwaniu Zorzy Polarnej

Islandia Winter

Szlakiem dawnych karawan

Maroko Adventure

Od Himalajów po dżunglę

Nepal - Sanktuarium Annapurny