W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Po trzech latach pracy jako prawnik w korporacji w Warszawie, pożegnałam się z tą wersją mojej osoby i rzuciłam etat i stolicę. Teraz piszę teksty na zlecenia, tworzę content i robię zdjęcia. Podróżuję i żyję na walizkach. Ciągle szukam nowych wrażeń i bardzo ciężko usiedzieć mi w jednym miejscu. Łatwo się nudzę, więc staram się do tego nigdy nie dopuszczać - nie ma miejsca na monotonność! Podobno taki typ to "niespokojny duch". W podróżach szukam głównie emocji, nowych smaków i pięknych kadrów. Jestem typowym ekstrawertykiem, którego wszędzie pełno i który uwielbia otaczać się ludźmi. Cenię sobie długie rozmowy - te o życiu tak samo, jak te o głupotach. Jestem mistrzem planowania, wszędzie mam notatki, checklisty i małe karteczki. Poza tym uczę się języków, tańczę, żegluję, nurkuję, chodzę po górach, a towarzysko uprawiam prawie wszystkie sporty.

Wyrusz ze mną

Podróżuję, bo...

…na początku mnie do tego zmusili 😉 Dumną posiadaczką pierwszego paszportu stałam się w wieku 2 lat i do dziś pamiętam jak bardzo bolała jego wymiana 10 lat później, bo przecież był cały pełny pieczątek.

Podróżuję, bo nie umiem inaczej – po prostu nie jestem w stanie usiedzieć w jednym miejscu. Coś we mnie pcha mnie ciągle dalej, do przodu, bo tam już za rogiem są nowe rzeczy do odkrycia, krajobrazy, których jeszcze nie widziałam i smaki, które tylko czekają żeby je poznać. Chcę zobaczyć, jak wygląda świat w każdej jego odsłonie.

To podróże sprawiają, że mój puls przyśpiesza, a poziom ekscytacji wydaje się rosnąć w nieskończoność. To uczucie uzależnia. Podróże są dla mnie całą gamą emocji, to taki wieczny ogień we mnie, którego nie da się zgasić.

Moje podróżnicze marzenie...

Wyruszenie w kolejną długą podróż z plecakiem! Coraz więcej i częściej myślę o Ameryce Południowej – może by tak znowu spędzić 100 dni w drodze?

Moje 3 supermoce

1. Ciągle się śmieję i żartuję, a jak się nie śmieję to praktycznie zawsze się uśmiecham – i uwaga: to jest zaraźliwe!

2. Foodie superpower – mam supermoc znajdowania najlepszych knajp z jedzeniem i wybierania najlepszych dań do spróbowania. Co, gdzie i kiedy zjeść to działka od której zaczynam szukanie informacji na temat nowych miejsc.

3. Mam nieskończone pokłady energii i nawet o 5 rano jestem pełna entuzjazmu – wczesna pobudka na zdjęcia o wschodzie? Ekstra!

Kraje, w których byłam

Albania, Austria, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Indonezja, Kambodża, Kosowo, Laos, Litwa, Łotwa, Macedonia Północna, Malezja, Maroko, Niemcy, Portugalia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Tajlandia, Turcja, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Wietnam, Włochy

Moje top 3 miejsca na ziemi

Wietnam

Cząstkę serca zostawiłam gdzieś pomiędzy wietnamskimi górami skrywającymi śpiące smoki, lampionami w Hoi An i starymi świątyniami Tam Coc. Zbyt często śni mi się Cao lau, które można tutaj zjeść tylko w jednym regionie.

Gruzja

Kraj winem płynący, gdzie Gruzini śpiewają na długich ucztach i wznoszą poetyckie toasty. Miejsce idealne dla ludzi zafiksowanych na punkcie jedzenia i górskich widoków. Niedługo zabieram tam mamę, może zabiorę i Ciebie? 😉

Bali

Kocham miejsca pełne magii, a na Bali znajdziesz ją w ogromnych ilościach. Tutaj darami karmi się bogów, bóstwa i demony, bo na Bali wierzy się, że twoje życie jest kompletne dopiero wtedy, gdy znajdziesz balans między dobrem a złem. A dodaj do tego wodospady!

Moje poprzednie wyprawy

  • Szlakiem dawnych karawan
  • Kraina Masajów
  • Noworoczna impreza na Marsie
  • Gruzja aktywnie
  • 70km spływu perełką Mazur
  • żagle w Iławie

Kraina Ognia i Lodu

Islandia Classic

żagle w Iławie

Jachty Jeziorak

Gruzja aktywnie

Baśniowa Gruzja

Raj Pośrodku Oceanu Atlantyckiego

Magiczne Azory

Szlakiem dawnych karawan

Maroko Adventure