Spróbuj, najwyżej się uda!

Czuba

Wyznaję zasadę, że życie polega na kierowaniu się głosem serca. Wszelkim narzuconym schematom mówię stanowcze "nie", a pomysłów na życie nie komplikuję własnymi wątpliwościami - spontaniczność to moje drugie imię! Kocham potęgę gór, bezkres dróg, piękno rzepaku, wolność i bachatę! A na otaczający mnie świat najczęściej patrzę przez pryzmat kamery. Miłość do podróży mam w sobie od zawsze. Fascynuje mnie proces przemiany z obcego w bliskie sercu i strachu w pewność siebie, a co za tym idzie chęć podejmowania kolejnych wyzwań. Gdy wpadnę na jakiś pomysł, po prostu go realizuję. Zwłaszcza, gdy ludzie twierdzą, że zwariowałam. Tak było z przejściem Izraela piechotą, podróżą rowerem do Rzymu, czy autostopem na Lofoty. I okazało się, że to wszystko jest prostsze, niż się wydaje! Każda kolejna wyprawa daje mi nowe dowody na to, że nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko wątpliwości. Z takim też nastawieniem wyczekuję okazji, kiedy zasiądę na fotelu reżysera w Hollywood! W końcu jestem miłośniczką życia w zgodzie ze swoimi pragnieniami.

Wyrusz ze mną

Dlaczego podróżuję?

Lubię udowadniać sobie, że tak naprawdę nic o życiu nie wiem. Opuszczanie “własnego podwórka” wiąże się z poznawaniem nowych prawd. Ze stawianiem pytań i ucieraniem swojego zarozumiałego nosa 😀

Poza tym nie umiem inaczej. Próbowałam. Naprawdę. Za każdym razem kończyłam w innej części świata.

Moje podróżnicze marzenie

Aby każda podróż była bogatsza o nową przyjaźń. W ten sposób cały świat stanie się moim domem 🙂

Moje 3 supermoce

Optymizm – wiecznie pozytywnie nastawiona do życia. Skąd wiadomo, czy dzięki pechowi, nie będziesz miał szczęścia?

Śmiech – nie ma on nic wspólnego z subtelnością.  Gdy kawał jest naprawdę dobry, to przypomina raczej Fiata 126p, który nie chce odpalić. Zaletą jest to, iż jest dosyć donośny. Jakby ktoś się zgubił, korzystajcie z tej darmowej nawigacji.

Końskie zdrowie – nie wiem, czy to przedawkowanie endorfin, czy wręcz błąd genetyczny, ale praktycznie w ogóle nie choruję. Odpukać w niemalowane.

Kraje, w których byłam

Austria, Czechy, Francja, Hiszpania, Izrael, Indonezja, Kambodża, Korfu, Malezja, Norwegia, Rodos, Singapur, Słowenia, Szwecja, Tajlandia, USA, Włochy, Zambia

Gdzie byłam?

kraj prostego życia

Zambia

Zachwycili mnie ludzie i ich tendencja do niekomplikowania niepotrzebnie codzienności. Powrót na pace pickupa w 15 osób z pracy? Jasne! Budowa dachu na bosaka z jedną drabiną i sznurkiem? Nie ma problemu! Poza tym piękno Livingstone, wodospadu Wiktorii, dzikość krajobrazów i te zachody słońca pozostają na zawsze w serduchu!

fjordy i góry

Norwegia

Kraj pięknych gór, fjordów, zwierząt i dzikiej wolności. Przede wszystkim kocham ten kraj za prawo “Allemannsretten” , które głosi, że człowiek jest integralną częścią przyrody, dlatego powinien mieć do niej nieograniczony dostęp! Miłośnicy hoteli pod tysiącem gwiazd – przybywajcie!

najukochańsze, bo pierwsze

Tatry

Moja miłość od pierwszego wejrzenia. To tam, wiele lat temu, stojąc na szczycie Świnicy, po raz pierwszy poczułam, czym jest prawdziwa wolność i szczęście. Doliny, przełęcze, szczyty, jeziora, wodospady, to wszystko sprawia, że moje serce bije z prędkością kojota. Poza tym góry mnie uszlachetniają, uczą pokory, ale i utwierdzają, że zostałam stworzona do pokonywania swoich słabości. Tęsknię za nimi cały czas!

Moje poprzednie wyprawy

Wyrusz ze mną

Kraina Ognia i Lodu

Islandia Classic