Michal

Z zawodu prawnik a po godzinach trener personalny i miłośnik książek

Więcej o mnie

Podróżuję, bo

relaksuje mnie to oraz dostarcza niezbędnej adrenaliny.

Moje podróżnicze marzenie to

rejs po południowym Atlantyku (początek w Ushuai) z biwakiem pod namiotem na Antarktydzie.

Moje supermoce to

opanowanie

pewność siebie

organizacyjna perfekcja

 

Kraje w jakich byłem to

Boliwia, Dania, Holandia, Iran, Islandia, Japonia, Jordania, Katar, Malezja, Namibia, Niemcy, Norwegia, Oman, Peru, Szwecja, Singapur, Słowacja, Włochy, Wielka Brytania, Ukraina

Moje top 3 miejsca na ziemi

Sayacmarka

położone w Andach, na wysokości 3600 mnpm., ruiny inkaskiej osady (lub miejsca kultu). W przeciwieństwie do sławnego Machu Picchu, miejsce to jest mało uczęszczane przez turystów (znajduje się na trasie tzw. Inca Trail). Ruiny emanują aurą tajemniczości i roztacza się stamtąd imponujący widok na Andy.

Wadi Rum

pustynna dolina leżąca pośród granitowych i zbudowanych z piaskowca skał, jest największym wadi w Jordanii. Panuje tam niezwykła cisza i spokój a mieniące się odcieniami czerwieni skały, podczas zachodów i wschodów słońca, tworzą niezwykły i zapierający dech w piersiach spektakl kolorów i cieni.

Kanazawa

miasto w północnej Japonii. Znajduje się tam jeden z trzech najpiękniejszych ogrodów – Kenrokuen. Miasto nie ucierpiało w czasie II WŚ i dlatego zachowała się tam oryginalna zabudowa dzielnicy samurajów (Nagamachi), dzielnicy herbaciarni (chaya) oraz pozostałości zamku rodu Maeda (zamek jest powoli restaurowany po wielkim pożarze z 1881 r.).

Moje poprzednie wyprawy

  • Podróż do źródeł
  • Oblicze Prawdziwej Afryki
  • Kraina Ognia i Lodu