Marcin Szramka

Miałem 4 latka, kiedy pod nieobecność rodziców wymknąłem się z podwórka i pomaszerowałem gdzieś na obrzeża wsi. Już od małego ciągnęło mnie w świat, nie mogę usiedzieć w jednym miejscu zbyt długo. Lubię pozytywną adrenalinę więc staram się bardzo aktywnie spędzać czas. Uwielbiam strzelectwo, trekking, długie podróże samochodowe, skoki spadochronowe , jazdę na nartach czy kajaki. Wychowałem się na Warmii i Mazurach więc ciemne lasy, dzikie rzeki i głębokie jeziora nie są mi obce. Nie zmienia to faktu , że góry też bardzo lubię i zawsze wybieram te mniej utarte szlaki, uwielbiam kontakt z dziką naturą. Poza tym cenię i szanuję historię, więc sporo moich wojaży wiąże się z odwiedzaniem miejsc historycznych zarówno w Polsce jak i na świecie. Jako członek stowarzyszenia strzeleckiego staram się promować lokalną historię , a przy okazji namawiać wszystkich do podróży z historią w tle. Do dziś udało mi się stanąć na czterech kontynentach, ale marzę o wszystkich siedmiu.

Wyrusz ze mną

Życie to podróż

Uważam, że nasze życie to jedna wielka podróż i tylko od nas zależy ile zobaczymy, co przeżyjemy i ile tego wyciągniemy. Ze ścieżek wybieram te mniej utarte. Mamy zbyt mało czasu aby spędzać go tylko w domu, wystarczy mały krok aby przeżyć przygodę życia. Ruszajmy razem…

Moje 3 super moce ?

  1. Jestem osobą , którą lepiej mieć przy sobie kiedy zgubisz się w ciemnym lesie, lub obcym mieście, razem będziemy bezpieczni.
  2. Kiedy trzeba poprowadzę wszystko co jeździ lub pływa.
  3. Dzięki swojej otwartości i opanowaniu szybko adaptuję się  do nowych miejsc gdziekolwiek są i ludzi kimkolwiek są.

Kraje w których m.in. byłem to:

Niemcy, Francja, Belgia, Holandia, Hiszpania, Islandia, Włochy, Chorwacja, Słowenia, Austria, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, Cypr, Węgry, Litwa, Szwecja, Dania, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Tadżykistan, Jordania, Senegal, Watykan,  Rumunia oraz kilka innych.

Moje ulubione wyspy to:

Islandia, Korsyka, Sycylia, Teneryfa, Cypr, oraz Majorka.

 

 

MOJE TOP MIEJSCA NA ZIEMI

Po pierwsze Polska

Nasz kraj co chwila mnie zaskakuje, odkrywam co raz to nowe piękne miejsca a lista „do zobaczenia” jest nadal dluga. Mamy u nas wszystko co potrzebne do wspaniałych podróży.

Po drugie Jordania

To nie jedyny kraj Bliskiego wschodu w którym byłem ale jedyny , który mnie urzekł na tyle abym chciał tam wracać. Różnorodnoćś krajobrazów, mieszkańcy oraz przepiękne przyrodniczo i historycznie miejsca sprawiają , że Jordania to wyjątkowy kraj. Na pewno tam wróce.

Po trzecie Dziki Zachód w USA

California, Utah, Arizona czy Nevada to region w stanach gdzie można zobaczyć największe drzewa na świecie, spojrzeć w jeden z największych kanionów na świecie, przejechać się słynną Route 66 czy stanąć na złotym moście w San Francisco. Te rzeczy i wiele innych sprawiły , że chciałem sam na własnej skórze przekonać  się jak to jest w USA? Cel został osiągnięty ale mam apetyt na więcej .

Moje poprzednie wyprawy

  • w poszukiwaniu Zorzy Polarnej