Krzysiek

Mam na imię Krzysiek i od zawsze śniłem o podróżach i dalekich lądach. Z pewną dozą zazdrości czytałem o wyprawach Herodota, Magellana czy Marco Polo. Jarałem się Sindbadem z księgi Tysiąca i jednej nocy czy postaciami mitologicznymi. Z tego powodu związałem swoją przyszłość z podróżowaniem, a kluczem niezbędnym do osiągnięcia tego celu były studia historyczne oraz filmowe. Obecnie jestem szczęśliwym człowiekiem, bo robię to co kocham - opowiadam o historii, jestem jej uczestnikiem podczas tripów (najcudowniejsze na świecie doświadczenia lokalne!) i nagrywam o niej filmy. Wierzę, że uda mi się przelać moją pasję i radość z tego co robię również na Ciebie! Nie ma co czekać, plecak w dłoń i bierzmy się za spełnianie naszych marzeń :)

Więcej o mnie

Podróżuję, bo...

  • Jestem historykiem uczestniczącym, tzn. uwielbiam doświadczać cykliczności procesów historycznych na własnej skórze. Podróżuję, ponieważ uwielbiam poznawać różnorodność świata, to jakie zachodzą w nim procesy globalne, niesamowitych ludzi (human first), ich dymelaty, bolączki, dole i niedole, nietuzinkowe miejsca, nowe smaki i zapachy, a nade wszystko przekraczać granice! Każda podróż to nauka. O innych i przede wszystkim o sobie.

Moje podróżnicze marzenie...

Największym obecnie marzeniem jest podróż do źródeł cywilizacji, czyli do starożytnego Summeru (obecny Kuwejt i Irak). Ponadto penetracja dzikiej Syberii oraz wyprawa szlakiem Aleksandra Wielkiego przez tereny Iranu aż po rzekę Indus. O ile pierwsze będzie trudne do spełnienia, o tyle dwa pozostałe są w pełni w moim zasięgu. Trzymajcie kciuki 🙂

Moje 3 supermoce

1. Chęć do śpiewania w każdym miejscu, o każdej porze dnia i nocy!

2. Generalnie jestem pogodny, spokojny i serdeczny, ale kiedy trzeba zawalczyć o moją grupę to zamieniam się w cerbera i walczę o jej dobro do ostatniej kropli krwi.

3. Anielska cierpliwość 😉

Kraje, w których byłem...

Hiszpania, Francja, Holandia, Belgia, Wielka Brytania, Islandia, Włochy, Austria, Słowenia, Węgry, Niemcy, Serbia, Rumunia, Bułgaria, Czechy, Słowacja, Ukraina, Gruzja, Turcja, Grecja, Izrael, Palestyna, Jordania, Maroko, Tunezja, Dania, Chiny, Kirgistan, Litwa, Malta, Cypr

Moje top 3 miejsca na ziemi

Barri Gòtic w Barcelonie

Jezioro Issyk-Kul i stepy w Kirgistanie

Rezerwat przorody Wulingyuan w Chinach

Moje poprzednie wyprawy

  • Potęga natury – legenda Shaolin – miasta giganty
  • Kraina Ognia i Lodu
  • Szlakiem dawnych karawan