Najpiękniejsza podróż to ta, na którą właśnie się wybieram

Kinga

Świat moich życiowych inspiracji rozdarty jest pomiędzy fascynację Rosją oraz pragnieniem hiszpańskiego słońca i latynoskiej mañany. Ale kierunków na mojej podróżniczej mapie jest o wiele więcej! Dlatego zawsze najwspanialszą podróżą jest ta, na którą właśnie pakuję swój plecak. Codziennie pochłaniam ogromne ilości czekolady, czego naturalnym efektem ubocznym są zdobyte wysokogórskie szczyty, tysiące przejechanych kilometrów na rowerze i ciemnozielona corda w grupie Capoeira Unicar. Z pasji bywam aktorką i obserwatorką wyborów. Z wykształcenia jestem politolożką i dziennikarką. A zawodowo od lat wspieram różne projekty kulturalne, edukacyjne i prodemokratyczne.

Wyrusz ze mną

Podróżuję, bo...

…chcę żyć intensywnie i świadomie, z otwartą głową na nowych ludzi, kulturę, miejsca, historie i zachody słońca. Chcę zrozumieć świat na tyle, na ile jest to możliwe. Uczyć się jego fanaberii, smaków, wrażliwości i zapachów. Wciąż uczyć się na nowo…

Moje podróżnicze marzenie...

Posłuchać opowieści ałtajskich szamanów, wejść na szczyt Biełuchy i przejechać rowerem Czujski Trakt. I jeszcze wiele, wiele innych…

Moje 3 supermoce:

  1. Pozytywna energia.
  2. Komunikatywność.
  3. Umiejętne korzystanie z dobrych okazji, które pojawiają się po drodze.

Kraje, w których byłam...

Afganistan, Argentyna, Armenia, Austria, Białoruś, Boliwia, Bośnia i Hercegowina, Chile, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Ekwador, Estonia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Indie, Iran, Islandia, Katar, Kirgistan, Kolumbia, Laos, Litwa, Łotwa, Maroko, Myanmar, Mołdawia, Nepal, Niemcy, Peru, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Syria, Tadżykistan, Tajlandia, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Wietnam, Włochy.

Moje top 3 miejsca na ziemi

Stambuł

Oko Świata! Najpiękniejsze, najbardziej różnorodne i najbardziej zmysłowe miejsce na ziemi. Historia cywilizacji w pigułce i zachwycająca feeria smaków i zapachów. I jeszcze te wieczory tuż nad bosforskim Kadikoy wśród kociego futra, woni rybiego targu i szumu fal.

Rosyjski Kaukaz

Za osetyńską kuchnię, tańczoną wszędzie lezginkę, czeczeńską gościnność, dagestańskie bogactwo językowe, najpiękniejsze góry Kabardo-Bałkarii, bajkowe auły i zupełnie niebajkowe życie.

Chile

Najpiękniejsze widoki i parki narodowe w całej Ameryce Południowej, słodkowodne delfiny, majestatyczne góry i tętniące kolorami Santiago de Chile.

Moje poprzednie wyprawy

Wyrusz ze mną