Kokodżambo i do przodu!

Just Houston

Specjalistka od spraw wschodu - Wschodoznawca z pasji i wykształcenia. Motto życiowe: Life is good! Uwielbia się uczyć nowych rzeczy, obmyślać, jak coś zrobić inaczej. Pociąg do dużych maszyn miała od dziecka, dlatego serwisowanie kombajnów buraczanych na różnych kontynentach to jej dream job (nie żartujemy!)

Więcej o mnie

Podróżuję, bo... podróżować to żyć!

“Turyści nie wiedzą, gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą, gdzie będą”  Paul Theroux

Podróżowanie ze mną to ….PRZYGODA.  Jeśli można więcej, ciekawiej, poza szlakiem – to ja jestem na TAK.  Nigdy nie byłam fanem “zaliczania miejsc”, a raczej kolekcjonowaniem przeżyć. Solistowe wyprawy to istny kalejdoskop doznań, to czas, w którym się żyje pełną piersią. Najważniejsza dla mnie jest EKIPA. Swoich nie zostawiamy z tyłu 🙂  Od momentu spotkania na lotnisku jesteśmy jedną grupą i nie ważne jest, co robiłeś do tej pory w Polsce, jedziemy RAZEM doświadczać świata – posmakować, dotknąć, poczuć….. ZRÓBMY RAZEM COŚ SZALONEGO 🙂    kąpiel w oceanie przy świetle księżyca? taniec w deszczu? snorkeling z rekinami? gorące źródła o drugiej w nocy? jazda na dachu jeepneya? rum + karaoke?

 

Moje podróżnicze marzenie...

Zobaczyć różowe niedźwiedzie w Patagonii (choć google nie wie, że istnieją), kąpiel w wodospadach Wiktorii w Zimbabwe, stanie na głowie w alei baobabów na Madagaskarze, kawałek dna słonego jeziora z Boliwii w własnoręcznie przygotowanej zupie, całowanie się na dachu Empire State Building w Nowym Jorku, dno krateru wulkanu na Islandii…..OMG! szkoda pisać, lepiej się pakować!

Moje 3 supermoce

Majster na 3 ręce. Za wyjątkiem dziury ozonowej i wyspy śmieci na Pacyfiku przy pomocy taśmy klejącej potrafi zaradzić większości problemów – od godzenia małżonków po zrobienie sukni wieczorowej z szalika, naprawę auta czy produkcję wiadra.

Strateg – optymista …..od samego środka po sam brzeg brzegu. Zawsze ma plan, a jeśli plan “A” nie wypali….alfabet ma jeszcze 31 innych liter 🙂  kokodżambo i do przodu!

Omnibus – w szkole kujon – dobra z chemii organicznej, studiowała historię, a dzięki pracy poznała budowę nagrzewnicy indukcyjnej, lubi matematykę a do fizyki teoretycznej zmusiły okoliczności;

Kraje, w których byłam...

Albania Armenia Austria Azerbejdżan Belgia Białoruś Bośnia I Hercegowina Bułgaria Chińska Republika Ludowa Chorwacja Cypr Czarnogóra Dania Egipt Estonia Filipiny Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Izrael Japonia Kambodża Kazachstan Kenia Kirgistan Kosowo Liechtenstein Litwa Luksemburg Łotwa Macedonia Malta Maroko Mołdawia Monako Mongolia Niemcy Palestyna Polska Portugalia Republika Czeska Rosja Serbia Singapur Słowacja Słowenia Stany Zjednoczone Szwajcaria Szwecja Talandia Tanzania Tunezja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Wietnam Włochy

Moje top 3 miejsca na ziemi

FILIPINY

kraj, który ogrzewa moje serce

Mój ulubiony kraj w Azji. Nie ma innego tak rajskiego miejsca na ziemi. Przyjaźni ludzie, rajskie plaże, niesamowite trekingi, świat podwodny zapierający dech w piersiach.

USA

American dream..... is REAL

Od San Francisco po Miasto Aniołów – ten kraj zadziwia, inspiruje, napełnia pozytywną energią. Różnorodność ludzi, krajobrazów i smaków.

Islandia

kraina Elfów

Nie ma większej radości pod słońcem niż niczym niezakłócony kontakt z tak przepiękną naturą. Islandia była długo na liście moich podróżniczych marzeń i cóż….. śnię dalej, bo Islandii nigdy mało <3

Moje poprzednie wyprawy

  • Adventure
  • American Dream Trip
  • Gdzie smok schodzi do morza
  • Koleją transsyberyjską do Pekinu
  • Kraina Masajów
  • Kraina Ognia i Lodu
  • Magia Buddyzmu
  • Oblicze Prawdziwej Afryki
  • Potęga natury – legenda Shaolin – miasta giganty
  • Zima na rajskich plażach

Road Trip

Australia