Podróżować, zwiedzać świat, pięknie żyć, garściami życie brać

Janek Wojtkowski

„Jeśli czegoś nie wolno, ale się tego bardzo chce, to można” :) ta dewiza przyświeca mi nie tylko w docieraniu w coraz to nowe miejsca na świecie, ale i w życiu, dzięki czemu udaje mi się łączyć prace w agencji reklamowej z życiowa pasją, jaką jest podróżowanie. Odczuwam nieustanny głód poznawania nowych miejsc, ludzi i ich historii – niezależnie od tego czy jest to dzicz nieopodal aktualnego miejsca zamieszkania, czy drugi koniec świata, zawsze wyciągam z danego miejsca maksimum, aby zachować w głowie niezwykłe obrazy, doświadczenia i historie. Zatem aby powstrzymać mnie przed aktywnym spędzaniem czasu trzeba by mnie przywiązać do krzesła, zamknąć w sejfie i upewnić się, że nie odświeżałem ostatnio sztuczek Hudiniego :) Jeśli też lubisz eksplorować to słowa typu: „Nie chce mi się”, czy „Nuda” na pewno nie padną z Twoich ust podczas naszej wspólnej podróży. Na wyprawach ze mną na pewno będzie aktywnie, ale znajdziemy też czas na relaks. Do zobaczenia!

Wyrusz ze mną

Podróżuję, bo...

…podróże są dla mnie jak oddychanie ? nigdzie nie czuję się tak dobrze jak w drodze. Jestem ciekawy świata, chcę go poznawać tak samo jak chcę poznawać swoje granice! Każda destynacja to 1 000 000 (słownie milion) nowych możliwości, wyzwań, doświadczeń i potencjalnych historii, które kiedyś będziemy opowiadać znajomym w trakcie kolejnej eskapady.

Moje podróżnicze marzenie...

Polecieć na koniec świata i mieć tyle czasu, żeby wrócić bez użycia samolotu do Polski. (Nie, Radom to nie koniec świata :))

Moje 3 supermoce...

  1. Zawsze mi się chce się robić więcej!
  2. Przy mnie inny też chce się robić więcej!
  3. Robię najlepsze insta stories.

Kraje, w których byłem...

Europa: Polska <3, Finlandia, Norwegia, Szwecja, Dania, Grecja, Cypr, Czechy, Francja, Holandia, Belgia, Włochy, Hiszpania, San Marino, Watykan, Łotwa, Litwa, Estonia, Niemcy, Słowacja, Słowenia, Anglia, Szkocja, Irlandia, Monako, Szwajcaria, Austria, Bułgaria, Rumunia, Chorwacja, Węgry, Rosja, Ukraina.

Azja: Kazachstan, Kirgistan, Korea Południowa, Armenia, Gruzja, Iran, Turcja, Izrael

Afryka: Egipt, Tunezja, Maroko, Wyspy Zielonego Przylądka

Ameryka północna: US&A

Ameryka środkowa: Gwatemala, Belize

 

Moje top 3 miejsca na ziemi

Kazachstan

Freestylo

To jedno z tych miejsc po których nie spodziewasz się tego co tam zastaniesz. Góry, śpiewające wydmy, jeziora, kaniony i nieskończone stepy przejechane w aucie 4×4 to podstawa tripu po tym niesamowitym państwie.

Gwatemala

W krainie Majów

Nocy na wulkanie Acatenango, z którego widać (i czuć!) erupcje wulkanu Fuego nie zapomnę do końca życia – a był to dopiero początek mojej przygody z Gwatemalą! Kraina Majów dzięki dżungli, pradawnym świątyniom oraz niesamowitym ludziom na zawsze zostanie w moim sercu.

Moje serce jest w górach

Tatry

Nigdy nie zapomnę jak w wieku 7 lat musiałem zbiegać z przełęczy Krzyżne, kiedy zaatakowała nas burza. Tatry to miejsce, które kształtuje charaktery! Mimo światowych wojaży chętnie wracam do nich w nostalgiczne podróże.

Moje poprzednie wyprawy

  • 40km kajakiem w krajobrazach Roztoczańskiego Parku Narodowego

Alpejska kraina krystalicznych jezior

Szwajcaria