Lepiej zobaczyć coś raz, niż słuchać o tym setki razy

Grzegorz Talar

Żyję na całego, od zawsze! Nie lubię nudy i stania w miejscu. Jest lato? To koniecznie musi być festiwal muzyczny. Jest zima? To smaruję deskę i jadę w Alpy. Są tanie loty? To lecę. Niemal od urodzenia pływam kajakiem, eksplorując polskie i europejskie rzeki. Kocham to poczucie wolności i bliskiego kontaktu z naturą. Tak czuję się też w górach, niezależnie czy są to nasze, urokliwe Beskidy, czy wyniosłe Tienszan w Kirgistanie. W wolnym czasie lubię zainspirować się dobrym reportażem, a w trasie zarzucić na głośniki podróżniczy lub geopolityczny podcast. Podczas wypraw ważna jest dla mnie dobra organizacja i efektywne wykorzystanie czasu, a wtedy przygoda sama nas poniesie!

Wyrusz ze mną

Podróżuję, bo...

…to kocham. Jak jestem w podróży to czuję, że mi się chce! Uwielbiam poznawać nowe kultury i rozmawiać z Lokalsami. Chłonę wszystkie zapachy i inspiruję się kuchnią. Ważny jest też sport, więc gdzie tylko można – idę piechotą. Lubię być tam, gdzie docierają nieliczni. Lista miejsc, które chcę odwiedzić jest długa jak Mur Chiński (za czasów świetności).

Moje podróżnicze marzenie...

Nowa Zelandia

Moje 3 supermoce

  1. Spokój – “to trzeba usiąść na spokojnie”
  2. Gry planszowe – jestem graczem, zmierzymy się?
  3. Umiem wykonać “eskimoskę” w prawie każdych warunkach

Kraje, w których byłem...

Europa: Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Słowacja, Czechy, Węgry, Niemcy, Holandia, Austria, Szwajcaria, Francja, Hiszpania, Portugalia, Anglia, Szwecja, Norwegia, Islandia, Słowenia, Włochy, San Marino, Watykan, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Grecja

Azja: Turcja, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Kazachstan, Kirgistan, Chiny, Wietnam, Gruzja, Jordania

Afryka: Egipt, Maroko, Republika Zielonego Przylądka

Moje top 3 miejsca na ziemi

Iran

Wspaniała kultura, trochę zabytków ale przede wszystkim ludzie i ich gościnność. Przemierzyłem Iran autostopem, zarówno w miastach jak i na prowincji, cały czas czułem się bezpieczny i otoczony opieką.  Nie mogę się doczekać aż w końcu tam wrócę.

Kirgistan

W tym państwie zobaczysz chyba wszystkie rodzaje gór, bo prawie cały kraj jest w górach. Oprócz tego, mieszkają tu fantastyczni ludzie (Kirgizów poznasz po “kołpaku” na głowie), a to że pije się tutaj dużo wódki… no cóż 🙂

Jordania

Kraj kolorów, zapachów, wiecznie uśmiechniętych ludzi. Cud starożytnej architektury – Petra i marsjańska pustynia Wadi Rum. Niech was nie zdziwi położenie na mapie, jest tu bardzo bezpiecznie, a do tego magicznie i pysznie.

Moje poprzednie wyprawy

  • Kraina Ognia i Lodu
  • Pustynna przygoda

Wśród Niebiańskich Gór

Kirgistan

Gruzja aktywnie

Baśniowa Gruzja

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Islandia Interior

Kraina Ognia i Lodu

Islandia Classic