There's always an open road to fulfill your dreams. Have the courage to use it!

Agata Sadovska

Wychowałam się w środowisku prawdziwie wielokulturowym – na Wileńszczyźnie. Otoczenie trzema różnymi językowo, ale ściśle ze sobą powiązanymi historycznie tradycjami ukształtowało we mnie otwartość na ludzi i umiejętność przyjmowania rzeczy obcych kulturowo takimi, jakimi są – bez oceniania. Cały okres młodzieńczy spędziłam aktywnie tworząc polskie harcerstwo na Litwie – rola drużynowej to była moja pierwsza rola liderki! Chęć odkrywania i poznawania Polski i Polaków przyprowadziła mnie na studia do Warszawy i moja miłość do Polski rozkwitła jeszcze bardziej. Jednak poprzez ciekawość Świata i pragnienie nowych podróży ciągle lądowałam w różnych miejscach w Europie, aż w końcu wylądowałam w Stanach i zapragnęłam prowadzić aktywne road tripy! A z Solistami zawsze jest aktywnie – czy to road trip czy to przygoda backpackerska!

Wyrusz ze mną

Podróżuję, bo...

Ciągle jestem głodna nowych wrażeń, a tylko one pozwalają mi kreować coraz lepszą wersję siebie.

Motywuje mnie też to, że nie wiadomo, ile mam czasu, a zobaczyć i doświadczyć w życiu chce tak wiele!

Moje podróżnicze marzenie...

Hawaje – stanąć na najwyższej górze Świata – Mauna Kea.

Nowa Zelandia, RPA, Japonia…  – dotrzeć na kolejne ”krańce Świata” ( na europejską Finisterrę już dotarłam!)

Jestem niespełnioną archeolożką, a więc – zobaczyć jak najwięcej śladów kolebek kultury cywilizacji starożytnych – od Mezopotamii przez Chiny i Egipt aż po Azteków i Majów!

Moje 3 supermoce...

Zawsze znajdę kompromis – prawie nigdy nie wdaję się w kłótnie! i lubię zadbać, żeby wszystkim w grupie było miło i można byłoby razem wspólnie cieszyć się podróżą!

Dogadam się z każdym – oprócz tego, że kocham poznawać nowe języki, a w kilku mówię płynnie – uwielbiam poznawać historie ludzi, których poznaję na swojej drodze 😉

Ponoć mam ”Dziurę w Niebie” – nawet nieobliczalna pogoda na Islandii zawsze mi dopisuje!

Kraje, w których byłam...

Austria, Belgia, Białoruś, Czechy, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Izrael, Kanada, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Watykan, Włochy

Moje top 3 miejsca na ziemi

Słoneczna, słodka, wolna i beztroska!

Kalifornia

Kalifornia jest moim ulubionym miejscem na Ziemi od pierwszego doświadczonego zachodu słońca na Malibu! Uwielbiam tam wracać – tam się czuję jak w domu, a równocześnie za każdym razem odkrywam coś nowego. Malownicze widoki, niepowtarzalne trasy – idealne na wild road trip i podziwianie natury. Wszystko, jak to w USA, jest duuuże – od złotych piaszczystych plaż Oceanu Spokojnego przez malownicze góry aż po największe drzewa na Świecie – Sekwoje!

Moje ulubione miasto – San Francisco – jedna z kolebek kultury amerykańskiej. Zachwycająco różnorodne miasto imigrantów, artystów i hipsterów – to oni właśnie nadają miastu ten niepowtarzalny i mocno alternatywny charakter.  Miasto pełne parków i zieleni, pełno uroczych kawiarni, barów, księgarni i galerii artystycznych – pełne życia!

Malownicza i czarująca

Gruzja

Sakartwelo! Zawsze mnie fascynowała gruzińska kultura i język (jedyny w swoim rodzaju!), ale po podróży po Gruzji najbardziej mnie urzekła malownicza przyroda, gruzińska gościnność i, oczywiście – kaukazka kuchnia: khachapuri, chinkali i najlepsze wino w regionie!

Marsjańska

Jordania

Państwo, które mnie ostatnio zaskoczyło najbardziej! Jej bogata historia nie pozwoli się tam nudzić, a przemili ludzie są zawsze uśmiechnięci i życzliwi. Poza tym – tam właśnie jadłam najlepszy hummus w życiu i miałam niesamowite przeżycia eksplorując pustynię (ponoć najładniejszą na Świecie!) Wadi Rum – przeniosłam się na Czerwoną Platę. Na koniec jordańskiej przygody odpoczywałam nad Morzem Martwym i było to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju. Do Jordanii będę wracała jeszcze nie raz!

Moje poprzednie wyprawy

  • Kraina Ognia i Lodu
  • Pustynna przygoda