Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia

Anna Downar

Z zawodu filolog. Z pasji miłośniczka podróży i świata. Zachwycająca się pięknem natury w każdej jej postaci. Świat najbardziej lubi obserwować z górskich szczytów, najlepiej o wschodach i zachodach słońca. Minimalistka. Najlepiej czuje się w butach trekkingowych i z plecakiem na plecach, a do pełni szczęścia potrzebna jej karimata i śpiwór. Niepoprawna optymistka i marzycielka. Uśmiech i pozytywne nastawienie to jej nierozłączni towarzysze. Czerpie z życia pełnymi garściami, ale lubi też dawać. „Człowiek” to bardzo ważne dla niej słowo, a ludzie poznani podczas podróży są dla niej największą inspiracją.

Wyrusz ze mną

Podróżuję, bo...

chcę się nauczyć  czegoś o świecie,

chcę się dowiedzieć więcej o sobie.

Moje podróżnicze marzenie...

zimowa wędrówka po Bajkale, Antarktyda, Kanada i Alaska

Moje 3 supermoce

  1. Moc spowalniania molekularnego. Potocznie- „zamrażanie czasu”. Potrafię zamrozić czas w najpiękniejszych miejscach na Ziemi, po to by czerpać piękno pełną piersią.
  2. Rentgenowski wzrok. Potrafię sprawdzić co znajduje się w lodówce, bez otwierania jej drzwiczek.
  3. Moc wysypiania się niezależnie od sytuacji. Wiem, nie da się nią uratować świata, ale jakże to praktyczna moc podczas podróży.

Kraje, w których byłam...

Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Chiny, Egipt, Filipiny, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Indonezja, Irlandia, Islandia, Izrael,Jordania, Katar, Madagaskar, Malezja, Maroko, Niemcy, Portugalia, Singapur, Słowacja, Sri Lanka, Stany Zjednoczone, Szwecja, Tajlandia, Turcja, Watykan, Wielka Brytania, Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Moje top 3 miejsca na ziemi

Madagaskar

Wyjątkowa kraina, mój koniec świata. To miejsce, gdzie spędziłam najcudowniejsze dwa miesiące mojego życia pośród lokalnej ludności, która urzekła mnie szczerością i  dobrocią. Dzika i nieokiełznana przyroda zachwyca na każdym kroku. Tropikalna dżungla skrywa setki gatunków lemurów, których nie zobaczymy nigdzie indziej na świecie, a wierzenia  ludzi w przesądy, tabu, czarownice, wiedźmy, opętania, magiczną moc ziół, czy pogawędki z przodkami nadają wyspie wyjątkowej magii.

Wyspa Siargao na Filipinach

Jeśli szukasz relaksu poza utartym szlakiem na Filipinach udaj się na Siargao! Atmosfera spod znaku aloha, epickie fale idealne dla surferów, lazur oceanu, raj dla nurków, zieleń dzikiej dżungli palmowej zmieszana z błękitem nieba, wodospady, dziewicze plaże, brak samochodów-to kombinacja wręcz idealna.

Tatry

W Tatrach kocham każdy kamyk i każdą skałę. Bo nasze! Bo polskie! Bo takie piękne! Bo są! Odprężają, dają poczucie wolności, uczą pokory, zachwycają ciszą i spokojem.

Moje poprzednie wyprawy

  • 50km kajakiem w głębi polskiej przyrody
  • Kraina Ognia i Lodu
  • Raj Pośrodku Oceanu Atlantyckiego
  • Gruzja aktywnie
  • Noworoczna impreza na Marsie
  • Z cyklu Live Wild
  • Zimowy trekking

Zabezpieczony: Podróż w głąb siebie

Maroko - Harmonia Doznań

Perełka Norwegii

Lofoty

Raj Pośrodku Oceanu Atlantyckiego

Magiczne Azory