Anita Nowak

Gdy rozpoczęłam drugi kierunek studiów – antropologię, przyśniło mi się, że niczym Bronisław Malinowski rozbijam namiot pośród plemienia na Triobriandach i zaczynam poznawanie obcej kultury na końcu świata. Bardzo spodobał mi się ten obrazek i sprawdzam, kiedy marzenie zamienię we wspomnienie. Najbardziej lubię w podróżowaniu etap planowania. Poznaję nowe miejsce dużo wcześniej, oswajam się z nim, a ekscytacja wzrasta. Dlatego zawsze coś planuję – najczęściej weekendowy wypad w ukochane góry, gdzie po wielu kilometrach czuję się totalnie wypoczęta. Podczas wypraw zawsze spędzam czas aktywnie, poznaję nowe sporty, ale też jestem fanką podróży kulinarnych – wyjazd bez testowania kuchni u lokalnych gospodarzy się nie liczy! Zawodowo zajmuję się wymyślaniem pomysłów, rozmową z ludźmi i realizacją kampanii reklamowych. Działam także przy organizacji sekretnych koncertów Sofar Sounds, które zorganizowaliśmy m.in. w żydowskiej mykwie czy stolarni. Uważam, że 1=1 a 1+1= jakiś milion możliwości. To gdzie razem jedziemy? :)

Wyrusz ze mną

Podróżuję, bo...

…podróżowanie to życie! Smaki, kolory, zapachy, ludzie. Nie ma nic cenniejszego. Dlatego zbieram momenty do swojego plecaka wspomnień i zawsze staram się, aby moi współpodróżnicy także znaleźli coś, co ich zachwyci.

Moje podróżnicze marzenie...

Dream big, prawda? No to jedziemy z tym – zdobycie Korony Ziemi!

Moje 3 supermoce

Daj mi 5 minut, a zaplanuję Ci weekendowy trip

Nigdy nie jestem zmęczona

Znajduję najlepsze gastromiejscówki podczas podróży

 

Kraje, w których byłam...

Kenia, Tanzania & Zanzibar, Islandia, Maroko, Rumunia, Serbia, Monako, Malta, Chorwacja, Słowenia, Słowacja, Czechy, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Portugalia & Azory, Hiszpania, Holandia, Włochy, Francja, Wielka Brytania, Grecja, Watykan, Węgry oraz Polska (góry! <3).

Moje top 3 miejsca na ziemi

Islandia

Kocham naturę, a natura na Islandii robi wrażenie nie do opisania. Jedziesz jedynką i jedyne, co potrafisz powiedzieć to wow i ale pięknie. Gdy stajesz na wprost lodowca to nagle fizycznie czujesz, że żyjesz.

Maroko

Wschód słońca na Toubkalu…magia!

Polskie góry

To zawsze dobry pomysł na wyprawę! Śmiech, pot i schroniskowe pyszności.

Moje poprzednie wyprawy

  • Raj Pośrodku Oceanu Atlantyckiego
  • Kraina Ognia i Lodu
  • 40km kajakiem w krajobrazach Roztoczańskiego Parku Narodowego

Perełka Norwegii

Lofoty