1 Solista

rozpatruje właśnie wyjazd na tę wyprawę.
Kostaryka i Nikaragua wulkan XL

Dzika natura Kostaryka, Nikaragua

Pomysł na wyprawę marzeń

Pura Vida! Zapamiętajcie te słowa – będziemy je słyszeć na każdym kroku. W tłumaczeniu oznaczają „czyste życie”. W rzeczywistości to nie tylko słowa…to stan ducha, życie pełną piersią, kraina wiecznego szczęścia. Jeśli chcecie uszczknąć ze nami trochę tego szczęścia, przedrzeć się przez dżunglę w pogoni za zwierzętami, jakich nigdzie indziej nie spotkacie, wejść na wulkan, a potem zjechać z niego z zawrotną prędkością – zapraszamy na pokład! VAMOS!!

#solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Sanktuarium leniwców
 • La Fortuna
 • Granada
 • Wyspa Omatepe
 • Wulkan Cerro Negro
 • Park Narodowy Tortuguero

Dzika natura otoczona wulkaniczną lawą przyjemności

Costa Rica po hiszpańsku dosłownie oznacza „bogate wybrzeże”. Nazwa ta idealnie odzwierciedla specyfikę tego kraju. Kilkadziesiąt wulkanów, 27 parków narodowych, na zachodzie Pacyfik, na wschodzie Morze Karaibskie. Dżungla, kawa, rum i dobra zabawa…We wszechobecnych lasach skaczą kolorowe żabki, biegają jaguary, latają tukany, a na drzewach wylegują się rozkoszne leniwce. Brzmi jak sielanka? W takim razie połączymy to z nieokiełznaną i dziewiczą Nikaraguą! Jedyne miejsce na świecie, z którego będziemy mogli zjechać na desce ze szczytu wulkanu. Zwiedzimy kolonialne perły kraju – Granadę i Leon oraz odwiedzimy Ometepe – malowniczą wyspę położoną na dwóch, ciągle aktywnych wulkanach.

Sloth Sanctuary, czyli jak żyją leniwce!

Najsłynniejszy ośrodek na świecie, który słynie z opieki nad LENIWCAMI! Każdy z nas marzy, by zobaczyć na żywo tego kosmicznie wyglądającego zwierzaka! Okazji będzie co niemiara…Kostarykańskie lasy są ich domem. W Sloth Sanctuary znajduje się ich kilkanaście sztuk, wszystkie po przejściach. W tym miejscu pracują ludzie, którzy ruszyli tym osobnikom na ratunek, leczą i opiekują się nimi. Poznamy każdego leniwca osobiście i poznamy ich historię. Dodatkowo czeka nas rejs po pobliskiej rzece, gdzie będziemy mieli okazję doglądać te zwierzęta żyjące w swoim naturalnym środowisku.

Kostaryka i Nikaragua la fortuna dżungla

La Fortuna - serce dżungli

La Fortuna – udamy się na kilkugodzinną wycieczkę po wiszących mostach (Sky Walk) i ścieżkach prowadzących przez samo serce kostarykańskiej dżungli. Będziemy obserwować dzikie zwierzęta i naturalną, unikatową roślinność. Zobaczymy Arenal, najmłodszy i jednocześnie najaktywniejszy wulkan na Kostaryce. Po drodze dodatkowo najbardziej malownicza droga w kraju. Objedziemy jezioro Arenal wzdłuż wybrzeża, gdzie zatrzymamy się na fantastyczną sesję fotograficzną.

Granada – perła kolonialnej Nikaragui

Granada, niegdyś stolica Nikaragui , od wieków konkuruje z Leon o miano najpiękniejszego miasta w kraju. Nawet miłośnicy spędzania czasu poza miastem zakochają się w tej kolorowej, pełnej uroku miejscowości. Zachowało się tutaj wyjątkowo dużo zabytków architektury kolonialnej. Będziemy mieli okazję podziwiać m.in. kościół San Francisco zbudowany w 1529 roku, stylowe kolonialne budynki wraz z najsłynniejszą budowlą miasta, Katedrą La Merced. Po zwiedzaniu usiądziemy w parku centralnym, obok którego znajdują się wyśmienite restauracje, gdzie można zjeść świeżą rybę, złapaną w pobliskim jeziorze.

Wyspa Ometepe – największa wyspa wulikaniczna

Zbudowana pomiędzy dwoma, nadal aktywnymi wulkanami – Maderas i Concepcion. Widok na wyspę z poziomu wody już podniesie poziom szczęścia we krwi. Tego typu krajobrazy są rzadkością w skali świata. Charakter wyspy odpowiada charakterowi mieszkańców Nikaragui. Wyluzowani, radośni i przede wszystkim żyjący w zgodzie z naturą. Takich miejsc jest coraz mniej na świecie, dlatego warto zobaczyć to z bliska i napić się szklaneczkę lokalnego rumu.

DOŚWIADCZ:
Pura Vida – czyste życie!
Kostaryka nie jest krajem bogatym. Ludzie często nie mają dostępu do bieżącej wody, ledwo stać ich na utrzymanie rodziny, a mimo to, mieszkańcy są bardzo szczęśliwym i otwarcie nastawionym do świata narodem. Doświadcz prawdziwego życia, z dala od wirtualnej rzeczywistości. Wyłączymy Wi – Fi, aby włączyć się do życia – szczęśliwego, barwnego, smakowitego i wesołego jak Kostaryka!
SPRÓBUJ:
Owoce morza, kukurydza i olej kokosowy!
Na naszej wyprawie nie zabraknie próbowania lokalnych smaków. Kostaryka to pyszne owoce morza: kraby, kałamarnice. To też słodkości: spróbujemy pysznych Cajetas – kokosowych karmelków i kukurydzianego puddingu Mazamorra. Wypijemy kakao, najlepsze na świecie, a rano będziemy się raczyć pyszną, lokalną kawą. W Nikaragui zjemy na śniadanie Gallo Pinto, co w tłumaczeniu oznacza “malowanego koguta”, a w ramach przekąski będziemy wcinać Quesillos, czyli tortille z lokalnym białym serem i cebulą, które są sprzedawane na ulicach!
SPRAWDŹ SIĘ:
Volcano Boarding – dawka adrenaliny
Jedyne miejsce na CAŁYM świecie, gdzie można uprawiać sport nazwany Volcano Boarding! Pojedziemy na wulkan Cerro Negro. Najpierw wspinaczka – około 45 minut. Po drodze niesamowite, wręcz pozaziemskie widoki. Z samego szczytu (aktywnego!) wulkanu można zjechać na desce osiągając przy tym zawrotne prędkości. Takiej dawki adrenaliny, fenomenalnych zdjęć i filmików nie zapewni Wam nic innego!
ODETCHNIJ:
Tortuguero National Park – dziewiczy las
Kilkugodzinna wyprawa przez niesamowite tereny parku. Najpierw popłyniemy przez las deszczowy w Canoa (tradycyjna łódź wiosłowa Indian) malutkimi kanałami wodnymi, gdzie łodzie motorowe mają zakaz wstępu. Obejrzymy zwierzęta z maksymalnego bliska w ich naturalnym środowisku. Park Narodowy będziemy zwiedzać pod okiem profesjonalnego przewodnika, który zapozna nas z tajemnicami dżungli, jej florą i fauną.
xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • odkryjesz piękno natury w Kostaryce i Nikaragui
 • zwiedzisz aż dwa państwa Ameryki Środkowej
 • poznasz kulturę Kostaryki i Nikaragui
 • zjedziesz na desce z wulkanu!
 • wybierzesz się na trekking po dżungli
 • zobaczysz, jak żyją leniwce
 • spróbujesz pysznych, świeżo wyciskanych soków
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Miłość dotąd nieodwzajemniona... Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji - jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii, szyjąc pod te wyprawę. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3

Aktywnie przez świat

Paweł Czarnecki

Z zawodu inżynier - projektant instalacji elektrycznych. Pasjonat podróży i sportów wytrzymałościowych (w szczególności triatlon). Uwielbia sprawdzać się trudnych warunkach i stawiać sobie ambitne cele. Ponadto uwielbia podróże rowerowe oraz fotografię.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Monika Ścibor

Aktywnie przez świat

Paweł Czarnecki

Transport

Wygodne połączenie z Berlina!

TXL

Berlin

plane icon

SJO

San Jose

Cena biletu

2800 pln - 3500 pln

UWAGA! Cena biletu nie zawiera opłaty za bagaż rejestrowany ok. 100 EUR. Prosimy o informacje mailowo po zapisie.
Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

6345 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1600 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1600 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

850 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

10000 pln

Cena zawiera

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • noclegi w hostelach w pokojach 2 – 4 osobowych (łóżka przeważnie 2 – osobowe)
 • transport pomiędzy miastami (w tym nocne przejazdy)
 • bogaty, autorski program wyjazdu
 • wyjazd na wulkan Irazu
 • wstęp do Sloth Sanctuary
 • wejście do Parku Narodowego Tortuguero i wyprawa łodziami Canoa
 • wejście do Arenal Volcano - Sky walk
 • zjazd z wulkanu na desce!
 • opłaty graniczne na wjeździe do Nikaragui i Kostaryki
 • opiekę doświadczonego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW (suma 200 000 zł)
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • wyżywienia (około 25 USD dziennie)
 • atrakcji fakultatywnych (m.in. wejście na wulkan Concepcion, wypozyczenie kajaków. skutera na Ometepe)

Od

25 XI 2019

Do

12 XII 2019

Lider

Monika Ścibor

Cena wyprawy

6345 pln

Cena lotu

3500 pln

Od

07 I 2020

Do

25 I 2020

Lider

Paweł Czarnecki

Cena wyprawy

6345 pln

Cena lotu

2990 pln

Od

17 II 2020

Do

06 III 2020

Lider

Marek Wójciak

Cena wyprawy

6345 pln

Cena lotu

2800 pln

Brak miejsc zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej

Od

24 IV 2020

Do

12 V 2020

Lider

Monika Ścibor

Cena wyprawy

6345 pln

Cena lotu

3190 pln

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

Taniec życia i śmierci

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kwintesencja Ameryki Centralnej

Meksyk + Belize + Gwatemala

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Karnawał w Rio de Janeiro

Brazylia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Taniec życia i śmierci

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kwintesencja Ameryki Centralnej

Meksyk + Belize + Gwatemala

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Karnawał w Rio de Janeiro

Brazylia

Zobacz terminy
Zobacz terminy