Festiwal Podróżników Online

Nie rezygnuj z marzeń Festiwal Podróżników Online

Festiwal Podróżników Online "Nie rezygnuj z marzeń"

Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 25 – 26 kwietnia 2020, jest aktywną odpowiedzią środowiska podróżniczego na pandemię koronawirusa na świecie.

 

Podczas dwudniowego festiwalu wystąpią czołowi polscy podróżnicy i blogerzy, a wirtualny charakter spotkania pozwoli na uczestnictwo każdemu pasjonatowi dalekich i bliskich podróży z każdego miejsca na świecie 🙂

 

Stowarzyszenie Klub Podróżników Soliści jako organizator wydarzenia przeznaczy równowartość wpływów z biletów na instytucje walczące z epidemią w Polsce w ramach programu członkowskiego Klubu Podróżników Soliści.

 

#ZostańWdomu, ale nie rezygnuj z marzeń. Poczuj ponownie magię podróży i wesprzyj polską służbę zdrowia.

Dlaczego warto?

 • otrzymasz nadbagaż podróżniczych inspiracji
 • pomożesz w walce z COVID-19
 • poznasz wyjątkowych podróżników, którzy opowiedzą o swoich wyprawach życia
 • otrzymasz praktyczne wskazówki od doświadczonych podróżników
 • ponownie poczujesz smak podróżowania
 • posłuchasz prelekcji o dalekich i egzotycznych wyprawach, jak i tych bliższych, lokalnych
 • zaplanujesz kolejną podróż swoich marzeń
 • uzyskasz odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania
Festiwal Podróżników Online

Pomagamy polskiej służbie zdrowa w walce z koronawirusem

Koszt dwudniowego karnetu na Festiwal Podróżników Online “Nie rezygnuj z marzeń” to 39 zł. Karnet jednodniowy na sobotę lub niedzielę – 25 zł.

 

Klub Podróżników Soliści jako organizator wydarzenia przeznaczy równowartość
wpływów z biletów na instytucje walczące z epidemią w Polsce w ramach programu
członkowskiego Klubu Podróżników Soliści. Środki przeznaczone będą na zbiórkę
Fundacji „Się Pomaga”. Szczegóły: https://www.siepomaga.pl/koronawirus

Line Up Festiwalu Podróżników Online

Krzysztof Wielicki

Legenda polskiego himalaizmu. Wspinacz, taternik, alpinista i himalaista. Krzysztof Wielicki to zdecydowanie wielki człowiek, podążający za swoją pasją i robiący rzeczy, o których inni marzą. Zdobył jako pierwszy człowiek na świecie czwarty szczyt Ziemi – Lhotse (8516 m n.p.m.). Zrobił to zimą w noc sylwestrową w 1988 roku – samotnie i w gorsecie ortopedycznym. Jest również piątym człowiekiem na świecie, który zdobył wszystkie czternaście ośmiotysięczników. Zimą 2017/2018 kierował Polską Narodową Wyprawą na K2. We wrześniu 2019 roku odebrał wyjątkowo ważną nagrodę górską Piolet d’Or Carrière za całokształt dokonań górskich, stając się tym samym drugim Polakiem po Wojtku Kurtyce z tym wyróżnieniem. Krzysztof Wielicki pojawi się na finale Festiwalu Podróżników Online ze swoja prelekcją „Mój Wybór”.

Olek Doba

Utytułowany kajakarz. Jako jedyny na świecie przeżył sztorm 10 w skali Beauforta w kajaku. Rzucił wyzwanie Atlantykowi i zwyciężył 3 razy przepływając go rożnymi trasami. Posiadacz wszystkich odznaczeń stopni krajowych organizacji kajakarskich oraz międzynarodową ICF (International Canoe Federation). Pełen energii, dobrego humoru i pozytywnego nastawienia do życia. Pasją Olka są nie tylko kajaki, ale także szybowce. Na swoim koncie ma ponad 250 godzin w powietrzu. Żeby było tego mało – Olek skacze również na spadochronie, a dzięki udziałowi w licznych wyścigach i wyprawa kolarskich jest również posiadaczem złotej odznaki turystyki kolarskiej! Olka Dobę będzie można ‘spotkać’ podczas panelu dyskusyjnego “Nie rezygnuj z marzeń czyli gdzie i kiedy po COViD-19”.

Monika Witkowska

Podróżniczka, która odwiedziła ok. 180 krajów, miłośniczka gór i zapalona żeglarka (dwa razy opłynęła Przylądek Horn, pokonała Przejście Północno-Zachodnie, przepłynęła Pacyfik i Atlantyk). Zawodowo – autorka książek, dziennikarka oraz pilotka wypraw i przewodniczka trekkingów wysokogórskich. Swoją przygodę z górami zaczynała od gór Polski, teraz ma na koncie Koronę Ziemi i trzy ośmiotysięczniki (Everest, Manaslu i Lhotse), a w ramach kolejnej wyprawy wybiera się na K2. Na naszym festiwalu pojawi się z prelekcją „Everest – mity i fakty o wspinaczce na najwyższą górę świata”.

 

Monikę znajdziecie na:
Facebook: Monika Witkowska Travel
Instagram: Monika Around The World

Łukasz Supergan

Dwukrotnie przeszedł Łuk Karpat (jako pierwszy człowiek samotnie), całość Alp, Pirenejów, irańskie góry Zagros, trawers Islandii, Izraelski Szlak Narodowy. Dwukrotnie wyróżniany na gdyńskich “Kolosach”, autor książek i artykułów, członek 8a Team.

Latem 2016 roku Łukasz Supergan przeszedł całą szerokość Islandii, 930 km przez wulkaniczne pustkowia i podnóża lodowców. Samotność i spotkanie z surową arktyczną przyrodą okazały się tak fascynujące, że wrócił na wyspę, aby dokonać jej przejścia w środku zimy, samotnie i na nartach. Przez 36 dni, ciągnąc 50-kilogramowe sanie, przeszedł samotnie 800 kilometrów przez dzikie wnętrze Islandii. W temperaturach sięgających -20 stopni, przy wietrze, w bardzo zmiennych warunkach, dotarł do wnętrza wyspy i wyszukiwał drogę w śnieżno-lodowym krajobrazie. Po 5 tygodniach przeszedł wyżyny Islandii, swoją drogę kończąc na zachodnim krańcu półwyspu Snaeffelsnes. Był to jeden z kilku trawersów Islandii ze wschodu na zachód i prawdopodobnie jedyny ukończony w kalendarzowej zimie. Łukasza usłyszymy podczas prelekcji „Biała pustka – zimowy trawers Islandii”.

Łukasza znajdziecie na:
FB: Łukasz Supergan Podróże
IG: Łukasz Supergan

Tomek Habdas

Tomek Habdas z miłości do gór stworzył projekt W Szczytowej Formie, czyli platformę do dzielenia się pasją, ale przede wszystkim ogromną radością, jaką dają góry. Sam mówi, że jego życiowym celem jest spędzanie jak najwięcej czasu w górach. Z tych bardziej ambitnych zamiarów – planuje zdobyć Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty każdego kontynentu. W chwili obecnej Mount Blanc (2015), Elbrusa (2016) oraz Kilimandżaro (2019) ma już za sobą. Przed nim Aconcagua i Denali. Kiedy nie spina się na te najwyższe, sam powoli robi Koronę Gór Europy i przede wszystkim Koronę Gór Polski. Tomek Habdas, autor projektu „W Szczytowej Formie” podczas festiwalu pojawi się z prelekcją „Główny Szlak Beskidzki- czyli dlaczego warto poświęcić roczny urlop na polskie góry” .

 

Tomka znajdziecie na:

Facebook: W Szczytowej Formie
Instagram: W Szczytowej Formie

Podróżovanie

Podróżovanie – to blog podróżującego małżeństwa – Kasi i Łukasza. Dwa lata temu przeprowadzili się do białego vana, którego wnętrze sami zamienili na mieszkanie. Od tego czasu stał się on ich jedynym domem, a świat ich podwórkiem. Początkowo mieli ambitny cel i planowali w rok objechać wszystkie kraje Europy. Jednak w trakcie podróży odkryli że nie statystyki się liczą, a doświadczanie każdego dnia van life’u. Dlatego nie pędzą przed siebie, żyją w duchu slow life i minimalizmu. Od początku przygody nagrywają filmy, oraz dzielą się doświadczeniami przez zdjęcia i teksty. Kasię i Łukasza zobaczymy podczas prelekcji „Van Life – nasza droga do wolności”.

 

Kasię i Łukasza znajdziecie na:
FB: Podrozovanie
Instagram: Podrozovanie

Łukasz Nowak

Pomysłodawca i założyciel Klubu Podróżników Soliści – podróże poza utartym szlakiem. Ekonomista i Inwestor giełdowy związany z rynkiem start up. Każdą wolną chwilę spędza na podróżach lub ich planowaniu. Miłośnik gór, wspinaczki w każdej formie, ekstremalnej jazdy na nartach i skoków spadochronowych. Amator fotografii. Uzależniony od adrenaliny. W ciągłym ruchu. Nieustannie, od kilku lat inwestuje każdą wolną chwilę w rozwój Klubu i kolejne inicjatywy podróżnicze. Na naszym festiwalu Łukasz Nowak poprowadzi prelekcję „Islandia vs. Maroko”.

Podróże z Pazurem

Podróże z Pazurem, czyli Iza i Piotrek, wraz ze swoim psem, Snupim realizują wyprawę dookoła świata. Autostopem przez lądy, jachtostopem przez oceany i długimi trekkingami przez góry. 2 lata i 2 miesiące spędzili w nieprzerwanej podróży. Głównie autostopem, dostali się z Polski do Gwatemali. Przekroczyli Ocean Atlantycki jachtostopem z Maroko do Brazylii i dwa razy Kanał Panamski. Przepłynęli rzekę Amazonkę i jej dorzeczami, przedostali się od Atlantyku do Ekwadoru. Zwiedzili całą Amerykę Południową i Centralną. Snupi zawitał z nimi już w 36 krajach na 5 kontynentach (podróżuje od 2014 r.). Wspólnie przejechali ponad 50 tys. km. Spotkamy się z nimi podczas prelekcji „Amazonia i tam, gdzie Andy się z nią łączą – fragment z wyprawy autostopowych podróżników z psem na pokładzie”.

 

Podróże z Pazurem znajdziecie na:

Facebook: Podróże z Pazurem

Instagram: Podróże z Pazurem

Strona www: Podróże z Pazurem

 

Road Trip Bus

Kasia i Wojtek są twórcami projektu Road Trip Bus oraz bloga. Poznali się na początku 2014 roku i jak się okazało chęć zwiedzenia świata była ich wspólną cechą, zaczęli więc snuć plany z tym związane. W maju 2015 roku kupili Volkswagena T4 z silnikiem 2.4D, który stał się ich domem na kółkach i głównym środkiem transportu podczas podróży. Pod koniec lipca 2015 ruszyli w prawie 30 dniową podróż na Gibraltar. Od tego czasu podróże stały się ich pasją. W 2016 roku zorganizowali 27 dniowy trip na Koło Podbiegunowe poprzedzony kilkoma innymi mniejszymi wypadami (Ukraina, Turcja, Węgry). Rok później wspólnie z kolejnymi osobami poznanymi przez Internet udali się w 40 dniową podróż po Bałkanach. W 2018 odbyli swoją pierwszą długą podróż – W 100 dni dookoła Europy. Tym razem podróżowali sami, podobnie jak w ubiegłych latach, relację dzień po dniu można było czytać na blogu, a dodatkowo każdego dnia kanale YouTube publikowali vlogi. Na naszym festiwalu usłyszymy ich prelekcję o tej podróży, czyli „Sto dni dookoła Europy”.

Marcin Glądała

W podróżach szuka przestrzeni, majestatycznych widoków i przyrody – z tego względu wybranką jego serca na zawsze pozostanie Islandia, choć jak sam przyznaje Parki Narodowe USA mocno walczą o miejsce „top” na jego podróżniczej liście zrealizowanych podróży. Projektowanie eventów i realizacja wyjazdów to jego żywioł. Prywatnie zakochany w żonie 🙂 , Islandii, Manchesterze United, Belli (Mały Munsterlander) oraz progresywnym rocku. W zaciszu domowym często widziany z gitarą. Amator gotowania. Podczas prelekcji „Majestatyczna Petra, wizyta na Marsie, 10 kg mensaf i przyjaźni lokalesi. Jak Jordania z przypadkowego wyjazdu stała się moim kolejnym miejscem na Ziemi” przeniesie Was do zaskakującej Jordanii, miejsca do którego trafił przypadkiem, a po trzech wizytach stało się jego „kolejnym” miejscem na ziemi. Nie zabraknie cudów natury, Petry, nurkowania w Akabie…czy odwiedzin u ministra Jordanii z szybką wizytą na papierosa, kończąc na domowym mensaf u lokalesa w Wadi Musa. Welcome to Jordan!

Łukasz Trusz

Od dziecka jego marzeniem było postawienie stopy na każdym kontynencie i póki co dobrze mu idzie, bo już 6 ma za sobą! Na co dzień pracuje w branży eventowo-sportowej podróżując po całym świecie. Po godzinach biega z plecakiem i aparatem, aby z każdej podróży wyciągnąć jak najwięcej wspomnień i zdjęć. Poza pięknymi widokami uwielbia doznania kulinarne i poznawanie nowych ludzi. Miał okazję gotować zupę pomidorową dla całej rodziny na Tajwanie i brać udział w egzaminach z salsy w kolumbijskiej szkole tańca, choć sam nigdy nie tańczył. Swoimi przeżyciami dzieli się na blogu „z Podróży PL”. Na naszym festiwalu weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Nie rezygnuj z marzeń czyli gdzie i kiedy po COViD-19”.

 

Łukasza znajdziecie na:

Instagram: Troosh
Facebook: Z Podrozy
Blog: Z Podrozy

Przemysław Huk. Badacz z wieloletnim doświadczeniem. Z wykształcenia psycholog, który nieco bardziej niż samymi podróżami interesuje się ludźmi, którzy podróżują. Jeden z autorów raportu z Ogólnopolskiego Badania Podróżników, na co dzień bada rynek i konsumentów w Mands Badania Rynku i Opinii. Podczas naszego festiwalu weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Nie rezygnuj z marzeń czyli gdzie i kiedy po COViD-19”.

Formuła naszego festiwalu

Festiwal odbędzie się na jednej  z platform streamingowych. Każdy z prelegentów będzie miał 45 minut na wygłoszenie swojej prelekcji na żywo oraz 15 minut na pytania, które może zadać każdy z uczestników wydarzenia.

Harmonogram Festiwalu Podróżników Online

Sobota, 25 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 • 14:00 Marcin Glądała „Majestatyczna Petra , wizyta na Marsie, 10 kg mensaf i przyjaźni lokalesi. Jak Jordania z przypadkowego wyjazdu stała się moim "kolejnym" miejscem na Ziemi"
 • 15:00 Monika Witkowska „Everest – mity i fakty o wspinaczce na najwyższą górę świata”
 • 16:00 Road Trip Bus „Sto dni dookoła Europy”
 • 17:00 Podróże z Pazurem „Amazonia i tam, gdzie Andy się z nią łączą - fragment z wyprawy autostopowych podróżników z psem na pokładzie"
 • 18:00 Łukasz Supergan „Biała Pustka - zimowy trawers Islandii"

Karnet jednodniowy (sobota): 25 zł

Koniec sprzedaży Artboard 3

Niedziela, 26 kwietnia 2020

 • 14:00 Panel dyskusyjny "Nie rezygnuj z marzeń czyli gdzie i kiedy po COViD-19"
 • 15:00 W Szczytowej Formie „Główny Szlak Beskidzki- czyli dlaczego warto poświęcić roczny urlop na polskie góry”
 • 16:00 PodróżoVanie „Van Life – nasza droga do wolności”
 • 17:00 Łukasz Nowak „Islandia vs. Maroko”
 • 18:00 Krzysztof Wielicki „Mój wybór"

Karnet jednodniowy (niedziela): 25 zł

Koniec sprzedaży Artboard 3

Chcesz spędzić z nami cały weekend?

KONIEC SPRZEDAŻY

Karnet dwudniowy = 39 zł

KONIEC SPRZEDAŻY Artboard 3