FreshMail e-mail marketing free online marketing software

 

Szukam kompana do podróży – czyli jak nie podróżować samotnie


 

W głowie masz już zaplanowaną całą podróż, plecak prawie spakowany, w ręku trzymasz mapę i tylko jedna myśl nie daje Ci spokoju: jak znaleźć kogoś, kto wybierze się z Tobą na wycieczkę? Brak towarzysza podróży jest jednym z najczęstszych powodów rezygnacji z wyprawy. A my mówimy – nie poddawaj się wątpliwościom i nie rezygnuj. Oto nasze sposoby na to, by towarzysz podróży zapukał do Twoich drzwi (albo Ty do jego).

 

Halo, halo! Towarzysz podróży poszukiwany

Jedni lubią solo, inni wolą towarzystwo bliskich znajomych, a jeszcze inni, jak ryba w wodzie czują się na myśl o poznawaniu nowych ludzi i nowych towarzyszy podróży. W zależności od tego, jakim typem człowieka jesteś, pewnie inaczej podejdziesz do poszukiwania towarzystwa.

Jeżeli jesteś samotnikiem, pewnie nie masz nic przeciwko indywidualnym wyprawom. O tym, jak przygotować się do samodzielnej podróży pisaliśmy we wcześniejszym materiale. Jeżeli natomiast wolisz podróżować grupowo… tym lepiej! Towarzysz podróży poszukiwany? Mamy coś dla Ciebie.

Każdy zna kogoś, kto zna kogoś…

Kto wie, czy towarzysze podróży to nie osoby z Twojego bliskiego otoczenia? Nie Twoi znajomi i przyjaciele, bo z nimi już prawdopodobnie rozmawiałeś, ale na przykład przyjaciele przyjaciół, dalsza rodzina, znajomi. Rozpuść informacje o tym, że planujesz wyjazd: napisz na Facebooku, na grupach tematycznych i na forach. Niemal na pewno zgłosi się do Ciebie co najmniej kilka osób, wśród których być może będzie właśnie Twój partner do podróży.

Szukam kompana do podróży – nie tylko Ty

Jest nas mnóstwo. To znaczy takich osób, które z jakiegoś powodu rozglądają się za kimś, z kim można wybrać się w dalszą lub bliższą trasę. Tak naprawdę towarzysz podróży to wcale nie musi być Twój najlepszy przyjaciel lub przyjaciółka. Cała frajda polega na poznawaniu nowych ludzi. Są takie miejsca jak spotted, portale i fora gdzie ludzie organizują wspólne wyprawy, no i jesteśmy my – Soliści, czyli klub podróżników. A co najważniejsze – do naszego klubu przyjmujemy każdego, kto ma wejściówkę. Czym jest owa wejściówka? Oczywiście to pasja do podróżowania.

Poznaj ludzi, których łączy hobby takie jak Twoje

Soliści to paczka znajomych (i nieznajomych) połączonych wspólnym zamiłowaniem do podróżowania. Działamy spontanicznie, ale nigdy nie bez planu, i organizujemy przeróżne wyjazdy w bliskie i odległe rejony świata. Jesteśmy pewni, że Twój kompan do podróży jest wśród nas. Jeżeli jeszcze się zastanawiasz, koniecznie przeczytaj relacje z naszych wypraw.

 

Co fajnego daje wspólne podróżowanie?

Partner do podróży to nie tylko osoba, do której możesz otworzyć usta podczas wspólnej drogi. To również Twoje zabezpieczenie. Podróżowanie solo, jakkolwiek ciekawe, ma też swoje wady, ponieważ podczas drogi może stać się wiele różnych, nieprzewidzianych rzeczy. Czasami niezbędny jest ktoś, kto może nam pomóc w sytuacji kryzysowej. Szczególnie nie polecamy podróżować samotnie w niebezpieczne rejony świata. Co dwie osoby to nie jedna, a taki kompan podróży może naprawdę – dosłownie i w przenośni – uratować Ci życie.

Długie, wyczerpujące wyprawy mają to do siebie, że podczas samotnego przemierzania szlaków, mogą pojawić się chwilę zwątpienia: „czy dam radę?”, „mam ochotę się wycofać”, „chcę wracać” itd. Towarzysz podróży to osoba, która podtrzyma Cię na duchu podczas właśnie takiej chwili zwątpienia i doda Ci powera do działania.

Szukam towarzysza podróży… tak, wielu z nas miało na początku ten problem. Nie każdy ma znajomego, który a) podziela pasję turystyczną, b) ma czas na podróżowanie c) ma ku temu możliwości. I właśnie dlatego powstają takie organizacje, jak nasza. Każdy z nas zadawał sobie na początku to pytanie „szukam towarzysza podróży”. Od słowa do słowa, od osoby do osoby tak zawiązały się nasze znajomości. Organizujemy wyjazdy planowane i na spontanie, dłuższe i krótsze, w kilka lub kilkanaście osób. Jeżeli nadal jesteś na etapie: „towarzysz podróży poszukiwany”, wstąp do nas, to może być początek wspaniałej przygody!

Nieznajomy towarzysz podróży – fascynujące doświadczenie

Wśród osób, które znamy, czujemy się najbardziej komfortowo. To naturalne, czasami jednak warto wyjść ze swojej strefy komfortu właśnie po to, by nawiązać nowe znajomości i wypróbować coś, na co do tej pory brakowało Ci odwagi. To jak, nadal szukasz kompana do podróży?

Zapisz się na solistowy Newsletter

  1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
  2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
  3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
  4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software