FreshMail e-mail marketing free online marketing software

 soliści

 

Soliści to Klub Podróżników. Nie jesteśmy biurem podróży, a paczką przyjaciół. Kochamy podróże i zdecydowanie nie potrafimy usiedzieć w miejscu. Soliści są inicjatywą, dzięki której zwiedzamy świat i pokazujemy go innym. Dzięki temu poznajemy masę pozytywnie nastawionych do życia ludzi, którzy tak jak i my poszukują w podróżach autentyzmu. Nie chodzimy utartymi ścieżkami, obcujemy z lokalnymi społecznościami, chłoniemy ich kulturę. W Solistach doświadczamy świata, a nie tylko go oglądamy. A co najważniejsze, każda nowa podróż to nowi Soliści! Daleko nam do wycieczek all inclusive i siedzenia nad basenem. Zdecydowanie bardziej wolimy przemierzać świat z plecakiem i przeżywać niespodziewane przygody.

Jeśli tak jak i my, nie boisz się zmęczyć, nie przeraża Cię spanie w azjatyckim hostelu, czy zamiast eleganckich restauracji wolisz uliczne jedzenie - dołącz do nas!

Big Idea

SOLISTÓW

Backpackerskie wyprawy

Autorskie trasy i programy podróży

Doświadczenie (200 wypraw)

Małe grupy

Single bez dopłat

Społeczność podróżników

Poza utartym szlakiem

Świadoma turystyka

 

 

KIM JESTEŚMY I CO ROBIMY?

 

- Tworzymy społeczność podróżników – jesteśmy zgraną ekipą pasjonatów, która z każdej wyprawy wyciska 110%; Soliści to nie tylko wyjazdy, to przede wszystkim przyjaźnie – wśród nas znajdziesz ludzi podobnych do siebie i rozwiniesz swoje pasje,

 

- Nasza myśl przewodnia to ‘podróże dla każdego’ - organizujemy budżetowe wyprawy nawet 50% taniej niż biura podróży. Oszczędzamy na braku rozbudowanej struktury i ekskluzywnego biura, czy niskich nakładach reklamowych, ale także zamiast lotów charterowych bazujemy na promocjach w liniach lotniczych, doceniamy niedrogi lokalny transport, czy nocujemy w kilkuosobowych pokojach ze wspólną łazienką. 

 

- Tworzymy autorskie programy – spędzamy długie godziny wyszukując tanie loty i budując plany wyjazdów; odkrywamy przed Wami świat, pokazujemy to co naszym zdaniem najciekawsze, wymieniamy się doświadczeniami,

 

- Poszukujemy autentyzmu - głęboko wierzymy w to, że nie da się poznać świata, bez obcowania z lokalną kulturą – często schodzimy z utartych ścieżek, omijamy popularne kurorty turystyczne, w zmian za to docieramy w nieznane, niebanalne miejsca i poznajemy lokalne społeczności,

 

- Jesteśmy zapalonymi podróżnikami – bywamy na najważniejszych festiwalach podróżniczych, opowiadamy o naszych podróżach, organizujemy krótkie wypady integracyjne, dzielimy się swoimi doświadczeniami prowadząc bloga, wydajemy Let’s Travel Magazine – jedyny magazyn społeczności podróżników w Polsce.

 

Kim nie jesteśmy? Nie jesteśmy biurem podróży. Jeśli nie czujesz się komfortowo podróżując z plecakiem, od lokalnego transportu wolisz wygodny samochód, a nocleg w kilkuosobowym pokoju nie do końca jest dla Ciebie - możesz nie czuć się dobrze podczas naszych wypraw. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości - skontaktuj się z nami przed zapisem! 

 

 

  

NASZ TEAM

W chwili obecnej nasz team składa się z kilku osób, które przesiadują w solistowym "biurze" i nieustannie pracują nad nowymi wyjazdami. Dodatkowo, zrzeszamy całe grono liderów, którzy na stałe lub w ramach oderwania się od codziennej pracy - prowadzą nasze wyprawy. Nasi liderzy to nie piloci z komercyjnych biur podróży! Mogą nie wiedzieć, z którego roku pochodzi każdy napotkany budynek, ale na pewno włożą całe serce we wspólne eksplorowanie lokalnej kultury. Jesteśmy po to, aby zabierać Was w najciekawsze miejsca na świecie i dzielić się naszą pasją do podróżowania. Na co dzień pracujemy w przeróżnych  branżach: finansach, fotografice, marketingu, czy gastronomii, ale tym co nas łączy jest nieustanna chęć odkrywania nowych miejsc. Tworzenie społeczności podróżników i wymiana doświadczeń między członkami Klubu, jest czymś co inspiruje nas do działania, dlatego też liderem podczas wyjazdu może zostać każdy! Często poznajemy się na wyjazdach i w naszych głowach rodzą się pomysły na nowe wyprawy. Jeśli masz więc pomysł na zorganizowanie nietypowego wypadu, odezwij się do nas!

Jeżeli wybierasz się z nami w podróż, pamiętaj: lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce. 

 

 

ŁUKASZ NOWAK

Pomysłodawca i założyciel Klubu Podróżników Soliści propagującego podróże i wyjazdy na każdą kieszeń. Absolwent Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Każdą wolną chwilę spędza na podróżach lub ich planowaniu. Miłośnik gór, wspinaczki w każdej formie, ekstremalnej jazdy na nartach i skoków spadochronowych. Amator fotografii. Uzależniony od adrenaliny. W ciągłym ruchu. Nieustannie, od ponad trzech lat inwestuje każdą wolną chwilę w rozwój Klubu i kolejne inicjatywy podróżnicze!

Był chyba wszędzie, w tym: Maroko, Islandia, Japonia, Indie, Malezja, USA, Koleją Transsyberyjską do Pekinu..

Co przed nim: duże plany na górskie wyprawy i zdobycie Korony Ziemi

MARIA ZMYŚLONA (NIEPRAWDZIWA)

Solistowa mama! Bacznie czuwa w solistowym biurze i opiekuje się naszymi liderami. Supermoc? Uśmiech, wsparcie i znalezienie wyjścia z każdej sytuacji! Kilka miesięcy temu rzuciła korpo i dołączyła do naszej ekipy żeby podbijać świat. Znamy się od 2015, kiedy pierwszy raz wyruszyła z #solisciteam w niesamowitą podróż do Chin. Zapytana czym są dla niej podróże, bez zastanowienia odpowiada "ładują baterie i inspirują do zmian". O mały włos nie "porzuciła" nas na Kubie kiedy to razem w właścicielką odwiedzanej przez nas plantacji kakao, przygotowywały ten magiczny trundek dla solistowej ekipy. W ciągu jednego została jej kubańską mamą i zaproponowała, żebym zamieszkała z nią na plantacji mając perspektywę na życie wśród plaż i palm.. i z przystojnym synem sąsiada na pięknym rumaku... Tym razem nie skorzystała, ale zarzeka się, że może kiedyś!

Odwiedziła: Chiny, Kubę, Kolumbię i Islandię

Jej najbliższe plany to: Izrael, Korea Płd, Gruzja, no i oczywiście - podróż dookoła świata! 

MAREK WÓJCIAK

Rocznik 86’. Od najmłodszych lat ciekawy świata, ale dopiero na studiach pokonany przez pasję do podróży. Biegle posługuje się 4 językami, a komunikatywnie jeszcze kilkoma więcej. Z zawodu i pasji fotograf (www.marekwojciak.com), odkrywca nowych miejsc usilnie starający się zgubić w każdym nowym mieście. Prywatnie w związku z Italią. Miłośnik wschodów i zachodów słońca, szlajania się i zabawy włosami. Zdarza się, że podczas wypraw na moment znika, aby uchwycić piękno lokalnych baletnic! Z #solisciteam niemal od samego początku

Lider sekcji hiszpańskojęzycznej: Kuba, Kolumbia, Meksyk.. Zdarza mu się też odwiedzić inne zakątki, jak: Gruzja, Islandia, Chiny, Japonia

Kolejne plany: jak nic, podróż dookoła świata

KAMILA FLUDRA (KAMI)

Pierwszy kontakt dla wszystkich podróżników - od marca'17 dzielnie obsługuje solistowego mejla i dba o wszelkie rezerwacje. Po uszy zakochana w języku hiszpańskim! To dzięki niemu zaczęło się zainteresowanie kulturą hiszpańską oraz łacińską, a później podróżowanie i nauka salsy. Jeżeli spotkasz dziewczynę tańczącą w nietypowych miejscach np. na przystanku tramwajowym, to prawdopodobnie ona! 

Lideruje: Amerykę Środkową i Południową

Już niedługo podbije: Ekwador!

PRZEMEK WÓJTOWICZ

Nasz klubowy Włóczykijek, chociaż, wolałaby zostać rycerzem Jedi:) W #solisciteam od marca'17 ogarnia loty, rezerwacje, transport na miejscu, wizy, odprawy i... dłuuuuuugo by wymieniać. Jego supermoc? Rzeczy niemożliwe załatwia od ręki, na cuda trzeba poczekać 3 dni. Już nie raz się o tym przekonaliśmy. Jak to na Włóczykija przystało, w podróżach kręci go to co nieznane. Choć mapy nie mają przed nim tajemnic, lubi czasem się zgubić i pozwolić losowi decydować za niego - w końcu tylko tak można prawdziwie czerpać naukę ze świata. Jeśli masz do niego deala - islandzka lukrecja na pewno pomoże.

Solistowe tripy: Islandia, Namibia, Wietnam, Maroko, Gruzja.

Dream Trip: jak najdalej - może i na Marsa..

TYCJAN TRZPIOŁA

Grafik, fotograf i filmowiec, który dzielnie wspiera Solistów we wszystkich szalonych inicjatywach. Jego prace można śledzić przede wszystkim na facebooku: tycjanmotiondesign. Przywiezione zdjęcia i filmy z wypraw to zawsze niesamowita pamiątka! Podróże to jego drugie życie, więc jeśli nie z #solisciteam, to i tak jest w ciągłym ruchu. 

Do tej pory z Solistami: Islandia (przez wyspy owcze!), USA Dream Trip

Comming soon: Namibia, Maroko, Japonia

KASIA (MAKUŚ)

Odpowiada za solistową komunikację i wszystko co dzieje się w przestrzeni naszych social media i strony www. W zespole od ponad dwóch lat, dokłada cegiełkę po cegiełce, aby solistowe tripy podbiły kosmos! Wiecznie zabiegana - znalezienie luki w jej grafiku graniczy z cudem, jednak stara się znaleźć jak najwięcej czasu na podróże. No bo jak tu bez nich żyć!  Zawsze pogodna. Typ osoby, której nie da się nie lubić. 

Gdzie z Solistami: Gruzja, Islandia.. a poza, w niejednym zakątku świata

Najbliższe dream trips (bo o podróżach tylko w liczbie mnogiej!): Kuba, Maroko, Japonia

ULA ZALEWSKA

Solistowy lider z biegłym hiszpańskim. Człowiek wielu talentów - podróże, kultura latynoska, sport, a teraz także krawiectwo! Zamiłowanie do podróży i sportu (obowiązkowo razem!) zaszczepili w niej rodzice. Każda wolna chwila to rower, wspinaczki górskie, lasy, jeziora i żagle oraz dalsze podróże.. Jak widać, ADHD i potrzeba nieustannego odkrywania świata pozostały. Ula podróżuje z nami od marca'17. 

Jej solistowe podroże to: Islandia (extreme!), Kuba, Gruzja

Z jeszcze nieodkrytych: przede wszystkim marzy jej się Peru oraz Kolumbia, fascynuje także całkiem odmienna Japonia. Z chęcią wróci do Norwegii, więc szykujcie się na nowy solistowy trip!

ŁUKASZ PORĘBSKI

Duuuużo podróżuje i jednocześnie prowadzi bloga pełnego pasji do życia i świata: zyczpasja.pl. Zawsze aktywny. Jego drugą zajawką jest sport, a przede wszystkim: biegi górskie, mtb, triathlon. Skąd romans z podróżami? Łukasz kocha poznawać świat, jego różnorodność, przede wszystkim jego dzikie, naturalnie i niezurbanizowane zakątki! Radzi sobie w każdej ekstremalnej sytuacji, czy to podczas nurkowania z rekinami na Malediwach, czy odkopywania auta z zasp na północy Islandii. Zna się z nami prawie od początku! 

Pierwsza wspólna wyprawa: Indie - Annapurna Base Camp

Przyszłe marzenia: Grenlandia, Lofoty, Kanada, Antarktyda

EWA JARCZEWSKA

Nasz turbo solistowy szkoleniowiec! Inspiruje całą ekipę do ciągłego rozwoju i pracy nad wszelkimi umiejętnościami miękkimi. Nie odbyło by się bez niej żadne Szkolenie Liderów. W zespole jeszcze zanim Soliści de facto powstali:) Na wielu wyprawach jako uczestnik, ale też lider.

Razem z #solisciteam podbiła: Iran, Maroko, Islandia, USA

Wciąż przed nią: a któż to wie!:)

DAWID MAŁASIEWICZ

Z nami już od ponad roku! Nasz człowiek po AWFie, spec od wszelkich górskich destynacji. Pełen zapału przemierza z Solistami świat. 

Co za nim: Islandia, Gruzja

Co przed nim: niejedna górska i trekkingowa eskapada 

CHRYS

Lata po świecie jako liderka, a jej supermoc to przede wszystkim empatia. Nasza pokładowa artystka. Cieszy się każdym porośniętym mchem kamyczkiem na Islandii, zagięciem chińskiego dachu, wzorem marokańskich kafelków. Fascynują ją ludzie i ich psychologia, zwyczaje. Po wielu latach w podróży śmiało można ją nazwać Obywatelką Świata. Oprócz Solistów organizuje prze-ciekawe eventy w stolicy, m.in. TEDxWarsaw. Podróżuje z nami od maja'17. 

Solistowe wyprawy: Islandia, Wietnam, Maroko, Filipiny

Najbliższe marzenie do zrealizowania: Izrael i udział w Zorba the Buddha Festival <3 

JUST HOUSTON!

Specjalistka od spraw wschodu - Wschodoznawca z pasji i wykształcenia. Motto życiowe: Life is good! Kocha podróże za nowe smaki. Uwielbia jeść (warning: nie gotować! tylko jeść). Je dużo. Potem dużo chodzi, więc na jej wyprawy zdecydowanie spakujcie dobre buty! Spacer poza szlakiem to punkt obowiązkowy każdej jej wyprawy. Uwielbia się uczyć nowych rzeczy, obmyślać, jak coś zrobić inaczej. Pociąg do dużych maszyn miała od dziecka, dlatego serwisowanie kombajnów buraczanych na różnych kontynentach to jej dream job (nie żartujemy!) Poza sezonem buraka cukrowego: taniec w rytmie hip-hop, power yoga i gimnastyka umysłu. Nie ma telewizora, ale nałogowo ogląda filmy Marvela. Podbija z nami świat od grudnia'16!

Kierunki, które głównie lideruje to: Azja, Afryka, kraje byłego ZSRR

Zapytana o podróżnicze marzenia, odpowiada: różowe niedźwiedzie w Patagonii (choć google nie wie, że istnieją), kąpiel w wodospadach Wiktorii w Zimbabwe, stanie na głowie w alei baobabów na Madagaskarze, kawałek dna słonego jeziora z Boliwii w własnoręcznie przygotowanej zupie, całowanie się na dachu Empire State Building w Nowym Jorku, dno krateru wulkanu na Islandii.....OMG! szkoda pisać, lepiej się pakować!

 

polubili nas

Do tej pory z Solistami wyjechało ponad 2000 osób!

Zapisz się na solistowy Newsletter

  1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
  2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
  3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
  4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software