FreshMail e-mail marketing free online marketing software

 

Singapur – co warto wiedzieć przed wyjazdem?


 

Wyprawy w orientalne rejony świata wiążą się z nutką ekscytacji, niepewności i adrenaliny. Aby zapewnić sobie wyłącznie pozytywne emocje i przypływ tej dobrej adrenaliny, przed wyjazdem należy się dobrze przygotować. Nie chcielibyśmy przecież, aby jakaś nieprzewidziana sytuacja zepsuła wypoczynek w tym przepięknym państwie, jakim jest Singapur. Ciekawostki, ceny i informacje praktyczne – tego dowiesz się poniżej.

Singapur kiedy jechać i właściwie po co?

Do Singapuru warto wybrać się przy okazji wyjazdu w pobliskie rejony np. do Malezji lub Kambodży. Sam Singapur jest raczej ciekawostką do zwiedzenia, na którą powinno wystarczyć 4-5 dni na obejrzenie głównych atrakcji rejonu. Na przykład wybierając się na wyprawę z Solistami, zwiedzisz za jednym razem Malezję, Kambodżę i Singapur.

Singapur – pogoda

W tamte rejony można pojechać przez cały rok, panuje tam bowiem klimat równikowy. W ciągu dnia temperatury w Singapurze zazwyczaj osiągają 29 do 32°C, a nocą 23 do 26°C. Uciążliwa może być natomiast wilgotność powietrza osiągająca nawet 90%, a w czasie opadów do 100%. Mimo wszystko nie ma jakichś konkretnych, lepszych lub gorszych terminów, ponieważ pogoda w Singapurze jest dość stała.

Jeśli zastanawiasz się kiedy jechać do Singapuru, to najlepiej wtedy, gdy trafisz na tanie bilety lotnicze albo gdy będziesz w Malezji i zechcesz odwiedzić pobliski Singapur. Temperatura i warunki turystyczne zazwyczaj są najkorzystniejsze od lutego do kwietnia oraz od sierpnia do października, natomiast od listopada do marca zaczynają się obfite opady deszczu.

 

Kierunek Singapur – szczepienia, wiza i praktyczne porady

Przygotowanie do wyjazdu w orientalne rejony świata wymaga wizyty u lekarza medycyny podróży. Zalecane szczepienia ochronne do wykonania to:

 • błonica/tężec,

 • wirusowe zapalenie wątroby typu A,

 • wirusowe zapalenie wątroby typu B,

 • dur brzuszny,

 • wścieklizna,

 • japońskie zapalenie mózgu (nieobowiązkowe)

 • meningokoki (nieobowiązkowe).

 • Żółta gorączka – dla osób przybywających z krajów, gdzie ta choroba występuje.

Singapur jest krajem, w którym występuje ryzyko zachorowania na biegunki podróżnych, giardiozę, biegunki bakteryjne, robaczyce, WZW, HIV, a także gorączki krwotoczne. Dlatego należy przestrzegać zaleceń lekarskich, przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności oraz zaopatrzyć się w apteczkę podróżną. Polecamy zapoznać się z informacjami przygotowanymi przez Wojskowy Instytut Medyczny Zakład epidemiologii i Medycyny Tropikalnej.

Wyjazd do Singapuru na okres krótszy niż 90 dni nie wymaga posiadania wizy. Należy za to zadbać o wykupienie ubezpieczenia turystycznego, zapewniającego zwrot kosztów leczenia szpitalnego. W kraju tym funkcjonuje zarówno państwowa, jak i prywatna opieka medyczna.

 

Singapur – ceny i waluta

Obowiązującą walutą jest dolar singapurski S$, SGD, który jest wart około 2,6 PLN w zależności od kursu. Akceptowalne są karty płatnicze, a banki i bankomaty są łatwo dostępne.

Ceny w Singapurze są turystyczne, a więc dość wysokie, a za bilety wstępu trzeba liczyć się z dodatkowymi wydatkami. Przykładowo:

 • Wejście do Singapore Zoo to koszt 33 SGD

 • S.E.A. Aquarium na wyspie Sentosa koszt: 38 SGD

 • Wejście do ogrodów Gardens by the Bay (kopuły) będzie kosztowało 28 SGD

Singapur ceny przykładowe:

Ceny noclegu:

 • Ceny hosteli – 27 SGD (72 zł)

 • 3-gwiazdkowy hotel – 108 SGD (289 zł)

 • 5-gwiazdkowy hotel – 314 SGD (842 zł)

Przykładowe, średnie ceny w restauracjach w Kambodży:

 • Posiłek w taniej restauracji – 60 SGD (32 zł)

 • McZestaw w McDonald’s – 7,5 SGD (20 zł)

 • Posiłek dla 2 osób w średniej klasy restauracji 60 SGD (161 zł)

Koszty transportu:

 • Bilet w jedną stronę lokalny – 1,8 SGD (4,8 zł)

 • Benzyna 1 litr – 2,1 SGD (5,6 zł)

 • Taxi w normalnej taryfie – 3,5 SGD + 0,55 SGD za 1 km (9,40 zł + 1,5 zł)

 

Singapur – ciekawostki, o których warto wiedzieć

Singapur nazywany jest przez niektórych najdroższym miastem świata. I rzeczywiście, wybierając się tam na imprezowanie, można przepuścić spory majątek – piwo w klubie kosztuje 30-40 zł, a jedzenie na mieście w średniej klasy restauracji to koszt 70 zł od osoby. To są jednak turystyczne ceny, a wiedząc jak mądrze wydawać pieniądze, można spokojnie zapewnić sobie przyjemne wakacje w przystępnych kosztach.

Na zakończenie: pamiętaj, że wybierając się za granicę, musisz przestrzegać tamtejszych zasad. Styl życia w Azji odbiega od europejskiego. Przed wyjazdem zapoznaj się z zasadami panującymi w danym regionie, żebyś później nie był zaskoczony. Na przykład za wwożenie alkoholu i papierosów może zostać nałożony na Ciebie dodatkowy podatek. Obowiązuje tam też zakaz używania gumy do żucia – ot Singapur i ciekawostki, o których warto wiedzieć.

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software