Wietnam

gdzie smok schodzi do morza

 

Słowo od lidera:

 

Wietnam jest jednym z najbardziej różnorodnych krajów Azji Południowo-Wschodniej, zarówno przyrodniczo jak i kulturowo. Niesamowite widoki, jedyna w swoim rodzaju Zatoka Halong, piaszczyste plaże na południu kraju, smaczne jedzenie i niezwykła atmosfera – to właśnie Wietnam w wielkim skrócie. Miasta są pełne kontrastów, kobiety piękne i pracowite, a natura zachwycająca. Oczywiście ilość ludzi i skuterów w Ha Noi czy Ho Chi Minh z początku nieco przeraża, ale z drugiej strony w tym chaosie można dostrzec swego rodzaju harmonię. Jedno jest pewne: warto to wszystko zobaczyć na własne oczy! Zapraszam na aktywny wypad po tej części Azji!

 

  

 

 

 

 
Nowe terminy:
04.02 - 19.02.2019
03.03 - 18.03.2019

Przygoda czeka na Ciebie!

zapisz się

i dołącz do ekipy Solistów!

WYRUSZ W PODRÓŻ DO KRAINY RÓŻNORODNOŚCI

Naszą wyprawę zaczniemy od Ho Chi Minh City (dawny Sajgon) – największego miasta Wietnamu. Tu przekonacie się, skąd wzięło się powiedzenie „niezły sajgon”! Ta zwariowana i tętniąca życiem metropolia, położona na południu kraju jest świetną bazą wypadową do regionu Delty Mekongu – pełnego egzotycznych upraw, między którymi popływamy łódką. Następnie zaczniemy przemieszczać się na północ kraju. W Mui Ne zatrzymamy się, aby odpocząć nieco na piaszczystych plażach i zobaczyć okoliczne cuda natury. Obowiązkowym punktem naszej wyprawy będzie Hoi An – według wielu najbardziej romantyczne i urokliwe miasto w Wietnamie. Odwiedzimy też prowincję Ninh Binh, gdzie wąskie rzeczki wiją się pomiędzy wyrastającymi pionowo z ziemi górami, a okoliczne skały kryją mistyczne świątynie. Wizyta w Wietnamie byłaby niekompletna bez zobaczenia legendarnej Zatoki Ha Long, wraz z jej 1969 wapiennymi wyspami. Następnie dotrzemy na samą północ, do górskiej prowincji Sa Pa, gdzie podczas wędrówek podziwiać będziemy zachwycające tarasowe pola ryżowe. Naszą przygodę zakończymy w Hanoi – stolicy Wietnamu, mieście o niepowtarzalnej atmosferze i doskonałej kuchni!

Mapa wyjazdu

Transport:
LOT

2200 
OKAZJA!!!

wygodne połączenie z Warszawy

 

 

DLACZEGO WARTO Z NAMI JECHAĆ?

 

• Napijesz się kawy z koglem-moglem w Hano
• Poznasz tradycje i zwyczaje Wietnamczyków
• Odwiedzisz romantyczne miasto Hoi An
• Przekonasz się na własne oczy, że Wietnamki to przepiękne kobiety
• Skosztujesz mięsa z krokodyla, a może nawet węża albo szczura...?
• Przepłyniesz się słynną Deltą Mekongu
• W Mui Ne poczujesz się jak na pustyni
• Zobaczysz dziką północ Wietnamu i tarasy ryżowe w górskim otoczeniu
• Zjesz sajgonki w Sajgonie:)

 

 

PLAN wyprawy

 

PROWINCJA NINH BINH

Miejsce to nieprzypadkowo nazywane jest Zatoką Ha Long na lądzie. Liczne, wyrastające pionowo z ziemi góry oraz wijące się między nimi wąskie nitki rzek, to mistyczny, harmonijny krajobraz, który sprzyja wyciszeniu i medytacji. Być może to właśnie dlatego na tym terenie znajdziemy mnóstwo buddyjskich świątyń – zarówno dużych kompleksów jak i małych, ukrytych w skałach ołtarzy.

 

 

 

PROWINCJA SA PA - BAJECZNE GÓRSKIE WZGÓRZA

Górski region, tuż przy granicy z Chinami. To tu znajdują się znane z pocztówek tarasowe pola ryżowe. My zobaczymy te bajkowe widoki na własne oczy. Obszar ten jest zamieszkany przez mniejszości etniczne – plemiona Hmongów Czarnych oraz Hmongów Kwiecistych. Będziemy mieli okazję poznać ich kulturę, zakupić piękne rękodzieło i co więcej – przenocujemy u nich! Spędzimy noc w domu jednej z lokalnych rodzin (tzw. homestay), co będzie doskonałą okazją, aby dowiedzieć się więcej o ich tradycjach, społeczności i stylu życia.

 

 

 

 

 

ZATOKA HALONG 

..czyli Zatoka Opadających Smoków. Niezwykle malowniczy charakter rozsianych na powierzchni skalnych wysp i wysepek sprawił, że została ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nie bez przyczyny stanowi więc wizytówkę Wietnamu. Nie tytuły są jednak dla nas najważniejsze! Rejs po zatoce to wyjątkowe przeżycie, a widok charakterystycznego skalistego wybrzeża na długo zapada w pamięci. Jest to jedno z tych miejsc, do których zawsze chce się wracać. 

 

 

HOI AN - MEKKA ROMANTYKÓW

Coś dla zakochańców. Jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Wietnamie. Nocą pełne kolorowych lampionów, za dnia ubrań szytych na miarę, ludowej muzyki, tańców i ulicznych artystów. Warto na chwilę zgubić się w plątaninie wąskich uliczek, z charakterystyczną azjatycką architekturą. 

 

MY SON - KOMPLEKS ŚWIĄTYŃ

Na kilkaset lat zapomniany i zarośnięty dżunglą.. najważniejszy kompleks świątynny w Wietnamie. Został odkryty w XIX wieku przez Francuzów i okrzyknięty jednym z większych odkryć archeologicznych. Z takich ciekawostek, pracowali tu nasi rodacy, w tym niejaki Kazik, którego pomnik stoi w pobliskim mieście Hoi An.

 

HO CHI MINH - NAJWIĘKSZE MIASTO WIETNAMU

To tu znajduje się Muzeum Pozostałości Wojennych – bardzo ważne miejsce z uwagi na historię Wietnamu i konfliktach tego kraju z USA oraz Francją. Wstąpimy tu również do ogromnego marketu Ben Thanh i sprawdzimy czy katedra Notre Dame w Ho Chi Minh jest ładniejsza od tej w Paryżu.

HA NOI - STOLICA WIETNAMU

Miasto, w którym na pewno nie będziemy się nudzić! Liczne muzea i świątynie, urokliwe jezioro w samym centrum starówki, tematyczne ulice, wyjątkowe przedstawienie z wykorzystaniem wodnych marionetek – czeka na nas naprawdę mnóstwo atrakcji!

 

ŚWIĄTYNIA CAO DAI

Ewenement na skalę świata. Powstała w Wietnamie religia, która łączy w sobie elementy buddyzmu, chrześcijaństwa, konfucjanizmu, taoizmu, a nawet islamu i judaizmu. Jej świątynia? Istny religijny Disneyland! Fantazyjne zdobienia, szalone kolory i posągi świętych, wśród których znajdziemy m.in. Jezusa i Buddę czy nawet... Victora Hugo i Charliego Chaplina. Musicie zobaczyć to miejsce na własne oczy.

 

 

TUNELE CU CHI - TUNELE WOJENNE

Jest to system tuneli znajdujący się około 70 km od Ho Chi Minh. Ich pierwotna długość sięgała ponad 200 km, a do dziś zachowało się 120 km. Tunele zostały wybudowane przez Wietkong podczas wojny w Wietnamie. Znajdowały się tan szpitale, kuchnie, sypialnie, sale konferencyjne i arsenały.

 

 

DELTA MEKONGU - POZA UTARTYM SZLAKIEM Z POZIOMU WODY

To wyjątkowe miejsce, ale prawdopodobnie mamy ostatnią chwilę, żeby zobaczyć je w obecnej formie. Lokalsi twierdzą, że ze względu na zmiany gospodarcze w ciągu kilku lat pływające targi znikną! My jednak wsiądziemy na łódkę i zobaczymy jak o świcie toczy się handel na rzece. Ale w Delcie dzieje się wiele więcej! Poznamy też inne lokalne ciekawostki, zobaczymy co jest tu produkowane i czym zajmują się ludzie.

 

MUI NE - ZASŁUŻONY RELAKS

Mekka kitesurferów z całego świata, czyli nadmorska miejscowość w sam raz na koniec wyjazdu. Odpoczniemy, poopalamy się, zobaczymy pobliskie wydmy (białe i czerwone), przejdziemy się kolorowym kanionem. Skosztujemy również lokalnego przysmaku – grillowanego krokodyla! 

 

 

 

 

KOSZTY

 

Cena rynkowa:

12 000 zł

 

 Koszt dla członków klubu:

2400 zł + 520 eur + bilet 

 

Oszczędzasz:

6300 zł (53%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

 

 

CENA ZAWIERA:

• noclegi w guesthouse'ach i hostelach w 2-4 osobowych pokojach oraz w domu lokalnej ludności w górach Sa Pa
• przelot wewnętrzny

• autorski program wyjazdu
• transport na trasie wyprawy
• transfery z lotnisk do hostelów
• opłatę za promesę wizową
większość atrakcji:
- wycieczka po Delcie Mekongu
- zwiedzanie świątyni Cao Dai oraz Tuneli Cu Chi
- atrakcje w Ha Noi, Ninh Binh, Hoi An, Ho Chi Minh i Mui Ne
- przedstawienie Water Puppet Show
- 2-dniowy trekking w górach Sa Pa
- 1 dniowa wycieczka po zatoce Ha Long Bay
• opiekę doświadczonego polskiego lidera zakochanego w Azji!
• częściowe wyżywienie (niektóre śniadania)
• ubezpieczenie OC i NNW wysokiej klasy 
• pakiet solisty

 

CENA NIE ZAWIERA:

• biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
• wizy (25 USD)
• pozostałego wyżywienia
• ewentualnych dodatkowych atrakcji (np. kitesurfing,)

 

 

PORÓWNANIE PODOBNYCH OFERT:

Oferta 1 | Oferta 2

  

   

ZAPISY

 

  

 


Możesz zakupić koszulkę dedykowaną temu wyjazdowi za jedyne 100 zł!

Przygoda czeka na Ciebie!

zapisz się

i dołącz do ekipy Solistów!

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530 260 680

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 2200 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. 

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Zapisz się na solistowy Newsletter

  1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
  2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
  3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
  4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software