Wietnam

gdzie smok schodzi do morza

 

 

 

Słowo od lidera:

 

Wietnam jest jednym z moich trzech ulubionych państw Azji południowo-wschodniej. Niesamowite widoki, jedyna w swoim rodzaju Zatoka Halong, piaszczyste plaże na południu kraju, smaczne jedzenie i ogromna różnorodność –  to właśnie Wietnam w wielkim skrócie. Miasta są pełne kontrastów, kobiety piękne i pracowite, a natura zachwycająca. Oczywiście ilość ludzi i skuterów w Ha Noi czy Ho Chi Minh z początku nieco przeraża, ale z drugiej strony w tym chaosie można dostrzec swego rodzaju harmonię. Jedno jest pewne: warto to wszystko zobaczyć na własne oczy! Zapraszam na aktywny wypad po tej części Azji!

 

Kinga

 

 

 

 1szy termin :

 Lider Kamil

 9 - 24 II 17

 Brak miejsc!

 

 2gi termin :

 Lider Kinga

 25 II - 12 III 17

Brak miejsc!

 

 

 

 

WYRUSZ W PODRÓŻ DO KRAINY RÓŻNORODNOŚCI

 

Naszą wyprawę zaczniemy od Ha Noi, drugiego co do wielkości miasta w Wietnamie, gdzie wybierzemy się na wyjątkowy pokaz wodnych marionetek. Odwiedzimy również Świątynię Literatury i przespacerujemy się tematycznymi uliczkami starówki (np. taką, na której sprzedaje się tylko buty). Następnie udamy się na rejs po Zatoce Halong, która nie bez powodu znajduje się na liście UNESCO. Stamtąd pojedziemy do Hue, gdzie znajduje się ogromna Carska Cytadela. Później przyjdzie pora na kompleks świątyń My Son oraz magiczne miasteczko Hoi An. Na końcu sprawdzimy czy w Sajgonie (Ho Chi Minh) faktycznie panuje istny sajgon, zobaczymy jak wielka jest Delta Mekongu i odpoczniemy na piaszczystych plażach w Mui Ne.

 

 

Transport:
LOT 

 

 MEGA OKAZJA!! 2400 Zł

 

Połączenie w świetnej cenie loty z Warszawy!

 

Zalecamy sprawną decyzję! Loty w takich cenach mogą szybko zniknąć.

 

 

 

 

DLACZEGO WARTO Z NAMI JECHAĆ?

 

• Napijesz się kawy z koglem-moglem w Hanoi
• Zobaczysz grobowiec Ho Chi Minha
• Poznasz tradycje i zwyczaje Wietnamczyków
• Odwiedzisz romantyczne miasto Hoi An
• Przekonasz się na własne oczy, że Wietnamki to przepiękne kobiety
• Skosztujesz mięsa z aligatora, a może nawet węża albo szczura...?
• Przepłyniesz się słynną Deltą Mekongu
• W Mui Ne poczujesz się jak na pustyni
• Zjesz sajgonki w Sajgonie:)

 

 

 

 

 

PLAN wyprawy

 

 

 

ZATOKA HALONG

..czyli Zatoka Opadających Smoków. Niezwykle malowniczy charakter rozsianych na powierzchni skalnych wysp i wysepek sprawił, że została ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa. Nie bez przyczyny stanowi więc wizytówkę Wietnamu. Nie tytuły są jednak dla nas najważniejsze! Rejs po zatoce to wyjątkowe przeżycie, a widok charakterystycznego skalistego wybrzeża na długo zapada w pamięci. Jest to jedno z tych miejsc, do których zawsze chce się wracać. 

 

HA NOI

Miasto, w którym na pewno nie będziemy się nudzić! Liczne muzea i świątynie, urokliwe jezioro w samym centrum starówki, tematyczne ulice, wyjątkowe przedstawienie z wykorzystaniem wodnych marionetek – czeka na nas naprawdę mnóstwo atrakcji!

 

 

 HOI AN

Coś dla zakochańców. Jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Wietnamie. Nocą pełne kolorowych lampionów, za dnia ubrań szytych na miarę, ludowej muzyki, tańców i ulicznych artystów. Warto na chwilę zgubić się w plątaninie wąskich uliczek, z charakterystyczną azjatycką architekturą. 

 

HUE

Dawna stolica Wietnamu, w której znajduje się wiele ważnych (pod kątem historycznym) miejsc. Główną atrakcją Hue jest ogromna Carska Cytadela - kompleks budynków z pałacem, zakazanym miastem, świątyniami i galeriami sztuki. 

 

MY SON

Na kilkaset lat zapomniany i zarośnięty dżunglą.. najważniejszy kompleks świątynny w Wietnamie. Został odkryty w XIX wieku przez Francuzów i okrzyknięty jednym z większych odkryć archeologicznych. Z takich ciekawostek, pracowali tu nasi rodacy, w tym niejaki Kazik, którego pomnik stoi w pobliskim mieście Hoi An.

 

 

 

 

HO CHI MINH

To tu znajduje się Muzeum Pozostałości Wojennych – bardzo ważne miejsce z uwagi na historię Wietnamu i konfliktach tego kraju z USA oraz Francją. Wstąpimy tu również do ogromnego marketu Ben Thanh i sprawdzimy czy katedra Notre Dame w Ho Chi Minh jest ładniejsza od tej w Paryżu.

 

 

TUNELE CU CHI

Jest to system tunelów znajdujący się około 70 km od Ho Chi Minh. Ich pierwotna długość sięgała ponad 200 km, a do dziś zachowało się 120 km. Tunele zostały wybudowane przez Wietkong podczas wojny w Wietnamie. Znajdowały się tan szpitale, kuchnie, sypialnie, sale konferencyjne i arsenały.

 

DELTA MEKONGU

Ahhh wisienka na torcie naszej wyprawy! Dwudniowa wycieczka pełna atrakcji: pływające markety, degustacja miodu, produkcja cukierków kokosowych i oczywiście rejs słynnym Mekongiem. Całe życie zamieszkującej ten obszar ludności toczy się na wodzie. Zwykło się mówić, że tamtejsze dzieci, zanim nauczą się chodzić, już potrafią wiosłować:) Co najciekawsze, będziemy spać u lokalnej rodziny, by poznać jeszcze więcej wietnamskich zwyczajów i porozmawiać z mieszkańcami delty (tak zwany „homestay”). Dla fanów zdjęć - jest to jeden z najbardziej fotogenicznych i malowniczych rejonów Azji. 

 

 

 

MUI NE

Mekka kitesurferów z całego świata, czyli nadmorska miejscowość w sam raz na koniec wyjazdu. Odpoczniemy, poopalamy się, zobaczymy pobliskie wydmy (białe i czerwone), przejdziemy się kolorowym kanionem. Skosztujemy również lokalnego przysmaku – grillowanego krokodyla! 

 

 

 

 

KOSZTY

 

Cena rynkowa:

12 000 zł

 

 Koszt dla członków klubu:

1950 zł + 510 eur + bilet 

 

Oszczędzasz:

6300 zł (53%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

 

 

CENA ZAWIERA:

• noclegi w 2-4 osobowych pokojach 
• autorski program wyjazdu
• transport na trasie prywatnym busem z kierowcą i paliwem
• przelot wewnętrzny z Da Nang do Ho Chi Minh
• transfery z lotnisk do hostelów
• opłatę za promesę wizową
większość atrakcji!! (wycieczka po Delcie Mekongu, zwiedzanie świątyni Cao Dai oraz Tuneli Cu Chi, atrakcje w Ha Noi, Hue, Hoi An, My Son, Ho Chi Minh i Mui Ne, przedstawienie Water Puppet Show)
• opiekę doświadczonego polskiego lidera zakochanego w Azji!
• lokalnego przewodnika na wycieczce po Delcie Mekongu
• częściowe wyżywienie (niektóre śniadania)
• ubezpieczenie NNW wysokiej klasy
• pakiet solisty

 

 

CENA NIE ZAWIERA:

• biletu lotniczego (obecnie 2400 zł, kupno biletu po stronie Klubu)
• wizy (45$)
• pozostałego wyżywienia
• ewentualnych dodatkowych atrakcji (np. kitesurfing, rejs po Zatoce Halong)

 

 

PORÓWNANIE PODOBNYCH OFERT:

Oferta 1 | Oferta 2

 

 

 

ZAPISY

 

Brak miejsc

 

Masz pytania?

Napisz lub zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

696 797 546

 

 

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 2400 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. 

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.