USA - szlakiem parków narodowych

 

 

Słowo od lidera:

„Stany, Stany, fajowa jazda…” USA to kraj spełnionych marzeń, niepowtarzalnej przyrody i słynnych metropolii. Jedno słowo, które może wyrazić to wszystko to: DUŻE. Wszystko jest tu duże lub wielkie, niekiedy największe… wieżowce, kaniony, doliny, pustynie, przestrzenie, drogi, parki narodowe. Nie sposób nie docenić piękna tego kraju a szczególnie jego wspaniałej przyrody. Wierzę, że przeżyjecie ze mną „Stany” uniesienia i nigdy nie zapomnicie tej przygody!

 

 

Marek

 Termin:

  

brak miejsc

 

 

  

POMYSŁ NA WYPRAWĘ MARZEŃ

 

Co gdyby w wyprawie do Stanów pominąć miasta?

Co gdyby w każdym parku narodowym zrobić co najmniej jeden trekking?

Co gdyby w niektórych parkach zostać kilka dni?

Co gdyby większość nocy spędzić w namiocie?

Co gdyby ominąć Kalifornię i większość Arizony żeby na samym początku wyprawy być przy najwspanialszych parkach narodowych?

Te pytania chodziły za nami już od pierwszej wyprawy do Stanów. I udało się! Jest trip, który daje szansę na zagłębienie się w zwiedzane miejsca i skupia się głównie na aspektach przyrodniczych. Jeśli kochasz przyrodę, lubisz piesze wędrówki, nie straszne Ci noclegi w namiocie to jest to trip dla Ciebie.

 

  

 

Transport:

LOT 

2050 Zł 

Wygodne połączenie z Berlina

 

 

 

 

  

 

DLACZEGO WARTO?

 

 

 

 • Przygotowaliśmy dla Ciebie niesamowity road trip po USA!
 • Zapierające dech w piersiach parki narodowe oraz pomniki przyrody:
  • zachwycisz się pięknem Grand Canyon,

  • zgubisz się w labiryncie skalnym w Kanionie Antylopy,

  • w Bryce Canyon National Park będziesz podziwiać unikatowe minarety skalne,

  • odkryjesz piękno majestatycznego Zion National Park,

  • wzruszysz się przy wschodzie słońca w Monument Valley,

  • w Natural Bridges National Monument zobaczysz niesamowite mosty skalne,

  • idealne selfie? Tylko w Arches National Park – na tle nieziemskich, czerwonych łuków skalnych,

  • odkryjesz magię labiryntów kolorowych kanionów w Canyonlands National Park,

  • czas stanie dla Ciebie w miejscu w Grand Teton National Park,

  • w Yellowstone National Park zobaczysz wybuch gejzera.

 • Doświadczysz skoku adrenaliny podczas całodniowego spływu rzeką Kolorado
 • Rozświetlone Las Vegas
 • Miasto Mormonów – Salt Lake City
 • Oszałamiająca wielkością Zapora Hoovera
 • Najlepsze burgery i BBQ świata

 

 

  

 

PLAN WYPRAWY

 

 

 

 

  

YELLOWSTONE NATIONAL PARK

 

Najstarszy na świecie park narodowy, jeden z największych w USA, przyciąga miliony turystów słynnymi gejzerami, gorącymi źródłami, wulkanami błotnymi, naciekowymi tarasami mineralnymi oraz wodospadami. Wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury i przyrody UNESCO. Zwiedzając park można natknąć się na stada bizonów amerykańskich, wapiti, łosi a być może gdzieś w oddali uda nam się dojrzeć także niedźwiedzie. Nasz zachwyt wzbudzi również wybuch gejzera!

 

 

 

 

  

GRAND TETON NATIONAL PARK

 

W rozległej dolinie z krystalicznie czystym jeziorem, wyłania się ogromny masyw górski, którego wierzchołki pokryte są wiecznym śniegiem – tutaj czas stanie dla nas w miejscu. Zapierające dech, potężne góry Teton, kryjące wśród swoich szczytów aż 12 lodowców, piękne jeziorka, górskie potoki, skaliste wąwozy – to wszystko czeka na nas już wkrótce w Grand Teton National Park!

 

 

  

HORSESHOE BAND

  

Niedaleko miasteczka Page w Arizonie znajduje się niezwykłe miejsce zwane Horseshoe Band. (w wolnym tłumaczeniu Podkowa). Na środku pustyni Arizony, zbliżając się do rzeki, nic nie wskazuje iż za chwile zobaczymy kolejny cud natury, który rzeka Kolorado wyrzeźbiła meandrując przez tysiące lat pośród łupkowych i piaskowych skał. Rzeka płynąca w kanionie “Glen Canyon” zakręca, zawijając się o 270° tworząc przepiękny punkt widokowy uwieczniany na setkach fotografii – niedługo może również na Waszych!

 

  

ARCHES NATIONAL PARK

  

Park z naturalnymi łukami skalnymi w Stanie Utah idealnie oddaje charakter i piękne tego stanu USA. Promienie słoneczne padające na skalne kształty o różnych porach dnia ukazuje przeróżne ich barwy. To malownicze miejsce bez względu na okres czasu w nim spędzony, ciągle zaskakuje. Można powiedzieć, że wspaniały spektakli światła i cieni, rozgrywającemu się pośród skał Arches National Park jest przysłowiowo wart „miliony dolarów!

 

  

ZION NATIONAL PARK

  

Wiele osób opisuje go jako rajski ogród Eden, to bujna oaza potężnej, soczystej natury. Dlaczego? Tak bajecznie świeży i nieskażony zachwyca wszystkich odwiedzających. To mormoni zachwyceni cudami tego miejsca nazwali je Zion (czyli ich rajski Syjon) kiedy odkryli je w drugiej połowie XIX wieku. Swoim zachwytom oraz porównaniu tego miejsca do rajskich ogrodów dali wyraz również w nazewnictwie największych skalnych kolosów górujących majestatycznie nad zieloną doliną: Podest Aniołów, Trzech Patriarchów (Abraham, Izaak, Jakub), Płacząca Skała czy Wielki Biały Tron.

  

NOCNY SPACER PO STRIP

  

Las Vegas kojarzone jest przede wszystkim z grami hazardowymi, zakupami oraz wyszukanymi restauracjami i luksusowymi hotelami. Miasto, które samo siebie określa mianem Światowej Stolicy Rozrywki, słynie z ogromnych kasyn i powiązanych z nimi atrakcji. To właśnie tam wybierzemy się na nocny spacer po odcinku Las Vegas Boulevard o długości 6,8 kilometra, znanego jako the Strip. Na jednej ulicy można popływać gondolą, zobaczyć o połowę mniejszą Wieżę Eiffla, czy „przenieść się” do Egiptu. Sprawdźmy to!

 

  

PO DRODZE ZAPORA HOOVERA

  

Zapora Hoovera (nazwana tak na cześć ówczesnego prezydenta Herberta Hoovera) była w swoim czasie największą zaporą na świecie! Na budowę zapory potrzeba było 2,5 mln m2 betonu, co wystarczyłoby na wybudowanie dwupasmowej drogi z Seattle do Miami, oraz potrzeba było 8,2 mln ton kamieni. Zapora ma w sobie tyle stali co Empire State Building. Po jej stronie północnej utworzyło się jezioro Mead, jeden z największych stworzonych przez człowieka zbiorników świata. Połączenie tych imponujących elementów zapiera dech w piersiach!

 

  

GRAND CANYON

  

Zdecydowanie MUST TO SEE! Wielki Kanion bezapelacyjne zalicza się do najciekawszych miejsc świata. Został on wpisany na listę dziedzictwa UNSECO jako najbardziej spektakularny przełom rzeki na świecie. Nie tylko z tego powodu warto odwiedzić Kanion Kolorado ale również choćby po to, aby przekonać się jakie niezapomniane wrażenia potrafią wywołać tak monumentalne dzieła przyrody. Na jego krawędziach w odsłoniętych warstwach geologicznych można prześledzić historię Ziemi z ostatnich 6 milionów lat. Bez względu jednak na to, ile już widziałeś zdjęć przedstawiających wielki kanion, jak wiele przeczytałeś na jego temat – tak naprawdę nic nie jest w stanie przygotować Cię drogi Czytelniku na widok, który zobaczysz! Ciary przechodzą

  

GOOSENECK - MEXICAN HUT 

  

Gooseneck State Park, znajduje się w stanie Utah, tuż obok miejscowości Mexican Hat. Widoki zapierają dech w piersiach! Niewielka rzeka San Juan River w niezwykły sposób meandruje pośród pustynnego krajobrazu – a to będziemy oglądać z położonego 300m wyżej urwiska. 

 

  

MONUMENT VALLEY

  

Słynna Dolina Monumentów w Arizonie. (Monument Valley) to bez wątpienia jedno z najbardziej majestatycznych i najczęściej fotografowanych miejsc turystycznych w Stanach Zjednoczonych. Ta gigantyczna dolina położona na granicy dwóch stanów, Utah i Arizony, przytłacza swoim pięknem i wielkością. Kruche skały z czerwonego piaskowca wznoszące się na ponad 200 m, niepowtarzalne formacje, wyjątkowa roślinność i ciemnogranatowe niebo zawieszone wysoko ponad głowami to widoki oszałamiają turystów.

 

  

ANTELOPE CANYON

  

Można śmiało powiedzieć - prześliczne, wręcz nieprawdopodobne aczkolwiek jak najbardziej realistyczne dzieło matki natury. Przez tysiące lat, drążone w czerwonych Skałach Navajo Sandstone przez wiatr i wodę abstrakcyjne kształty wprawiły mnie w osłupienie. Bajkowe nie przypomina w formie i kształcie niczego innego co przyszło Wam oglądać do tej pory! Forma, barwa, kształt, wszystko to wygląda bardziej jak gigantyczne dzieło sztuki niż wnętrze kanionu. Precyzyjnie ukształtowane, idealnie wyprofilowane, fenomenalnie oświetlone.

 

  

BRYCE CANYON

  

W południowej cześć stanu Utah znajduje się kolejne dzieło sztuki. Wszystkie te osobliwe formacje z czerwonego piaskowca stworzone są na przestrzeni tysięcy lat przez matkę naturę wąskie parowy nazywane “slot canyons”, niesamowity las strzelistych minaretów skalnych zwanych hoodoos, wieżyczki, mury, łuki i okna. Wiatr, pogoda i woda -budowniczowie tych genialnych form erozyjnych stworzyły w kanionie potężne “amfiteatry”, usiane filigranowymi tworami skalnymi, mieniącymi się w słońcu ciepłymi barwami, od łososiowego po krwistą czerwień! Miejsce to znane jest też z idealnej wręcz widoczności i przejrzystości powietrza.

  

SALT LAKE CITY

 

Miasto nad Jeziorem Słonym, stolica stanu Utah, znane z historii i kultury Mormonów. Ogromna liczba mieszkańców miasta deklaruje się jako członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, co tworzy wyjątkowy klimat dla tego miasta. Znajdujące się w okolicy Wielkie Jezioro Słone jest jednym z najbardziej niesamowitych jezior Północnej Ameryki. Jest zaraz po Morzu Martwym, najbardziej zasolonym akwenem na świecie. Woda ma tak dużą gęstość, że podczas kąpieli będziemy się na niej swobodnie unosić.

 

  

RAFTING RZEKĄ KOLORADO

 

Kolorado – rzeka rozcinająca formacje skalne i tworząca najcudowniejsze formy rzeźby na świecie. Będziemy mieli możliwość przez cały dzień spływać pontonem pośród majestatycznych skał, niejednokrotnie pokonując wzburzoną wodę. Ta przygoda to wspaniały reset, który naładuje nasze baterie, wzmocni przyjaźnie i stworzy wspaniałe wspomnienia. Rafting rzeką Kolorado jest atrakcją opcjonalną dla chętnych.

 

 

  

CANYONLANDS NATIONAL PARK

 

Położony we wschodniej części stanu Utah, powstał w wyniku erozji przez dwie rzeki: Kolorado i Green River. Piękne krajobrazy, wspaniałe labirynty niesamowitych kanionów, ostańce i kręte wąwozy rzeczne to cechy charakterystyczne dla tego parku, które na pewno wzbudzą w Nas zachwyt!

 

 

KOSZTY

 

 

Cena rynkowa 

12 000 – 16 000

 

 Koszt dla członków klubu

3600 ZŁ + 900 USD + BILET

 

 

Oszczędzasz

30-40% (PONAD 4000 ZŁ) + OTRZYMUJESZ „NIEZBĘDNIK SOLISTY”

 

CENA ZAWIERA:

 • opiekę doświadczonego lidera

 • noclegi w miastach (motele i hotele) w pokojach 4 osobowych

 • noclegi w terenie pod namiotem (pola campingowe)

 • namioty 2-3 osobowe

 • wynajem aut na cały okres wyjazdu

 • paliwo

 • ubezpieczenie OC i NW wysokiej klasy

 • opłaty drogowe, mostowe, parkingi

 • offroad Jeepami w Parku Narodowym Canyonlands

 • wstępy do Parków Narodowych:

  • Grand Canyon National Park

  • Antelope Canyon

  • Bryce Canyon National Park

  • Zion National Park

  • Natural Bridges National Monument

  • Arches National Park

  • Canyonlands National Park

  • Grand Teton National Park

  • Yellowstone National Park

 • Pakiet Solisty

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • promesy wizy do USA (konieczność wyrobienia przed wylotem)

 • lotu wewnętrznego Salt Lake City - Los Angeles  (ok. 400 zł)
 • wyżywienia

 • wstępu na szlak offroadowy Monument Valley

 • raftingu rzeką Kolorado

 

 

Brak miejsc

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu 2050 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. Bilety kupujemy po uzbieraniu się min. 8 osób.

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software