Szalom izrael!

soliści na bliskim wschodzie

 

 

 

 

Słowo od lidera:

 

Podczas mojej pierwszej wizyty w Izraelu od razu postanowiłam, że z pewnością nie będzie to mój ostatni wypad. Słowa dotrzymałam i lecę znów – tym razem będę liderem. Jako studentka (wkrótce absolwentka) judaistyki opowiem Wam o rzeczach, o których nie dowiecie się z przewodników. Spróbuję połączyć historię ze współczesnością - najpierw zaserwuję kilka legend, by potem zaprowadzić Was na najlepszy humus. Wezmę ze sobą Biblię, by wciągnąć kilka interesujących smaczków i jak najbardziej zainteresować Was tym magicznym krajem.

 

Agata

 

 

 

 

Start:

 

7 IV 2016

 

11 DNI

 

Powrót:

 

17 IV 2016

 

 

EKSPLORUJ BLISKI WSCHÓD RAZEM Z NAMI

 

Totalnie spontaniczny i mega aktywny wypad do Izraela na 11 dni. Niemal każdą noc spędzimy w innym miejscu, dzięki czemu poznamy cały kraj, wyjątkowe jedzenie, zwyczaje, a przede wszystkim fantastycznych ludzi. Ludzi, którzy kochają Polaków. W końcu wielu z nich ma polskie korzenie, a na największym targu Jerozolimy, szuku, niejednokrotnie można usłyszeć rodzimy język. Dlaczego kwiecień? Chcemy zobaczyć wiele gorących miejsc, dotknąć pustyni, a przy okazji nie spłonąć. Z nami przekonacie się jak smakuje daktyl prosto z palmy, co znaczy prawdziwy humus i falafel, co to jest babaganusz i jakie pije się herbaty. Dowiecie się również z czego robi się chałwę i dlaczego ta z Izraela jest najlepsza na świecie. Brzmi pysznie? Ale nie tylko brzuchy będą zadowolone! W końcu Izrael to raj na ziemi – gorące plaże Tel Awiwu, wspaniałe ogrody Haify i wzgórza twierdzy obronnej Masady. Sprawdźcie, jak świętuje się szabat i dlaczego cała Jerozlima umiera na 24 godziny.

 

 

 

 

Transport:
LOT

 

Bezpośrednie i wygodne połączenie z Warszawy

Uwaga! Bilety są obecnie w dobrej cenie - zalecana szybka decyzja!

 

 

 

 

 

PLAN wyprawy

 

 

TEL AWIW

 

Europejskie centrum Izraela. W Tel Awiwie zobaczymy, jak się bawią Izraelczycy! Tu szabat nie obowiązuje, gdyż miasto jest jednym z najnowocześniejszych i pełnych życia aglomeracji świata. Nazywany „miastem, które nigdy nie zasypia” zachwyci nas wspaniałymi białymi plażami, które ciągną się przez ponad 14 km. Latem wybrzeże tętni życiem do późnej nocy, a wokół odbywają się koncerty oraz dyskoteki. Podczas pobytu w Tel Awiwie będzie możliwość spróbowania wakeboardingu (opcja dla chętnych).

 

 

 

HAIFA

 

Miasto położone jest nad zatoką, dzięki której ma dojście do Morza Śródziemnego, a to czyni je największym przeładunkowym i pasażerskim portem Izraela. Główną atrakcją Hajfy są ogrody, które stworzyli Bahaici, by upiększyć Mauzoleum Baba - drugie najświętsze miejsce ich wiary. Ogrody te stanowią dla tysięcy zwiedzających przestrzeń do kontemplacji, w której uporządkowane kwiatostany, fontanny oraz płynąca woda podkreślają naturalne rozmiary drzew i krzewów. Ogrody stanowią oazę spokoju w sercu głośnego, portowego miasta. Od 2008 roku wiszące ogrody Bahai widnieją na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, bywają również określane mianem ósmego cudu świata. Jest to pierwszy tak ważny obiekt, związany z religią, która powstała w czasach nowożytnych.

 

 

MASADA

 

Starożytna twierdza żydowska położona na szczycie samotnego płaskowyżu, który okalają strome kilkusetmetrowe zbocza – do 410 metrów ponad poziom Morza Martwego. Masada jest dla Izraelczyków symbolem heroicznej walki i oporu. W roku 73 próby jej zdobycia podjęli się Rzymianie, chcący podporządkować sobie Judeę w odpowiedzi na żydowskie rozruchy antyrzymskie, jednak ponieśli klęskę. To właśnie na ruinach tej twierdzy żołnierze składają przysięgę wojskową.

 

 

JEROZOLIMA

 

Najważniejszy punkt naszej wyprawy. Stolica trzech religii – judaizmu, islamu i chrześcijaństwa. Jerozolima stanowi fascynujące połączenie starego i nowego. Szczególnie wyjątkowa jest Wschodnia Jerozolima, której częścią jest Stare Miasto znajdujące się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Co zobaczymy? Wszystkie dzielnice: od żydowskiej, przez muzułmańską, po chrześcijańską. Wejdziemy na Górę Oliwną, z której roztaczają się niesamowite widoki na Jerozolimę, a na której miał spędzić ostatnie dni swojego życia Jezus Chrystus. Nie ominiemy Zachodniej Ściany zwanej Ścianą Płaczu ani Bazyliki Grobu Świętego. Wejdziemy do Mea Szeraim, dzielnicy Żydów ortodoksyjnych. Jeśli zakupy to tylko na Mahane Jehuda Market – jerozolimskim szuku, gdzie Izraelczycy sprzedają świeże owoce, warzywa, aromatyczne przyprawy, tahinę, orzechy czy sery.

 

 

 

KFAR HANOKDIM

 

Spędzimy noc z Beduinami w wiosce na pustyni! Spróbujemy poznać nie tylko smak beduińskiej herbaty i kawy, ale również ich kulturę oaz codzienne zwyczaje. A co najważniejsze, będziemy cieszyć się pustynnym spokojem przy dźwiękach klimatycznej muzyki. Ta beduińska wioska położona jest na Pustyni Judzkiej i stanowi jednocześnie zieloną oazę otoczoną palmami, drzewami i ogrodami. Urok Kfar Hanokdim bierze się z wyglądu tego miejsca – budynki są z naturalnego kamienia, meble z drewna, a lampy z soli Morza Martwego. 

 

 

ALE TO NIE WSZYSTKO...!

 

 

QUMRAN

Ruiny starożytnej osady, w okolicach której znaleziono ponad 900 rękopisów z okresu od połowy II wieku p.n.e. do 68 roku n.e., zwane od nazwy osady rękopisami z Qumran. Stanowiły one teksty biblijne zawierające całe księgi lub ustępy Starego Testamentu oraz teksty niebiblijne, nawiązujące bezpośrednio do Biblii.

 

GOLAN HEIGHTS WINERY

O Wzgórzach Golan mówi się, że to „winny kraj”. Jak w Bordeaux czy Toskanii występują tu idealne warunki do produkcji renomowanych, znanych na całym świecie win. Bazaltowe gleby, chłodny klimat i odpowiednia topografia to unikalna kombinacja, dzięki której rodzą się wspaniałe trunki, a którym towarzyszą najlepsze bliskowschodnie przekąski, podkreślające wyjątkowy smak wina. Podczas wycieczki oczywiście spróbujemy najlepszych win izraelskich. Degustacji towarzyszyć będzie specjalista w dziedzinie win, który zapozna Was z techniką degustacyjną.

 

JAFA

Starożytny port, a właściwie dzielnica Tel Awiwu, w której zobaczymy dzienne wieże i bramy miejskie pochodzące ze środkowej epoki brązu. Niegdyś Jafa stanowiła osobną jednostkę, jednak w 1949 roku została przyłączona do Tel Awiwu. W tej intrygującej dzielnicy staną przed nami również pozostałości murów obronnych pochodzących z późnej epoki brązu oraz świątynia przypisywana Ludom Morza, która powstała w epoce żelaza.

 

 

Chcecie poczuć czar Bliskiego Wschodu na własnej skórze? Poznać miejsca i zwyczaje, których turyści nie doświadczą nigdy? Usłyszeć historie prawdziwych mieszkańców Izraela? Jeżeli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco to mamy nadzieję spotkać Was w kwietniu! Tymczasem obejrzyjcie tę video zajawkę - One Day/Israel

 

 

 

KOSZTY

 

Cena rynkowa:

5300 ZŁ

 

 Koszt dla członków klubu:

 

2280 ZŁ + 300$

 

Oszczędzasz:

35% (1855zł) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

 

CENA ZAWIERA:

 

 • przelot
 • noclegi (w prywatnych apartamentach lub w hostelach w pokojach wieloosobowych)
 • śniadania
 • transport na miejscu (wypożyczonym samochodem, 4 osoby na samochód)
 • autorski program wyjazdu
 • opieka polskiego lidera
 • wjazd kolejką na Masadę
 • zwiedzanie Qumran
 • degustację win
 • ogrody botaniczne w Ein Gedi
 • ubezpieczenie podróżne NNW
 • bagaż podręczny o wymiarach 42x32x25 cm
 • ok. 5kg miejsca na osobę we wspólnym dużym bagażu rejestrowanym
 • niezbędnik Solisty o wartości 150zł

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

 • obiadów i kolacji
 • paliwa (ok.100 zł/os)
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych: wakeboarding (ok. 150 zł)

 

 

PORÓWNANIE PODOBNYCH WYPRAW

 

Laurazja - 5301zł

 

UWAGA:

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Photocredit @ Pinterest.com

 

ZAPISY

 

Na wyprawę zapisz się 

TUTAJ

 

Masz pytania? Napisz i zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

793 743 613

 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software