Sri Lanka - Zielony Cejlon

 

 

 

Słowo od lidera:

 

Sri Lanka to idealny pomysł na pierwsze zetknięcie z Azją. Zwiedzając Zielony Cejlon ma się nieodparte wrażenie odkrywania Azji w pigułce. Znajdziemy tutaj wszystko co najbardziej fascynujące - pola herbaty, lokalne pociągi, roztrąbione tuk tuki i zatłoczone miasta, cudowne plaże, parki narodowe, a także przepyszną, lankijską kuchnię. Mieszkańcy Sri Lanki są niezwykle otwarci i uprzejmi. Z uśmiechem witają wszystkich podróżników i chętnie dzielą się swoją kulturą. Nasza podróż została zaprojektowana tak, aby pokazać najważniejsze kulturowe i duchowe zakątki tego kraju, jak i dać chwilę na odpoczynek i lenistwo na błogich plażach.

Termin:

 

 

10-25.03.2018

 

 

 

NIEZWYKŁA, AZJATYCKA PODRÓŻ

Marzysz o tym aby zobaczyć słonie w ich naturalnym środowisku, albo napić się jedynej w swoim rodzaju herbaty na polach herbacianych? Podczas naszej wyprawy będziemy eksplorować największy i najstarszy park narodowy Sri Lanki - Wilpattu oraz spojrzymy w dół „World End’s”. Wejdziemy także na Szczyt Adama, gdzie podobno postawił stopę zaraz po wygnaniu z raju. Na koniec, spragnieni plaży udamy się do Tangalle na świeżą rybkę i zimne piwko! A to wszystko w niepowtarzalnym, solistowym wydaniu;) 

 

Transport:
LOT

1350 ZŁ!!

Wygodne połączenie z Kijowa

UWAGA! Bilety rozchodzą się bardzo szybko - zalecana szybka decyzja!

Dla chętnych: przelot z Warszawy na lotnisko w Kijowie (ok. 300/400 pln + bagaż)

  

 

Plan Wyprawy

 

 

 

NAJWIĘKSZY I NAJPIĘKNIEJSZY PARK NARODOWY SRI LANKI

Mowa o Wilpattu, który jest największym i jednym z najstarszych na Sri Lance parków narodowych. Swoją światową sławę zawdzięcza zamieszkującej go licznej populacji leopardów. Na terenie parku znajduje się 60 jezior i dużych zbiorników wodnych otoczonych gęstą dżunglą. Poza leopardami, można tu również spotkać słonie, jelenie, niedźwiedzie, krokodyle, dzikie bawoły oraz wargacze... Park dla zwiedzających zamknięty był przez wiele lat. Został ponownie otwarty dopiero w 2003 roku. Warto go więc odwiedzić także ze względu na niezwykłą historię.

SIGIRIYJA

Zwana również Lwią Górą, jest 200 metrowej wysokości skałą wulkaniczną położoną na porośniętym dżunglą płaskowyżu. Zdecydowanie przyprawia o ból głowy! I choć na pierwszy rzut okna, wdrapanie się na nią wydaje się być nie lada wyczynem, naprawdę warto. Niesamowity widok na roztaczające się dookoła ogrody z pozostałościami po licznych basenach i fontannach, a także zachowane u góry ruiny fortecy z V wieku, pozwalają poczuć klimat dawnej Sri Lanki. Na zboczu skały zachowały się kunsztowne freski, przedstawiające ciekawe historie z życie tamtejszego władcy.. ciekawi jakie? Wybierzcie się z nami i przekonajcie się na własne oczy. Sigiriya znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Totalne "must see" całej wyprawy! 

 

 

WORLD'S END

World's End to zapierająca dech w piersiach skalna przepaść o wysokości... prawie tysiąca metrów! Widoki znad krawędzi są nieprzeciętne, ale tylko wcześnie rano, przed godziną 9, zanim podniosą się chmury. Aby dotrzeć na tzw. Koniec Świata, trzeba pokonać 9 kilometrową trasę, mijając po drodze Wodospad Baker's Falls oraz Little World's End. Ale co to dla Solistów! Gotowi na przygodę?

 

 

PLANTACJE HERBATY

Sri Lanka to prawdziwe królestwo herbaty. Udając się do rejonu, który słynie z uprawy tych delikatnych liści można spędzić wiele dni snując się między plantacjami położonymi na malowniczych wzgórzach. Wybraliśmy dla Was najpiękniejsze miejsca, gdzie nad filiżanką aromatycznego naparu będziecie mogli zrelaksować się i nacieszyć oczy otaczającą zielenią. Dodatkowo, odwiedzimy fabrykę herbaty, gdzie poznamy cały proces produkcji tego złotego trunku. Ostrzegamy! Tradycyjna, lankijska herbata jest znacznie mocniejsza w smaku od tej, którą znamy z domu. Podawana jest też często z mlekiem. 

 

 

 

PORA NA DUCHOWĄ PODRÓŻ

 

Adam's Peak jest świętą górą aż dla czterech religii, celem pielgrzymek i popularnym szczytem trekkingowym. Na szczycie góry, na wysokości 2242 metrów n.p.m. znajduje się świątynia, a w niej odcisk stopy biblijnego Adama, samego Buddy albo Sziwy - wszystko zależy o tego kogo zapytasz o opowieść o tym świętym miejscu. Mimo nieregularnego kształtu, o wschodzie słońca góra rzuca cień w kształcie idealnego trójkąta. Niesamowicie magiczne miejsce. Przepiękne widoki ze szczytu cieszą tym bardziej, że aby się tam dostać trzeba pokonać 5200 stopni schodów. Pobudka w środku nocy, 4godzinny trekking, niezwykła przygoda - czyli to co Soliści kochają najbardziej!

 

 

ANURADHAPURA

Kolejnym miejscem jakie odwiedzimy jest Anuradhapura - historyczna stolica syngaleskiego buddyjskiego państwa, które rozwijało się w okresie III wiek p.n.e.– XI wiek n.e.. Według legendy początek miastu miała dać mniszka buddyjska Sanghamitta przywożąc i ofiarując królowi Sri Lanki Devanampiyatissowi gałąź ze świętego drzewa Bodhi pod którym miał medytować i doznać oświecenia sam Budda. 

 

KANDY

Jeśli chcecie poznać klimat głośnego, azjatyckiego miasta, to dobrze trafiliście. Kandy to jedno z większych miast Sri Lanki. Swoiste centrum kulturowego i duchowego życia. Słynie z pokazów tradycyjnego, lankijskiego tańca oraz Świątyni Zęba Buddy - duchowej mekki na Sri Lance. Pora uzbroić się w cierpliwość! Na miejscu spotkamy zarówno wielu turystów jak i wyznawców Buddy, którzy odwiedzają Świątynię w celach duchowych. Nie mniej jednak warto. Przez wielu nazywana się najpiękniejszą świątynią na Sri Lance. Pośrodku miasta znajduje się urokliwe jeziorko, które daje ukojenie i w niezwykły sposób balansuje głośne od tuk tuków miasto. 

POLONNARUWA 

Zabytkowe miast na Sri Lance. Po zniszczeniu Anuradhapury w 993 n.e. przez władcę hinduskiego Rajaraja Chola I dotychczasowa okresowa rezydencja królewska została przekształcona w stolicę.

 

GALLE

Poznając tą przepiękną, portową miejscowość mamy wrażenie, że przenieśliśmy się do innego świata. Całkowicie odmienna architektura (nam bardzo kojarzy się z tym co spotykamy na Kubie), niezliczona ilość galerii i autorskich pracowni, eleganckie butiki i wyborne restauracje. Miasto słynie z wąskich uliczek, kolonialnych willi, kilkusetletnich kościołów oraz holenderskiego fortu z XVII wieku wpisanego na listę UNESCO.

A NA DESER.. PLAŻA MIRISSA

Najwyższa pora na odpoczynek. Mimo tego, że kochamy żyć aktywnie, czasem nie możemy się oprzeć błogiemu lenistwu i plażowaniu, zwłaszcza jeśli otaczają nas TAKIE widoki. Piaszczysta plaża, przejrzysta, ciepła woda, liczne knajpki otwarte do późnych godzin nocny. No i.. oczywiście świeże owoce morza!

 

 

KOSZTY

 

Cena rynkowa:

10 270 zł

 

 Koszt dla członków klubu:

 1950 zł + 480$ + bilet

 

 

Oszczędzasz:

  4800 zł (45%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

  

CENA ZAWIERA:

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • noclegi w hotelach lub guesthousach – pokoje zwykle 2-4 osobowe
 • program wyjazdu
 • opiekę polskiego lidera
 • ubezpieczenie NNW i OC wysokiej klasy
 • przejazd po wyspie wynajętym busem wraz z opłatą za paliwo
 • pakiet Solisty
 • atrakcje:

- safari w Parku Wilpattu
- wejście do Świątyni Sygrija, położonej na 370m skale!
- wejście do jaskiniowych świątyń w Dambuli
- wstęp do Polonnaruwy - najpiękniejszej z dawnych stolic Sri Lanki

- wejście do Parku Narodowego Horton Plain's

- wejście do fabryki herbaty

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu - w chwili obecnej cena to tylko 1350 zł!)
 • możemy pośredniczyć w kupnie lotu z Warszawy do Kijowa (cena w przedziale 200 - 400 zł)
 • wizy 35 USD wiza online lub 40 USD na lotnisku

 • dodatkowych atrakcji dla chętnych
 • wyżywienia

 

 

 

PORÓWNANIE PODOBNYCH WYPRAW

Wyprawa 1 10 270 zł |  Wyprawa 2 9 832 zł

 

 

 

UWAGA:

Bilety kupujemy w momencie zebrania minimalnej liczby uczestników (6 osób). Zakładamy bufor bezpieczeństwa - 200 zł na wzrost cen biletów. Jeśli dopłata będzie wynosić więcej, poinformujemy przed zakupem.

 Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy z liderów przeszedł "szkolenie liderów" i jest przygotowany do prowadzenia wyprawy. 

Photocredit @ Pinterest.com

 

 

ZAPISY

Już teraz

Zapisz się

i wyrusz z nami na Sri Lankę!

 

 

Masz pytania? Napisz i zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530 260 680