Sri Lanka - Zielony Cejlon

 

 

 

Słowo od lidera:

Sri Lanka to idealny pomysł na pierwsze zetknięcie z Azją. Zwiedzając Zielony Cejlon ma się nieodparte wrażenie odkrywania Azji w pigułce. Znajdziemy tutaj wszystko co najbardziej fascynujące - pola herbaty, lokalne pociągi, roztrąbione tuk tuki i zatłoczone miasta, cudowne plaże, parki narodowe, a także przepyszną, lankijską kuchnię. Mieszkańcy Sri Lanki są niezwykle otwarci i uprzejmi. Z uśmiechem witają wszystkich podróżników i chętnie dzielą się swoją kulturą. Nasza podróż została zaprojektowana tak, aby pokazać najważniejsze kulturowe i duchowe zakątki tego kraju, jak i dać chwilę na odpoczynek i lenistwo na błogich plażach.

Terminy:

 

 

brak terminów!

 

 

 

NIEZWYKŁA, AZJATYCKA PODRÓŻ

Marzysz o tym aby zobaczyć słonie w ich naturalnym środowisku, albo napić się jedynej w swoim rodzaju herbaty na polach herbacianych? Podczas naszej wyprawy będziemy eksplorować niesamowity Park Narodowy Yalu oraz spojrzymy w dół „World End’s”. Wejdziemy także na Szczyt Adama, gdzie podobno postawił stopę zaraz po wygnaniu z raju. Na koniec, spragnieni plaży udamy się do Tangalle na świeżą rybkę i zimne piwko! A to wszystko w niepowtarzalnym, solistowym wydaniu;) 

 

  

 

Plan Wyprawy

 

 

 

PARK NARODOWY YALA

Wyruszymy na safari jeepami 4×4 po Parku Narodowym Yala, najciekawszym pod względem fauny na całej Sri Lance. Będziemy wypatrywać słoni indyjskich, bawołów wodnych, makaków, jeleni, wargaczy, wszelakich ptaków, a przede wszystkim najbardziej znanych mieszkańców parku –lampartów. I to w ich naturalnym środowisku! Tutejsza roślinność to głównie zarośla, lasy i stepy, a także liczne oczka wodne przyciągające zwierzęta.

PIDURANGALA ROCK

Wszyscy zwiedzając Sri Lankę wspinają się na Lwią Skałę - Sigiryije. My jednak zbaczamy z tego szlaku i wybieramy Piduangalę. Dlaczego? Nie tylko dlatego, że wolimy mniej turystyczne miejsca, ale także dlatego, że dech w piersiach zapiera widok z Pidaranguli urozmaicony o Lwią Skałę. 

 

 

WORLD'S END

World's End to zapierająca dech w piersiach skalna przepaść o wysokości... prawie tysiąca metrów! Widoki znad krawędzi są nieprzeciętne, ale tylko wcześnie rano, przed godziną 9, zanim podniosą się chmury. Aby dotrzeć na tzw. Koniec Świata, trzeba pokonać 9 kilometrową trasę, mijając po drodze Wodospad Baker's Falls oraz Little World's End. Ale co to dla Solistów! Gotowi na przygodę?

 

 

PLANTACJE HERBATY

Sri Lanka to prawdziwe królestwo herbaty. Udając się do rejonu, który słynie z uprawy tych delikatnych liści można spędzić wiele dni snując się między plantacjami położonymi na malowniczych wzgórzach. Wybraliśmy dla Was najpiękniejsze miejsca, gdzie nad filiżanką aromatycznego naparu będziecie mogli zrelaksować się i nacieszyć oczy otaczającą zielenią. Dodatkowo, odwiedzimy fabrykę herbaty, gdzie poznamy cały proces produkcji tego złotego trunku. Ostrzegamy! Tradycyjna, lankijska herbata jest znacznie mocniejsza w smaku od tej, którą znamy z domu. Podawana jest też często z mlekiem. 

 

 

 

PORA NA DUCHOWĄ PODRÓŻ

 

Adam's Peak jest świętą górą aż dla czterech religii, celem pielgrzymek i popularnym szczytem trekkingowym. Na szczycie góry, na wysokości 2242 metrów n.p.m. znajduje się świątynia, a w niej odcisk stopy biblijnego Adama, samego Buddy albo Sziwy - wszystko zależy o tego kogo zapytasz o opowieść o tym świętym miejscu. Mimo nieregularnego kształtu, o wschodzie słońca góra rzuca cień w kształcie idealnego trójkąta. Niesamowicie magiczne miejsce. Przepiękne widoki ze szczytu cieszą tym bardziej, że aby się tam dostać trzeba pokonać 5200 stopni schodów. Pobudka w środku nocy, 4godzinny trekking, niezwykła przygoda - czyli to co Soliści kochają najbardziej!

 

 

KANDY

Jeśli chcecie poznać klimat głośnego, azjatyckiego miasta, to dobrze trafiliście. Kandy to jedno z większych miast Sri Lanki. Swoiste centrum kulturowego i duchowego życia. Słynie z pokazów tradycyjnego, lankijskiego tańca oraz Świątyni Zęba Buddy - duchowej mekki na Sri Lance. Pora uzbroić się w cierpliwość! Na miejscu spotkamy zarówno wielu turystów jak i wyznawców Buddy, którzy odwiedzają Świątynię w celach duchowych. Nie mniej jednak warto. Przez wielu nazywana się najpiękniejszą świątynią na Sri Lance. Pośrodku miasta znajduje się urokliwe jeziorko, które daje ukojenie i w niezwykły sposób balansuje głośne od tuk tuków miasto. 

POLONNARUWA 

Zabytkowe miasto na Sri Lance. Po zniszczeniu Anuradhapury w 993 n.e. przez władcę hinduskiego Rajaraja Chola I dotychczasowa okresowa rezydencja królewska została przekształcona w stolicę.

 

GALLE

Poznając tą przepiękną, portową miejscowość mamy wrażenie, że przenieśliśmy się do innego świata. Całkowicie odmienna architektura (nam bardzo kojarzy się z tym co spotykamy na Kubie), niezliczona ilość galerii i autorskich pracowni, eleganckie butiki i wyborne restauracje. Miasto słynie z wąskich uliczek, kolonialnych willi, kilkusetletnich kościołów oraz holenderskiego fortu z XVII wieku wpisanego na listę UNESCO.

A NA DESER.. PLAŻA MIRISSA

Najwyższa pora na odpoczynek. Mimo tego, że kochamy żyć aktywnie, czasem nie możemy się oprzeć błogiemu lenistwu i plażowaniu, zwłaszcza jeśli otaczają nas TAKIE widoki. Piaszczysta plaża, przejrzysta, ciepła woda, liczne knajpki otwarte do późnych godzin nocny. No i.. oczywiście świeże owoce morza!

 

 

KOSZTY

 

Cena rynkowa:

10 270 zł

 

 Koszt dla członków klubu:

 1950 zł + 480$ + bilet

 

 

Oszczędzasz:

  4800 zł (45%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

  

CENA ZAWIERA:

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • noclegi w hotelach lub guesthousach – pokoje zwykle 2-4 osobowe
 • program wyjazdu
 • opiekę polskiego lidera
 • ubezpieczenie NNW i OC wysokiej klasy
 • przejazd po wyspie wynajętym busem wraz z opłatą za paliwo
 • pakiet Solisty
 • atrakcje:
 • safari w Parku
 • wstęp do Polonnaruwy - najpiękniejszej z dawnych stolic Sri Lanki
 • wejście do Parku Narodowego Horton Plain's
 • rybacy na tyczkach

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)

 • wizy 35 USD wiza online lub 40 USD na lotnisku

 • dodatkowych atrakcji dla chętnych

 • wyżywienia

 •  przejazdów pociągami, tuk tukami i publicznymi busami

 

 

 

PORÓWNANIE PODOBNYCH WYPRAW

Wyprawa 1 10 270 zł |  Wyprawa 2 9 832 zł

 

 

 

ZAPISY

Już teraz

Zapisz się

i wyrusz z nami na Sri Lankę!

UWAGA:

Bilety kupujemy w momencie zebrania minimalnej liczby uczestników (6 osób). Zakładamy bufor bezpieczeństwa - 200 zł na wzrost cen biletów. Jeśli dopłata będzie wynosić więcej, poinformujemy przed zakupem.

 Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy z liderów przeszedł "szkolenie liderów" i jest przygotowany do prowadzenia wyprawy. 

Photocredit @ Pinterest.com

 

 

 

Masz pytania? Napisz i zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530 260 680

 

  

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software