Rytmy Brazylii

 

Słowo od lidera:

Moje serce zaczęło bić w rytmie samby, gdy usłyszałam po raz pierwszy melodię języka portugalskiego, w popularnej przed laty telenoweli. Od tamtej pory, moje losy nierozerwalnie związały się z tym krajem i tak jest do dziś. Z ogromną przyjemnością dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami z rodakami nad Wisłą, dlatego już nie mogę się doczekać wspólnej podróży a nawet eksploracji szlaków jeszcze przeze mnie nie przemierzonych. Zapraszam do zanurzenia się w najbardziej egzotyczne rejony tego kraju – czekają nas najpiękniejsze plaże, Amazońska Puszcza i gorące brazylijskie rytmy!

 

 

Monika

Termin:

05 iii - 20 iii 2018

ZAKOCHAJ SIĘ W SAMBIE!

Niewiele miejsc na ziemi może szczycić się takim bogactwem i różnorodnością darów natury, ile posiada Brazylia. Region, który wyzwala jednak najwięcej podróżniczych emocji i pasji, to oczywiście Amazonia, w którą zanurzymy się by posłuchać dźwięków puszczy i odkryć ich źródła.

Brazylia to oczywiście również najpiękniejsze na świecie plaże. A w tak pięknych okolicznościach przyrody każdy ma ochotę tańczyć i śpiewać. Również i my poniesieni rytmicznymi dźwiękami wyruszymy w podróż do najbardziej tropikalnych rejonów Południowej Ameryki. W naszej podróży towarzyszyć nam będzie Samba, Frevo, Bossa Nova, Funk Favela, Maracatu, Batucada i wiele wiele innych rytmów, stanowiących ważny fundament kultury i tożsamości tego kraju.

 

Transport:

  

1980 ZŁ

  

LOTY Z/DO WARSZAWY

  

UWAGA! Bilety w świetnej cenie, rozchodzą się bardzo szybko - zalecana szybka decyzja!

  

PLAN WYPRAWY

RIO DE JANEIRO

Nasza muzyczna podróż przez Brazylię nie może się zacząć inaczej jak od słynnej promenady, po której przechadzała się „Dziewczyna z Ipanemy”. Najsłynniejsze miasto Brazylii z pewnością dorównuje urodą zażywającym na plażach Copacabany miłośniczkom słońca. Spacer będziemy kontynuować na plażach Copacabany z obowiązkowym drinkiem - Caipirinha w ręku.

RIO DE JANEIRO

Brazylijczycy twierdzą, że Bóg jest jednym z nich, nic więc dziwnego, że na umiłowanym miastem czuwa ogromna figura Chrystusa. Zdobycie Corcovado o własnych siłach rozgrzeje nas przed kolejnymi trekkingami wyprawy i dostarczy niezapomnianych widoków tego najpiękniej położonego miasta na ziemi! Słodyczy obrazu dopełnia ogromna „góra cukru” stanowiąca kolejny charakterystyczny element krajobrazu i tą zdobędziemy kolejką.

RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro to również posiadające kontrowersyjną sławę i urok favele. Zagłębimy się nieco w rejony niegdysiejszych dzielnic biedy, aby poprzez wizytę w Muzeum Faveli poznać jej charakter, mieszkańców i sztukę ulicy, która miała tu swoje źródła. Gdy zapadnie zmierzch, poznamy inne oblicze miasta – rozedrgane w rytmach karnawałowej samby i nostalgicznej bossa novy w klubach z muzyką na żywo. Największe niebezpieczeństwo - w Rio łatwo się zakochać!

MANAUS

Puszcza Amazońska określana jest płucami ziemi. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak istotny jest ten ekosystem dla przetrwania i dobrobytu całego globu. Jej eksplorację rozpoczniemy od poznania stolicy stanu – Manaus, położonej w samym sercu Amazonii. Miasto leży u brzegów Amazonki, łączącej się w malowniczy sposób z czarnymi wodami Rio Negro. Jego historia jest ściśle związana z boomem kauczokowym, a po latach ówczesnej prosperity zostały tak imponujące budowle jak Teatro Amazonas.

AMAZONIA

W naszych planach są aż trzy dni spływu łodzią z noclegami w hamakach oraz jedna niezapomniana noc w samym lesie deszczowym! W czasie naszej wyprawy w głąb Amazonii poznamy część fascynujących tajemnic puszczy oraz jej mieszkańców. Niektórych z nich o niezwykle przyjaznej naturze, jak słodkowodne delifiny różowe, z którymi będziemy mieli okazję popływać, a inne o nieco mniej sympatycznej aparycji jak krwiożercze piranie i aligatory, na które tym razem my spróbujemy zapolować! Bez obaw na tej wyprawie jednak nikt nie zginie, niebezpieczeństwo nie zagraża również nam, ponieważ będziemy eksplorować dżunglę w towarzystwie przewodnika, który zapozna nas z zasadami amazońskiego survivalu!

SALVADOR DE BAHIA

Dawny port niewolniczy obecnie szczyci się unikatowym bogactwem kulturowym wynikłym ze spotkania dorobku kontynentu Afrykańskiego z Latynoamerykańskim. Wielobarwna kultura, kuchnia uznana za najlepszą w Brazylii, no i capoeira - to właśnie tutaj narodziła się ta sztuka walki. W czasie naszej podróży poznamy podstawy Capoeiry i przejdziemy się po zabytkowym mieście w rytmie energetycznej batucady. Po spacerze po historycznym centrum Pelourinho (wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), będzie czas na zakup pamiątek. W tym celu odwiedzimy największy i najbardziej kolorowy targ rękodzieła w mieście - Mercado Modelo. Na miejsce dotrzemy w niecodzienny sposób – otóż pierwszą windą miejską, Elevador Lacerda, działającą tutaj od 1873 roku. Dopełnieniem tego magicznego pobytu będzie uczestnictwo w rytuale Candomble, religii będącej fuzją wierzeń afrykańskich niewolników.

RECIFE

Piękne wybrzeże, malownicze plaże i niezwykle interesujące zabytki. Nazywane jest brazylijską Wenecją, ponieważ starówka leży na rzecznej wyspie i z resztą miasta łączy ją niezliczona liczba mostów. Zwiedzimy m.in. Stare Miasto, Plac Pátio de Sao Pedro z Katedrą Sao Pedro dos Clérigos, Oficinę Cerâmica Francisco Brennand oraz chyba najpiękniejszy na świecie szpital psychiatryczny znajdujący się w różowym filigranowym pałacu. Wieczorem wybierzemy się do Casa de Reboco na imprezę przy dźwiękach forró. Forró to muzyka i taniec wywodzący się z północno-wschodniej Brazylii, który ostatnio podbija nawet Europę.

 

NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE AMERYKI POŁUDNIOWEJ

Brazylia to oczywiście też najpiękniejsze i najsłynniejsze plaże świata. Odwiedzimy zarówno plaże miejskie Rio de Janeiro i Salvadoru, gdzie podziwiać można krągłości słynnych brazylijskich pośladków i opalonych męskich torsów, jak i te bardziej dzikie, gdzie łatwiej będzie skupić się na cudach natury. Na plażę pójdziemy koniecznie wyposażeni w niezbędne plażowe gadżety, czyli chuste cangę i havaianas – jeśli nie, szybko nadrobimy zaległości, a później już tylko surfowanie, nurkowanie, snorkelowanie lub po prostu plażowanie.

 

 

Gotowi na niesamowitą przygodę i podróż życia?! Odkryjmy wspólnie kolejny kraj z solistowej listy. My już nie możemy się doczekać!

KOSZTY

Cena rynkowa 

11000 – 15 990

 Koszt dla członków klubu

3200 ZŁ + 740 EURO + BILET

Oszczędzasz

40-50% (4000 - 6000 ZŁ) + OTRZYMUJESZ „NIEZBĘDNIK SOLISTY”

CENA ZAWIERA:

+ przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
+ noclegi zazwyczaj w hostelach w pokojach 2-4-6 os. ze śniadaniami
+ śniadania

+ transport między miastami - w tym 3 przeloty wewn. na trasach: Rio-Manaus, Manaus-Recife, Salvador de Bahia-Rio
+ zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem i nocleg w Amazońskiej puszczy
+ przygoda w Amazońskiej Puszczy: Spływ łodzią z 2 noclegami i posiłkami na statku, 1 noc w dżungli z lekcją survivalu.

+ gotowy program wyjazdu
+ wejścia do większości obiektów z programu
+ opiekę polskiego lidera (mówiącego płynnie po portugalsku)

+ ubezpieczenie NNW wysokiej klasy
+ pakiet solisty

CENA NIE ZAWIERA:

+ biletu lotniczego
+ wyżywienia poza śniadaniami (poza spływem w Amazońskiej dżungli)
+ ewentualnych dodatkowych atrakcji
+ komunikacji miejskiej w miastach (dla szybko męczących się:) )

WARTO WIEDZIEĆ:

Podróżni przybywający z Europy nie muszą przedstawiać na granicy międzynarodowej książeczki szczepień, jednak przed podróżą w rejon Amazonii zalecane jest szczepienie przeciw żółtej febrze. Szczepienie powinno być wykonane najpóźniej 10 dni przed wyjazdem. Dawka szczepionki jednorazowa co 10 lat.

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu 1980. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

Przygoda czeka na Ciebie!

Zapisz się!

i dołącz do ekipy Solistów!

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530 260 680