Karnawał w Brazylii

 

Słowo od lidera:

Moje pierwsze spotkanie z Brazylią to tańczona na szkolnej dyskotece lambada. Później usłyszałam najsłynniejszą bossa novę „Dziewczyna z Ipanemy” z muzyką Antônio Carlosa Jobima i zamarzyłam o przejściu się słynną Ipanemą. Cotygodniowym treningom capoeiry, nieodłącznie towarzyszył śpiew i muzyka, a granice pomiędzy sztuką walki, a tańcem są tu kompletnie zatarte. Nie pozostawia jednak wątpliwości, że największym brazylijskim świętem jest Karnawał w Rio, dlatego kwestią czasu było kiedy zaczęłam uczyć się kroków samby. Już się nie mogę doczekać kiedy swoje umiejętności wykorzystam podczas najsłynniejszej zabawy na świecie jaką jest karnawał w Rio de Janeiro! Zapraszam na wspólny wyjazd – lekcja kroku podstawowego w cenie wyprawy 😉 

   

  


 

 

Monika

Termin:

01.03-16.03.2019

Przygoda czeka na Ciebie!

Zapisz się!

i dołącz do ekipy Solistów!

ZAKOCHAJ SIĘ W SAMBIE!

Niewiele miejsc na ziemi może szczycić się takim bogactwem i różnorodnością darów natury, ile posiada Brazylia. Region, który wyzwala jednak najwięcej podróżniczych emocji i pasji, to oczywiście Amazonia, w którą zanurzymy się by posłuchać dźwięków puszczy i odkryć ich źródła.

Brazylia to oczywiście również najpiękniejsze na świecie plaże. A w tak pięknych okolicznościach przyrody każdy ma ochotę tańczyć i śpiewać. Również i my poniesieni rytmicznymi dźwiękami wyruszymy w podróż do najbardziej tropikalnych rejonów Południowej Ameryki. W naszej podróży towarzyszyć nam będzie Samba, Frevo, Bossa Nova, Funk Favela, Maracatu, Batucada i wiele wiele innych rytmów, stanowiących ważny fundament kultury i tożsamości tego kraju.

 

Transport:

  

2800 ZŁ

  

LOTY Z WARSZAWY lub z berlina

  

UWAGA! Bilety w świetnej cenie, rozchodzą się bardzo szybko - zalecana szybka decyzja!

  

PLAN WYPRAWY

KARNAWAŁ W RIO DE JANEIRO

Będziemy w centrum najważniejszej imprezy! Do tego wydarzenia mieszkańcy Rio de Janeiro przygotowują się cały rok i nie oszczędzają na kosztach. Bo Karnawał to też konkurs na najbardziej fantazyjny motyw, zapierające dech stroje tancerzy i wymagające świetnej formy choreografie taneczne poszczególnych prezentowanych grup. Defiladę Szkół Samby można podziwiać z Sambodromu, ale karnawałem będą też żyć ulice Rio de Janeiro. To impreza, którą będziesz wspominał przez resztę życia! O karnawale w Brazylii poczytaj więcej na naszym blogu.

RIO DE JANEIRO

Brazylijczycy twierdzą, że Bóg jest jednym z nich, nic więc dziwnego, że na umiłowanym miastem czuwa ogromna figura Chrystusa. Słodyczy obrazu dopełnia ogromna „góra cukru” stanowiąca kolejny charakterystyczny element krajobrazu. Rio de Janeiro jest najsłynniejszym miastem Brazylii i pozostało jej sercem, mimo iż w 1960 roku utraciło status stolicy na rzecz nowopowstałego miasta – Brasilii. Nasze serca również będą bić w rytmie batucady, podczas naszego pobytu w Rio. Najsłynniejsze miasto Brazylii niewątpliwie dorównuje urodą zażywającym na plażach Copacabany miłośniczkom słońca.

MANAUS

Puszcza Amazońska określana jest płucami ziemi. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak istotny jest ten ekosystem dla przetrwania i dobrobytu całego globu. Jej eksplorację rozpoczniemy od poznania stolicy stanu – Manaus, położonej w samym sercu Amazonii. Miasto leży u brzegów Amazonki, łączącej się w malowniczy sposób z czarnymi wodami Rio Negro. Jego historia jest ściśle związana z boomem kauczokowym, a po latach ówczesnej prosperity zostały tak imponujące budowle jak Teatro Amazonas.

AMAZONIA

W naszych planach są aż trzy dni spływu łodzią z noclegami w hamakach oraz jedna niezapomniana noc w samym lesie deszczowym! W czasie naszej wyprawy w głąb Amazonii poznamy część fascynujących tajemnic puszczy oraz jej mieszkańców. Niektórych z nich o niezwykle przyjaznej naturze, jak słodkowodne delifiny różowe, z którymi będziemy mieli okazję popływać, a inne o nieco mniej sympatycznej aparycji jak krwiożercze piranie i aligatory, na które tym razem my spróbujemy zapolować! Bez obaw na tej wyprawie jednak nikt nie zginie, niebezpieczeństwo nie zagraża również nam, ponieważ będziemy eksplorować dżunglę w towarzystwie przewodnika, który zapozna nas z zasadami amazońskiego survivalu!

SALVADOR DE BAHIA

Dawny port niewolniczy obecnie szczyci się unikatowym bogactwem kulturowym wynikłym ze spotkania dorobku kontynentu Afrykańskiego z Latynoamerykańskim. Wielobarwna kultura, kuchnia uznana za najlepszą w Brazylii, no i capoeira - to właśnie tutaj narodziła się ta sztuka walki. W czasie naszej podróży poznamy podstawy Capoeiry i przejdziemy się po zabytkowym mieście w rytmie energetycznej batucady. Po spacerze po historycznym centrum Pelourinho (wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), będzie czas na zakup pamiątek. W tym celu odwiedzimy największy i najbardziej kolorowy targ rękodzieła w mieście - Mercado Modelo. Na miejsce dotrzemy w niecodzienny sposób – otóż pierwszą windą miejską, Elevador Lacerda, działającą tutaj od 1873 roku. Dopełnieniem tego magicznego pobytu będzie uczestnictwo w rytuale Candomble, religii będącej fuzją wierzeń afrykańskich niewolników.

RECIFE

Piękne wybrzeże, malownicze plaże i niezwykle interesujące zabytki. Nazywane jest brazylijską Wenecją, ponieważ starówka leży na rzecznej wyspie i z resztą miasta łączy ją niezliczona liczba mostów. Zwiedzimy m.in. Stare Miasto, Plac Pátio de Sao Pedro z Katedrą Sao Pedro dos Clérigos, Oficinę Cerâmica Francisco Brennand oraz chyba najpiękniejszy na świecie szpital psychiatryczny znajdujący się w różowym filigranowym pałacu. Wieczorem wybierzemy się do Casa de Reboco na imprezę przy dźwiękach forró. Forró to muzyka i taniec wywodzący się z północno-wschodniej Brazylii, który ostatnio podbija nawet Europę.

 

NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE AMERYKI POŁUDNIOWEJ

Brazylia to oczywiście też najpiękniejsze i najsłynniejsze plaże świata. Odwiedzimy zarówno plaże miejskie Rio de Janeiro i Salvadoru, gdzie podziwiać można krągłości słynnych brazylijskich pośladków i opalonych męskich torsów, jak i te bardziej dzikie, gdzie łatwiej będzie skupić się na cudach natury. Na plażę pójdziemy koniecznie wyposażeni w niezbędne plażowe gadżety, czyli chuste cangę i havaianas – jeśli nie, szybko nadrobimy zaległości, a później już tylko surfowanie, nurkowanie, snorkelowanie lub po prostu plażowanie.

 

 

Gotowi na niesamowitą przygodę i podróż życia?! Odkryjmy wspólnie kolejny kraj z solistowej listy. My już nie możemy się doczekać!

KOSZTY

Cena rynkowa 

11000 – 15 990

 Koszt dla członków klubu

4800 ZŁ + 750 EURO + BILET

Oszczędzasz

40-50% (4000 - 6000 ZŁ) + OTRZYMUJESZ „NIEZBĘDNIK SOLISTY”

CENA ZAWIERA:

+ przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
+ noclegi zazwyczaj w hostelach w pokojach 2-4-6 os. ze śniadaniami w większości miejsc
+ transport między miastami - w tym 3 przeloty wewn. na trasach: Rio-Manaus, Manaus-Recife, Salvador de Bahia-Rio
+ zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem i nocleg w Amazońskiej puszczy
+ przygoda w Amazońskiej Puszczy: Spływ łodzią z 2 noclegami i posiłkami na statku, 1 noc w dżungli z lekcją survivalu.

+ gotowy program wyjazdu
+ wejścia do większości obiektów z programu
+ opiekę polskiego lidera (mówiącego płynnie po portugalsku)

+ ubezpieczenie NNW wysokiej klasy
+ pakiet solisty

CENA NIE ZAWIERA:

+ biletu lotniczego
+ wejścia na Sambodrom (150 – 300 zł)

+ wyżywienia poza śniadaniami w większości miejsc (poza spływem w Amazońskiej dżungli)
+ ewentualnych dodatkowych atrakcji
+ komunikacji miejskiej w miastach (dla szybko męczących się:) )

WARTO WIEDZIEĆ:

Podróżni przybywający z Europy nie muszą przedstawiać na granicy międzynarodowej książeczki szczepień, jednak przed podróżą w rejon Amazonii zalecane jest szczepienie przeciw żółtej febrze. Szczepienie powinno być wykonane najpóźniej 10 dni przed wyjazdem. 

 


   

  

 

Możesz zakupić koszulkę dedykowaną temu wyjazdowi za jedyne 100 zł!

Przygoda czeka na Ciebie!

Zapisz się!

i dołącz do ekipy Solistów!

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530 260 680

 

Zapisz się na solistowy Newsletter

  1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
  2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
  3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
  4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software