Oman - nieodkryty ląd

 

 

 

Wyobraź sobie upstrzone gwiazdami niebo i rozpościerające się po horyzont morze Diun; wyobraź sobie surowe i majestatyczne pasma górskie z zagubionymi na ich zboczach wioskami; wyobraź sobie liczne wadi wypełnione turkusową wodą, zachęcającą do orzeźwiającej kąpieli; wyobraź sobie skrywające liczne tajemnice starożytne forty, będące niemymi świadkami dawno minionych zdarzeń; wyobraź sobie tętniące życiem i gwarem egzotyczne souki, gdzie przed wiekami spotykali się kupcy z najdalszych zakątków świata; i na koniec wyobraź sobie życzliwych i ciekawych innych ludzi mieszkańców, zapraszających do siebie na kawę zaprawioną kardamonem i świeże daktyle. Taki jest właśnie Oman, miejscem niczym z baśni tysiąca i jednej nocy. Miejscem, gdzie warto ruszyć z solistami w niezwykłą i pełną tajemnic podróż życia!

 

 Termin:

brak miejsc

Przygoda czeka na Ciebie!

zapisz się

i dołącz do ekipy Solistów!

ODKRYJMY WSPÓLNIE NIEZNANY LĄD

Wiele osób, wie o Omanie tyle, że istnieje, jednak mało kto słyszał coś więcej o tym kraju, a jeszcze mniej może przyznać, że tam było. Chcecie odkryć go razem z nami? Gwarantujemy, że warto, ponieważ ten azjatycki kraj ma bardzo dużo do zaoferowania! Poczujemy się jak prawdziwi odkrywcy i przekonamy się,  że Oman jak na pustynny kraj jest bardzo różnorodny. Oczaruje Was zjawiskowa przyroda, zapierające dech w piersiach kaniony, rajskie plaże bez tłumu turystów oraz wspaniałe zabytki.
Czeka na nas prawdziwie egzotyczna wyprawa! Wyjazd dla aktywnych, żądnych przygód Solistów!

    

Transport
LOT

1000 zł 

Wygodne połączenie z Katowic!

Genialna cena! Decyduj się szybko

 

  

 

plan wyprawy

 

 

 

 

MASKAT - STOLICA OMANU

Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z I w. n.e. ale historia osadnictwa w tym miejscu sięga VI w. p. n.e. Maskat przez wieki pełnił ważną rolę w handlu morskim, stanowiąc łącznik pomiędzy Wschodem a Zachodem, co spowodowało, że w toku swej burzliwej historii znajdował się we władaniu Persów z dynastii Sassanidów, Portugalczyków i Imperium Osmańskiego.

WADI SHAB - WĄWÓZ MIĘDZY KLIFAMI

Po arabsku nazywany Wąwozem między Klifami - Wadi Shab jest jednym z najbardziej uroczych miejsc w Omanie. Zaspokaja wymagania nawet najbardziej wymagających podróżników swoimi turkusowymi basenami kąpielowymi, wodospadami i ukształtowanymi tarasowo plantacjami. Na koniec wędrówki otrzymujemy nagrodę od natury w postaci niesamowitej jaskini!

WAHIBA SANDS - PIASKOWE MORZE

Na południe od Ibra rozciągają się wspaniałe Wahiba Snds, czyli „niesamowity okaz piaskowego morza” – bardzo częsty opis wśród podróżników. Jest to dokładnie taka pustynia, jaką zawsze sobie wyobrażałeś: olbrzymia, praktycznie niezamieszkała, ze strzelistymi wydmami mierzącymi miejscami prawie 100 m delikatnie wymodelowanymi przez wiatr.

FORT NEKHAL - FORT

Jeden z najwspanialszych fortów w Omanie i jednym z najpopularniejszych zaraz po Nizwa Fort (również go odwiedzimy). Dokładna data, w której ten starożytny fort został zbudowany jest nieznana ale wielu sądzi, że były to jeszcze przed islamskie czasy, czyli więcej niż 1500 lata temu. Jedną z najbardziej wyjątkowych cech Nakhal Fort jest że to nie przybiera jednakowego kształtu. Jest on uzależniony jest od zarysu masywnego głazu, na którym jest zbudowany.

 

JEBEL SHAMS - NAJWYŻSZY SZCZYT OMANU

Najwyższa góra Omanu, Jebel Shams (Góra Słońca; 3009 m), miejsce nie jest najbardziej znane z racji swojej wysokości tylko ze względu za sprawą spektakularnego widoku na rozciągający się poniżej tzw. Wielki Kanion Arabii czyli Wadi Ghul. Wyobraźcie sobie szczeliny między płaskimi krawędziami kanionu, z których wyrastają pionowe klify o wysokości 1000 metrów!

 

DUBAJ 

Miasto przepychu, bogactwa i wszędzie widocznego luksusu. To prawda, że na ulicach można zobaczyć najdroższe marki samochodów, a każdy z budynków dopracowany jest do ostatniego, najmniejszego szczegółu. W tym mieście nie można się nudzić, zobaczymy świat w nowoczesnej odsłonie!

 

BURJ KHALIFA - LEGENDARNY BUDYNEK

Dosłownie oznacza Khalifa Tower. Wcześniej znana jako Burj Dubai albo Dubai Tower, nazwa została zmieniona oficjalnie na otwarcie dnia 4 stycznia 2010. Khalifa jest czerpana z imienia Sheikh Khalifa Bin Zayed Al Maktoum, który jest prezydentem Adu Dhabi. Wysokość budynku to 828 metrów…, to tyle co aż cztery Pałace Kultury i Nauki ustawione na sobie.

 

 

 

i wiele więcej! Jak zawsze wyciśniemy z wyjazdu 110%!

 

 

KOSZTY

 

 

Cena rynkowa 

10000 – 14000

 

 Koszt dla członków klubu

2100 ZŁ + 500 EURO + BILET

 

Oszczędzasz

40-50% (PONAD 4000 ZŁ) + OTRZYMUJESZ „NIEZBĘDNIK SOLISTY”

 

CENA ZAWIERA:

 • Transport wynajętymi autami 4x4
 • Transfer Dubaj-Maskat
 • 3-4 Noclegi w hotelu
 • sprzęt kempingowy : namioty,kuchenki turystyczne, prysznic przenośny
 • oplata wyjazdowa z ZEA
 • nocleg w obozie na pustyni z obiadem i sniadaniem
 • Wstępy do miejsc założony w planie ramowym
 • Zwiedzanie Dubaju
 • paliwo
 • Opieka polskiego, doświadczonego lidera 
 • Realizację założonego programu
 • Wysokiej jakości ubezpieczenie OC i NNW
 • Pakiet Solisty 
 • 4 kg bagażu rejestrowanego (w cenie biletu lotniczego bagaż podręczny max. 10kg)

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletu lotniczego - zakup po stronie Klubu 
 • Wizy do Omanu - 20 Oman Riali około 200 zł (aplikacja online)
 • Wyżywienia
 • Atrakcji fakultatywnych

 

 

 

Przygoda czeka na Ciebie!

zapisz się

i dołącz do ekipy Solistów!

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 1000 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. Bilety kupujemy po uzbieraniu się min. 8 osób.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

 

Masz pytania?

Napisz lub zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530260680 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software