Meksyk śladami Majów i Azteków

 

 

 

 

Słowo od lidera

Jesienny wieczór, spokojnie na chillu odpalam tv, a tam wąsaty gringo w sombrero większym niż jego brzuch krzyczy "Arriba arriba Mexico!" - no nic.. chyba czas odwiedzić Meksyk, nie sadzicie?:) Mur z USA i muchachos z karabinami? Nie! Jedziemy na południe - tam Meksyk to zjawiskowe plaże Tulum i Cancun, ale to już pewnie widzieliście na pocztówkach. Piramidy Azteków i Majów, przepiękne kolonialne miasteczka, uroczy hiszpański (wersja latino :)), no i największe miasto świata, zbudowane w miejscu dawnej stolicy Tenochtitlan. Nie ma to jak zacząć rok od takiego kierunku! Tak więc - Soliści zapraszają na wyprawę do Meksyku! Arriba! Arriba! 

 

 

  

 

 

Terminy:

 

 11.01 - 26.01.2019 
03.02 - 18.02.2019

 

Już teraz

Zapisz się

i wyrusz z nami do Meksyku!

 

W POSZUKIWANIU STAROŻYTNYCH CYWILIZACJI

Wyprawa do Meksyku to wypad pełen aktywnego wypoczynku poza utartymi szlakami. W ciągu dwóch tygodni wspólnie odkryjemy tajemnice Jukatanu i zobaczymy perły historii prekolumbijskiej oraz kolonialnej. Spróbujemy zgubić się w najludniejszym mieście świata oraz odwiedzimy absolutne must do na liście światowych zabytków! Jednak jak na Solistów przystało nie zabraknie też totalnego chillu na rajskich plażach, na których w pełni zatopimy się w pięknie natury, a codzienne problemy zostawimy daleko za sobą. Wszystko to serwujemy Wam jak zawsze w iście podróżniczej i przyjacielskiej atmosferze. Jak zwykle wyciśniemy z wyprawy 110%.

 

 

Transport
LOT

2500 ZŁ

Wygodne połączenie z Berlina!

PLAN wyprawy

 

 

MEXICO CITY - NAJLUDNIEJSZE MIASTO ŚWIATA

Tutaj rozpocznie się nasza wyprawa do Meksyku. Najludniejsze miasto świata, w którym zobaczymy Zocalo – główny plac miasta stanowiący przed konkwistą hiszpańską centrum azteckiego imperium, Freski Diego Rivery w Pałacu Narodowym, czy Katedrę na placu głównym. Poszukamy także El Mariachi!
Na naszej trasie nie zabraknie licznych muzeów, świątyń oraz targów rzemieślniczych, a przede wszystkim – prawdziwej meksykańskiej kuchni!

TRASA WYPRAWY

 

PUEBLA - MAŁY MEKSYK

Miasto pełne artystów przez wielu nazywane Małym Meksykiem lub Miastem Aniołów, położone w cieniu dwóch majestatycznych wulkanów – Popocatepetl i Iztaccihuatl. Puebla to również setki kolonialnych zabytków i świątyń, centrum uniwersyteckie oraz kulinarna stolica Meksyku – doznania intelektualne i smakowe gwarantowane podczas spaceru do dzielnicy graffiti. 

 

 

CHICHEN ITZA - POTĘGA PAŃSTWA MAJÓW

Tę nazwę na pewno słyszał każdy! Chichen Itza to najsławniejszy i najlepiej prezentujący się przykład potęgi państwa Majów. Wzniesiona przed wiekami piękna piramida świątyni Kukulkana, zwana też El Castillo, oczarowuje precyzją i majestatem. A tuż obok – naturalny basen z mroczną historią!

 

OAXACA - MIASTO PEŁNE ZAPACHÓW 

Dynamiczne miasto pełne zapachów, kolorów i życia. Pełna południowomeksykańskiego uroku Oaxaca to mieszkanka dziedzictwa kulturowego, ulicznych zabaw i fantastycznej kuchni. Tuż pod miastem ruiny miasta Zapoteków - Monte Alban. Dodatkowo czeka nas wypad do niepowtarzalnego "wodospadu" Hierve el Agua i dla chętnych - kąpiel. Do tego w trakcie tego samego dnia - degustacja lokalnego alkoholu w wielu wersjach a także odwiedziny w manufakturze tekstylnej, gdzie poznamy tajniki farbowania!"

 

 

 

SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS - UROK, CHARAKTER I KULTURA

San Cristobal de las Casas słynie nie tylko z pięknych uliczek i kolonialnej architektury. Tuż za miastem znajdują się małe lokalne wioski, które przez wieki zachowały swój niepowtarzalny charakter i kulturę. Kolorowe stroje, festiwale świętych i chyba najdziwniejszy kościół na świecie.... dlaczego? zobaczycie sami :).

 

PALENQUE - MIASTO TRZECH KOLORÓW

W okolicach tego miasta odwiedzimy jedne z najpiękniejszych ruin świątyni Majów oraz niesamowite wodospady Cascadas de Agua Azul. Wypad do Palenque to wycieczka trzech kolorów – szarości świątyń, zieleni dżungli i turkusu wodospadów.

 

 

 

 

KANION SUMIDERO

Kanion Sumidero to nie tylko powalające liczby - ponad 1 km wysokości w najwyższym miejscu! Ale też historia - to to miejsce jest na herbie stanu Chapas, oraz zjawiskowa fauna - krokodyle, pelikany, czaple, sępy etc... miejsce przepiękne!

 

 

 

 

 

 

CANCUN/TULUM - RELAKS NA ZAKOŃCZENIE

Meksyk z Solistami to nie tylko ambitne zwiedzanie. Na koniec proponujemy zasłużony relaks w nadmorskim mieście, w którym można odpocząć na nieziemskich plażach w cieniu ruin Majów! Absolutny Numer Jeden w kategorii rajski odpoczynek. Coś dla siebie znajdą zarówno zapaleni imprezowicze, jak i poszukujący spokoju oraz wytchnienia.

 

 

Podczas wyprawy do Meksyku nie możemy zapomnieć oczywiście o przepysznej meksykańskiej kuchni...

video

 

 

KOSZTY

 

 

 

Cena rynkowa:

9 000 - 12 000 ZŁ

  

 Koszt dla członków klubu:

 2250 zł + 550 euro + bilet

  

Oszczędzasz:

35% + OTRZYMUJESZ „NIEZBĘDNIK SOLISTY”

 

 

CENA ZAWIERA:

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • noclegi w hotelikach i guesthouach w pokojach 2-4 os. wraz ze śniadaniami (łóżka przeważnie 2 osobowe)
 • transport między miastami (w tym nocne przejazdy)
 • gotowy program wyjazdu
 • przelot wewnętrzny Mexico City - Cancun wraz z bagażem.
 • wejścia do zwiedzanych obiektów, w tym: Palenque, Chichen Itza, ruin miasta Zapoteków, wodospadów Cascadas de Agua Azul i Hierve de Agua
 • zwiedzanie San Cristobal de Las Casas
 • Wycieczka motorówką po kanionie Sumidero
 • opiekę polskiego lidera (mówiącego płynnie po hiszpańsku)
 • ubezpieczenie NNW
 • niezbędnik Solisty

 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletu lotniczego do i z Meksyku (zakup biletu po stronie Klubu)
 • obiadów i kolacji (ceny w dużych miastach porównywalne do polskich, w mniejszych miejscowościach niższe)
 • dodatkowych atrakcji
 • komunikacji miejskiej w miastach (dla szybko męczących się:) )

 

 

 

 

ZAPISY

 

 

  


Możesz zakupić koszulkę dedykowaną temu wyjazdowi za jedyne 100 zł!

Już teraz

Zapisz się

i wyrusz z nami do Meksyku!

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 2780 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Dopłaty zwyczajowo nie przekraczają 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

 

 

Zapisy i dodatkowe info:

KLUB@SOLISCI.PL

530260680 

 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software