MEKSYK

ŚLADAMI MAJÓW I AZTEKÓW

 

 

 

 

Słowo od lidera

 

Wrześniowy wieczór, spokojnie na chillu odpalam tv, a tam wąsaty gringo w sombrero większym niż jego brzuch krzyczy "Arriba arriba Mexico!" - no nic.. chyba czas odwiedzić Meksyk, nie sadzicie?:) Mur z USA i muchachos z karabinami? Nie! Jedziemy na południe - zjawiskowe plaże Tulum i Cancun, ale to już pewnie widzieliście na pocztówkach. Piramidy Azteków i Majów, przepiękne kolonialne miasteczka, uroczy hiszpański (wersja latino :)) no i największe miasto świata, zbudowane w miejscu dawnej stolicy Tenochtitlan. Nie ma to jak zacząć rok od nowego kierunku! Tak więc - Soliści zapraszają na nową, odkrywczą (także dla mnie) wyprawę do Meksyku! Arriba! Arriba! 

 

 

 

Marek

Terminy:

 

 

14 30 I 2017

Brak miejsc!

 

- 17 II 2017

Ostatnie miejsce!

 

18 II - 5 III 2017 

 

 

 

 

W POSZUKIWANIU STAROŻYTNYCH CYWILIZACJI

 

Pionierska wyprawa do Meksyku to wypad pełen aktywnego wypoczynku poza utartymi szlakami. W ciągu dwóch tygodni wspólnie odkryjemy tajemnice Jukatanu i zobaczymy perły historii prekolumbijskiej oraz kolonialnej. Spróbujemy zgubić się w najludniejszym mieście świata oraz odwiedzimy absolutne must do na liście światowych zabytków! Jednak jak na Solistów przystało nie zabraknie też totalnego chillu na rajskich plażach, na których w pełni zatopimy się w pięknie natury, a codzienne problemy zostawimy daleko za sobą. Wszystko to serwujemy Wam jak zawsze w iście podróżniczej i przyjacielskiej atmosferze. Liderem wyprawy jest Marek, którego perfekcyjny hiszpański zapewni świetny kontakt z miejscowymi, a co najważniejsze - wejście do miejsc niedostępnych dla turystów! Jak zwykle wyciśniemy z wyjazdu 110%.

 

 

 

Transport
LOT

 

3000 ZŁ

 

Połączenie z Warszawy / Pragi

 

 

 

 

PLAN wyprawy

 

 

 

 

MEXICO CITY

Zaczynamy od najludniejszego miasta świata, w którym zobaczymy Zocalo – główny plac miasta stanowiący przed konkwistą hiszpańską centrum azteckiego imperium oraz Teotihuacan – świątynię słońca i księżyca będącą historycznym symbolem tej ziemi. Na naszej trasie nie zabraknie licznych muzeów, świątyń oraz targów rzemieślniczych, a przede wszystkim – prawdziwej meksykańskiej kuchni!

 

 

  

PUEBLA

Miasto pełne artystów przez wielu nazywane Małym Meksykiem lub Miastem Aniołów, położone w cieniu dwóch majestatycznych wulkanów – Popocatepetl i Iztaccihuatl. Puebla to również setki kolonialnych zabytków i świątyń, centrum uniwersyteckie oraz kulinarna stolica Meksyku – doznania intelektualne i smakowe gwarantowane!

 

CHICHEN ITZA

Tą nazwę na pewno słyszał każdy! Chichen Itza to najsławniejszy i najlepiej prezentujący się przykład potęgi państwa Majów. Wzniesiona przed wiekami piękna piramida świątyni Kukulkana, zwana też El Castillo, oczarowuje precyzją i majestatem. Przygotujcie się na wspinaczkę po 365 schodach i niezapomniane wrażenia. A tuż obok – naturalny basen!

 

 

 

TO NIE WSZYSTKO..!

 

OAXACA

Dynamiczne miasto pełne zapachów, kolorów i życia. Pełna południowomeksykańskiego uroku Oaxaca to mieszkanka dziedzictwa kulturowego, ulicznych zabaw i fantastycznej kuchni. Tuż pod miastem ruiny miasta Zapoteków - Monte Alban. Dodatkowo dla chętnych całodniowy wypad pod wodospady Hierve el Agua gwarantujący widoki nie z tej ziemi!

 

SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS

Malownicze i pięknie położone tradycyjne miasto potomków Majów. To tu będziemy spacerować po brukowanych uliczkach i odwiedzać lokalne targowiska, a spokojna atmosfera miasta zapewni zasłużony odpoczynek po intensywnych wizytach w meksykańskich metropoliach.  

 

PALENQUE

W okolicach tego miasta odwiedzimy jedne z najpiękniejszych ruin świątyni Majów oraz niesamowite wodospady Cascadas de Agua Azul. Wypad do Palenque to wycieczka trzech kolorów – szarości świątyń, zieleni dżungli i turkusu wodospadów.

 

CANCUN/TULUM

Na zakończenie zasłużony relaks w nadmorskim mieście, w którym można odpocząć na nieziemskich plażach w cieniu ruin Majów! Absolutny Numer Jeden w kategorii rajski odpoczynek. Coś dla siebie znajdą zarówno zapaleni imprezowicze, jak i poszukujący spokoju oraz wytchnienia.

 

Jeszcze niezdecydowani? Oglądnijcie te video zajawki!

Mexico from above by Flightgeist

Mexico Travel by Chris Roewe

 

 

 

 

 

KOSZTY

 

 

Cena rynkowa:

9 000 - 12 000 ZŁ

 

 Koszt dla członków klubu:

 1950 zł + 530 euro + bilet

 

Oszczędzasz:

35% + OTRZYMUJESZ „NIEZBĘDNIK SOLISTY”

 

CENA ZAWIERA:

 

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • noclegi w hotelikach i guesthouach w pokojach 2-4 os. wraz ze śniadaniami
 • transport między miastami (w tym nocne przejazdy)
 • gotowy program wyjazdu
 • przelot wewnętrzny Mexico City - Cancun wraz z bagażem.
 • wejścia do zwiedzanych obiektów, w tym: Palenque, Chichen Itza, ruin miasta Zapoteków, wodospadów Cascadas de Agua Azul, świątyni Teotihuacan w Mexico City
 • opiekę polskiego lidera (mówiącego płynnie po hiszpańsku)
 • ubezpieczenie NNW
 • niezbędnik Solisty

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

 • biletu lotniczego do i z Meksyku (zakup biletu po stronie Klubu)
 • obiadów i kolacji (ceny w dużych miastach porównywalne do polskich, w mniejszych miejscowościach niższe)
 • wycieczki pod wodospady Hierve de Agua
 • dodatkowych atrakcji
 • komunikacji miejskiej w miastach (dla szybko męczących się:) )

 

 

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 3000 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Dopłaty zwyczajowo nie przekraczają 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

 

ZAPISY

 

 

Na wyprawę zapisz się

TUTAJ

 

 

Zapisy i dodatkowe info:

KLUB@SOLISCI.PL

530260680