Maroko - ciekawe miejsca, wycieczki, wyprawy - Marakesz | Soliści

 

Maroko Adventure 2018

 

 

 

Terminy:

NA JESIEŃ

Szczegółowy terminarz znajdziesz w formularzu 

Już teraz

Zapisz się

i wyrusz z nami do Maroko!

PRZEŻYJ AFRYKAŃSKĄ PRZYGODĘ, UJARZMIJ WIELBŁĄDA I WEJDŹ NA JEBEL TOUBAKAL (4167 M N.P.M.)

Egzotyczna jesień? Brzmi dobrze? Północna Afryka, a dokładniej Maroko to idealne miejsce na jesienny wyjazd. Trip w drugiej połowie roku, w którym Soliści sięgną dalej i głębiej niż kiedykolwiek wcześniej. Sahara przemierzana na wielbłądzie, noc na pustyni z widokiem na rozgwieżdżone niebo, szał zakupów i targowanie się w Soukach, niesamowite zapachy przypraw i olejków... oraz niezapomniany smak świeżo wyciskanego soku z pomarańczy na Jema El Fna. Nie zabraknie wyzwań w postaci zdobywania najwyższego szczytu Maroka! Mało? Podróż dawnymi trasami karawan, majestatyczne wąwozy, filmowe pejzaże i masa kontaktu z lokalną ludnością. A to wszystko po to by poczuć prawdziwy klimat Maroka!

Transport:

LOT

 800 zł

 

Bezpośrednie połączenie z Krakowa! Bardzo wygodny lot.

 

  

 

PLAN WYPRAWY

 

 

 

 

 

 

MARAKESZ

Zobaczymy Jema El Fna – największy bazar w Afryce, magiczne miejsce. Zaklinacze węży, marokańska aromatyczna kuchnia i przepyszny świeżo wyciskany sok z pomarańczy. Tuż obok - Medyna – setki wąskich uliczek przecinających się pod różnym kątem tworzących stare miasto, wpisane na listę UNESCO. Miejsce tworzące niezwykły klimat. W Soukach, gdzie znajdziemy tysiące tradycyjnych kramów, możemy kupić dosłownie wszystko. Od oleju arganowego i aromatycznych przypraw po piękne wyroby jubilerskie. Raj dla miłośników zakupów.

 

 

 

GARBARNIE

Niezwykle barwne miejsce, gdzie można obserwować proces garbowania skór, koniecznie z gałązką mięty przy nosie. Ciężko zaznać podobnych doświadczeń gdzie indziej na świecie! 

 

 

  

GÓRY ATLASU WYSOKIEGO!

Wysokogórska wioska Imlil, z której wyruszymy na całodzienny trekking przez dzikie góry Atlas, aż do schroniska na 3200 m n.p.m. Trasa zajmie nam około 6 godzin, jest bardzo malownicza i stosunkowo łatwa (od pewnego momentu możemy iść po śniegu). Dla ambitnych i żądnych przygód do zdobycia najwyższy szczyt Afryki północnej – Jebel Toubkal – 4167 m n.p.m. Soliści wchodzili na Toubkal już 6 razy i aż 99% uczestników zdobyło szczyt. Widoki obłędne, satysfakcja ze zdobycia 4-tysięcznika nie do opisania. Powrót ze schroniska do Imlil na mułach.

 

 

 

 

DADES I TODRA

Malownicze wąwozy, mekka dla miłośników wspinaczki i fotografów. Niezapomniane, zapierające dech w piersiach widoki!

 

 

 

SAHARA

Pustynna przygoda! Wielbłądami udamy się na tradycyjną berberyjską kolację w osadzie na pustyni! Ognisko, tańce i śpiewy do późnych godzin. Podziwianie gwiazd i wschodu słońca. 

 

 

 

 

AIT BIN HADDU

Imponująca wioska obronna (Kasba) w niesamowitym miejscu. To tutaj kręcono m.in. Gladiatora i Game of Thrones. A w pobliżu wielkie centrum filmowe - OUARZAZATE!

 

 

 

 

NOCLEGI I WYŻYWIENIE

W większości miejsc śpimy w klimatycznych hostelach (przykładowe zdjęcie obok), gdzie mamy możliwość zasmakowania klimatu prawdziwego Maroko. Śniadania oraz część kolacji (podczas 3-dniowej wycieczki do wąwozów i na pustynię) są zapewnione - na Solistów czeka masa lokalnych smaków. Zabierzemy Was do miejsc pełnych magii. Nie możemy się doczekać!

 

  

 

ZOBACZ CO PRZED TOBĄ!

 

 

 

 

    

KOSZTY

  

Cena rynkowa 

5690 – 4500

 

 

 Koszt dla członków klubu

 1060 zł + 190 Euro + Bilet

 

Oszczędzasz

50-60% (2300-3300ZŁ) + OTRZYMUJESZ „NIEZBĘDNIK SOLISTY”

  

CENA ZAWIERA:

 • transport minibusem pomiędzy punktami na trasie
 • noclegi w hostelach – pokoje wieloosobowe lub w riadach - pokoje 2-osobowe za dopłatą
 • nocleg w schronisku wysokogórskim na poziomie 3200 m n.p.m.
 • zwiedzanie Marrakeszu
 • wyżywienie: 6 śniadań i 3 obiadokolacje
 • duży bagaż podręczny + dodatkowy mały bagaż
 • trzydniowa wycieczka trasą dawnych karawan
 • noc na Saharze
 • dwukrotną przejażdżkę wielbłądem (na zachód i wschód słońca)
 • opiekę polskich liderów
 • przewodnika z dużym doświadczeniem górskim podczas trekkingu na Toubkal
 • niezbędnik Solisty
 • ubezpieczenie NNW wysokiej klasy
 • mnóstwo przygód i dobrej zabawy!

  

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletu lotniczego (800 zł w dwie strony. Zakup biletu po stronie Klubu)
 • pozostałych posiłków
 • 150 euro wejście na Toubkal (płatne na miejscu z koniecznością zgłoszenia chęci udziału przed wyjazdem)

   

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 800 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. 

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

  

zapisy

 

Już teraz

Zapisz się

i wyrusz z nami do Maroko!

 

Masz pytania?

Napisz lub zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530260680 

 

 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software