Malezja i Kambodża - wyprawa marzeń

 

 

 

 

 

Słowo od lidera: 

 

Malezja to przede wszystkim wyśmienite jedzenie. Specjały kuchni hinduskiej, chińskiej oraz malajskiej to idealna kombinacja. Na samą myśl o powrocie do tego fantastycznego kraju i wpałaszowaniu nasi lemak czy roti z curry cieknie nam ślinka. Oczywiście jedzenie to nie wszystko! Zobaczymy Kuala Lumpur – wielokulturowe miasto, które nigdy nie śpi, odpoczniemy na rajskich wyspach Langkawi i udamy się na trekking po najstarszej na świecie dżungli. Odwiedzimy także wspaniałą Kambodżę – małe, ale ważne państwo, które ma do zaoferowania nie tylko słynny Ankor Wat. Będzie się działo, obiecujemy!

 

   

 Termin:

 

10 X - 26 X

Nowy termin!

  14 dni na miejscu 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYPRAWA MARZEŃ

 

Tanie bilety lotnicze kolejny raz pozwalają nam planować wyprawę marzeń – jak zwykle budżetowo. Rajska Malezja z nieziemskimi plażami, palmami, błękitną wodą i oszałamiająca przyrodą. Najstarsza dżungla na świecie, nocne spacery, egzotyczna fauna i flora, a nawet największy kwiat świata. Kuala Lumpur - metropolia, którą trzeba zobaczyć i perełka wyjazdu – Kambodża. Jedna z uczt architektonicznych, niegdyś największe państwo na świecie – Angkor kompleks świątynny porośnięty dżunglą. Oprócz tego osady unoszące się na wodzie i domy na palach. Wyjazd dla aktywnych, żądnych przygód Solistów!

 

    

 

 

Transport
LOT

 1900 zł

Wylot z Warszawy

 

 

 

 

 

  

 

obejrzyj film z poprzedniej wyprawy!

 

 

 

 

  

 

plan

 

 

 

 

 

 

PARK ARCHEOLOGICZNY ANGKOR

 

Kompleks zabytków Angkor tworzy duża liczba kamiennych budowli (miasta, zespoły świątynne, współczesny park archeologiczny) oraz tereny leśne i zbiorniki wodne, obejmujące obszar ponad 400 km², położony na północ od jeziora Tonle Sap, kilka kilometrów od Siem Reap w Kambodży. Kompleks Angkor wpisany jest na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO i jest uważany za największe miasto na świecie w okresie sprzed rewolucji przemysłowej. Szacuje się, że zamieszkiwało go około miliona mieszkańców.

 

Angkor Wat - jeden z 7 nowych cudów świata, oszałamiająca świątynia.

 

Angkor Thom - stolica państwa khmerskiego. Kompleks składa się z ponad 400 budynków w tym wysokich świątyń, 54 wież z twarzami Buddy.

 

 

 

TA PROHM

 

Ta Prohm to współczesna nazwa jednej ze świątyń w kompleksie Angkor znajdującym się w prowincji Siem Reap w Kambodży, zbudowanej w stylu Bayon w 2. poł. XII i XIII w., pierwotnie nazywanej Rajavihara. Świątynia znajduje się około 1 km na wschód od Angkor Thom na południowym brzegu East Baray. Została założona przez króla Khmerów Dżajawarmana VII jako świątynia buddyzmu mahajana oraz uniwersytet.

 

 

PHNOM PENH

Miasto położone u zbiegu trzech rzek - potężnego Mekongu, spokojnej Bassaca i wielkiego Tonle Sap, które kiedyś uważano za "klejnot Indochin". Kolonialna zabudowa, niezliczone bazary, nadrzeczne promenady, świątynie, muzea oraz Pałac Królewski i słynne Pola Śmierci. To prawdziwa oaza w porównaniu z nowoczesnością innych stolic Azji. Mieszanka azjatyckiej egzotyki, słynnej khmerskiej gościnności - właśnie to wszystko znajdziemy w stolicy Kambodży!

 

 

KUALA LUMPUR

Stolica Malezji to nie tylko Petronas Tower, Little India i Chinatown. To także miejsce spotkań ludzi z całego świata, którzy przyjechali do Kuala Lumpur w poszukiwaniu lepszego życia. To również pyszne jedzenie, rozległe parki, hinduskie świątynie, fantastyczni mieszkańcy i darmowe drinki w czasie ladies nights na sławnej ulicy Changkat.

 

 

 

CAMERON HIGHLANDS

 

250 km na północ od Kuala Lumpur znajduje się zupełnie inny świat. Świat dżungli, deszczu, idealnej do funkcjonowania temperatury (średnio 23 stopnie), pięknych herbacianych pól i truskawek. Cameron Highlands to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Malezji!

 

 

 

 

 

LANGKAWI

 

Langkawi to wyspa, na której prawie zawsze świeci słońce. Znajduje się tutaj kilka rajskich plaż na przykład Cenang Beach, Kok Beach, Tanjung Rhu Beach czy Tengkorak Beach. Popularną atrakcją jest kolejka linowa, która gwarantuje nieziemskie widoki oraz wodospady. Langkawi to idealne miejsce na odpoczynek, warto również dodać, że cała wyspa to wielka strefa bezcłowa... 

 

 

A TAKŻE...

 

Jezioro Tonle Seap - największe słodkowodne jezioro Azji Płd-Wsch i osada połączonych ze sobą łodzi.

Kompong Phluk – prawdziwe oblicze Kambodży, wysokie domy na gigantycznych palach wyrastających z wody, połowy ryb dawnymi metodami.

Petronas Twin Towers – bliźniacze wieże, wysokość 452 m. Jedne z najwyższych wież świata.

Jaskinia Batu – ważne miejsce kultu hinduskich bogów. Do jaskiń prowadzą 272 schody, u jej stóp stoi na warcie 43-metrowy posąg boga Murgana.

Park Narodowy Taman Negara - dżungla lasów równikowych uważanych za najstarsze na świecie. 4,5 tysiąca kilometrów kwadratowych.

Nocny spacer po dżungli, wyprawa do wodospadów, możliwy rafting.

 

 

 

Mosty linowe zawieszonych nawet 25 m nad ziemią.

Nocleg w lesie równikowym, gdzie będziemy wsłuchiwać się w odgłosy lasu.

Malakka – dawne światowe centrum handlu przyprawami, założone przez kolonizatorów.

Fort Porta de Santiago oraz zrekonstruowany pałac sułtański, a także najstarsza chińska dzielnica w Malezji.

Muzeum Cywilizacji Azjatyckich i wizyta w malowniczej chińskiej dzielnicy.

Hinduskie świątynie – Sri Mariamman oraz świątynia C – najstarszy zabytek kultury Hokkien, centrum zakupów ulica Orchard Road.

i wiele więcej! Jak zawsze wyciśniemy z wyjazdu 110%!

 

 

 

 

KOSZTY

 

 

Cena rynkowa 

10000 – 14000

 

 Koszt dla członków klubu

1950 ZŁ + 480 EURO + BILET

 

Oszczędzasz

40-50% (PONAD 4000 ZŁ) + OTRZYMUJESZ „NIEZBĘDNIK SOLISTY”

 

CENA ZAWIERA:

 • Transport w Malezji busem 15-osobowym
 • Transport w Kambodży (lokalnymi środkami transportu)
 • Transfery lotniskowe
 • Noclegi
 • Całodzienny wstęp do Kompleksu Angkor Wat
 • Wynajem rowerów do zwiedzania Kompleksu Angkor Wat ( Mała pętla 15 km. Duża pętla 25 km (możliwość wynajęcia rikszy) )
 • Łódź na jeziorze Tonle Sap
 • Wstęp do wioski na wodzie
 • Wynajem auta na Langkawi, 3 dniowy pobyt (paliwo do podziału na uczestników)
 • Wstęp do Cheong Fatt Tze Mansion
 • Canopy Walk – linowy most rozwieszony na wysokości 9 pietra
 • Cable Car na Langkawi, czyli kolejka na most wiszący z punktem widokowym.
 • Wycieczka po Cameroon Highlands samochodami 4x4, wejście do fabryki herbaty oraz podjazd na punkt widokowy
 • Nocny trekking po Taman Negara
 • Opieka polskiego, doświadczonego lidera podczas wyjazdu
 • Realizację założonego programu
 • Wysokiej jakości ubezpieczenie OC i NNW
 • Pakiet Solisty 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletu lotnicznego - zakup po stronie Klubu
 • Wizy do Kambodży - 30$ (prosimy mieć ze sobą 2 zdjęcia paszportowe)
 • Przelotów wewnętrznych (Siem Reap-Kuala Lumpur, Kuala Lumpur-Phnom Penh - około 400 zł)
 • Wyżywienia
 • Atrakcji fakultatywnych

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 1900 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. Bilety kupujemy po uzbieraniu się min. 8 osób.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

 

ZAPISY

Przygoda czeka na Ciebie!

zapisz się

i dołącz do ekipy Solistów!

Masz pytania?

Napisz lub zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530260680