Malezja - Kambodża - Singapur - wyprawa marzeń

 

 

 

 

Malezja jest jednym z najbogatszych i najnowocześniejszych państw Azji Południowo-Wschodniej. To kraj wielokulturowy, z niesamowitą mieszanką etniczną która wraz z wpływami europejskimi z czasów kolonialnych sprawiają, że Malezja ma do zaoferowania niezwykle bogate i różnorodne dziedzictwo kultury. Malezja z Kambodżą to zdecydowanie nasze kraje NAJ! Przepiękne krajobrazy, wspaniała, dzika natura, magiczny Angkor Wat, najlepsze wschody i zachody słońca, wyśmienite jedzenie. Specjały kuchni hinduskiej, chińskiej oraz malajskiej to idealna kombinacja. Oczywiście jedzenie to nie wszystko! Podczas naszej wyprawy postaramy się jak najwięcej obcować z lokalną ludnością. Zobaczymy Kuala Lumpur – nowoczesne miasto, które nigdy nie śpi, odpoczniemy na rajskich wyspach Langkawi i udamy się na trekking po najstarszej na świecie dżungli. Odwiedzimy także wspaniałą Kambodżę – małe, ale ważne państwo zagubionych świątyń, które ma do zaoferowania nie tylko słynny Ankor Wat. Natomiast przytłaczający ogromem i poziomem życia Singapur to nowoczesna metropolia, której trzeba spróbować. Będzie się działo, obiecujemy!

   

 Termin:

10.09 - 26.09.2018

24.09 - 11.10.2018

29.10 - 14.11.2018

11.12 - 29.12.2018

 

 

Przygoda czeka na Ciebie!

zapisz się

i dołącz do ekipy Solistów!

 

 

 

WYPRAWA MARZEŃ

 

Tanie bilety lotnicze kolejny raz pozwalają nam planować wyprawę marzeń – jak zwykle budżetowo. Rajska Malezja z nieziemskimi plażami, palmami, błękitną wodą i oszałamiająca przyrodą. Najstarsza dżungla na świecie, nocne spacery, egzotyczna fauna i flora, a nawet największy kwiat świata. Kuala Lumpur - metropolia, którą trzeba zobaczyć i perełka wyjazdu – Kambodża. Jedna z uczt architektonicznych, niegdyś największe państwo na świecie – Angkor kompleks świątynny porośnięty dżunglą. Oprócz tego osady unoszące się na wodzie i domy na palach. Wyjazd dla aktywnych, żądnych przygód Solistów!

    

Transport
LOT
2400 zł terminy jesienne

Wygodne połączenie z Warszawy!

 

  

 

obejrzyj film z poprzedniej wyprawy!

 

 

 

 

  

 

plan wyprawy

 

 

 

 

 

 

PARK ARCHEOLOGICZNY ANGKOR

 

Kompleks zabytków Angkor tworzy duża liczba kamiennych budowli (miasta, zespoły świątynne, współczesny park archeologiczny) oraz tereny leśne i zbiorniki wodne, obejmujące obszar ponad 400 km², położony na północ od jeziora Tonle Sap, kilka kilometrów od Siem Reap w Kambodży. Kompleks Angkor wpisany jest na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO i jest uważany za największe miasto na świecie w okresie sprzed rewolucji przemysłowej. Szacuje się, że zamieszkiwało go około miliona mieszkańców.

 

Angkor Wat - jeden z 7 nowych cudów świata, oszałamiająca świątynia.

 

Angkor Thom - stolica państwa khmerskiego. Kompleks składa się z ponad 400 budynków w tym wysokich świątyń, 54 wież z twarzami Buddy.

 TA PROHM

Współczesna nazwa jednej ze świątyń w kompleksie Angkor znajdującym się w prowincji Siem Reap w Kambodży, zbudowanej w stylu Bayon w 2. poł. XII i XIII w., pierwotnie nazywanej Rajavihara. Świątynia znajduje się około 1 km na wschód od Angkor Thom na południowym brzegu East Baray. Została założona przez króla Khmerów Dżajawarmana VII jako świątynia buddyzmu mahajana oraz uniwersytet.

CAMERON HIGHLANDS

250 km na północ od Kuala Lumpur znajduje się zupełnie inny świat... Świat dżungli, deszczu i, przede wszystkim, przepięknych herbacianych pól wypełniających cały horyzont, na którym fantastyczną grę uprawiają słońce i chmury.  Cameron Highlands to największa i najwyżej położona (1500-1800 m. n.p.m) stacja górska kontynentalnej Malezji. Okoliczne wzgórza porastają tropikalny las, wyjątkowo urocze krzaczki herbaty i kwiaty, a wśród tego wszystkiego można jeszcze znaleźć plantacje truskawek, ogrody różane, farmy owadów i motyli i wodospady. W okolicy znajdują się także hinduistyczne i buddyjskie świątynie oraz kilka miasteczek o kolonialnej atmosferze. Cudowne krajobrazy, życzliwi ludzie, istny herbaciany raj! Nie zabraknie też degustacji pysznej, malezyjskiej herbaty. Cameron Highlands to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Malezji!

KUALA LUMPUR

Stolica Malezji to nie tylko Petronas Tower, Little India i Chinatown. To także miejsce spotkań ludzi z całego świata, którzy przyjechali do Kuala Lumpur w poszukiwaniu lepszego życia. To również pyszne jedzenie, rozległe parki, hinduskie świątynie, fantastyczni mieszkańcy i darmowe drinki w czasie ladies nights na sławnej ulicy Changkat.

LANGKAWI

Langkawi to wyspa, na której prawie zawsze świeci słońce. Jest bardzo apetyczna, ma cudowne piaszczyste plaże, na przykład Cenang Beach, Kok Beach, Tanjung Rhu Beach czy Tengkorak Beach. Mnóstwo porozrzucanych niewielkich wysepek jest rajem dla nurkujących i snorklujących. Ma gęstą dżunglę, wodospady i pola ryżowe. Langkawi to absolutnie topowe miejsce do skosztowania azjatyckich ulicznych przysmaków, raj dla miłośników dobrej kuchni. Popularną atrakcją jest też kolejka linowa, która gwarantuje nieziemskie widoki oraz wodospady. Langkawi to idealne miejsce na odpoczynek, warto również dodać, że cała wyspa to wielka strefa bezcłowa... 

 

KUALA TAHAN

Przygoda w jednej z najstarszych dżungli na świecie! Spędzimy noc w równikowym lesie, pójdziemy na nocny spacer w dżungli, a także przejdziemy pośród drzew przez wiszące mosty Canopy Walk. Kuala Tahan znajduje się w parku narodowym Taman Negara. Większość powierzchni parku stanowi autentyczna dżungla, nieskomercjalizowana jeszcze przez człowieka. Soliści tam będą, a Wy?

SINGAPUR - NOWOCZESNE MIASTO

Singapur to niezwykłe państwo - miasto Azji Południowo - Wschodniej. Jest bogate i bardzo współczesne. Co ciekawe, w Singapurze grozi mandat za żucie gumy w miejscach publicznych! Odkryjemy razem uroki tej metropolii - zwiedzimy hinduską dzielnicę pełną świątyń, pójdziemy do Chinatown, a także zobaczymy dzielnicę biznesową Marina Bay. Dla chętnych będzie możliwość skosztowania wieczorem drinka Singapore Sling - drinka, który został stworzony w Singapurze. Spędzimy ten wieczór w nie byle jakim miejscu, a w Sky Barze z widokiem na panoramę miasta!

SINGAPUR - MARINA BAY

Zatoka Marina Bay to wizytówka Singapuru. Miasto - państwo, którego ekonomia jest oparta na międzynarodowym handlu, nie obyłoby się bez biznesowej dzielnicy. Drapacze chmur, nowoczesny design budynków, futurystyczne latarnie - tutaj wszystko jest świadectwem, że Singapur to miasto przyszłości. Sklep Louis Vuitton znajduje się w oszklonym budynku unoszącym się na wodzie, a muzeum Science & Art przypomina kwiat orchidei. W Marina Bay architektura zdecydowanie zaskakuje i przyjmuje nietuzinkowe kształty!

SINGAPUR - GARDENS BY THE BAY

Ogrody w Singapurze robią nieziemskie wrażenie. Zaprojektowane w ten sposób, że każdy element ma tu swoje miejsce, przyciągają spragnionych zieleni w centrum miasta. Znajdziemy tu Flower Dom, czyli roślinny ogród wypełniony drewnianymi rzeźbami, figurkami zwierząt, a także, co najważniejsze wręcz przytłaczającą ilością zieleni. Jednak największą atrakcją Gardens by the Bay są drzewa w kształcie kielichów, które podświetlone, zwłaszcza nocą, wyglądają bajecznie.

 

A TAKŻE...

 

Jezioro Tonle Seap - największe słodkowodne jezioro Azji Płd-Wsch, perła Indochin i osada połączonych ze sobą łodzi.

Kompong Phluk – prawdziwe oblicze Kambodży, wysokie domy na gigantycznych palach wyrastających z wody, połowy ryb dawnymi metodami.

Petronas Twin Towers – bliźniacze wieże o wysokości 452 m. Jedne z najwyższych wież świata.

Jaskinia Batu – ważne miejsce kultu hinduskich bogów. Do jaskiń prowadzą 272 schody, u jej stóp stoi na warcie 43-metrowy posąg boga Murgana.

Park Narodowy Taman Negara - dżungla lasów równikowych uważanych za najstarsze na świecie. 4,5 tysiąca kilometrów kwadratowych.

Nocny spacer po dżungli, wyprawa do wodospadów, możliwy rafting.

 

 

 

Mosty linowe zawieszonych nawet 25 m nad ziemią.

Nocleg w lesie równikowym, gdzie będziemy wsłuchiwać się w odgłosy lasu.

Malakka – dawne światowe centrum handlu przyprawami, założone przez kolonizatorów.

Fort Porta de Santiago oraz zrekonstruowany pałac sułtański, a także najstarsza chińska dzielnica w Malezji.

Muzeum Cywilizacji Azjatyckich i wizyta w malowniczej chińskiej dzielnicy.

Hinduskie świątynie – Sri Mariamman oraz świątynia C – najstarszy zabytek kultury Hokkien, centrum zakupów ulica Orchard Road.

i wiele więcej! Jak zawsze wyciśniemy z wyjazdu 110%!

 

KOSZTY

 

 

Cena rynkowa 

10000 – 14000

 

 Koszt dla członków klubu

2350 ZŁ + 530 EURO + BILET

 

Oszczędzasz

40-50% (PONAD 4000 ZŁ) + OTRZYMUJESZ „NIEZBĘDNIK SOLISTY”

 

CENA ZAWIERA:

 • Transport w Malezji busem 15-osobowym
 • Transport w Kambodży (lokalnymi środkami transportu)
 • Transfery lotniskowe
 • Noclegi
 • Całodzienny wstęp do Kompleksu Angkor Wat
 • Wynajem rowerów do zwiedzania Kompleksu Angkor Wat ( Mała pętla 15 km. Duża pętla 25 km (możliwość wynajęcia rikszy) )
 • Łódź na jeziorze Tonle Sap
 • Wstęp do wioski na wodzie
 • Zwiedzanie Singapuru
 • Wynajem auta na Langkawi, 3 - dniowy pobyt (paliwo do podziału na uczestników)
 • Wstęp do Cheong Fatt Tze Mansion
 • Canopy Walk – linowy most rozwieszony na wysokości 9 pietra
 • Cable Car na Langkawi, czyli kolejka na most wiszący z punktem widokowym.
 • Wycieczka po Cameroon Highlands samochodami 4x4, wejście do fabryki herbaty oraz podjazd na punkt widokowy
 • Nocny trekking po Taman Negara
 • Opieka polskiego, doświadczonego lidera zakochanego w Azji
 • Realizację założonego programu
 • Wysokiej jakości ubezpieczenie OC i NNW
 • Pakiet Solisty 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletu lotniczego - zakup po stronie Klubu
 • Wizy do Kambodży - 30$ (prosimy mieć ze sobą 2 zdjęcia paszportowe)
 • Przelotów wewnętrznych (Kuala Lumpur - Siem Reap, Siem Reap-Kuala Lumpur - około 400 zł)
 • Wyżywienia
 • Atrakcji fakultatywnych

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 2400 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. Bilety kupujemy po uzbieraniu się min. 8 osób.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

Przygoda czeka na Ciebie!

zapisz się

i dołącz do ekipy Solistów!

Masz pytania?

Napisz lub zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530260680 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software