KUBA
WYSPA NIE Z TEGO ŚWIATA

 

Słowo od lidera:

To już niestety ostatni moment żeby zobaczyć autentyczną Kubę! Po wizycie prezydenta Obamy i koncercie Rolling Stones wiele się zmieni. Kuba nie będzie już taka sama. Kraj, który samą nazwą przyprawa o ciarki - absolutnie zasłużone! Wszystkie te legendy, salsa na ulicach, mohito w każdym barze, rajskie plaże i cygara to prawda! Kuba od zawsze mnie fascynowała, a ze świetną znajomością hiszpańskiego i kultury południowej będzie to wyprawa bezstresowa. Znając całą pasję i energię jaką ten kraj posiada w połączeniu z ekipą Solistów - spodziewam się konkretnej dawki śmiechu i przygód. Kuba z Solistami - do zobaczenia na trasie!

Liderem będzie osoba hiszpańskojęzyczna.

#solisciteam

 

  

Terminy:

31.10 - 16.11.2018

12.12 - 28.12 2018 

22.02 - 07.03 2019

22.03 - 03.04 2019

 

już teraz

Zapisz się

i wyrusz z nami na Kubę!

GORĄCA WYSPA NIE Z TEGO ŚWIATA

Dwutygodniowy wyjazd na Kubę według autorskiego programu Solistów to gwarancja poznania całej wyspy i jej tajemnic. Nastawiamy się na masę lokalnych doświadczeń, zwiedzanie najpiękniejszych miast i regionów oraz sporo chodzenia, ale nie martwcie się – nie zabraknie odpoczynku na rajskich plażach! Zadbamy o to, aby w trakcie wyprawy czas podzielony był pomiędzy obcowanie z klimatycznymi kubańskimi miastami oraz zjawiskową naturą. Zagubimy się w uliczkach, które swoim urokiem przeniosą nas w czasie i zobaczymy kraj wolny od konsumpcjonizmu i globalizacji. Wyprawę poprowadzi solistowy lider, mówiący perfekcyjnie po hiszpańsku, a oznacza to tylko jedno - świetny kontakt z mieszkańcami na miejscu i wejście do miejsc niedostępnych dla turystów! Pokażemy Wam miejsca, o których nie ma mowy w przewodnikach.

 

Transport: 
LOT 

 2300 zł

Wygodne połączenie z Warszawy!

Bilety w bardzo dobrej cenie - zalecana szybka decyzja!

 

NOCLEGI

Będziemy spali w casa particular, czyli kubańskich prywatnych domach przystosowanych w pełni dla turystów. Ta forma zakwaterowania jest niesamowicie popularna wśród podróżników, na których biały leżak i opcja all inclusive nie robią wrażenia. Czas spędzony w casas particulares to niepowtarzalna możliwość kontaktu z Kubańczykami i poznania ich radosnego usposobienia oraz lokalnych zwyczajów od środka. Mieszkańcy Kuby przyjmują przyjezdnych z typową dla nich gościnnością, oferując dobre warunki oraz pyszne tradycyjne śniadania. Te niezwykłe miejsca zakwaterowania bardzo odróżniają nasz wyjazd na Kubę od tych proponowanych przez komercyjne biura podróży, gdzie prawdziwej Kuby - mówimy to z pełną odpowiedzialnością - nie widzi się prawie wcale.

 

TRANSPORT I PLAN PODRÓŻY

Na pewno będzie aktywnie! Czyli tak jak soliści lubią najbardziej. Wyjazdy na Kubę nie są w tym aspekcie wyjątkiem. Nasza podróż to niepowtarzalna szansa na zjechanie całej wyspy i zajrzenie w jej najdalsze zakątki. Przed nami wiele przygód i wiele kilometrów. Aby to nam się udało, niekiedy spędzimy nieco więcej czasu w drodze (odległości 5-6h jazdy). Nic straconego! To idealny moment, aby zregenerować siły, zintegrować się ze współtowarzyszami i posnuć opowieści o podróżach. Po drodze zatrzymamy się w najciekawszych miejscach, nie raz zejdziemy ze szlaku. Będziemy poruszać się wynajętym busikiem z lokalnym kierowcą. Grupa liczy maksymalnie 15 osób + lider. To jak, gotowy na wyjazd na Kubę?

 

plan wyprawy

 

HAWANA - STOLICA KUBY

Jedno z najbardziej niesamowitych, pełnych piękna i kontrastów miast świata. W planie przewidujemy niekończące się spacery głęboko osadzone w historii: Plac Rewolucji, Dystrykt Vedado, będący przed rewolucją dzielnicą bogatych Amerykanów oraz Hotel Nacional, w którym przez kilka lat mieszkał sam Al Capone. Na trasie znajdzie się również Opera, słynny Capitolio, promenada Prado oraz kultowy Malecon. Na liście każdego podróżnika znaleźć się musi oglądanie panoramy miasta, dlatego też i w Hawanie nie ominiemy twierdzy El Moro (wejście dla chętnych), skąd miasto można podziwiać od strony zatoki. Jednak najważniejszym solistowym celem jest maksymalna bliskość z lokalną kulturą i ludnością, dlatego zjemy i posłuchamy jazzu w Ambos Mundos oraz wypijemy Mohito w La Bodequita i Daiquiri w La Floridita – ulubionych miejscach Hemingway, odbędziemy przejażdżkę starymi Chevroletami i Buicami po całej Hawanie, zjemy lody w kultowej Copelii oraz poszalejemy w Casa de la Musica przy rytmach salsy. Dla chętnych dodatkowa opcja – wizyta w fabryce cygar i rumu Havana Club.

 

BARACOA - RAJSKA PLAŻA NA KOŃCU ŚWIATA

Gdy Kolumb wylądował tu w 1492 r. w dzienniku pokładowym napisał: "Napotkanego tutaj piękna nie można porównać z niczym innym". Baracoa każdego przyjezdnego rozpieszcza dziesiątkami egzotycznych owoców i pięknymi plażami z lazurowym wybrzeżem. Jeżeli macie ochotę objadać się homarami i langustami, pić wodę kokosową z kokosów zrywanych prosto z drzewa i jeść przyrządzone dla nas świeżo złowione ryby to Baracoa z pewnością Wam się spodoba. Co więcej, poznamy potomków Indian Taino, którzy oprowadzą nas po obłędnie pięknym terenie oraz będziemy pływać po ciemku w podziemnych jaskiniach. Dla tych, którzy nie odpuszczą żadnej okazji do kolekcjonowania niesamowitych wrażeń będzie dostępna dodatkowa opcja wycieczki do kanionu Yumuri, gdzie popływamy łódką, przejdziemy przez dżunglę i wykąpiemy się w rzece pod skałami! Odwiedzimy także domową manufakturę czekolady, gdzie właściciele zdradzą nam tajniki jej produkcji. 

 

 

TRINIDAD - KOLONIALNA PERŁA

 

Kolonialna perełka na południu Kuby, która pozwala przenieść się w czasie o 200 lat wstecz. Zabytkowa kolejka zawiezie nas do świetnie zachowanej plantacji trzciny cukrowej. Dla sympatyków jazdy konnej będzie możliwość odbycia kilkugodzinnej przejażdżki (opcja dla chętnych). Oczywiście nie zabraknie i dobrej zabawy! Czeka na Was relaks na białych plażach, pływanie w wodospadzie pośrodku dżungli oraz wieczory, podczas których zrozumiecie, co dla Kubańczyków znaczy szał salsy. Co więcej, będziecie mieli możliwość podszkolenia swoich umiejętności pod okiem nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły tańca.

 

 

 

VINIALES - MIASTO WŚRÓD WZGÓRZ I PLANTACJI TYTONIU

 

Piękno natury odczujemy tu w całej okazałości. Dla chętnych - wycieczka rowerowa wśród strzelistych mogotów, a dla tych, którzy wciąż będą na siłach – wschód słońca z przepięknym widokiem na okolicę. Po południu spacer wśród plantacji tytoniu i pięknych mogot do jednego z lokalnych wytwórców cygar! Wieczorem jak zwykle salsa i oglądanie obłędnie tańczących mieszkańców wyspy.

 

A jeśli zostanie jeszcze trochę czasu... mamy co nieco w zanadrzu! Kuba ma mnóstwo do zaoferowania.

 

 

 

 

 • Santiago de Cuba - drugie co do wielkości miasto na Kubie
 • Hacjenda Iznaga - dolina, w której od setek lat uprawiano trzcinę cukrową 
 • Cienfuegos - urokliwe miasto, którego stara część wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO
 • Camaguey - miasteczko artystów. Idealne miejsca dla wielbicieli malarstwa, rzeźbiarstwa i ceramiki
 • Varadero - relaks na najpiękniejszych i najsłynniejszych plażach Kuby

 

 

Jeśli więc jesteście gotowi na dwutygodniową podróż pełną salsy, mohito, śmiesznie tanich owoców morza, świeżo zerwanych kokosów i cygar, zapraszamy na nasze wyjazdy na Kubę! Nie zabraknie świetnej zabawy, obcowania z rodowitymi mieszkańcami wyspy, ani też przepysznych soczków z mango. W zeszłym roku tańczyliśmy na ulicznych przyjęciach, znaleźliśmy unikatowy egzemplarz National Geographic z lat 50. na pchlim targu w Havanie oraz wygrzewaliśmy się na przepięknych plażach. Nie możemy doczekać się tegorocznej wyprawy! Wy też?:)

 

 

koszty

 

Cena rynkowa:

10 044 zł 

 Koszt dla członków klubu:

2130 zł + 580 eur + bilet 

 

 

Oszczędzasz:

3235 zł (32%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

 

  

CENA ZAWIERA:

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • noclegi ze w casas particulares (pokoje 2- lub 4-osobowe – najczęściej 3-osobowe z łóżkiem podwojnym i pojedyńczym) 
 • codzienne śniadania
 • transport po wyspie minibusem wraz z kierowcą oraz paliwem
 • wizę turystyczną na Kubę
 • bogaty autorski program wyjazdu
 • opiekę polskiego lidera z perfekcyjnym hiszpańskim (lider wyjazdu do potwierdzenia)
 • ubezpieczenie NNW i OC wysokiej klasy
 • niezbędnik Solisty
 • atrakcje na miejscu:
  • przejażdżka oldschoolowym samochodem
  • wizyta na byłej plantacji trzciny cukrowej (przejazd pociągiem parowym)
  • wizyta w jaskini Indian Taino
  • zwiedzanie Hawany
  • wizyta u plantatora tytoniu
  • wizyta w manufakturze czekolady

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletu lotniczego z Warszawy
 • obiadów i kolacji (ceny w marketach podobne jak w Polsce)
 • transportu lokalnego w miastach (dla tych, którzy nie lubią za dużo chodzić) 
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych

 

 

 

PORÓWNANIE PODOBNYCH WYPRAW

  

 

Oferta 1- 10 044 zł

 

 

 

 

 

zapisy

 

  


Możesz zakupić koszulkę dedykowaną temu wyjazdowi za jedyne 100 zł!

 

 

 

 

 

już teraz

Zapisz się

i wyrusz z nami na Kubę!

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 2300 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. 

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

 

 

 

lub napisz i zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530 260 680

 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software