Kostaryka i Nikaragua - Dzika natura

 

 

 

 

Słowo od lidera

Pura Vida! Zapamiętajcie te słowa – będziemy je słyszeć na każdym kroku. W tłumaczeniu oznaczają „czyste życie”. W rzeczywistości to nie tylko słowa...to stan ducha, życie pełną piersią, kraina wiecznego szczęścia. Jeśli chcecie uszczknąć ze mną trochę tego szczęścia, przedrzeć się przez dżunglę w pogoni za zwierzętami jakich nigdzie indziej nie spotkacie, wejść na wulkan, a potem zjechać z niego z zawrotną prędkością – zapraszam na pokład! VAMOS!! 

 

  

 

Terminy:

 

16.01 - 03.02.2019 

 

Już teraz

Zapisz się

Dołącz do naszej ekipy

 

DZIKA NATURA OTOCZONA WULKANICZNĄ LAWĄ PRZYJEMNOŚCI

Costa Rica po hiszpańsku dosłownie oznacza „bogate wybrzeże”. Nazwa ta idealnie odzwierciedla specyfikę tego kraju. Kilkadziesiąt wulkanów, 27 parków narodowych, na zachodzie Pacyfik, na wschodzie Morze Karaibskie. Dżungla, kawa, rum i dobra zabawa... 🙂 We wszechobecnych lasach skaczą kolorowe żabki, biegają jaguary, latają tukany, a na drzewach wylegują się rozkoszne leniwce. Brzmi jak sielanka? W takim razie połączymy to z nieokiełznaną i dziewiczą Nikaraguą! Jedyne miejsce na świecie, z którego będziemy mogli zjechać na desce ze szczytu wulkanu. Zwiedzimy kolonialne perły kraju – Granadę i Leon oraz odwiedzimy Ometepe – malowniczą wyspę położoną na dwóch, ciągle aktywnych wulkanach. Na szczyt jednego z nich odbędziemy trekking.

 

 

Transport
LOT

3200 ZŁ

Wygodne połączenie z Warszawy!

PLAN wyprawy

 

 

SLOTH SANCTUARY - ZOBACZ JAK ZYJA LENIWCE

Najsłynniejszy ośrodek na świecie, który słynie z opieki nad LENIWCAMI! Każdy z nas marzy, by zobaczyć na żywo tego kosmicznie wyglądającego zwierzaka! Okazji będzie co niemiara...Kostarykańskie lasy są ich domem. W Sloth Sanctuary znajduje się ich kilkanaście sztuk, wszystkie po przejściach. Znaleźli się ludzie, którzy ruszyli tym osobnikom na ratunek, leczą i opiekują się nimi na terenie obiektu. Poznamy każdego leniwca osobiście i poznamy ich historię. Dodatkowo rejs po pobliskiej rzece, gdzie będziemy mieli okazję doglądać te zwierzęta żyjące w swoim naturalnym środowisku.

 

VOLCANO BOARDING - DAWKA ADRENALINY

Jedyne miejsce na CAŁYM świecie, gdzie można uprawiać sport nazwany Volcano Boarding! Pojedziemy na wulkan Cerro Negro. Najpierw wspinaczka – około 45 minut. Po drodze niesamowite, wręcz pozaziemskie widoki. Z samego szczytu (aktywnego!) wulkanu można zjechać na desce osiągając przy tym zawrotne prędkości. Takiej dawki adrenaliny, fenomenalnych zdjęć i filmików nie zapewni wam nic innego!

 

 

LA FORTUNA - SERCE DZUNGLI

La Fortuna – Udamy się na kilkugodzinną wycieczkę po 16 wiszących mostach (Sky Walk) i ścieżkach prowadzących przez samo serce kostarykańskiej dżungli. Będziemy obserwować dzikie zwierzęta i naturalną, unikatową roślinność. Zobaczymy Arenal, najmłodszy i jednocześnie najaktywniejszy wulkan na Kostaryce. Po drodze dodatkowo najbardziej malownicza droga w kraju. Objedziemy wzdłuż wybrzeża jezioro Arenal. Zatrzymamy się na sesję fotograficzną, a zdjęcia z tego miejsca z pewnością trafią trafią do waszych albumów.

 

GRANADA - PERŁA KOLONIALNA NIKARAGUI

Niegdyś stolica, od wieków konkuruje z Leon o miano najpiękniejszego miasta w kraju. Nawet miłośnicy spędzania czasu poza miastem zakochają się w tej kolorowej, pełnej uroku miejscowości. Zachowało się tutaj wyjątkowo dużo zabytków architektury kolonialnej. Będziemy mieli okazję podziwiać m.in. kościół San Francisco zbudowany w 1529 roku, stylowe kolonialne budynki wraz z najsłynniejszą budowlą miasta, Katedrą La Merced. Po zwiedzaniu usiądziemy w parku centralnym, obok którego znajdują się wyśmienite restauracje, gdzie można zjeść świeżą rybę, złapaną w pobliskim jeziorze.

 

 

 

WYSPA OMETEPE - NAJWIEKSZA WYSPA WULKANICZNA

Zbudowana pomiędzy dwoma, nadal aktywnymi wulkanami – Maderas i Concepcion. Widok na wyspę z poziomu wody już podniesie poziom szczęścia we krwi. Tego typu krajobrazy są rzadkością w skali świata. Charakter wyspy odpowiada charakterowi mieszkańców Nikaragui. Wyluzowani, radośni i przede wszystkim żyjący w zgodzie z naturą. Takich miejsc coraz mniej na świecie dlatego warto zobaczyć to z bliska i napić się szklaneczkę lokalnego rumu.

 

 

 

 

 

TORTUGUERO NATIONAL PARK - DZIEWICZY LAS

Kilku godzinna wyprawa prze niesamowite tereny parku. Najpierw popłyniemy przez las deszczowy w Canoa (tradycyjna łódź wiosłowa Indian) malutkimi kanałami wodnymi, gdzie łodzie motorowe mają zakaz wstępu. Obejrzymy zwierzęta z maksymalnego bliska w ich naturalnym środowisku. Będziemy zwiedzać pod okiem profesjonalnego przewodnika, który zapozna nas z tajemnicami dżungli, jej florą i fauną.

 

 

 

video

 

 

KOSZTY

 

 

 

Cena rynkowa:

9 000 - 12 000 ZŁ

  

 Koszt dla członków klubu:

 3200 zł + 740 euro + bilet

  

Oszczędzasz:

35% + OTRZYMUJESZ „NIEZBĘDNIK SOLISTY”

 

 

CENA ZAWIERA:

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • noclegi w hotelikach i hostelach w pokojach 2-4 os. wraz ze śniadaniami (łóżka przeważnie 2 osobowe)
 • transport między miastami (w tym nocne przejazdy)
 • gotowy program wyjazdu.
 • wyjazd na wulkan Irazu
 • wstęp do Sloth Sanctuary
 • wejście do Parku Narodowego Tortuguero i wyprawa ludziami Canoa
 • wejście do Arenal Volcano - 16 wiszących mostów
 • zjazd z wulkanu na desce!
 • opiekę polskiego lidera
 • ubezpieczenie NNW
 • niezbędnik Solisty

 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • obiadów i kolacji (okolo 20 USD dziennie)
 • wejścia na wulkan Concepcion dla chętnych
 • Conopy Tour w Monteverde

 

 

 

 

ZAPISY

 

 

  

Możesz zakupić koszulkę dedykowaną temu wyjazdowi za jedyne 100 zł!

Już teraz

Zapisz się

i wyrusz z nami do Kostaryki i Nikragui!

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 3200 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Dopłaty zwyczajowo nie przekraczają 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

 

 

 

Zapisy i dodatkowe info:

KLUB@SOLISCI.PL

530260680 

 

 

 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software