rosja, mongolia, chiny - koleją transsyberyjską do pekinu

Słowo od lidera:

Są podróże i PODRÓŻE. Dla mnie PODRÓŻĄ jest wyprawa koleją transsyberyjską do Chin. Podróż w czasie i przestrzeni, o której marzyłem od dziecka. Wyruszając z serca Rosji - Moskwy, przez bezkresy zakaukazia, stepy Mongolii wkraczając do Państwa Środka i kończąc na chińskim murze i zwiedzaniem Pekinu. 3 kraje, 3 stolice i legendarny pociąg, w którym zajrzymy za kotarę życia na wschodzie. Podróż koleją transsyberyjską - wyprawa dla podróżników, którzy chcą poczuć swojski, wschodni klimat, popływać po Bajkale, pojeździć konno w Mongolii i wpaść w nostalgię niczym Hemingway. Pewnie nie obejdzie się bez rozmów o polityce nad kieliszkiem z lokalsami w trakcie pociągowej podróży. Wycieczka koleją transsyberyjską to opcja dla zaprawionych w trudach podróży backpackerskiej i rozumiejących że aby zobaczyć i przeżyć trzeba się też zmęczyć 🙂 Warto jechać z Solistami! Kolej transsyberyjska to niejedyny środek transportu podczas całej wyprawy, a cena takiej wycieczki to mniej więcej połowa tego, co w jakiejkolwiek innej, zorganizowanej formie.

 

Łukasz

 

Brak miejsc

 

Na początek jednak odpowiedzmy na pytanie:

Ile kosztuje sama podróż koleją transsyberyjską?

Podróż transsyberyjska do krótkich nie należy, a o tym, ile trwa podróż koleją transsyberyjską, pisaliśmy w osobnym artykule. Odpowiedzmy jednak na pytanie, ile kosztuje sama podróż koleją transsyberyjską. Jak się kształtują ceny biletów? Czy cena biletu znajduje się w zasięgu zwykłego podróżnika? Odpowiadamy – jak najbardziej! Zanim jednak dokładnie omówimy te ceny, uporządkujmy fakty.

Przede wszystkim – kolej transsyberyjska to 3 różne klasy. Lux – najdroższa i komfortowa, znajdująca się poza zainteresowaniem Solistów. Nie dlatego, że cena biletów jest wysoka, a dlatego, że nie o taki typ podróżowania nam chodzi. Klasa druga („Kupe”) to mniej więcej coś jak druga klasa w polskim pociągu. Jeśli jednak interesuje Cię kolej transsyberyjska w „prawdziwym” wydaniu – jedynym wyborem zostaje Plackarta – to tutaj dzieje się prawdziwa „magia” 🙂

Ceny biletów kształtują się następująco:
1 klasa – ok. 700 Euro
2 klasa – ok. 280 Euro
3 klasa – ok. 100 Euro

DZIKA KRAINA

Wyjazd zdecydowanie aktywno-pasywny! Podróż koleją transsyberyjską nie wymaga zbyt dużej aktywności fizycznej, ale na pewno przyda się sporo aktywności w pobudzaniu pozytywnych emocji w trakcie długiej podróży pociągiem. Kolej transsyberyjska to zresztą niejedyny środek transportu tej wyprawy - będziemy korzystać również z lokalnych busów i innych miejscowych środków transportu (w tym UAZy). Wygodę odkładamy na bok, przed nami jedyne przeżycie w swoim rodzaju; wycieczka o której marzy większość podróżniczych zapaleńców! Cudowne krajobrazy, życzliwi ludzie, smaczne jedzonko i błękitna perła na trasie - Bajkał. A na koniec podmuch Azjatyckiego smoka, czyli kaczka po pekińsku! Kolej transsyberyjska - wyruszcie z Solistami na tripa po krainie mrozu!

 

Transport:
LOT

2000 PLN

Za dwa loty
(Warszawa-Moskwa, Pekin-Warszawa)

 

 

 

PLAN wyprawy

 

 

 

MOSKWA

 

Największe miasto Europy liczące 15 mln mieszkańców i 490 mostów! Wielki świat, wielkie biznesy, wielkie pieniądze ale i skrajna bieda obok złotych pałaców. Miasto autora Mistrza i Małgorzaty, Fiodora Dostojewskiego i Anny Kournikovej. Spróbujemy blinów na słodko i słono, kulebiaka i solanki a w samym sercu miasta poczujemy się jak w rosyjskiej bajce nie z tego świata.

 

 

 

 

TRANSSYBERIADA

Podróż najsłynniejszą i najdłuższą na świecie Koleją Transsyberyjską przez nieznane i rozległe krainy Azji północnej. Zobaczymy niezmierzone stepy, tajgi, przepiękne miasta mijane po drodze, na dworcach spotkamy syberyjskie babuszki i zanikające kultury plemion Syberii. W pociągu obowiązuje hasło „NIE SPAĆ, ZWIEDZAĆ"!

 

 

IRKUCK

 

Miasto leży nad rzeką Irkut, powstało w 1661 r. w celu obronnym przed najazdami mieszkańców Buriacji. Irkuck leży w pobliży perły Syberii - Jeziora Bajkał. Charakterystyczną zabudową Irkucka są piękne, kolorowe, drewniane domki z malowanymi i bogato zdobionymi okiennicami, wybudowane na wiecznej zmarzlinie i często zapadnięte w ziemi po same okiennice. Irkuck jest nazywany Bramą Przybajkala, to także kulturalne i naukowe centrum Syberii Wschodniej.

 

 

BAJKAŁ

JEZIORO „NAJ” pod niemal każdym względem : jest to najstarsze i najgłębsze jezioro na świecie, drugie jezioro w Azji, siódme na świecie. Głębokie na 1637 m, znajduje się w środkowej części jeziora, niedaleko wyspy Olchon. Najniższy punkt dna jeziora leży 1183 m poniżej poziomu morza, tym samym jest to najniższa kryptodepresja na świecie. Jezioro Bajkał to również jedno z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych, pod względem różnorodności biologicznej, jezioro na naszej planecie. W 1996 roku Jezioro Bajkał, razem z otaczającymi go terenami, zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jeżeli czas pozwoli, odwiedzimy również wyspę Olchon, największą z bajkalskich wysp, która stanowi centrum szamanizmu.

 

 

UŁAN BATOR + PARK NARODOWY GORKHI-TERELJ

Stolica Mongolii położona jest w otoczeniu czterech przepięknych masywów górskich. Miasto leży na 1350m n.p.m. przez co jest najzimniejszą stolicą świata gdzie zakosztujemy codziennego życia Mongołów. Po doświadczeniach spartańskiego klimatu stolicy udamy się do Parku Narodowego aby odpocząć w zaciszu przepięknej i dzikiej przyrody.  Po drodze zatrzymamy się także w kolejnym parku narodowym Hustai i pojeździmy wielbłądami po wydmach semi Gobi.

PEKIN - ZAKAZANE MIASTO

 

Podczas solistowej wycieczki koleją transsyberyjską odwiedzimy centralny punkt miasta - Plac Tiananmen i Zakazane Miasto. Jest to jeden z największych i zarazem najpiękniejszych kompleksów pałacowych na świecie, siedziba cesarzy Ming i Qing; Chińczycy postrzegali świat jako kwadrat, dlatego miasta budowano z poszanowaniem ładu kosmicznego i pradawnej zasady feng shui, która stanowi o zachowaniu harmonii pomiędzy człowiekiem a przyrodą. Sprawdzimy to!

MUR CHIŃSKI

Wycieczka nie mogłaby się obyć bez tego punktu programu. Wielki Mur Chiński, potężna budowla wzniesiona przez dynastię Qin ponad 2000 lat temu, w celu ochrony Państwa Środka przed atakami ludów mongolskich i tureckich.

 

 

ALE TO NIE WSZYSTKO...!

 

 

UŁAN UDE

 

Powstało w XVII w., jako zimowa, kozacka osada. Miasto było bardzo istotnym punktem szlaku herbacianego, prowadzącego z Chin do Rosji. Miasto to zagłębie przemysłowe Buriacji (ponad 100 zakładów przemysłowych), ważny ośrodek akademicki (ok. 20 tys. studentów) i kulturalny (liczne szkoły wyższe, muzea, 5 teatrów, opera i filharmonia, cerkwie i sobory). Słynie przede wszystkim z największego pomnika Lenina na świecie, pod który również zawędruje nasza wycieczka – spróbujemy strzelić sobie selfie z towarzyszem.

 

 

PRZYLĄDEK CHOBOJ

 

Przylądek od strony morza przypomina profil kobiety, która według legendy została ukarana za zazdrość i zamieniona w skałę. Ma w takiej postaci pozostać dopóki na świecie będzie istniało zło.

 

KREML

 

W roku 1147 Jurij Dołgorukij wydał rozkaz zbudowania na Wzgórzu Borowickim drewnianej baszty - i tak powstał Kreml. Dzisiejsze zabudowania Kremla obejmują liczne pałace, sobory i cerkwie. Kreml jest symbolem Moskwy i jednocześnie najbardziej wartościowym zabytkiem miasta. Mieści się tutaj administracja państwowa wraz z siedzibą prezydenta Rosji.

 

 

 

 

KOSZTY

 

Cena rynkowa:

12040 zł

 

 Koszt dla członków klubu: 

3300 zł +  700 $ + bilet 

 

Oszczędzasz:

6 240 zł (52%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

 

CENA ZAWIERA:

 • przejazd koleją transsyberyjską na trasie Moskwa-Pekin
 • transfery lotniskowe oraz na dworzec i z dworca
 • UAZ na Olchonie (all day)
 • wejście do Cerkwi Wasyla Błogosławionego (Moskwa)
 • przejazd Metrem Moskiewskim
 • Muzeum Kosmosu (Moskwa)
 • rejs po Jeziorze Bajkał
 • bilety wstępu do parków narodowych
 • seans w klasycznej rosyjskiej bani
 • przejażdżkę konna wśród mongolskich stepów
 • przejażdżka wielbłądem po semi Gob
 • Zakazane Miasto (Pekin)
 • wycieczka i wejście na Mur Chiński
 • 7 noclegów w pokojach 2-6 osobowych
 • 3 noclegi w mongolskich jurtach
 • 6 noclegów w pociągu - Platzkarta (wagon sypialny bez przedziałów, wewnątrz otwarte bloki po sześć osób, łóżka są piętrowe)
 • autorski i bogaty program wyjazdu
 • opiekę doświadczonego lidera
 • wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW (suma 200 000 zł)
 • pakiet Solisty

 

 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

 • biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • niezbędne wizy i pośrednictwo (ok 1100 pln - łączny koszt wiz i pośrednictwa; tematem zajmuje się Klub, nie trzeba wyrabiać wiz samodzielnie)
 • wyżywienia (ok. 1000 zł/os.)
 • biletu wstępu na koncert śpiewu gardłowego w Mongolii (dodatkowo płatne)

 

 

 

WARTO WIEDZIEĆ:

 

 • w celu uzyskania wiz wymagana jest ważność paszportu o 6 miesięcy przekraczająca datę powrotu do Polski oraz min. 3 wolne strony w paszporcie
 • w wagonach sypialnych w pociągu nie ma podziału na płeć. Wagony platzkarty mają z reguły dwie łazienki do dyspozycji wszystkich pasażerów.
 • bezpieczeństwo - platzkarta jest uważana za najbezpieczniejszą. Wynika to z faktu, że wszyscy pasażerowie znają się chociażby z widzenia i nikt obcy nie przejdzie przez wagon niezauważony. Ponadto zarówno w trakcie jazdy, jak i na postojach wagonu pilnują prowadnice (dwie na jeden wagon). Czuwają one, by nikt bez ważnego biletu nie dostał się do środka. Mimo wszystko lepiej cały czas mieć przy sobie wartościowe przedmioty, pieniądze, dokumenty itp.

 

 

 

PORÓWNANIE PODOBNYCH WYPRAW

 

Oferta1 - 9 265 zł  | Oferta2 - ok. 11 878

 

 

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 2000 zł . Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. 

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Zakładamy także bufor bezpieczeństwa przy zakupie biletów lotniczych - dopłata do biletów może wynieść 200 zł. O wyższej, poinformujemy przed zakupem. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

  Photo credit @ Pinterest

 

 

ZAPISY

Już teraz

zapisz się

i wyrusz z nami do Chin

Masz pytania? 

Napisz lub dzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530260680

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software