Kenia

 

 

Jeśli w dzieciństwie byłeś fanem Krystyny Czubówny, a zdjęcia z National Geographic oglądasz z wypiekami na twarzy -  to wyprawa do Kenii powinna być na liście 100 rzeczy, które zrobisz w życiu. Wyjazd do Kenii to podróż  dla każdego! Zachwyca różnorodnością natury, widoków, barw i zapachów...

 Terminy:

  

Kenia 

Brak miejsc!

 

Już teraz

Zapisz się

i dołącz do nas!

  

KENIA - MAGICZNA AFRYKA DLA CIEKAWYCH ŚWIATA!

  

Afryka od zawsze nurtuje podróżników. Całkowicie odmienna od europejskiej flora i fauna, nieodkryte tereny sawann, dżungli i pustyń sprawiają, że wciąż chcemy odkrywać więcej i więcej! Po wyprawie do Namibii sięgamy po kolejne kierunki - tym razem Kenia! Już teraz będziesz mógł zobaczyć na własne oczy to wszystko, co do tej pory widziałeś jedynie w filmach przygodowych i dokumentalnych. Czekają na na dzikie zwierzęta, trekkingi, przejazd samochodami po sawannie, nietypowa kuchnia oraz afrykańskie miasta i przepiękne, piaszczyste plaże. Gotowy?

 

Transport:
LOT 

2150 Zł 

Lot z Berlina

 

 

  

 

PLAN WYPRAWY

 

 

 

 

  

STOLICA KENII - NAIROBI

  

Pierwszy dzień w Afryce rozpoczniemy zwiedzaniem stolicy Kenii - Nairobi. Duże, nowoczesne miasto to pierwsze zetknięcie zarówno z nowoczesnym obliczem Afryki, jak i naturą. W planie mamy: park węży, galerie sztuki, odpoczynek w tamtejszym "Central Parku", czy też lokalny bazar, gdzie zaopatrzymy się we wszystkie potrzebne rzeczy na dalszą podróż. Wieczór spędzimy w mieście położonym nad malowniczym jeziorem Nakuru.

 

 

  

PARK NARODOWY JEZIORA NAKURU

  

Jedno z piękniejszych i bardziej malowniczych miejsc na trasie. Park zlokalizowany jest wokół jeziora będącego wodopojem dla tamtejszych gatunków zwierząt. Spotkamy wokół niego faunę i florę znaną dotychczas tylko z filmów. Zobaczymy m.in. hipopotamy, flamingi, bawoły i nosorożce.

 

 

  

PARK NARODOWY MASAI MARA

  

Safari w Masai Mara – tutaj staniemy obok dzikich i groźnych zwierząt. Przemierzając Park Narodowy, niczym fotografowie National Geographic, będziemy mogli zbliżyć się i zrobić zdjęcia lwom, słoniom, nosorożcom i najpiękniejszym krajobrazom, jakie daje nam Afryka.

  

PARK NARODOWY HELL'S GATE

  

Przed nami: Rowerowe safari! Park Hell's Gate przemierzymy jednośladem, dzięki czemu zobaczymy najciekawsze zakątki parku i z bliska zobaczymy zwierzęta w ich naturalnym środowisku!

  

PLEMIENNA KENIA

  

Odwiedzimy plemiona Masajów i ich domy, które tradycyjnie budują kobiety z krowiego gnoju. Zobaczymy tradycyjny taniec, będziemy mieli możliwość zakupienia ręcznie wyrabianej biżuterii oraz poobserwujemy... krowy (każda z nich  ma bowiem wykrojone uszy w specyficzny sposób, by zaznaczyć przynależność do danej rodziny).

  

MOMBASA - RAJ NAD OCEANEM 

  

Miasto nad Oceanem Indyjskim założone w XI wieku przez Arabskich handlarzy. Pierwszym Europejczykiem, który tu dotarł  w 1498 roku był Vasco da Gama. Stworzył on podwaliny Portugalskiej władzy nad tym terytorium. Zwiedzimy portugalską twierdzę Fort Jesus i dowiemy się, co łączy 20 tys. Polaków z tym miejscem. Pierwsze doświadczenia z Oceanem Indyjskim – czyli oficjalnie rozpoczynamy zwiedzanie ……..PLAŻ 😊  

  

WYSPA LAMU

  

Kenia to także kultura Suahili – słynie z niej wyspa Zanzibar. My udamy się na Lamu – mniej turystyczne, nie zdeptane jeszcze przez białe stopy terytorium, które jest wpisane na listę dziedzictwa kulturowego Unesco, gdyż całe miasteczko na wyspie pochodzi z XIV wieku i nie zostało zburzone przez żadną wojnę.  Miasto nadal funkcjonuje, a z uwagi na wąski układ uliczek nie ma tu ani jednego samochodu (poprawka – jest ambulans dla osłów – głównego środka transportu).  

KOSZTY

 

 

Cena rynkowa 

18 000

 

 Koszt dla członków klubu

KENIA 

2300 zł + 680 USD + bilet

 

 

 

Oszczędzasz

30-40% (PONAD 3000 ZŁ) + OTRZYMUJESZ „NIEZBĘDNIK SOLISTY”

 

CENA ZAWIERA:

 • opiekę doświadczonego lidera

 • noclegi w pokojach 2-4 osobowych, 

 • Wypożyczenie auta na 5 dni Toyota Voxy + benzyna

 • Wstępy: Kumbu Kumbu Art Gallery, Kenya Parliament Buildings, Zwiedzanie Parku Narodowego Nakuru Lakes, Wstęp do Parku Narodowego jeziora Naivasha,  Wstęp do Parku Narodowego Hell's Gate , Wstęp do Parku Narangire, wstęp do Fort Jesus,  Plaża Niyali, 

 • Full opcja safari Masai Mara,

 • Rowerowe Safari po Hells Gate wraz z przewodnikiem

 • Ubezpieczenie OC i NW wysokiej klasy

 • Pakiet Solisty

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • wiza do Kenii ( 50$)

 • wyżywienia

 

 

 

 

Już teraz

Zapisz się

i dołącz do nas!

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu 1890 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. Bilety kupujemy po uzbieraniu się min. 8 osób.

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software