Kenia - Tanzania - Zanzibar

 

 

Dzika Afryka to cel każdego podróżnika. Prędzej czy później każdy miłośnik natury pojawi się w Kenii i Tanzanii podziwiać dziką zwierzynę w swoim naturalnym środowisku. Lwy, słonie, zebry, żyrafy, nosorożce to tylko część przedstawicieli sawanny, których będziemy podglądać. Będziemy jeździli jeepami, wsiądziemy na rower, pójdziemy 3 dniowym trekingiem do krateru Ngorongoro, a potem będziemy wypoczywać na przepięknych plażach Zanzibaru. Przygoda - jak zawsze - poza utartym szlakiem! 🙂

 Terminy:

  

Kenia + tanzania:

10.11 - 26.11.2018

Kenia + tanzania + zanzibar:

10.11 - 01.12.2018

 

  

KENIA TANZANIA ZANZIBAR - PRAWDZIWA AFRYKA

  

Afryka od zawsze nurtuje podróżników. Całkowicie odmienna od europejskiej flora i fauna, nieodkryte tereny sawann, dżungli i pustyń sprawiają, że wciąż chcemy odkrywać więcej i więcej! Po wyprawie do Namibii sięgamy po kolejne kierunki - tym razem Kenia, Tanzania i Zanzibar! Już teraz będziesz mógł zobaczyć to wszystko co do tej pory widziałeś w filmach przygodowych czy dokumentalnych oraz magazynach National Geographic. Dzikie zwierzęta, trekkingi, przejazd jeepami po sawannie, nietypowa kuchnia i duże, afrykańskie miasta i przepiękne, piaszczyste plaże. Gotowy?

 

Transport:
LOT 

1890 Zł 

wygodne połączenie z Warszawy!!!

 

 

  

 

PLAN WYPRAWY

 

 

 

 

  

NAIROBI

  

Pierwszy dzień w Afryce rozpoczniemy zwiedzaniem stolicy Kenii - Nairobi. Duże, nowoczesne miasto to pierwsze zetknięcie zarówno z nowoczesnym obliczem Afryki, jak i naturą. W planie mamy: park węży, galerie sztuki, odpoczynek w tamtejszym "Central Parku", czy też lokalny bazar, gdzie zaopatrzymy się we wszystkie potrzebne rzeczy na dalszą podroż. Wieczór spędzimy w mieście położonym nad malowniczym jeziorem Nakuru. 

 

 

  

PARK NARODOWY JEZIORA NAKURU

  

Jedno z piękniejszych i bardziej malowniczych miejsc na trasie. Park zlokalizowany jest wokół jeziora będącego wodopojem dla tamtejszych gatunków zwierząt. Spotkamy w okół niego faunę i florę znaną dotychczas tylko z filmów. Zobaczymy m.in. hipopotamy, flamingi, bawoły i nosorożce. 

 

 

  

PARK NARODOWY MASAI MARA

  

Masai Mara to ostatni Park Narodowy w Kenii a jednocześnie najbardziej fascynujący. Safari w Masai Mara – tutaj staniemy obok dzikich i groźnych zwierząt. Przemierzając jeepem Park Narodowy, niczym fotografowie National Geographic, będziemy mogli zbliżyć się i zrobić zdjęcia lwom, słoniom, nosorożcom i pięknym krajobrazom występującym w tym parku narodowym.

  

PARK NARODOWY HELL'S GATE

  

Przed nami: Rowerowe safari! Park Hell's Gate przemierzymy jednośladem, dzięki czemu zobaczymy najciekawsze zakątki parku i z bliska zobaczymy zwierzęta w ich naturalnym środowisku!

 

  

KRATER NGORONGORO

  

Wielka trzy-dniowa ekspedycja do krateru Ngorongoro! Z Arushy udamy się do Parku Narodowego Tanrangire. Przed nami ekscytujący trekking po terenie potężnego krateru Ngorongoro.  To miejsce sprawia wrażenie baśniowej krainy, która od dawna zachwyca osoby, które znajdą się w tym rejonie. Noclegi będą się odbywały na polach kempingowych, a trasa prowadzi między innymi przez wioski Masajów.

 

 

  

 

OPCJA ZANZIBAR

 

 

 

 

  

ZANZIBAR

  

Reputacja Zanzibaru jako raju na ziemi nie jest przesadą. Zanzibar to w rzeczywistości cała grupa wysp - dwie duże wyspy - Ungoja i Pemba oraz inne małe wyspy. To rajskie miejsce to przepiękne, piaszczyste i dziewicze plaże. Jeśli jesteś miłośnikiem słońca i chcesz spróbować nurkowania, to Zanzibar jest stworzony dla Ciebie! Znajdziesz tam wspomniane plaże, rozległe rafy koralowe, miłą atmosferę i dania z owoców morza, które sprawią, że Twoje wakacje będą niezapomniane. Na Zanzibarze będziemy spać w eleganckim hotelu czterogwiazdkowym w pokojach dwuosobowych.

 

  

STONE TOWN

  

Pobyt w tym cudownym mieście to w pewien sposób cofanie się w czasie - to miejsce, w którym wyblakłe kolonialne budynki ocierają się o tętniące życiem rynki, gdzie osły przechadzają się wąskimi uliczkami, gdzie dzieci wracają do domu ze szkoły w tradycyjnych strojach, ale również miasto, w którym miejscowa kuchnia na pewno zdobędzie Twoje podniebienie!

 

  

BLUE SAFARI

 

Jedna z najciekawszych atrakcji Zanzibaru! Spędzimy cały dzień na zwiedzaniu zatoki Menai w tradycyjnych, drewnianych łodziach. Pływanie w turkusowej wodzie, snorkeling, podziwianie delfinów, grill z owoców morza na koniec dnia - to tylko część tego, czego doświadczymy na Blue Safari!

 

  

PLANTACJE PRZYPRAW

  

Przyprawy i zioła zostały pierwotnie wprowadzone do Zanzibaru przez portugalskich kupców w XVI wieku. Na plantacjach zobaczymy, jak uprawiane są przyprawy, zioła i owoce i w jaki sposób są one wykorzystywane. Powąchamy i posmakujemy przypraw, ziół i owoców tropikalnych, takich jak: goździk, trawa cytrynowa, gałka muszkatołowa, cynamon, kurkuma, wanilia, orzechy kokosowe, papaja, chili, czarny pieprz, chlebowiec, kardamon, maniok i pomarańcze. Nie możesz się doczekać? My też!

KOSZTY

 

 

Cena rynkowa 

18 000

 

 Koszt dla członków klubu

KENIA + TANZANIA

2500 ZŁ + 580 USD + BILET

KENIA + TANZANIA +WYPOCZYNEK NA ZANZIBARZE W HOTELU 4*:

3400 ZŁ + 1160 USD + BILET

 

Oszczędzasz

30-40% (PONAD 3000 ZŁ) + OTRZYMUJESZ „NIEZBĘDNIK SOLISTY”

 

CENA ZAWIERA:

 • opiekę doświadczonego lidera

 • noclegi w pokojach 2-4 osobowych, podczas trekingu do krateru Ngorongoro noclegi w namiotach

 • Noclegi w czterogwiazdkowym hotelu ze śniadaniem w pokojach dwuosobowych (opcja Zanzibar)
 • Wypożyczenie auta na 5 dni Toyota Voxy + benzyna

 • 3 dniowy treking do krateru Ngorongoro

 • Wstępy: Nairobi National Museum, Kumbu Kumbu Art Gallery, Kenya Parliament Buildings, Zwiedzanie Parku Narodowego Nakuru Lakes, Wstęp do Parku Narodowego jeziora Naivasha,  Wstęp do Parku Narodowego Hell's Gate , Wstęp do Parku Narangire,wstęp do Fort Jesus, Blue Safari, Plaża Niyali, Kongowea Market

 • Full opcja safari Masai Mara,

 • Rejs po jeziorze łódkami

 • Rowerowe Safari po Hells Gate wraz z przewodnikiem

 • Wielka masajska kolacja z przedstawicielami lokalnej wioski

 • przelot wewnętrzny na Zanzibar / rejs promem na Zanzibar
 • Ubezpieczenie OC i NW wysokiej klasy

 • Pakiet Solisty

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • wiza do Kenii i Tanzanii (100$)

 • wyżywienia

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu 1890 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. Bilety kupujemy po uzbieraniu się min. 8 osób.

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

 

Już teraz

Zapisz się

i dołącz do nas!

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software