japonia z solistami

 

Słowo od lidera:

Wyprawa do Japonii od dawna była naszym marzeniem. Już jako dzieciaki zachwycaliśmy się tamtejszą technologią i filozofią życia. Pragnęliśmy poznać dualny charakter tego miejsca - z jednej strony szybkie tempo największych miast, z drugiej jednak spokój i przywiązanie do tradycji. Wreszcie po raz kolejny udaje nam się spełnić to marzenie! Wyjazd do Japonii to przygoda, z której chcemy wycisnąć jak najwięcej, poznać tamtejszą kulturę, ludzi, zwiedzać i eksplorować, a na koniec dnia zrelaksować się w gorących źródłach - Onsenie, zajadając się sushi i popijając sake! Wyprawa dla osób AKTYWNYCH, którym marzy się prawdziwa przygoda. Dużo aktywnego zwiedzania i niespodziewanych zwrotów akcji 🙂 Gotowi na przygodę życia?

Terminy:

BRAK MIEJSC!

 

 

 

Przygoda czeka na Ciebie!

Zapisz się!

i dołącz do ekipy Solistów!

JAPONIA Z SOLISTAMI TO...

Bardzo, bardzo aktywny wyjazd do Japonii nastawiony na jak największą eksplorację kraju i japońskiej kultury. Podczas wyprawy zagłębimy się w kulturę Japonii i poznamy tajniki jej fascynujących tradycji. Nie zabraknie również degustowania najpyszniejszych pozycji z kuchni japońskiej. Podróż po kraju odbędziemy super szybkimi Shinkansenami, do których należy rekord świata w osiąganej prędkości. Wyjazd do Japonii będzie pełen zaskakujących niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Do dzieła - przetrzyj szlaki z Solistami!

Transport:

2200 zł

Bezpośredni lot
warszawa - tokio

 

 

 

PLAN wyprawy

 

 

TOKIO

 

Jedna z najbardziej zaludnionych metropolii świata liczącą około 32 milionów mieszkańców. Miasto dawniej zwane Edo urosło do potęgi światowej i wciąż rośnie! Podczas wycieczki zajrzymy do historycznej dzielnicy Asakusa oraz przejdziemy się wśród neonów lamp w dystrykcie Akihabara. W jednym z parków przysiądziemy jak większość Japończyków, aby podziwiać Sakura, czyli kwitnienie wiśni. Obowiązkowo przespacerujemy się po kultowej dzielnicy Shibuya, gdzie znajduje się najsłynniejsze na świecie przejście dla pieszych, którym dziennie przechodzą 2 miliony osób. Będziemy szli razem z tłumem, zwiedzając okolicę. Nie zabraknie też wizyty na Tsukiji Market - największym rybnym targu świata pełnym kolorowych straganów i egzotycznych gatunków ryb, gdzie dziennie sprzedaje się 2000 ton produktu.

 

KIOTO

Historyczna stolica kraju i rezydencja cesarza. Podczas II wojny światowej ze względu na ważność historyczną zdjęta z listy miast zagrożonych bombardowaniem atomowym. Poszukamy jednego z trzech najbardziej rozpoznawalnych widoków, z jakich słynie miasto - bram Torri. Wyjątkową atrakcją, a zarazem smaczkiem fotograficznym będzie spacer po ścieżce wśród lasu bambusowego. Poznamy historię Japonii podczas licznych odwiedzin w świątyniach i miejscach kultu. Specjalnie zagubimy się w uliczkach miasta, aby spotkać udające do pracy geishe (geiko w prowincji Kioto), które wykonują profesjonalne pokazy podczas ważnych uroczystości oraz uczą się typowych japońskich sztuk tańca, muzyki i komunikacji.

 

HIROSHIMA

Nazwę oraz historię tego miasta zna każdy. 6 sierpnia 1945 to data zapamiętana na zawsze w tym miejscu - spada bomba atomowa i pustoszy wszystko w promieniu 2 km. Doświadczymy na własnej skórze tej tragedii oglądając pozostałości, które ocalały. Skorzystamy też z okazji odwiedzenia Miyajima - małej wysepki obok Hiroshimy, na której znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych obrazów Japonii, czyli Wielka Torri.

 

 

ZAMEK HIMEJI

 

Najpiękniejszy i najlepiej zachowany zamek Japonii. Himeji to skarb narodowy, a także światowy zabytek wpisany na listę UNESCO.  Tak -  Soliści tam będą!

 

NARA

 

Dawna stolica Japonii (liczy sobie ponad 1300 lat!), przez wieki pełniła rolę ośrodka religijno-kulturowego. Jest znana z pięknych świątyń buddyjskich i shintoistycznych, parków i wyjątkowego spokoju jaki tam panuje. Najważniejszą świątynią , a za razem jednym z największych drewnianych budynków na świecie, jest Todai-ji w której znajduje się ogromny posąg Buddy. To wszystko w otoczeniu przyrody i przyjaznych jelonków, z których również słynie to miejsce.

 

GÓRA KOYA

 

Wyjazd do Japonii z Solistami to jeszcze jedno unikatowe przeżycie, które na pewno zostanie długo w waszej pamięci! Zakosztuj życia, jakie wiedzie mnich w japońskiej świątyni. Noc na tradycyjnym łóżku futon oraz wegetariańskie posiłki sporządzone przez mnichów to tylko niektóre z wachlarza czekających nas wrażeń.

 

 

 

MIYAJIMA

Miyajima jest jednym z trzech najpiękniejszych miejsc Japonii oddalonym od Hiroshimy zaledwie o 30 minut jazdy. Na wyspie znajdziemy jedno z najważniejszych sanktuariów shinto. Wizytówką tego miejsca jest Itsukushima Shirne, znana z ogromnej bramy (torii) z drzewa kamforowego, która mierzy aż 16 metrów. Brama wyrasta spod wody, a w czasie odpływu można podejść do niej pieszo. Sam chram jest kompleksem budynków, który skrywa ponad 4000 bezcennych eksponatów. 

 

 

Gotowi na niesamowitą przygodę i podróż życia?! Wyjazd do Japonii z pewnością będzie takim właśnie przeżyciem. Odkryjmy wspólnie kolejny kraj z solistowej listy. My już nie możemy się doczekać!

 

 

 

KOSZTY

 

Cena rynkowa:

13 500 zł

 

 Koszt dla członków klubu

 

3700 zł + 650 euro + bilet 

Oszczędzasz:

5800 zł (42%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

 

CENA ZAWIERA:

 • Przejazdy szybkimi pociągami po Japonii
 • Noclegi w tradycyjnych ryokanach lub hostelach w stylu japońskim (futony, pokoje przeważnie po 4 os.)
 • Przejazdy transportem lokalnym po dużych miastach
 • Kąpiel w onsenie, czyli tradycyjnych japońskich gorących źródłach 
 • Noc w kapsule hotelowej, bardzo popularnym sposobie noclegów 
 • Noc w świątyni japońskiej w okolicy góry Koya z wyżywieniem (kolacja, śniadanie) i poranna modlitwa
 • Większość wejść do zwiedzanych atrakcji
 • Wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW
 • Opiekę doświadczonego polskiego lidera
 • Pakiet Solisty 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • Wyżywienia (śniadanie od 15-20 zł, obiad od 20 zł, kolacja od 15 zł i wzwyż)
 • Opcjonalnych atrakcji:
  • Wynajem kimona i przechadzka po ulicach Kyoto od 200 zł
  • Wyjazd z Tokyo aby zobaczyć wulkan Fuji około 200 zł

 

PORÓWNANIE PODOBNYCH WYPRAW

 

Oferta1 - 13 500 zł  | Oferta2 - 11 800 zł


 

  

ZAPISY

 

 

 

  

 

 

 

 

Przygoda czeka na Ciebie!

Zapisz się!

i dołącz do ekipy Solistów!

 

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu 2200 zł w zależności od terminu. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530 260 680

 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software