=

 

Japonia w barwach jesieni

 

 

 

 

 

Słowo od lidera:

 

Japonia to kraj, którego trzeba doświadczyć i samemu przekonać się, jak bardzo zorganizowani są jego mieszkańcy. Nie mają tu miejsca przypadki, czy pomyłki. Każdy wie, co ma robić i robi to na 100%. Doświadczyliśmy w Japonii uprzejmości na najwyższym poziomie oraz zwyczaju podtrzymywania tradycji, którego nie spotkaliśmy w innym kraju. Zabiegani, honorowi i pracowici Japończycy stworzyli kraj, na którym można się wzorować. Poczuj to razem z Solistami przy dobrym ramenie i zielonej herbacie w Japonii!

 

 

 

  Termin:

 

20 XI - 3 XII 17

brak miejsc!

 

 

POZNAJ JAPONIĘ W ODCIENIACH JESIENI

 

Bardzo aktywny wyjazd do Japonii. Jesienny termin pozwoli nam zobaczyć Japonię we wszystkich kolorach tej pięknej pory roku. Podczas wyprawy zagłębimy się w kulturę Japonii i poznamy tajniki jej fascynującej tradycji. Nie zabraknie również degustowania najpyszniejszych pozycji z kuchni japońskiej. Podróż po kraju odbędziemy super szybkimi Shinkansenami, do których należy rekord świata w osiąganej prędkości. Lider wyjazdu, Kamil, dobrze zna zaplanowaną trasę, którą razem z Solistami już przebywał tej wiosny. Do dzieła - odkryj Japonię z Solistami!

 

 

Transport:
LOT

1950 PLN

 

 połączenie z Warszawy

 

UWAGA! Rewelacyjna cena!  - zalecana szybka decyzja!

 

 

 

  

 

PLAN WYPRAWY

 

 

 

 

TOKIO

 

Jedna z najbardziej zaludnionych metropolii świata liczącą około 32 milionów mieszkańców. Miasto dawniej zwane Edo urosło do potęgi światowej i wciąż rośnie! Podczas wycieczki zajrzymy do historycznej dzielnicy Asakusa oraz przejdziemy się wśród neonów lamp w dystrykcie Akihabara. W jednym z parków przysiądziemy jak większość Japończyków, aby podziwiać otaczającą nas naturę. Obowiązkowo przespacerujemy się po kultowej dzielnicy Shibuya, gdzie znajduje się najsłynniejsze na świecie przejście dla pieszych, którym dziennie przechodzą 2 miliony osób. Będziemy szli razem z tłumem, zwiedzając okolicę. Nie zabraknie też wizyty na Tsukiji Market - największym rybnym targu świata pełnym kolorowych straganów i egzotycznych gatunków ryb, gdzie dziennie sprzedaje się 2000 ton produktu.

 

 

KIOTO

 

Historyczna stolica kraju i rezydencja cesarza. Podczas II wojny światowej ze względu na ważność historyczną zdjęta z listy miast zagrożonych bombardowaniem atomowym. Poszukamy jednego z trzech najbardziej rozpoznawalnych widoków, z jakich słynie miasto - bram Torri. Wyjątkową atrakcją, a zarazem smaczkiem fotograficznym będzie spacer po ścieżce wśród lasu bambusowego. Poznamy historię Japonii podczas licznych odwiedzin w świątyniach i miejscach kultu. Specjalnie zagubimy się w uliczkach miasta, aby spotkać udające do pracy geishe (geiko w prowincji Kioto), które wykonują profesjonalne pokazy podczas ważnych uroczystości oraz uczą się typowych japońskich sztuk tańca, muzyki i komunikacji.

 

 

HIROSHIMA

 

Nazwę oraz historię tego miasta zna każdy. 6 sierpnia 1945 to data zapamiętana na zawsze w tym miejscu - spada bomba atomowa i pustoszy wszystko w promieniu 2 km. Doświadczymy na własnej skórze tej tragedii oglądając pozostałości, które ocalały. Skorzystamy też z okazji odwiedzenia Miyajima - małej wysepki obok Hiroshimy, na której znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych obrazów Japonii, czyli Wielka Torri.

 

 

NIKKO

 

Imponujące miejsce ufundowane przez Tokugawa Ieyasu, który rządził niegdyś Japonią. Shoguni Tokugawa po śmierci cesarza panowali w Japonii przez ponad 250 lat. Okoliczne góry i jeziora nadają temu miejscu niesamowitą aurę, której doświadczymy podczas przechadzek po świątyniach.

 

ZAMEK HIMEJI

 

Najpiękniejszy i najlepiej zachowany zamek Japonii. Himeji to skarb narodowy, a także światowy zabytek wpisany na listę UNESCO. Krótki przystanek przy feudalnym zamku wśród przepięknych rudych drzew. Tak -  Soliści tam będą!

 

 

GÓRA KOYA

 

Unikatowe przeżycie, które na pewno zostanie długo w waszej pamięci! Zakosztuj życia, jakie wiedzie mnich w japońskiej świątyni. Noc na tradycyjnym łóżku futon oraz wegetariańskie posiłki sporządzone przez mnichów to tylko niektóre z wachlarza czekających nas wrażeń.

 

ONSEN

 

Gorące źródła, z których chętnie i tłumnie korzystają Japończycy. Mają właściwości lecznicze oraz relaksacyjne. Świetne miejsce na zasłużony relaks po ciężkim dniu.

 

 

NARA

 

Urocze japońskie miasteczko gdzie jelonki kłaniają się Buddzie, pierwsza oficjalna stolica Japonii i ośrodek religijno-kulturowy. Znana głównie z pięknych świątyń i magicznej atmosfery. To właśnie w Narze znajdziemy kompleks świątynny wpisany na listę UNESCO, w którym znajdziemy największy na świecie posąg Buddy wykonany z brązu (waży ponad 500 ton!) i do niedawna największą na świecie budowlę z drewna.

 

 

 

Gotowi na niesamowitą przygodę i podróż życia? Odkryjmy wspólnie kolejny kraj z solistowej listy. My już nie możemy się doczekać!

 

 

 

 

 

  

 

KOSZTY

 

 

Cena rynkowa:

13 500 zł

  

 Koszt dla członków klubu:

3550 zł + 650 euro + bilet 

 

 

Oszczędzasz:

5560 zł (41%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

  

CENA ZAWIERA:

 • Przejazdy szybkimi pociągami po Japonii
 • Noclegi w tradycyjnych ryokanach lub hostelach w stylu japońskim na matach tatami (pokoje przeważnie po 3-4 os.)
 • Przejazdy transportem lokalnym po dużych miastach
 • Kąpiel w onsenie, czyli tradycyjnych japońskich gorących źródłach 
 • Noc w kapsule hotelowej, bardzo popularnym sposobie noclegów 
 • Noc w świątyni japońskiej w okolicy góry Koya z wyżywieniem i poranna modlitwa
 • Większość wejść do zwiedzanych atrakcji
 • Wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW
 • Opiekę doświadczonego polskiego lidera
 • Pakiet Solisty 

  

CENA NIE ZAWIERA:

 • Wyżywienia (śniadanie od 15-20 zł, obiad od 20 zł, kolacja od 15 zł i wzwyż)
 • Biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • Opcjonalnych atrakcji:
  • Wynajem kimona i przechadzka po ulicach Kyoto od 200 zł
  • Wyjazd z Tokyo aby zobaczyć wulkan Fuji około 200 zł

  

PORÓWNANIE PODOBNYCH WYPRAW

  

oferta 1 - 13 500 zł  | oferta 2 - 11 800 zł

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 1950 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. 

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Przygoda czeka na Ciebie!

zapisz się

i dołącz do ekipy Solistów!

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530 260 680

 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software