JAPONIA 2019

 

Słowo od lidera:

Wyprawa do Japonii od dawna była moim marzeniem. Już jako dzieciak zachwycałem się tamtejszą technologią i filozofią życia. Pragnąłem poznać dualny charakter tego miejsca - z jednej strony szybkie tempo największych miast, z drugiej jednak spokój i przywiązanie do tradycji. Wreszcie udaje mi się spełnić to marzenie! Chciałbym wycisnąć z tego wyjazdu jak najwięcej, poznać tamtejszą kulturę, ludzi, zwiedzać i eksplorować, a na koniec dnia zrelaksować się w gorących źródłach - Onsenie, zajadając się sushi i popijając sake! Wyprawa dla osób, którym marzy się prawdziwa przygoda. Sporo aktywnego zwiedzania i niespodziewanych zwrotów akcji:) Gotowi na przygodę życia?

 

  

 

Terminy

20.03 - 03.04 2019
03.04 - 16.04 2019

 

Dołącz do nas

Zapisz się

Już teraz

 

 

JAPONIA Z SOLISTAMI W 2019 ROKU

Bardzo, bardzo aktywny wyjazd do Japonii nastawiony na jak największą eksplorację kraju i japońskiej kultury. Podczas wyprawy zagłębimy się w kulturę Japonii i poznamy tajniki jej fascynujących tradycji. Nie zabraknie również degustowania najpyszniejszych pozycji z kuchni japońskiej. Podróż po kraju odbędziemy super szybkimi Shinkansenami, do których należy rekord świata w osiąganej prędkości. Wyjazd będzie pełen zaskakujących niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Do dzieła - przetrzyj szlaki z Solistami!

 

Transport

2200 zł

(Warszawa-Tokio-Warszawa)

 

 

 

PLAN wyprawy

 

 

TOKIO - STOLICA JAPONII

 

Jedna z najbardziej zaludnionych metropolii świata liczącą około 32 milionów mieszkańców. Miasto dawniej zwane Edo urosło do potęgi światowej i wciąż rośnie! Podczas wycieczki zajrzymy do historycznej dzielnicy Asakusa oraz przejdziemy się wśród neonów lamp w dystrykcie Akihabara. W jednym z parków przysiądziemy jak większość Japończyków, aby podziwiać Sakura, czyli kwitnienie wiśni. Obowiązkowo przespacerujemy się po kultowej dzielnicy Shibuya, gdzie znajduje się najsłynniejsze na świecie przejście dla pieszych, którym dziennie przechodzą 2 miliony osób. Będziemy szli razem z tłumem, zwiedzając okolicę. Nie zabraknie też wizyty na Tsukiji Market - największym rybnym targu świata pełnym kolorowych straganów i egzotycznych gatunków ryb, gdzie dziennie sprzedaje się 2000 ton produktu.

 

KIOTO - HISTORYCZNA STOLICA KRAJU

Historyczna stolica kraju i rezydencja cesarza. Podczas II wojny światowej ze względu na ważność historyczną zdjęta z listy miast zagrożonych bombardowaniem atomowym. Poszukamy jednego z trzech najbardziej rozpoznawalnych widoków, z jakich słynie miasto - bram Torri. Wyjątkową atrakcją, a zarazem smaczkiem fotograficznym będzie spacer po ścieżce wśród lasu bambusowego. Poznamy historię Japonii podczas licznych odwiedzin w świątyniach i miejscach kultu. Przejdziemy po słynnych słowikowych podłogach w zamku Nijo. Specjalnie zagubimy się w uliczkach miasta, aby spotkać udające do pracy geishe (geiko w prowincji Kioto), które wykonują profesjonalne pokazy podczas ważnych uroczystości oraz uczą się typowych japońskich sztuk tańca, muzyki i komunikacji.

 

 

HIROSHIMA - POCZUJEMY HISTORIĘ 

 

Nazwę oraz historię tego miasta zna każdy. 6 sierpnia 1945 to data zapamiętana na zawsze w tym miejscu - spada bomba atomowa i pustoszy wszystko w promieniu 2 km. Doświadczymy na własnej skórze tej tragedii oglądając pozostałości, które ocalały. Skorzystamy też z okazji odwiedzenia Miyajima - małej wysepki obok Hiroshimy, na której znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych obrazów Japonii, czyli Wielka Torri.

 

 

MIYAJIMA - WYSPA KRAJOBRAZÓW

Wyspa zwana "shrine island". Płynąc na wyspę ukazuje sie potężna brama torii, która jest jednym z 3 najsławniejszych krajobrazów Japonii. Na wyspie pod koniec XIX w. wprowadzona zakaz umierania oraz narodzin aby nie zaburzyć czystości miejsca świętego. Kobiety w ciąży i osoby starsze były wywożone z wyspy.  Nie wiadomo czy ten zwyczaj jest dalej kultywowany na wyspie. Wejdziemy na górę Misen aby nacieszyć się widokiem na cala wyspę. 

 

 

ZAMEK HIMEJI

 

Najpiękniejszy i najlepiej zachowany zamek Japonii. Himeji to skarb narodowy, a także światowy zabytek wpisany na listę UNESCO. Krótki przystanek przy feudalnym zamku wśród kwitnących wiśni? Tak -  Soliści tam będą!

 

 

GÓRA KOYA

 

Unikatowe przeżycie, które na pewno zostanie długo w waszej pamięci! Zakosztuj życia, jakie wiedzie mnich w japońskiej świątyni. Noc na tradycyjnym łóżku futon oraz wegetariańskie posiłki sporządzone przez mnichów to tylko niektóre z wachlarza czekających nas wrażeń. Wegetariańska ucztę bedziemy spozywac ubrani w tradycyjne wieczorne przebranie Jukata. Shukubo bo tak nazywa się doświadczenie jakie jest przed nami. Nie tylko pokaże nam jak mnisi żyją ale rowniez będziemy mieli szanse uczestnictwa w porannych modlitwach. 

 

 

 

ONSEN - GORĄCE ŹRÓDŁA

 

Gorące źródła, z których chętnie i tłumnie korzystają Japończycy. Mają właściwości lecznicze oraz relaksacyjne. Świetne miejsce na zasłużony relaks po ciężkim dniu.

 

NARA - MIASTO PIĘKNYCH ŚWIĄTYŃ

Dawna stolica Japonii (liczy sobie ponad 1300 lat!), przez wieki pełniła rolę ośrodka religijno-kulturowego. Jest znana z pięknych świątyń buddyjskich i shintoistycznych, parków i wyjątkowego spokoju jaki tam panuje. Najważniejszą świątynią , a za razem jednym z największych drewnianych budynków na świecie, jest Todai-ji w której znajduje się ogromny posąg Buddy. To wszystko w otoczeniu przyrody i przyjaznych jelonków, z których również słynie to miejsce

 

 

 

Gotowi na niesamowitą przygodę i podróż życia?! Odkryjmy wspólnie kolejny kraj z solistowej listy. My już nie możemy się doczekać!

 

 

 

KOSZTY

 

Cena rynkowa:

13 500 zł

 

 Koszt dla członków klubu:

3700 zł + 650 euro + bilet 

 

Oszczędzasz:

5560 zł (41%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

 

CENA ZAWIERA:

 • Przejazdy szybkimi pociągami po Japonii
 • noclegi w hotelach, tradycyjnych ryokanach lub hostelach w stylu japońskim
 • Przejazdy transportem lokalnym po dużych miastach
 • Kąpiel w onsenie, czyli tradycyjnych japońskich gorących źródłach 
 • Noc w kapsule hotelowej, bardzo popularnym sposobie noclegów 
 • Noc w świątyni japońskiej w okolicy góry Koya z wyżywieniem i poranna modlitwa
 • wejście do świątyni Todai-ji w Nara
 • Większość wejść do zwiedzanych atrakcji
 • Wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW
 • Opiekę doświadczonego polskiego lidera
 • Pakiet Solisty

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Wyżywienia (śniadanie od 15-20 zł, obiad od 15 zł, kolacja od 15 zł i wzwyż)
 • Opcjonalnych atrakcji:
  • Wynajem kimona i przechadzka po ulicach Kioto (100 - 200 zł, w zależności od zestawu)
  • Wyjazd z Tokyo aby zobaczyć wulkan Fuji około 200 zł

 

PORÓWNANIE PODOBNYCH WYPRAW

 

Oferta 1- 13 500 zł  | Oferta 2 - 11 800 zł

 

  

 

ZAPISY

 

 

  

Możesz zakupić koszulkę dedykowaną temu wyjazdowi za jedyne 100 zł!

 

 

Dołącz do nas

Zapisz się

Już teraz

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 2200 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. Bilety kupujemy po uzbieraniu się min. 8 osób.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Masz pytania? napisz i zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530 260 680

 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software