ISLANDIA

W POGONI ZA ZORZĄ

 

 

Słowo od lidera:

 

Wbrew opinii niektórych, jesień na Islandii nie przywita nas, ani syberyjskim mrozem, ani niekończącą się nocą polarną. Możemy spodziewać się za to zdecydowanie mniejszych tłumów, spektakularnych pejzaży, nieco niższych cen i setek niezapomnianych wrażeń. Jeżeli nie boisz się nieco chłodniejszego powietrza i wełnianej czapki, a na Twojej "Bucket List" jest zorza polarna to musisz dołączyć do naszej ekipy poszukiwaczy Zorzy Polarnej!

 

 #solisciteam

 

 

 TERMINY:

02 X - 09 X 

8 dni

  (7 dni na miejscu)

brak wolnych miejsc

 

POLOWANIE NA ZORZĘ POLARNĄ: CZAS START!

Islandia w czasie tzw. niskiego sezonu to wciąż najwyższa klasa wśród destynacji podróżniczych. Dziewicza przyroda, surowość pejzaży i najczystsze powietrze w Europie smakują jeszcze lepiej, gdy nie ma na wyspie tłumu turystów. Oprócz tętniących podziemnych życiem pól geotermalnych, niezwykle spektakularnych wodospadów, aktywnych gejzerów i lagun lodowcowych będziemy również codziennie wypatrywać na niebie zorzy polarnej! Ten taniec świateł na islandzkim nieboskłonie to marzenie wielu ludzi - dlaczego nie spełnić go już w październiku? W zeszłym roku udało nam się ją zobaczyć i zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia!

Transport:

lot

700 zł

Lot z Gdańska

NOCLEGI I WYŻYWIENIE

Noce będziemy spędzać w typowym dla krajobrazu Islandii drewnianym domku. Do Waszej dyspozycji oddamy dwuosobowe pokoje z pościelą, a poziom przytulności i autentyczności sięgnie zenitu. Z racji dużych odległości i skupienia głównych atrakcji na południu i południowym - zachodzie wyspy właśnie tam będziemy stacjonowali, codziennie robiąc wycieczki w najciekawsze zakątki Islandii. Ostatni dzień wyprawy będzie dniem wolnym, który można przeznaczyć na kontemplację przyrody, powrót do najpiękniejszych miejsc lub kąpiel w basenach termalnych. Wyżywienie podczas wyprawy we własnym zakresie. W domkach dostępna jest w pełni wyposażona kuchnia gdzie będziemy gotować smakowite kolacje!

ODKRYJ PIĘKNO ISLANDII!

PLAN wyprawy

 

ZORZA POLARNA

 

Te niezwykłe zjawisko pojawia się na islandzkim niebie już od połowy września i jest marzeniem wielu „północnych” podróżników. Powołując się na definicje Zorza Polarna to „zjawisko świetlne obserwowane w górnej atmosferze w pobliżu biegunów magnetycznych planety, która posiada silne pole magnetyczne o charakterze dipolowym” (cokolwiek to oznacza:) ). Wg nas - Zorza to kombinacja „ochów i achów”, romantycznych uniesień i okrzyków radości. Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć!

 

 *pamiętaj proszę, że zorza polarna to zjawisko, którego występowanie nie zależy od lidera wyjazdu, a od kilku warunków, które muszą zostać spełnione (m.in. aktywność słoneczna, warunki atmosferyczne, zachmurzenie). Opierając się na swoim doświadczeniu i nowinkach technologicznych dołożymy wszelkich starań, aby dopaść upragnioną zorzę i przeżyć te piękne chwile.

 

BLUE LAGOON

 

Mimo tego, że niektórzy krzywią się na komercyjność tego miejsca,  trzeba tam trafić będąc na Islandii. Niesamowite kąpielisko geotermalne, kuszące kontrastującą błękitno - mleczną wodą, z czarno-brązową pokrywą lawy, rozczula wszystkie zmysły. Posiada wyjątkowe właściwości pielęgnacyjno-lecznicze, co sprawia, że wychodzimy z niego niezwykle wypoczęci i jeszcze piękniejsi! Przyjemnie ciepła woda i panująca tam aura proszą aby posiedzieć jak najdłużej. Woda znajdująca się w źródłach zawiera szczególnie dużo krzemionki, a największą atrakcją, oprócz samej kąpieli i wypoczynku, jest smarowanie twarzy i ciała specjalną maseczką - błotem krzemionkowym. Błoto upiększy Waszą skórę, a sama kąpiel wpłynie leczniczo na cały organizm. Już czujecie się odprężeni, hm? 

GULLFOSS I HEKLA

Co kryje się pod tymi dziwnie brzmiącymi słowami? Niezapomniane wrażenia! Gullfoss, po polsku Złote Wodospady, to w dwie kaskady wodospadów (pierwsza ma wysokość 11m, druga położona pod kątem w stosunku do pierwszej - 21m), przez które w każdej sekundzie przepływa 400 metrów sześciennych wody. Kto był dobry z geografii? Zapewne pamiętacie, że Hekla natomiast to najwyższy na wyspie czynny wulkan, mierzący 1491 m n.p.m. Należy on do najbardziej aktywnych, a ostatnią erupcję odnotowano w 2000 roku. Nie wspinamy się na jego szczyt, ale obserwowanie krajobrazu z którego przepięknie wyrasta jest nie lada gratką! Jesteście gotowi na przygodę?

 

REJS W POSZUKIWANIU ZORZY POLARNEJ!

 

Niesamowity nocny rejs w poszukiwaniu Zorzy Polarnej z pokładu statku! Oglądanie Zorzy na Oceanie Północnoatlantyckim z majestatycznymi górami i światłami Reykjawiku w tle to przeżycie jakiego nigdy nie zapomnisz. Rejs trwa około 2,5 godziny, podczas których oprócz wypatrywania Zorzy, załoga statku snuje historie i mity z jakimi lokalnie silnie związane jest to zjawisko. Ubrani w specjalne kapoki chroniące przed wiatrem i wodą będziemy zadzierać głowy do góry i cieszyć się niespotykaną grą świateł na niebie. Can't wait!

  

VIK - CZARNA PLAŻA

Byliście kiedyś na CZARNEJ plaży? Nie? Najwyższa pora! Jedno z bardziej nietypowych miejsc na Islandii, które z miejsca kradnie serducha podróżników. Wysokie klify, mieniący się czarny piasek i zburzone morze straszące białą pianą. Nasze oczy długo nie będą mogły zapomnieć tego widoku. Tereny dookoła plaży są prawie niezamieszkane - w najbliższym miasteczku nie spotkamy więcej niż 300 mieszkańców. Poza sezonem nie uda się tam też zbyt wielu turystów, dlatego też plaża pozostaje dzika i nienaruszona przez człowieka. 

 

 

SELJALANDSFOSS I SKOGAFOSS

 

Dwa spektakularne wodospady na południu Islandii. Wody rzeki Seljalandsá spadają w wodospadzie Seljalandsfoss z wysokości ok. 60 metrów do głębokiego, zielonego basenu. Żeby dodać świetności temu już niezwykle malowniczemu miejscu, wodospad jest dodatkowo podświetlany. Co więcej, możecie podejść do wodospadu, a nawet za niego wejść! I to prawie suchą stopą. No, może lepiej powiedzieć "nie całkiem przemoczoną", ale warto! Z kolei Skogafoss to jeden z największych islandzkich wodospadów, o szerokości 25m. Podczas słonecznych dni nad wodospadem Skogafoss często obserwowane są podwójne tęcze.

 

A TAKŻE:

 

REYKJAVIK ORAZ MIASTECZKA NA ZACHODZIE WYSPY

Stolica Islandii, której pierwszym osadnikiem i założycielem był Ingólfur Arnarson. Nazwał to miejsce "zadymioną zatoką", gdyż dopływając do lądu zobaczył wydobywającą się parę z gorących źródeł. Dziś Reykjavik jest gwarną minimetropolią, a ze związanymi z nim przyległymi miastami, tworzy stołeczną aglomerację, która liczy 160 000 mieszkańców. Jednak prawdziwy czar Islandii poznamy odwiedzając małe wioski rybackie i nadmorskie miejscowości, z którymi wiążą się lokalne legendy i które od stuleci wciśnięte są pomiędzy zachwycające fiordy. W planie: Arnarstapi, czy Hvalfjörður.

SKAFTAFELL

Park narodowy na Islandii o powierzchni 4.807 km² położony na południowym wybrzeżu wyspy, na terenach o dużej aktywności wulkanicznej. Teren parku jest regularnie nawiedzany przez kataklizmy, tj. erupcje wulkanów i nagłe fale powodziowe powstające na przedpolach lodowców. Blisko 80% powierzchni parku zajmuje lodowiec Vatnajökull. To zapierający dech w piersiach lodowiec, a krajobrazy i widoki można określić tylko jednym słowem -  oszałamiające. Będziemy mieli okazję podejść w pobliskie tereny i zobaczyć te cuda na własne oczy. 

 

 

DLACZEGO WARTO Z NAMI POJECHAĆ?

 

 • Zamieszkamy w luksusowym domku z jacuzzi, położonym pośród dzikiej przyrody
 • Wyruszymy w poszukiwanie Zorzy Polarnej
 • Będziemy poruszali się własnymi busami, co pozwoli nam niezależnie zwiedzać wyspę
 • Zwiedzimy ziemię Wikingów, uwiecznioną w tysiącach sag, gdzie doświadczymy wszystkich żywiołów: ziemi, powietrza, wody i ognia
 • Zjedziemy z najczęściej uczęszczanych tras, by zobaczyć miejsca, gdzie nie docierają turyści
 • Podczas rejsu statkiem zobaczymy wieloryby z odległości kilku metrów
 • Zobaczymy zwierzęta, o których nie mieliście do tej pory pojęcia: kolorowe maskonury, głuptaki i rybitwy
 • Doświadczymy piękna islandzkich fiordów i skorzystamy z najczystszego powietrza w Europie
 • Wejdziemy do niezwykłego świata parków narodowych z endemiczną roślinnością i dzikimi zwierzętami niespotykanymi nigdzie indziej na świecie
 • Zatrzymamy się na chwilę, kontemplując w samotności na łonie natury
 • Samemu nie zrobisz tego taniej! 

 

 

UWAGA! POSZUKUJEMY ŚMIAŁKA

Łza kręci się w oku, ale wyjazdem na Zorzę zamykamy tegoroczny sezon na Islandii. W związku z tym musimy wrócić do Polski z całym naszym dorobkiem oraz solistowymi busami. Szukamy śmiałka, który wraz z naszym liderem zostanie na wyspie o dwa dni dłużej, aby zabrać nasze dwa auta promem do Polski. Sprawa jest prosta – po zakończeniu wyprawy wsiądziecie w samochody w okolicach Reykjaviku i będziecie mieli 2 dni, aby dojechać nimi na drugą stronę wyspy, gdzie wjedziecie na prom. To szansa na zobaczenie dodatkowych miejsc na trasie, gdyż założyliśmy zapas czasowy, który pozwoli na małe zwiedzanie. Następnie prom zawiezie Was do Danii, a stamtąd wystarczy już tylko dowieźć auta do Polski (przewidywany przyjazd 14/15 października).

Dla osoby, która się na to zdecyduje, pokrywamy koszt podróży powrotnej, więc płacicie tylko za bilet w jedną stronę – 350 zł! A także gwarantujemy niesamowite przeżycia i przygodę! Jesteście chętni? Dajcie znać w Formularzu Zapisowym.

 

KOSZTY

 

Cena rynkowa:

 7200 ZŁ

 

 Koszt dla członków klubu:

1500 zł + 350 eur + bilet

 

Oszczędzasz:

3710zł (51%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

 

CENA ZAWIERA:

 

 • noclegi w pełni wyposażonym domku islandzkim
 • przejazdy klubowymi busami
 • rejs statkiem po Zatoce Faxa w poszukiwaniu Zorzy Polarnej!
 • całodzienny wstęp do basenów termalnych Błękitna Laguna
 • dodatkowy bagaż w worku transportowym - ok. 4 kg/os.
 • opieka polskiego lidera
 • bogaty program wyjazdu
 • ubezpieczenie NNW i OC wysokiej klasy (wartość 200 tysięcy)
 • przygodę w miejscach, gdzie turyści nie docierają
 • niezbędnik Solisty

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

 • lotu Polska – Reykjavik (kupno biletu po stronie Klubu)
 • paliwa na miejscu (7000 ISK)
 • wyżywienia (ceny w marketach na poziomie naszej Almy - gotujemy w domkach; w restauracjach bardzo wysokie)

    

PORÓWNANIE PODOBNYCH WYPRAW

 

Oferta 1  - 10 270 zł  |  Oferta 2 - 7 200 zł

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 700 - 900 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. 

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Photo credit @ pinterest.com

 

Przygoda czeka na Ciebie!

Zapisz się

i dołącz do ekipy Solistów!

 

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530260680