fotowyprawa

kadry islandii

 

 

 

Słowo od lidera:

 

Islandia to zaiste magiczne miejsce. Wręcz stworzone do fotografii. Ile to już razy zdjęcia z tej pięknej wyspy budziły wyobraźnię do tworzenia właśnie tam! W myśl zasady "dreams into memories"... czas najwyższy zamienić myśli w czyn! Co powiecie na warsztaty fotograficzne, a zaraz potem przekuwanie teorii w praktykę właśnie na Islandii? Wyprawa dla pasjonatów fotografowania i podróży! Nie zabraknie motywacji do eksperymentów, odkrywania nowych stylów lub budowania własnego. A to wszystko magicznie wpłynie na rozbudowę waszego protfolio! Trasa przygotowana tak aby zatrzymać się na nieco dłużej w niesamowitych miejscach, jakie koniecznie trzeba uwiecznić! 

Marek

 

 

 

Start

 17 V 17

 

8 dni

  (7 pełnych dni na miejscu)

 

Powrót

 24 V 17

 

 

KRAINA WODY, LODU I ZIELENI W TWOIM OBIEKTYWIE

 

Surowa, dziewicza przyroda, najczystsze powietrze w Europie i rzeki pełne ryb - to tylko niektóre z atrybutów, jakimi poszczycić się może ta niesamowita wyspa. To właśnie tam będziemy podziwiać gorące źródła, buchające z zegarmistrzowską precyzją gejzery i przepiękne wodospady. Ale na podziwianiu się nie skończy! Uwiecznimy na fotografiach majestatyczne góry lodowe, zatrzymamy w bezruchu niesamowite wodospady i uchwycimy w locie ptaki żyjące na najdalej wysuniętym na zachód punkcie wyspy. Przez cały pobyt będziemy poruszali się wynajętymi autami i codziennie wyruszali na nową przygodę z naszego miejsca zakwaterowania. Podczas wyprawy zorganizowane będą zarówno zajęcia praktyczne jak i teoretyczne z podstaw fotografii. Okiem obiektywu zobaczymy wszystko, co Islandia ma do zaoferowania: robiące wrażenie lodowce, spokojnie rzeki i jeziora lodowcowe, malownicze zatoki, fiordy i wulkany.

 

 

 

 

Transport
LOT

900 zł

Połączenie z Warszawy z przesiadką w Londynie

 

 

ISLANDIA W KADRZE

 

 

Islandia zachęciła już wielu uczestników naszych wypraw do tworzenia niesamowitych fotografii i filmów. Obejrzeć je możecie pod poniższymi linkami:

DISCOVER ICELAND

AMAZING ICELAND BY SOLISCITEAM

NIESAMOWITE ZDJĘCIA BY PIOTR KOZŁOWSKI

 

 

NOCLEGI I WYŻYWIENIE

 

Noce będziemy spędzać w typowych dla krajobrazu Islandii drewnianych domkach. Do Waszej dyspozycji oddamy dwu- i trzyosobowe pokoje z pościelą. Z racji dużych odległości i skupienia głównych atrakcji na południu i południowym - zachodzie wyspy właśnie tam będziemy stacjonowali, codziennie robiąc wycieczki w najciekawsze zakątki Islandii. Ostatni dzień wyprawy będzie dniem wolnym, który można przeznaczyć na kontemplację przyrody. Wyżywienie podczas wyprawy we własnym zakresie. W domkach dostępna jest w pełni wyposażona kuchnia, a ceny w marketach podobne jak w Polsce.

 

 

 

PLAN wyprawy

 

 

 

 

BŁĘKITNA LAGUNA

 

Kąpielisko geotermalne, które charakteryzuje kontrast błękitno - mlecznej wody z czarno-brązową pokrywą lawy. Wyjątkowe właściwości pielęgnacyjno - lecznicze sprawią, że nie będziecie chcieli wychodzić z wody! Woda znajdująca się w źródłach zawiera szczególnie dużo krzemionki, a największą atrakcją, oprócz samej kąpieli i wypoczynku, jest smarowanie twarzy i ciała błotem krzemionkowym. Błoto upiększy Waszą skórę, a sama kąpiel wpłynie leczniczo na cały organizm. Już poczuliście się odprężeni?

 

 

GULLFOSS I HEKLA

 

Co kryje się pod tymi dziwnie brzmiącymi słowami? Niezapomniane wrażenia! Gullfoss, po polsku Złote Wodospady, to w dwie kaskady wodospadów (pierwsza ma wysokość 11m, druga położona pod kątem w stosunku do pierwszej - 21m), przez które w każdej sekundzie przepływa 400 metrów sześciennych wody. Kto był dobry z geografii? Zapewne pamiętacie, że Hekla natomiast to najwyższy na wyspie czynny wulkan, mierzący 1491 m n.p.m. Należy on do najbardziej aktywnych, a ostatnią erupcję odnotowano w 2000 roku. Jesteście gotowi na przygodę?

 

 

 

ZATOKA FAXA

 

Zatoka położona w pobliżu Reykjaviku, pomiędzy półwyspami Snæfellsnes i Reykjanes. W czasie 4-godzinnego rejsu będziecie mieli okazję podziwiać nie tylko kilka odmian wielorybów, ale także delfiny i wiele gatunków ptaków w ich naturalnym środowisku. Na statku znajdują się lokalni przewodnicy (mówiący w języku angielskim), którzy bardzo chętnie opowiedzą o napotkanych zwierzętach oraz odpowiedzą na Wasze pytania. Spotkania bliskiego stopnia gwarantowane!

 

 

A TAKŻE:

 

REYKYAVIK ORAZ MIASTECZKA NA ZACHODZIE WYSPY

Stolica Islandii, której pierwszym osadnikiem i założycielem był Ingólfur Arnarson. Nazwał to miejsce "zadymioną zatoką", gdyż dopływając do lądu zobaczył wydobywającą się parę z gorących źródeł. Dziś Reykjavik jest gwarną minimetropolią, a ze związanymi z nim przyległymi miastami, tworzy stołeczną aglomerację, która liczy 160 000 mieszkańców. Jednak prawdziwy czar Islandii poznamy odwiedzając małe wioski rybackie i nadmorskie miejscowości, z którymi wiążą się lokalne legendy i które od stuleci wciśnięte są pomiędzy zachwycające fiordy. W planie: Arnarstapi, Hvalfjörður oraz Borgarnes.

 

SELJALANDSFOSS I SKOGAFOSS

Dwa spektakularne wodospady na południu Islandii. Wody rzeki Seljalandsá spadają w wodospadzie Seljalandsfoss z wysokości ok. 60 metrów do głębokiego, zielonego basenu. Żeby dodać świetności temu już niezwykle malowniczemu miejscu, wodospad jest dodatkowo podświetlany. Co więcej, możecie podejść do wodospadu, a nawet za niego wejść! I to prawie suchą stopą. No, może lepiej powiedzieć "nie całkiem przemoczoną", ale warto! Z kolei Skogafoss to jeden z największych islandzkich wodospadów, o szerokości 25m. Podczas słonecznych dni nad wodospadem Skogafoss często obserwowane są podwójne tęcze.

 

JOKULSARLON

Malownicze jezioro w południowej Islandii, które powstaje z wody spływającej z topniejącego lodowca Vatnajokull. Po islandzku jego nazwa oznacza "laguna lodowcowa" i nie jest to tylko poetycka nazwa - nawet w środku naszego lata na plażach jeziora leżą mniejsze i większe bryły lodu. To jest jedno z tych miejsc, gdzie zima nigdy się nie kończy. Jezioro leży na terenie Parku Narodowego Vatnajokull - największego parku narodowego w Europie. Aby naprawdę docenić wyjątkową atmosferę tego wyjątkowego miejsca, wybierzemy się na spacer czarną plażą wzdłuż brzegu zalewu. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć, jak rzeka wypływająca z lodowca wpada do morza - surrealistyczny i niesamowity widok. Dla chętnych istnieje dodatkowa opcja odbycia rejsu po jeziorze lodowcowym.

 

SKAFTAFELL

Park narodowy w Islandii o powierzchni 4.807 km² położony na południowym wybrzeżu wyspy, na terenach o dużej aktywności wulkanicznej. Teren parku jest regularnie nawiedzany przez kataklizmy, tj. erupcje wulkanów i nagłe fale powodziowe powstające na przedpolach lodowców. Blisko 80% powierzchni parku zajmuje lodowiec Vatnajökull. Spacer przez park zaprowadzi nas do języka lodowca Svínafellsjökull. To zapierający dech w piersiach lodowiec, a krajobrazy i widoki można określić tylko jednym słowem -  oszałamiające. 

 

GLYMUR WATERFALL

Trekking na najwyższy wodospad na Islandii i niesamowite widoki zarówno na trasie jak i w miejscu docelowym! Wodospad rozlewa się na oszałamiające, zielone tereny z majestatycznym kanionem. Dla tamtejszych widoków warto się trochę zmęczyć. 

 

 

 

FOTOWYPRAWA NA ISLANDIĘ? ŚWIETNY WYBÓR!

 

 • Zwiedzisz ziemię Wikingów, uwiecznioną w tysiącach sag, gdzie razem doświadczymy wszystkich żywiołów: ziemi, powietrza, wody i ognia
 • Zjedziesz z utartych szlaków, by sfotografować miejsca nieznane turystom
 • Poćwiczysz techniki fotograficzne w wymarzonej dla fotografa scenerii pięknej natury
 • Uchwycisz w kadrze piękno islandzkich fiordów i szum wodospadów 
 • Z wyprawy oprócz niesamowitych wspomnień przywieziesz cenne portfolio 
 • Poznasz wspaniałych ludzi, którzy dzielą tę samą pasję

 

 

 

 

KOSZTY

 

Cena rynkowa:

 7200 ZŁ

 

 Koszt dla członków klubu:

1500 zł + 350 eur + bilet

 

Oszczędzasz:

3600zł (50%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

 

CENA ZAWIERA:

 

 • noclegi w pełni wyposażonych domkach islandzkich
 • podróż solistowym busem po wyspie
 • specjalnie przygotowana trasa, aby zatrzymać się w najbardziej magicznych miejscach na wyspie
 • 4 godzinny rejs statkiem po Zatoce Faxa w poszukiwaniu wielorybów (z anglojęzycznym przewodnikiem)
 • całodzienny wstęp do basenów termalnych Błękitna Laguna
 • dodatkowy bagaż w worku transportowym - ok. 6 kg/os.
 • opieka polskiego lidera
 • ubezpieczenie NNW i OC wysokiej klasy
 • niezbędnik Solisty
 • przygodę w miejscach, do których turyści nie docierają

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

 • lotu Polska – Reykjavik (kupno biletu po stronie Klubu)
 • paliwa na miejscu (ok. 150 zł)
 • wyżywienia (ceny w marketach jak w Polsce, domki posiadają w pełni wyposażoną kuchnię)

    

PORÓWNANIE PODOBNYCH WYPRAW

 

Oferta 1  - 10 270 zł  |  Oferta 2 - 7 200 zł

 

UWAGA:

Bilety lotnicze kupujemy po zebraniu połowy grupy (6 osób). Możliwy wzrost cen przy długim kompletowaniu uczestników, dlatego też zalecamy szybką decyzję. Budżet na wyprawę został przygotowany w oparciu o koszt przelotu - 900 zł. Zaliczka na bilety wynosi 900 zł. Jeśli dopłata do biletu lotniczego przekroczy 200 zł uczestniczy zostaną poinformowani e-mailowo przed zakupem.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

Photo credit @ pinterest.com

 

Przygoda czeka na Ciebie!

zapisz się

i dołącz do ekipy Solistów!

 

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530 260 680

 

 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software