Iran - podróż do źródeł

 

 

 

 

 

Iran fascynuje każdego, kto odwiedzi ten wspaniały kraj gościnnych i serdecznych ludzi, ponieważ to oni zapadają w pamięci na długo. Uprzejmi, uśmiechnięci, bezinteresowni i zawsze chętni do pomocy. Podczas wyprawy będziemy mieli niepowtarzalną okazję świętować Perski Nowy Rok (Nouruz), czyli najważniejsze święto irańskie. Przypada ono na równonoc wiosenną (21 marca), ale jego celebrację Irańczycy rozpoczynają już dzień wcześniej. Dodatkowo, jeżeli ktoś chce zgubić się i zaplątać w uliczkach Yazdu, posłuchać wieczorem zabronionego śpiewu irańskich bardów w okolicach przepięknego mostu w Isfahanie, poczuć zapach oryginalnych przypraw na jednym z wielu targowisk, wyprawa do Iranu jest zdecydowanie dla niego. Oprócz tego niezliczona ilość przepięknych, bogato zdobionych meczetów, wyprawa na pustynię oraz wizyta w klimatycznych wioskach przepełnionych kolorowymi strojami i starymi herbaciarniami.

 

Michał

Paweł

 

Nowy termin:

13.03 - 27.03.2019

 

Już teraz

Zapisz się

i wyrusz w podróż do Iranu

   

ODKRYJ PIĘKNO IRANU Z SOLISTAMI!

  

Iran to niezwykłe miejsca na mapie świata, które kusi swoją tajemniczością, magiczną kulturą i bajecznymi kolorami. Jego prawdziwe skarby wciąż pozostają zamknięte dla przeciętnych turystów, którzy wybierają standardową podróż do Iranu. Aby w pełni poznać irańską codzienność należy zejść ze szlaku i zagłębić się w relacje z mieszkającymi tam ludźmi. Odwiedzających, dawna Persja zachwyca na każdym kroku. Podczas wyprawy zobaczymy m.in. monumentalne Persepolis czy pełen magicznej architektury Teheran. Zgubimy się także między kramami na lokalnych bazarach i poznamy walory przyrodnicze Iranu. Cała wyprawa do Iranu jest bardzo aktywna, ale nie zabraknie miejsc, gdzie zatrzymamy się na dłużej, aby w pełni eksplorować lokalną kulturę. Szykujcie się na niezapomnianą wyprawę!

 

 Transport

LOT

1170 zł
okazja!! 
niska cena biletu

Wygodne połączenie z Warszawy do Teheranu

 

 

PLAN

 

 

 

PERSKI NOWY ROK

 

  

Ulice miast wypełniają wówczas ubrani w tradycyjne stroje mieszkańcy, którzy wspólnym tańcem witają nadchodzący nowy rok. Niezwykłym widowiskiem jest również nawiązujące do wiekowych tradycji skakanie przez ognisko oraz nieco bardziej nowoczesny pokaz sztucznych ogni. Magia i unikatowość Nouruz sprawiły, że święto wpisane zostało na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Mamy wyjątkową okazję być częścią tego niesamowitego wydarzenia, nie możemy się już doczekać!

Ruz az nou, ruzi az nou (Z nowym dniem nowy los)!

 

 

 

 

  

TEHERAN - STOLICA IRANU

 

  

 

Stolica, a zarazem największe miasto w państwie. Słynie z niecodziennej architektury. Wypełnione jest po brzegi historycznymi meczetami, kościołami, synagogami oraz świątyniami ognia. Wizyta w Teheranie to pierwsza okazja do poznania irańskich smaków i kolorów. Na terenie miasta znajduje się ogromny bazar pełen orientalnych produktów. Bogactwo zapachów, nawoływanie lokalnych sprzedawców i panujący przepych przywołują klimat dawnej Persji. Loty nie pozwolą nam zostać w Teheranie zbyt długo, ale chociaż przez moment zachwycimy się tym pięknym miejscem, bez którego podróż do Iranu nie byłaby tym samym.

 

 

 

  

KASHAN - MIASTO Z KLIMATEM
  

Nieduże klimatyczne miasto w środkowym Iranie, na południe od jeziora Namak. W zabytkowym centrum znajduje się intrygujący bazar, z dachu którego rozpościera się imponujący widok na całe miasto. Obejrzymy stare irańskie domy urzekające bogatymi zdobieniami oraz  wybierzemy się na pustynię aby podziwiać wyschnięte słone jezioro.

  

 

 

ESFAHAN - PIĘKNO W CZYSTEJ POSTACI

  

Pół świata" - najpiękniejsze irańskie miasto, z bezcennymi pałacami władców, meczetami oraz ogrodami. Ośrodek sztuki i kultury. Niegdyś o międzynarodowej sławie, odwiedzających zachwyca do dziś. Esfahan słynie z 2 km bazaru rozciągającego się między Meczetem Piątkowym, a Pałacem Imama oraz z produkcji tradycyjnych irańskich dywanów i rękodzieł. Odwiedzimy również starą dzielnicę ormiańską, a wieczorem udamy się w okolice mostów, w których bliskim otoczeniu spotkać można śpiewających i tańczących artystów-amatorów.

 

 

 

  

ABYANEH - NAJPIĘKNIEJSZA WIOSKA IRANU

  

Pustynno-górska wioska w centralnej części Iranu, położona na malowniczym zboczu wzgórza, słynąca z pięknego ubioru kobiet. Nieco odizolowana od pozostałej części kraju, zachwyca przesympatycznymi ludźmi, którzy przykładają ogromną wagę do tradycji. Miejsce w którym czas jakby się zatrzymał. Abyaneh jest jedną z najstarszych i jednocześnie najpopularniejszych irańskich wiosek. Jej charakterystyczną cechą jest to, że wszystkie budynki pokryte są czerwoną gliną.

  

SHIRAZ - DAWNA STOLICA PERSJI

  

Niegdyś stolica Persji. Zwany jest miastem poezji, wina, róż i słowików. Ośrodek kultury i sztuki, nieco bardziej swobodny niż pozostała część kraju. Rodzinne miasto Haveza oferujące interesujące muzea, najwspanialszy meczet Persji – zachwycający Meczet Różowy przepełniony efektownymi witrażami oraz całą mnogość lokalnych restauracyjek, w których miejscowi opowiadają niezliczone anegdoty i snują niekończące się opowieści o czasach minionych oraz kulturze.

 

 

  

YAZD

 

  

Jest jednym z najstarszych miast świata i jednym z najpiękniejszych miast Iranu. Otoczony pustynią, posiada wyjątkową w swoim rodzaju starówkę zbudowaną w całości z gliniano-piaskowych cegieł, która tworzy fantastyczny labirynt uliczek i ścieżek pomiędzy domostwami. Wejdziemy na jeden z dachów, aby podziwiać przepiękną panoramę miasta i zachód słońca. Odwiedzimy również najważniejszą świątynię zoroastriańską w Chak-Chak wybudowaną w jaskini znajdującej się na zboczu góry oraz opuszczoną małą wioskę w Kharanaq.

 

 

  

DOM SIŁY W YAZD

 

  

Uprawia się w nim jeden z najstarszych na świecie systemów ćwiczeń, z elementami starożytnej, przedmuzułmańskiej kultury perskiej; będący połączeniem sztuk walki, kalisteniki, treningu siłowego, muzyki i religii. Choć ten rodzaj treningu ma już ponad 2000 lat, to w Iranie nadal traktowany jest z najwyższą powagą. Ćwiczenia odbywają się na okrągłej macie położonej około metr poniżej poziomu widowni, przy dźwiękach tradycyjnej muzyki granej na żywo. Najpopularniejszym narzędziem są tzw. pałki indyjskie, odpowiednik naszych hantli. Niestety jako turyści możemy się jedynie przyglądać. Choć w zajęciach może wziąć udział każdy niezależnie od religii i kasty społecznej, to zasada głosi, że aby zostać wpuszczonym na matę, należy najpierw przyglądać się trenującym atletom przez okres co najmniej miesiąca. Nasza podróż do Iranu co prawda tego nie przewiduje, ale być może ktoś zdecyduje się tyle zostać 🙂

 

 

  

NOUSH ABAD - PODZIEMNE MIASTO

  

W Noush Abad zatrzymamy się po drodze na pustynię Maranjab. Znajdziemy tam ciekawie rozbudowany system podziemnych tuneli, nazywany "podziemnym miastem", który powstał ok 1500 lat temu. Niedaleko, znajduje się także Mud Castle, który odwiedzimy. Następnie udamy się na piaszczyste wydmy, gdzie nad słonym jeziorem będziemy podziwiać zachód słońca. Tylko my, piasek, słońce i wiatr we włosach! Spędzimy noc na pustyni, w "hotelu" pod milionem gwiazd, w Karawanseraj, czyli dawnym zajeździe dla karawan. 

 

 

  

PERSEPOLIS - KOLEBKA CYWILIZACJI PERSKIEJ 

  

Persepolis to jedna z największych atrakcji turystycznych Iranu. Oczami wyobraźni można sobie wyobrazić jak niegdyś wyglądało to niezwykłe miejsce. Z pobliskiego wzniesienia rozpościera się piękna panorama na całe miasto. Jeśli odwiedzamy Iran, Persepolis jest zdecydowanie miejscem, które trzeba zobaczyć. Dawna stolica cesarstwa perskiego z ruinami pałaców, miejsce gdzie rodziła się cywilizacja.

 

  

NEKROPOLIS (NAQSH-E RUSTAM) - GROBOWCE WYKUTE W SKALE

 

  

To miejsce warto odwiedzić przede wszystkim ze względu na imponujące grobowce wykute w skale i ogromne płaskorzeźby przedstawiające dawne imperium perskie.

 

 

  

WYSPA QESHM - TRADYCYJNY ZAKĄTEK IRANU

 

  

Tym razem czeka na nas wyspa Qeshm z lasem namorzynowym, stocznią dhow i niesamowitą doliną Chakhuh. Jest to spalona słońcem, "niegościnna" ziemia, położona kilkanaście kilometrów od irańskiego wybrzeża na Zatoce Perskiej. Ziemia, na której z pozoru nic nie rośnie, a temperatura sięga aż 50 st. C, jest jednym z bardziej tradycyjnych zakątków Iranu. Zobaczymy tam niezwykły kanion, kolorową jaskinię solną i widoki jak w niektórych amerykańskich parkach narodowych (np. Monument Valley). 

 

 

 

 

KOSZTY

  

Cena rynkowa 

9000 - 10 000 zł

 

 

 Koszt dla członków klubu

2200 zł + 450 euro + BILET

  

Oszczędzasz

3000 zł (35%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

  

 

CENA ZAWIERA:

 • Noclegi w guesthousach i hostelach - pokoje zwykle 2-4 osobowe
 • Transport na całej trasie w Iranie (wysokiej klasy autokary kursowe lub pywatny bus)
 • Paliwo na całą trasę w Iranie
 • Bogaty autorski program wyjazdu, sprawdzona trasa
 • Wstęp do Persepolis oraz nocleg w pustynnej wiosce
 • Wejście do domu siły w Yazd
 • Opiekę doświadczonego, polskiego lidera podczas całego wyjazdu (Michał - był już w Iranie, Paweł jedzie po raz pierwszy)
 • Bagaż podręczny oraz rejestrowany
 • Ubezpieczenie NNW wysokiej klasy
 • Miejsca, do których dociera niewielu i moc przygód!
 • Niezbędnik Solisty

  

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletu lotniczego - Warszawa - Teheran (zakup biletu po stronie Klubu)
 • Wyżywienia (bardzo tanie, ok 10$ dziennie)
 • Ewentualnych dodatkowych atrakcji (ok. 100$)
 • Koszt wizy (możliwość zakupu na lotnisku - 70$ lub wcześniejszego wyrobienia u pośrednika)

  

PORÓWNANIE PODOBNYCH OFERT:

Oferta 1 | Oferta 2

  

 

 

ZAPISY

Już teraz

Zapisz się

i wyrusz w podróż do Iranu

 

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 1170 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. 

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Zakładamy także bufor bezpieczeństwa przy zakupie biletów lotniczych - dopłata do biletów może wynieść 200 zł. O wyższej, poinformujemy przed zakupem. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń!

KLUB@SOLISCI.PL

530 260 680

 

 

 

 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software