hanami

japonia kwitnącej wiśni

 

 

 

Słowo od lidera:

 

Wyprawa do Japonii od dawna była moim marzeniem. Już jako dzieciak zachwycałem się tamtejszą technologią i filozofią życia. Pragnąłem poznać dualny charakter tego miejsca - z jednej strony szybkie tempo największych miast, z drugiej jednak spokój i przywiązanie do tradycji. Wreszcie udaje mi się spełnić to marzenie! Chciałbym wycisnąć z tego wyjazdu jak najwięcej, poznać tamtejszą kulturę, ludzi, zwiedzać i eksplorować, a na koniec dnia zrelaksować się w gorących źródłach - Onsenie, zajadając się sushi i popijając sake! Wyprawa dla osób, którym marzy się prawdziwa przygoda. Sporo aktywnego zwiedzania i niespodziewanych zwrotów akcji:) Japonię udaje mi się odwiedzić już kolejny raz, dobrze znam też inne miejsca w Azji. Mam na swoim koncie wyprawy do Tajlandii, Kambodży, Singapuru, Malezji i Sri Lanki. Gotowi na przygodę życia?

 

 

 

 

 

Terminy:

 

 14 - 30 III 2017

Ostatnie wolne miejsce!

03 - 17 IV 2017

Ostatnie wolne miejsca!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRZYWITAJ WIOSNĘ WŚRÓD KWIATÓW KWITNĄCEJ WIŚNI

 

Bardzo aktywny i spontaniczny wyjazd do Japonii. Marcowy termin wybraliśmy nie bez powodu -  jest to czas kwitnięcia czarujących kwiatów wiśni! Podczas wyprawy zagłębimy się w kulturę Japonii i poznamy tajniki jej fascynującej tradycji. Nie zabraknie również degustowania najpyszniejszych pozycji z kuchni japońskiej. Podróż po kraju odbędziemy super szybkimi Shinkansenami, do których należy rekord świata w osiąganej prędkości. Wyjazd ma charakter pilotażowy (lider pierwszy raz zwiedza kraj), co oznacza, że będzie pełen zaskakujących niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Do dzieła - przetrzyj szlaki z Solistami!

 

 

Transport:

 

2150 zł

Lot z Warszawy

 

 

UWAGA! Bilety rozchodzą się bardzo szybko - zalecana szybka decyzja!

 

 

 

PLAN wyprawy

 

 

TOKIO

 

Jedna z najbardziej zaludnionych metropolii świata liczącą około 32 milionów mieszkańców. Miasto dawniej zwane Edo urosło do potęgi światowej i wciąż rośnie! Podczas wycieczki zajrzymy do historycznej dzielnicy Asakusa oraz przejdziemy się wśród neonów lamp w dystrykcie Akihabara. W jednym z parków przysiądziemy jak większość Japończyków, aby podziwiać Sakura, czyli kwitnienie wiśni. Obowiązkowo przespacerujemy się po kultowej dzielnicy Shibuya, gdzie znajduje się najsłynniejsze na świecie przejście dla pieszych, którym dziennie przechodzą 2 miliony osób. Będziemy szli razem z tłumem, zwiedzając okolicę. Nie zabraknie też wizyty na Tsukiji Market - największym rybnym targu świata pełnym kolorowych straganów i egzotycznych gatunków ryb, gdzie dziennie sprzedaje się 2000 ton produktu.

 

 

KIOTO

 

Historyczna stolica kraju i rezydencja cesarza. Podczas II wojny światowej ze względu na ważność historyczną zdjęta z listy miast zagrożonych bombardowaniem atomowym. Poszukamy jednego z trzech najbardziej rozpoznawalnych widoków, z jakich słynie miasto - bram Torri. Wyjątkową atrakcją, a zarazem smaczkiem fotograficznym będzie spacer po ścieżce wśród lasu bambusowego. Poznamy historię Japonii podczas licznych odwiedzin w świątyniach i miejscach kultu. Specjalnie zagubimy się w uliczkach miasta, aby spotkać udające do pracy geishe (geiko w prowincji Kioto), które wykonują profesjonalne pokazy podczas ważnych uroczystości oraz uczą się typowych japońskich sztuk tańca, muzyki i komunikacji.

 

 

HIROSHIMA

 

Nazwę oraz historię tego miasta zna każdy. 6 sierpnia 1945 to data zapamiętana na zawsze w tym miejscu - spada bomba atomowa i pustoszy wszystko w promieniu 2 km. Doświadczymy na własnej skórze tej tragedii oglądając pozostałości, które ocalały. Skorzystamy też z okazji odwiedzenia Miyajima - małej wysepki obok Hiroshimy, na której znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych obrazów Japonii, czyli Wielka Torri.

 

 

ZAMEK HIMEJI

 

Najpiękniejszy i najlepiej zachowany zamek Japonii. Himeji to skarb narodowy, a także światowy zabytek wpisany na listę UNESCO. Krótki przystanek przy feudalnym zamku wśród kwitnących wiśni? Tak -  Soliści tam będą!

 

 TAKASAKIYAMA MONKEY PARK

 

Znajduje się na 628 m górze, która jest domem dla około 1500 dzikich makaków japońskich.  Małpy w Mount Takasaki są podzielone na dwa stada około 700 do 800 osobników każda, co czyni z nich jedne z największych stad małp na świecie. W trakcie pobyt w parku, spędzają czas na zabawach i odpoczynku, niemal nie zwracają uwagi na odwiedzających. Trzeba pamiętać, że mimo iż wydają się być oswojone, małp nie można dotykać i karmić!

 

 

GÓRA KOYA

 

Unikatowe przeżycie, które na pewno zostanie długo w waszej pamięci! Zakosztuj życia, jakie wiedzie mnich w japońskiej świątyni. Noc na tradycyjnym łóżku futon oraz wegetariańskie posiłki sporządzone przez mnichów to tylko niektóre z wachlarza czekających nas wrażeń.

 

 

 

TAKACICHO

 

Miasto na wskroś przesiąknięte japońska mitologia. Legenda głosi, ze Amaterasu - bogini słońca, zakłócona przez okrutne figle brata, ukryła się w tamtejszej grocie. Inni bogowie i boginie ciągle próbują ją zwabić. Znane jest również jako "miejsce mocy", miejsce głębokiego znaczenia religijnego i naturalnego piękna, które promieniuje energię duchową.

 

BEPPU

Miejscowość turystyczna położona malowniczo między morzem, a górami. Jest znanym uzdrowiskiem z gorącymi źródłami (onsen) mineralnymi oraz kąpieliskami morskimi. W mieście znajduje się dziewięć głównych geotermalnych plam gorąca, które są nazywane „dziewięcioma piekłami Beppu”. Siedem z nich znajduje się w dzielnicy Kannawa, a dwa w bardziej odległe dzielnicy Shibaseki. Beppu jest podzielone na osiem głównych obszarów z gorącymi źródłami zwanymi Beppu Hattō. Już nie możemy się doczekać tego relaksu!

 

 

Gotowi na niesamowitą przygodę i podróż życia?! Odkryjmy wspólnie kolejny kraj z solistowej listy. My już nie możemy się doczekać!

 

 

 

KOSZTY

 

Cena rynkowa:

13 500 zł

 

 Koszt dla członków klubu:

3410 zł + 600 euro + bilety 

 

Oszczędzasz:

5800 zł (42%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

 

CENA ZAWIERA:

 • Przejazdy szybkimi pociągami po Japonii
 • Noclegi w hotelach, tradycyjnych ryokanach lub hostelach w stylu japońskim (pokoje przeważnie po 3-4 os.)
 • Przejazdy transportem lokalnym po dużych miastach
 • Kąpiel w onsenie, czyli tradycyjnych japońskich gorących źródłach 
 • Noc w kapsule hotelowej, bardzo popularnym sposobie noclegów 
 • Noc w świątyni japońskiej w okolicy góry Koya z wyżywieniem i poranna modlitwa
 • Większość wejść do zwiedzanych atrakcji
 • Wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW
 • Opiekę doświadczonego polskiego lidera
 • Pakiet Solisty 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Wyżywienia (śniadanie od 15-20 zł, obiad od 15 zł, kolacja od 15 zł i wzwyż)
 • Lotu wewnętrznego, ok 200 zł.
 • Opcjonalnych atrakcji:
  • Noc lub parę godzin w słynnym hotelu miłości (ok 200 zł za pobyt)
  • Noc w kafejce Manga z dostępem do komiksów i 24h Internetem (około 120 zł)

 

PORÓWNANIE PODOBNYCH WYPRAW

 

Oferta1 - 13 500 zł  | Oferta2 - 11 800 zł

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu 2150 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

ZAPISY

 

Tutaj

 

Masz pytania? napisz i zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

502 106 843