gruzja - perła kaukazu

 

 

 

Słowo od lidera:

 

Do Gruzji jeździmy od 2013 roku i za każdym razem doświadczamy niezwykłej gościnności ze strony mieszkańców! Z wielką przyjemnością zabierzemy Was w świat najpiękniejszych gruzińskich miejsc, które skradły nasze serce. Będziemy pić wino domowej roboty, zajadać się chaczapuri i chinkali, poznawać lokalne zakamarki, a przede wszystkim dobrze się bawić! Bez względu na to kto będzie liderem, Gruzję znamy jak mało jakie inne miejsce na Ziemi.

#solisciteam

 

Terminy:
Brak miejsc!

Już teraz

Zapisz się

i wyrusz z nami do Gruzji!

CO POWIECIE NA MAJÓWKĘ LUB WAKACJE W GRUZIŃSKIM STYLU?

Już po raz kolejny wybieramy się do Gruzji, by eksplorować te nieustannie zachwycające tereny. Chcielibyśmy podzielić się z Wami zdobytym doświadczeniem i pokazać to, co najlepsze w tych okolicach. A możecie być pewni, że zrobimy to jak nikt inny! Noce spędzimy w kwaterach prywatnych, gdzie gospodarze ugoszczą nas śniadaniem, a na kolacje zaś wybierzemy tylko lokalne knajpki, gdzie spróbujemy tradycyjnych chaczapuri oraz pysznych chinkali. Rzecz jasna nie zabraknie gruzińskich win, i mocnej czaczy - lokalnego bimbru. Smakuje Wam? To świetnie, bo to tylko przystawka! Prawdziwe piękno Kaukazu odnajdziemy jednak w przyrodzie. Niespotykany w Polsce odcień zieleni, głębokie wąwozy, rwące rzeki i majestatyczne góry to istne perły tego regionu. Dla chętnych przewidzieliśmy możliwość jazdy konnej i spływu kajakowego, także atrakcji na pewno nie zabraknie.

 

Transport:

LOT

1100 zł

Wygodne bezpośrednie połączenie z Wrocławia lub Katowic

 

 

PLAN wyprawy

 

 

 

 

 UPLISCYCHE

Starożytne skalne miasto we wschodniej Gruzji zbudowane na skalistym i wysokim brzegu rzeki Kury. Tajemnicze zabudowania wykute w skale są mieszanką unikatowych stylów kulturowych Anatolii i Iranu, a także architektury pogańskiej i chrześcijańskiej. Zagłębimy się w każdej jaskini i wnęce, wyjrzymy przez każdy otwór i zwiedzimy każdy kamienny dom, by poczuć świetność miasta sprzed stuleci, a dookoła nas rozpościerać będą się malownicze górzyste krajobrazy.

 

 

CMINDA SAMEBA (Święta Trójca)

 

Klasztor położony niedaleko wioski Gergeti w północnej Gruzji. Widok klasztoru na tle drzemiącego wulkanu Kazbek po jednej stronie oraz pięknej i głębokiej kotliny po drugiej z pewnością zostanie z Wami na bardzo długo. Na wysokość 2170 m n.p.m. (na której znajduje się klasztor) wejdziemy o własnych siłach, aby w pełni doświadczyć panującego w tym miejscu niesamowitego klimatu.

 

 

USHGULI 

Wioska znajdująca się na wysokości 2200 m n.p.m. uważana jest za najwyżej położoną osadę Europy, a od XII wieku zamieszkują ją te same rody. Teren charakteryzują typowe dla tego miejsca wieżyczki obronne, a urocza kaplica na szczycie wzgórza pochodzi sprzed ponad ośmiu stuleci. Gruziński klimat, przepiękne widoki oraz pyszne lokalne jedzenie gwarantowane! Zachód i wschód słońca w najwyżej położonej osadzie? Takie wspomnienia tylko z solistami, bo spędzimy tu całą noc! Po nocy w górskiej chacie wyruszymy na trekking jednym z górskich szlaków. W planach mamy trekking do podnóży malowniczo położnego lodowca Shkhara. Trekkingi brzmią intensywnie? Bez obaw, przekroczenie płytkiej rzeki polodowcowej w naszej drodze z pewnością przyniesie orzeźwienie!

 

 

 

MESTIA

Naszą przygodę z Gruzją rozpoczniemy od bliższego poznania gór Kaukazu! Po przylocie wyruszymy w drogę do Mestii - miasteczka położonego w cieniu majestatycznej Uszby (4710 n pm). W mieście odkryjemy baszty warowne Swanów oraz skosztujemy pierwszych gruzińskich przysmaków. Możliwość jazdy konnej, liczne górskie szlaki w tym do lodowca Chalaadi, gwarantują, że Kaukaz zapadnie nam na długo w pamięć.

 

 

REGION KACHETIA I SIGHNAGHI 

Region słynący z  najlepszych gruzińskich win.  W planie obowiązkowo zwiedzanie winnic i degustacje. To właśnie tutaj spędzimy noc we wspaniałej agroturystyce prowadzonej przez Polaków, gdzie będziemy mieli okazję biesiadować przy tradycyjnych gruzińskich potrawach oraz popijać lokalne trunki. W Kachetii nie brakuje również cennych zabytków kultury - wystarczy wymienić choćby klasztory w Gremi, Ikalto, Kwareli i Szuamcie. Szczególne miejsce pośród budowli sakralnych zajmuje najwyższa w kraju katedra Alawerdi z XI w. Sighnani to najmniejsze i najbardziej urocze miasteczko w tej okolicy. Gwarantujemy, że tę część wyprawy zapamiętacie na długo!

 

 

 

TBILISI

 

Stolica Gruzji zwana perłą Kaukazu jest czarującą i fascynującą metropolią. Jego malownicze położenie oraz ciekawe zabytki w połączeniu z niezwykle gościnnymi mieszkańcami tworzą razem niepowtarzalną atmosferę orientalnego miasta, leżącego na pograniczu Europy i Azji. Pospacerujemy po otoczonych drzewami alejkach i zwiedzimy urokliwe Stare Miasto, nie zabraknie również pysznej gruzińskiej kuchni.

 

 

ALE TO NIE WSZYSTKO...!

 

KUTAISI

Miasto wraz z monastyrem Gelati oraz katedrą Bagrati wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

 

 

GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA

Pod złowrogim określeniem kryje się malownicza trasa biegnąca w poprzek Wielkiego Kaukazu. Obfituje ona we wspaniałe widoki, jak i zabytki gruzińskiej cywilizacji. Gruzińska Droga Wojenna to przede wszystkim spora atrakcja dla miłośników gór, którzy równie wysoko cenią sobie zabytkową architekturę i folklor kaukaskich górali.

 

 

 

KANION OKATSE 

Nowo wybudowana trasa turystyczna nad kanionem Okatse to gwarancja niezapomnianych widoków! Drewniane pomosty zbudowane na wysokości koron drzew umożliwiają panoramiczne podziwianie okolicy z dużej wysokości.

 

KATSKHI 

Podziwiać będziemy budowlę powstałą na kolumnie (maczudze) Katskhi, którą datuje się na około VI - VIII w. Według naukowców jest to twór pogan wybudowany w celu czczenia zapomnianego już Boga Płodności. Na jego szczycie mieszka mnich, któremu za pomocą sznurka podawane jest jedzenie i woda.

 

DAVID GAREDŻA 

Przepiękny monastyr na gruzińskiej "pustyni" na granicy z Azerbejdżanem. Po zwiedzeniu kompleksu, wdrapiemy się na szczyt stoku, z którego ropościera się bezkresny widok na Azerbejdżan. W okolicy spędzimy noc w kolejnym bardzo klimatycznym miejscu prowadzonym przez naszych rodaków. 

 

TWIERDZA ANNANURI 

Wyjątkowo klimatycznie usytuowany kompleks klasztorny. Nad jeziorem, gdzie przy sprzyjających warunkach pogodowych, zrelaksujemy się podczas kąpieli z zacnym widokiem na monastyr.

 

 

KOSZTY

 

Cena rynkowa 

7250 zł 

 

 Koszt dla członków klubu

1700 zł + 350 $ + LOT

 

Oszczędzasz

4450 zł (60%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

 

 

CENA ZAWIERA

 • Bogaty program wyjazdu
 • Transport wynajętym busem podczas całego wyjazdu z najlepszym gruzińskim kierowcą i przyjacielem - Anzorem
 • 10 noclegów w hostelach lub w kwaterach prywatnych w pokojach 2-5 osobowych
 • 10 śniadań
 • Usługi lokalnego kierowcy/przewodnika
 • Opiekę doświadczonego lidera
 • Przejazd off road z Mestii do Ushguli
 • Biesiadę w winnicy prowadzonej przez Polaków (kolacja i alkohol w cenie)
 • Bagaż podręczny + miejsce w dużym bagażu rejestrowanym (4 kg/os.)
 • Ubezpieczenie NNW i OC w wersji rozszerzonej (200 000 zł Hestia Podróże)
 • Bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji z programu
 • Niezbędnik Solisty

 

CENA NIE ZAWIERA

 • Biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • Obiadów i kolacji
 • Opcjonalnych atrakcji:
  • Przejazdu jeepem do kościółka pod Kazbekiem w 2 strony (50 zł/os)
  • Całodziennej konnej wycieczki po górach w okolicach Mestii (120 zł/os)

 

 

 

PORÓWNANIE PODOBNYCH WYPRAW

 

Oferta1 - 5600 zł  | Oferta2 - 7250 zł

 

 

 

 

 

Już teraz

Zapisz się

i wyrusz z nami do Gruzji!

Masz pytania?

FAQ

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze z nich

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 1100 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. 

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

 

 

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530260680 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software