gruzja - perła kaukazu

 

 

 

Słowo od lidera:

 

Do Gruzji jeździmy od 2013 roku i za każdym razem doświadczamy niezwykłej gościnności ze strony mieszkańców! Z wielką przyjemnością zabierzemy Was w świat najpiękniejszych gruzińskich miejsc, które skradły nasze serce. Będziemy pić wino domowej roboty, zajadać się chaczapuri i chinkali, poznawać lokalne zakamarki, a przede wszystkim dobrze się bawić! Bez względu na to kto będzie liderem, Gruzję znamy jak mało jakie inne miejsce na Ziemi.

#solisciteam

 

Terminy:

10 iX - 21 ix 17 

brak miejsc!

12 dni

(10 pełnych dni na miejscu)  

 

CO POWIECIE NA MAJÓWKĘ LUB WAKACJE W GRUZIŃSKIM STYLU?

 

Już po raz kolejny wybieramy się do Gruzji, by eksplorować te nieustannie zachwycające tereny. Chcielibyśmy podzielić się z Wami zdobytym doświadczeniem i pokazać to, co najlepsze w tych okolicach. A możecie być pewni, że zrobimy to jak nikt inny! Noce spędzimy w kwaterach prywatnych, gdzie gospodarze ugoszczą nas śniadaniem, a na kolacje zaś wybierzemy tylko lokalne knajpki, gdzie spróbujemy tradycyjnych chaczapuri oraz pysznych chinkali. Rzecz jasna nie zabraknie gruzińskich win, i mocnej czaczy - lokalnego bimbru. Smakuje Wam? To świetnie, bo to tylko przystawka! Prawdziwe piękno Kaukazu odnajdziemy jednak w przyrodzie. Niespotykany w Polsce odcień zieleni, głębokie wąwozy, rwące rzeki i majestatyczne góry to istne perły tego regionu. Dla chętnych przewidzieliśmy możliwość jazdy konnej i spływu kajakowego, także atrakcji na pewno nie zabraknie.

 

 

 

Transport

LOT

 

900 zł

 

Wygodne bezpośrednie połączenie z Katowic

 

 

 

PLAN wyprawy

 

 

 

 

 UPLISCYCHE

 

Starożytne skalne miasto we wschodniej Gruzji zbudowane na skalistym i wysokim brzegu rzeki Kury. Tajemnicze zabudowania wykute w skale są mieszanką unikatowych stylów kulturowych Anatolii i Iranu, a także architektury pogańskiej i chrześcijańskiej. Zagłębimy się w każdej jaskini i wnęce, wyjrzymy przez każdy otwór i zwiedzimy każdy kamienny dom, by poczuć świetność miasta sprzed stuleci, a dookoła nas rozpościerać będą się malownicze górzyste krajobrazy.

 

 

CMINDA SAMEBA (Święta Trójca)

 

Klasztor położony niedaleko wioski Gergeti w północnej Gruzji. Widok klasztoru na tle drzemiącego wulkanu Kazbek po jednej stronie oraz pięknej i głębokiej kotliny po drugiej z pewnością zostanie z Wami na bardzo długo. Na wysokość 2170 m n.p.m. (na której znajduje się klasztor) wejdziemy o własnych siłach, aby w pełni doświadczyć panującego w tym miejscu niesamowitego klimatu.

 

 

USHGULI 

 

Wioska znajdująca się na wysokości 2200 m n.p.m. uważana jest za najwyżej położoną osadę Europy, a od XII wieku zamieszkują ją te same rody. Teren charakteryzują typowe dla tego miejsca wieżyczki obronne, a urocza kaplica na szczycie wzgórza pochodzi sprzed ponad ośmiu stuleci. Gruziński klimat, przepiękne widoki oraz pyszne lokalne jedzenie gwarantowane!

 

 

MESTIA

 

Mestia to urokliwie położona miejscowość będąca bazą wyjściową w wysokie góry. Przyjezdnym oferuje spacery ścieżkami prowadzącymi do lodowca, a przy dobrej pogodzie polecamy jazdę konną. 

 

 

SIGHNAGHI 

 

W przepięknej Kahetii, słynącej z produkcji wina, odwiedzimy znajomego polskiego gospodarza Bola, który ugości nas w iście gruziński sposób, lokalnymi przysmakami, które popijemy winem z jego własnej winirani.  

Po kolacji, jak zwykle tańce i zabawa do białego rana. 

Tę część wyprawy zapamiętacie na długo!

 

 

 

TBILISI

 

Stolica Gruzji zwana perłą Kaukazu jest czarującą i fascynującą metropolią. Jego malownicze położenie oraz ciekawe zabytki w połączeniu z niezwykle gościnnymi mieszkańcami tworzą razem niepowtarzalną atmosferę orientalnego miasta, leżącego na pograniczu Europy i Azji. Pospacerujemy po otoczonych drzewami alejkach i zwiedzimy urokliwe Stare Miasto, nie zabraknie również pysznej gruzińskiej kuchni.

 

 

ALE TO NIE WSZYSTKO...!

 

KUTAISI

Miasto wraz z monastyrem Gelati oraz katedrą Bagrati wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

 

JASKINIA PROMETEUSZA 

Została odkryta w 1984 r. przez gruzińską grupę speleologów, natomiast udostępniono ją do zwiedzania w 2011r. Jaskinia jest prześlicznie oświetlona, co potęguję wrażenie, jakie sprawiają obecne w niej formacje skalne. W Jaskini Prometeusza zobaczycie mnóstwo zadziwiających form, w tym stalagnaty, stalaktyty i stalagmity. Na zakończenie istnieje możliwość przepłynięcia łódką przez podziemną rzekę (atrakcja ta uzależniona jest od aktualnych warunków pogodowych, dostępna dla chętnych).

 

GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA

Pod złowrogim określeniem kryje się malownicza trasa biegnąca w poprzek Wielkiego Kaukazu. Obfituje ona we wspaniałe widoki, jak i zabytki gruzińskiej cywilizacji. Gruzińska Droga Wojenna to przede wszystkim spora atrakcja dla miłośników gór, którzy równie wysoko cenią sobie zabytkową architekturę i folklor kaukaskich górali.

 

 

 

BATUMI 

Czarujący czarnomorski kurort z pięknymi plażami, gdzie zrelaksujemy się w promieniach słońca po intensywnej podróży. Największą atrakcją Batumi, oczywiście oprócz Morza Czarnego, jest oddalony o 6 kilometrów od centrum Ogród Botaniczny, drugi pod względem wielkości na świecie!

 

KANION OKATSE 

Nowo wybudowana trasa turystyczna nad kanionem Okatse to gwarancja niezapomnianych widoków! Drewniane pomosty zbudowane na wysokości koron drzew umożliwiają panoramiczne podziwianie okolicy z dużej wysokości.

 

KACHETIA

Region słynący z  najlepszych gruzińskich win.  W planie obowiązkowo zwiedzanie winnic i degustacje win. To właśnie tutaj spędzimy noc we wspaniałej agroturystyce prowadzonej przez Polaków, gdzie będziemy mieli okazję biesiadować przy tradycyjnych gruzińskich potrawach oraz popijać lokalne trunki. W Kachetii nie brakuje również cennych zabytków kultury - wystarczy wymienić choćby klasztory w Gremi, Ikalto, Kwareli i Szuamcie. Szczególne miejsce pośród budowli sakralnych zajmuje najwyższa w kraju katedra Alawerdi z XI w.

 

 

KATSKHI 

Podziwiać będziemy budowlę powstałą na kolumnie (maczudze) Katskhi, którą datuje się na około VI - VIII w. Według naukowców jest to twór pogan wybudowany w celu czczenia zapomnianego już Boga Płodności. Na jego szczycie mieszka mnich, któremu za pomocą sznurka podawane jest jedzenie i woda.

 

DAVID GAREDŻA 

Przepiękny monastyr na gruzińskiej "pustyni" na granicy z Azerbejdżanem. Po zwiedzeniu kompleksu, wdrapiemy się na szczyt stoku, z którego ropościera się bezkresny widok na Azerbejdżan. W okolicy spędzimy noc w kolejnym bardzo klimatycznym miejscu prowadzonym przez naszych rodaków. 

 

TWIERDZA ANNANURI 

Wyjątkowo klimatycznie usytuowany kompleks klasztorny. Nad jeziorem, gdzie przy sprzyjających warunkach pogodowych, zrelaksujemy się podczas kąpieli z zacnym widokiem na monastyr.

 

 

KOSZTY

 

Cena rynkowa 

7250 zł 

 

 Koszt dla członków klubu

1700 zł + 300 $ 

 

Oszczędzasz

4450 zł (60%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

 

 

CENA ZAWIERA

 • Bogaty program wyjazdu
 • Transport wynajętym busem między miastami
 • 10 noclegów w hostelach lub w kwaterach prywatnych
 • 10 śniadań
 • Usługi lokalnego kierowcy/przewodnika
 • Opiekę polskiego lidera 
 • Przejazd off road z Mestii do Ushguli
 • Biesiadę w winnicy prowadzonej przez Polaków (kolacja i alkohol no limit)
 • Miejsce w dużym bagażu rejestrowanym (4 kg/os.)
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Bilety wstępu do zwiedzanych muzeów i kościołów
 • Niezbędnik Solisty

 

CENA NIE ZAWIERA

 • Biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • Obiadów i kolacji
 • Dodatkowych atrakcji :
 • Przejazdu jeepem do kościółka pod Kazbekiem w 2 strony (70 zł/os)
 • Całodziennej konnej wycieczki po górach w okolicach Mestii (120 zł/os)
 • Kilkugodzinnego spływu kajakowego po górskiej rzece w Svanetii (100 zł/os.)

 

 

 

PORÓWNANIE PODOBNYCH WYPRAW

 

Oferta1 - 5600 zł  | Oferta2 - 7250 zł

 

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 900 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. 

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

 

ZAPISY

 

 

Już teraz

Zapisz się

i wyrusz z nami do Gruzji!

 

Masz pytania?

Napisz lub zadzwoń:

klub@solisci.pl

530260680