gruzja i armenia 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Słowo od lidera:

 

Zwiedzanie Gruzji i Armenii jest jak mocna kawa. Budzi Cię do odkrywania coraz dalszych zakątków. Niesamowita gościnność oraz naturalność krajów zachwyca. Spędziłem tam ponad miesiąc i codziennie odkrywałem nowe smaki i krajobrazy. Z Gruzji najbardziej zapamiętałem smak pomidorów, oleju słonecznikowego oraz wina, które tutaj rozpoczęło swoją historię. Armenia to oszałamiające krajobrazy i piękne kobiety, od których głowa chodzi w każdą stronę.  To wszystko sprawia, że chce się tam wracać i wracać…

 

Termin:

 

brak wolnych miejsc!

 

GRUZIŃSKO - ARMEŃSKA WAKACYJNA WYPRAWA

 

Gruzja i Armenia zaoferują nam to, co w podróżach najlepsze - bajeczne widoki, przepyszne lokalne potrawy i przepiękne wspomnienia. A jeżeli do tego wszystkiego dodać jeszcze świetną solistową ekipę to przepis na udaną wyprawę mamy gotowy! Urokliwe górskie wioski urzekną nas krajobrazami, a ich mieszkańcy przyjmą nas z właściwą im gościnnością i serdecznością. Klasztory i monastyry przybliżą nam tamtejszą kulturę, a skalne miasta i jaskinie odkryją przed nami tajemnice historii. Nie zabraknie również stolic obu krajów - spacerując po uliczkach Tbilisi i Erewania poczujemy się jak lokalni mieszkańcy, zatrzymamy w przytulnych knajpkach oraz (a jakże!) spróbujemy miejscowych trunków. Ale nie martwcie się! Nie zabraknie również błogiego odpoczynku, co powiecie na malownicze jezioro Sewan? Jedno jest pewne - jak zawsze wyciśniemy z wyjazdu 100%!

 

 

 

Transport
LOT

 800 zł

 Wygodne bezpośrednie połączenie z Warszawy

Uwaga! Bilety w świetnej cenie, mogą szybko zniknąć. Zalecana sprawna decyzja.

 

 

 

PLAN wyprawy

 

 

 

 

CMINDA SAMEBA (Święta Trójca)

 

Klasztor położony niedaleko wioski Gergeti w północnej Gruzji. Widok klasztoru na tle drzemiącego wulkanu Kazbek po jednej stronie oraz pięknej i głębokiej kotliny po drugiej z pewnością zostanie z Wami na bardzo długo. Na wysokość 2170 m n.p.m. (na której znajduje się klasztor) wejdziemy o własnych siłach, aby w pełni doświadczyć panującego w tym miejscu niesamowitego klimatu.

 

 

USHGULI 

 

Wioska znajdująca się na wysokości 2200 m n.p.m. uważana jest za najwyżej położoną osadę Europy, a od XII wieku zamieszkują ją te same rody. Teren charakteryzują typowe dla tego miejsca wieżyczki obronne, a urocza kaplica na szczycie wzgórza pochodzi sprzed ponad ośmiu stuleci. Gruziński klimat, przepiękne widoki oraz pyszne lokalne jedzenie gwarantowane!

 

 

MESTIA

 

Mestia to urokliwie położona miejscowość będąca bazą wyjściową w wysokie góry. Przyjezdnym oferuje spacery ścieżkami prowadzącymi do lodowca, a przy dobrej pogodzie polecamy jazdę konną. 

 

 

SANAHIN

 

Kom­pleks klasz­tor­ny jest jed­nym z naj­więk­szych i naj­zna­mie­nit­szych w Ar­me­nii. Był bar­dzo waż­nym ośrod­kiem na­uko­wym w śre­dnio­wie­czu. Wznie­sio­no tu kilka ko­ścio­łów, z któ­rych naj­star­sze po­cho­dzą z IX-X wieku. Na szcze­gól­ną uwagę za­słu­gu­ją ko­ścio­ły Chry­stu­sa Od­ku­pi­cie­la i Matki Bożej.

 

 

 

JEZIORO SEWAN

 

Naj­po­pu­lar­niej­sze miej­sce na wy­po­czy­nek w Ar­me­nii - brze­gi są piasz­czy­ste, a woda bar­dzo czy­sta o tur­ku­so­wym kolorze. Sewan i oko­li­ce gwa­ran­tu­ją spek­ta­ku­lar­ne wi­do­ki oraz idealne warunki do błogiego relaksu. Charakterystyczny krajobraz tego miejsca to Se­wa­na­wank na pół­noc­no-za­chod­nim brze­gu je­zio­ra. Miejsce zwane jest "pół­wy­spem klasz­to­rów", znajdują się tu dwa ko­ścio­ły - Apo­sto­łów i Matki Bożej.

 

 

 

 

EREWAŃ

 

Stolica Armenii Erewań położona jest w dolinie rzeki Razdan na wysokości pomiędzy 950 a 1200 metrów nad poziomem morza. Nad miastem góruje majestatyczny szczyt, a w dole ciągnie się dolina Araratu. Erewań jest jednym z najstarszych miast na świecie. Do niedawna istniało wiele teorii i legend na temat pochodzenia miasta. Wątpliwości rozwiało odkrycie w 1950 roku bazaltowej tablicy na wzgórzu Arin Berd. Archeologowie odczytali umieszczoną na niej inskrypcję, z której wynikało, że w tym miejscu w 782 roku przed naszą erą, król Urartu- Argisztis zbudował warownię "dla wzmocnienia potęgi kraju Biainos i trwogi ich sąsiadów". 

 

 

 

 

TBILISI

 

Stolica Gruzji zwana perłą Kaukazu jest czarującą i fascynującą metropolią. Jej malownicze położenie oraz ciekawe zabytki w połączeniu z niezwykle gościnnymi mieszkańcami tworzą razem niepowtarzalną atmosferę orientalnego miasta, leżącego na pograniczu Europy i Azji. Pospacerujemy po otoczonych drzewami alejkach i zwiedzimy urokliwe Stare Miasto, nie zabraknie również pysznej gruzińskiej kuchni.

 

 

ALE TO NIE WSZYSTKO...!

 

KUTAISI

Miasto wraz z monastyrem Gelati oraz katedrą Bagrati wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

 

JASKINIA PROMETEUSZA 

Została odkryta w 1984 r. przez gruzińską grupę speleologów, natomiast udostępniono ją do zwiedzania w 2011r. Jaskinia jest prześlicznie oświetlona, co potęguję wrażenie, jakie sprawiają obecne w niej formacje skalne. W Jaskini Prometeusza zobaczycie mnóstwo zadziwiających form, w tym stalagnaty, stalaktyty i stalagmity. Na zakończenie istnieje możliwość przepłynięcia łódką przez podziemną rzekę (atrakcja ta uzależniona jest od aktualnych warunków pogodowych, dostępna dla chętnych).

 

GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA

Pod złowrogim określeniem kryje się malownicza trasa biegnąca w poprzek Wielkiego Kaukazu. Obfituje ona we wspaniałe widoki, jak i zabytki gruzińskiej cywilizacji. Gruzińska Droga Wojenna to przede wszystkim spora atrakcja dla miłośników gór, którzy równie wysoko cenią sobie zabytkową architekturę i folklor kaukaskich górali.

 

UPLISCYCHE

Starożytne skalne miasto we wschodniej Gruzji zbudowane na skalistym i wysokim brzegu rzeki Kury. Tajemnicze zabudowania wykute w skale są mieszanką unikatowych stylów kulturowych Anatolii i Iranu, a także architektury pogańskiej i chrześcijańskiej. Zagłębimy się w każdej jaskini i wnęce, wyjrzymy przez każdy otwór i zwiedzimy każdy kamienny dom, by poczuć świetność miasta sprzed stuleci, a dookoła nas rozpościerać będą się malownicze górzyste krajobrazy.

 

SIGHNAGHI 

W przepięknej Kahetii, słynącej z produkcji wina, odwiedzimy znajomego polskiego gospodarza Bola, który ugości nas w iście gruziński sposób, lokalnymi przysmakami, które popijemy winem z jego własnej winiarni. Po kolacji, jak zwykle tańce i zabawa do białego rana. Tę część wyprawy zapamiętacie na długo!

 

 

 

BATUMI 

Czarujący czarnomorski kurort z pięknymi plażami, gdzie zrelaksujemy się w promieniach słońca po intensywnej podróży. Największą atrakcją Batumi, oczywiście oprócz Morza Czarnego, jest oddalony o 6 kilometrów od centrum Ogród Botaniczny, drugi pod względem wielkości na świecie!

 

KANION OKATSE 

Nowo wybudowana trasa turystyczna nad kanionem Okatse to gwarancja niezapomnianych widoków! Drewniane pomosty zbudowane na wysokości koron drzew umożliwiają panoramiczne podziwianie okolicy z dużej wysokości.

 

KACHETIA

Region słynący z  najlepszych gruzińskich win.  W planie obowiązkowo zwiedzanie winnic i degustacje win. To właśnie tutaj spędzimy noc we wspaniałej agroturystyce prowadzonej przez Polaków, gdzie będziemy mieli okazję biesiadować przy tradycyjnych gruzińskich potrawach oraz popijać lokalne trunki. W Kachetii nie brakuje również cennych zabytków kultury - wystarczy wymienić choćby klasztory w Gremi, Ikalto, Kwareli i Szuamcie. Szczególne miejsce pośród budowli sakralnych zajmuje najwyższa w kraju katedra Alawerdi z XI w.

 

GEGARD

Monastyr w ma­low­ni­czym wą­wo­zie Ge­gar­da­dzor w Armenii, wy­żło­bio­nym przez rzekę Azat pod stro­my­mi urwi­ska­mi. Nazwa po­cho­dzi od rze­komo prze­cho­wy­wa­nej w klasz­to­rze Świę­tej Włócz­ni, którą miał zo­stać zra­nio­ny Chry­stus wi­szą­cy na krzy­żu.

 

GARNI

Kom­pleks świą­tyn­ny w Armenii, który jest wy­bit­nym dzie­łem sztu­ki i ar­chi­tek­tu­ry. Był let­nią re­zy­den­cją kró­lów z for­te­cą do­mi­nu­ją­cą nad oko­li­cą. Cen­trum kom­plek­su, w któ­re­go skład wcho­dzą m.​in. pałac i łaź­nie, jest po­tęż­na świą­ty­nia z I w., po­świę­co­na praw­do­po­dob­nie bó­stwu słoń­ca.

 

 

KATSKHI 

Podziwiać będziemy budowlę powstałą na kolumnie (maczudze) Katskhi, którą datuje się na około VI - VIII w. Według naukowców jest to twór pogan wybudowany w celu czczenia zapomnianego już Boga Płodności. Na jego szczycie mieszka mnich, któremu za pomocą sznurka podawane jest jedzenie i woda.

 

DAVID GAREDŻA 

Przepiękny monastyr na gruzińskiej "pustyni" na granicy z Azerbejdżanem. Po zwiedzeniu kompleksu, wdrapiemy się na szczyt stoku, z którego ropościera się bezkresny widok na Azerbejdżan. W okolicy spędzimy noc w kolejnym bardzo klimatycznym miejscu prowadzonym przez naszych rodaków. 

 

TWIERDZA ANNANURI 

Wyjątkowo klimatycznie usytuowany kompleks klasztorny. Nad jeziorem, gdzie przy sprzyjających warunkach pogodowych, zrelaksujemy się podczas kąpieli z zacnym widokiem na monastyr.

 

 

KOSZTY

 

Cena rynkowa 

5525zł

 

 Koszt dla członków klubu

 2300 zł + 350 USD + bilet

 

 

 

Oszczędzasz

1795zł (33%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

 

CENA ZAWIERA

 

 • Bogaty program wyjazdu
 • Opiekę polskiego lidera
 • Transport wynajętym busem między miastami
 • Noclegi w hostelach lub w kwaterach prywatnych
 • Śniadania (lub prowiant na drogę przy wczesnym wyjeździe)
 • Usługi lokalnego kierowcy/przewodnika
 • Przejazd off road z Mestii do Ushguli
 • Miejsce w dużym bagażu rejestrowanym (4 kg/os.)
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Niezbędnik Solisty

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

 • Biletu lotniczego (kupno po stronie klubu)
 • Obiadów i kolacji
 • Dodatkowych atrakcji dla chętnych 

 

 

PORÓWNANIE PODOBNYCH WYPRAW

 

 Oferta 1 - 5425zł | Oferta 2 - 4700zł

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 800 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. 

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

Przygoda czeka na Ciebie!

zapisz się

i dołącz do ekipy Solistów!

 

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530 260 680