Australia Road Trip

 

 

Słowo od lidera:

Zapraszam na Road Trip życia! Przejedziemy Australię wzdłuż, zaczynając w Darwin, położonym w klimacie tropikalnym, kończąc na południowym wybrzeżu Australii, w Melbourne. To łącznie około 5000km przemierzonych przystosowanymi i wygodnymi campervanami! Takie ułożenie trasy pozwoli nam zaobserwować różnorodność jaką oferuje ten ogromny kraj i kontynent. Od pięknych, piaszczystych plaż, przez parki narodowe, pustynie, słynny Ayers Rock (Uluru), po skaliste wybrzeże południowej Australii oraz drugie największe miasto - Melbourne - każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Paweł

Terminy:

29.04.2018 – 16.05.2018

Genialna i niespotykana cena na lot do Australii!

Przygoda czeka na Ciebie

Zapisz się

dołącz do ekipy Solistów!

PRZEŻYJ WYPRAWĘ MARZEŃ! 

Podróżować będziemy 4-osobowymi vanami przystosowanymi do tego rodzaju wypraw, każde auto posiada niezbędny do gotowania sprzęt, stoliki, krzesła itp. Australia jest tak rozległym i przyjaznym podróżnikom krajem, że na noclegi możemy wybrać najpiękniejsze zakamarki i niejednokrotnie obudzimy się nad wodospadem, jeziorem czy kilkudziesięciu metrowym klifem. Podczas wyjazdu zobaczymy krokodyle, kangury, koale, psy dingo i wiele, wiele innych zwierząt zamieszkujących jedynie ten kontynent. Z tego względu to również idealna propozycja dla fotografów i fanów dzikiej przyrody.Wyjazd będzie intensywny, codziennie spędzimy w samochodzie około kilku godzin, pozwoli nam to naprawdę dokładnie eksplorować Australię i pozwoli na głębszą integrację  w grupie.

 

Transport:

lot

 

2800 zł

 

Lot z Warszawy z przesiadką w Londynie

Genialna i niespotykana cena na lot do Australii!

 

  

 

Plan wyprawy

 

 

DARWIN

Miasto położone na północnym krańcu Australii w klimacie tropikalnym. Słynie z wysokich temperatur, pięknych plaż oraz krokodyli mieszkających w bliskiej okolicy. Tu odpoczniemy po długiej podróży, spędzimy zachód słońca na pięknej Mindil Beach. Przy odrobinie szczęścia na Casuarina Beach zaobserwować będziemy mogli dziesiątki żółwi morskich, które występują tu naturalnie, a dodatkowo objęte są programem ochronnym i wypuszczane cyklicznie na plaże w okolicy Darwin. Tutaj odbierzemy nasze campery i wyruszymy w podróż na południe.

PARK NARODOWY KAKADU 

Jeden z największych i najbardziej znanych parków narodowych Australii, jednocześnie jedno z najbardziej popularnych siedlisk krokodyli oraz termitów. Tutaj o wschodzie słońca udamy się na dwugodzinną wycieczkę łódką, podczas której będziemy obserwować krokodyle w ich naturalnym środowisku.

ALICE SPRINGS

Miasteczko w centralnej Australii, jedno z większych siedlisk pierwotnych mieszkańców Australii. Z uwagi na położenie, co roku notowane są tu rekordowe temperatury i nawet w maju, podczas australijskiej jesieni, nierzadko temperatury sięgają 35 stopni. Otoczone pustyniami, pasmami górskimi, w niedalekiej odległości znajduje się miejscowość Wycliffe Well, australijska stolica UFO. Obecnie, Alice Springs ma bardzo hipisowski charakter. Udamy się na około 3-godzinną wędrówkę wzdłuż Larapinta Trail.

AYERS ROCK (ULURU) 

Najbardziej charakterystyczna atrakcja turystyczna Australii. Położony w samym sercu kraju, ten ogromny, wznoszący się na prawie 350 metrów kamień przyciąga tysiące turystów z całego świata. Spędzimy tu noc, co da nam okazję podziwiać zachód słońca nad tym cudem natury. Należy pamiętać, że Ayers Rock jest obiektem kultu ludności pierwotnej i pomimo wprowadzania dopiero od 2019 roku zakazu wejścia na kamień, obecnie również nie jest zalecana wspinaczka. Dookoła Ayers Rock wytyczonych jest wiele szlaków, którymi będziemy chodzić i oglądać ten niesamowity pomnik przyrody.

ADELAIDE

Po przejechaniu około 3500km dotrzemy do Adelajdy - miasta położonego na południowym wybrzeżu Australii. Będzie to pierwsze duże miasto od ponad tygodnia, tak więc skorzystamy z tego przywileju nadrabiając braki cywilizacyjne, zwiedzimy centrum miasta, udamy się na wspólną degustację wina oraz kolację. Stąd wyruszymy na słynną The Great Ocean Road - uznawaną za najpiękniejszą drogę Australii.

 

THE GREAT OCEAN ROAD

Po wyjeździe z Adelajdy, udamy się przepiękną drogą nadmorską w kierunku Melbourne. Zapierające dech w piersiach widoki, wysokie klify, wyspy i szansa na zobaczenie wielorybów migrujących wzdłuż południowego wybrzeża Australii. Tutaj klimat zmieni się diametralnie w porównaniu z północną i środkową częścią kraju, będzie zdecydowanie chłodniej. Najsłynniejsze z miejsc, które odwiedzimy to 12 Apostołów czy Loch Ard Gorge.

 

SANKTUARIUM AUSTRALIJSKICH ZWIERZĄT

Przed przyjazdem do Melbourne, odwiedzimy sanktuarium zwierząt, które można spotkać tylko w Australii. W tym ośrodku, który od wielu lat opiekuje się zwierzętami, będziemy mieli okazję oglądać i dotknąć takich zwierząt jak koala, kangury, psy dingo, wallabe, wombaty.

 

MELBOURNE

To drugie największe miasto Australii. Żegnając się z tym krajem, udamy się w pieszą wycieczkę po centrum odwiedzając Queen Victoria Market, czy Federation Square. Przejedziemy się zabytkowy tramwajem oraz wjedziemy na Eureka Tower z punktem widokowym na 285m, najwyżej na południowej półkuli. Z Melbourne udamy się w drogę powrotną do Polski.

DLACZEGO WARTO?

 • Ponad 5000km przez bezdroża Australii w wygodnych camperach!
 • Idealny wyjazd dla fanów natury, poza kilkoma miastami, większość czasu spędzimy w zupełnej dziczy
 • Odwiedzisz kilka parków narodowych
 • Zobaczysz zachód słońca nad Ayers Rock
 • Doświadczysz prawdziwego campingowego życia!
 • Zobaczysz kangury, koale, krokodyle i mnóstwo zwierząt żyjących jedynie w Australii
 • Odwiedzisz słynną Australijską metropolię - Melbourne
 • Popływasz w krystalicznie czystym oceanie i jeziorach
 • Odwiedzisz społeczności rdzennych mieszkańców Australii
 • Zobaczysz 50-metrowe ciężarówki pędzące przez interior
 • Poczujesz wyluzowany klimat Australijczyków i doświadczysz ich specyficznego stylu bycia

INFORMACJE PRAKTYCZNE

 • Obywatele Polski mogą wjechać do Australii po aplikacji o bezpłatną wizę turystyczną (na pobyt do 3 miesięcy).
 • Uczestnicy sami prowadzą auta. Podczas wyjazdu wymagane będzie, aby 6 osób w grupie posiadało międzynarodowe prawo jazdy, którego uzyskanie trwa 1 dzień. Ruch w Australii jest lewostronny.
 • W Australii koniecznie należy używać kremów z wysokim filtrem oraz bezwzględnie uważać na dzikie zwierzęta oraz roślinność
 • Nie są wymagane dodatkowe szczepienia

 

 

  

 

Zobacz co przed Tobą!

 

 

 

KOSZTY

 

Cena rynkowa:

 15000 ZŁ

 

 Koszt dla członków klubu:

3100 zł + 900 USD + bilet

 

Oszczędzasz:

3710zł (51%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

CENA ZAWIERA:

 • Opiekę doświadczonego lidera
 • wypożyczenie wygodnych 4 osobowych campervanów,
 • 4 noclegów na campingach, pozostałe noclegi w miejscach przeznaczonych do odpoczynku
 • 2 noclegi w hostelach (Darwin i Melbourne),
 • pełne wyposażenie campera w sprzęt campingowy oraz kuchenny
 • paliwo na całej trasie!,
 • ubezpieczenie podróżne,
 • Wstępy do parków narodowych
 • Rejs łódką z oglądaniem krokodyli
 • Degustację oraz mieszanie win oraz otrzymanie swojej butelki wina
 • Bilet wstępu do sanktuarium australijskich zwierząt, takich jak:
 • Zwiedzanie Melbourne (komunikacja miejska oraz wjazd na taras widokowy

CENA NIE ZAWIERA:

 • Przelotu do Australii
 • Lotu wewnętrznego (500 zł)
 • Wyżywienia - robimy wspólne zakupy i gotujemy na postojach, okazjonalnie zjemy w restauracji, spróbujemy również lokalnych potraw
 • dodatkowych opcjonalnych atrakcji
 • ewentualnych dodatkowych opłat związanych z eksploatacją campera - gaz, woda itp. - do podziału

    

PORÓWNANIE PODOBNYCH WYPRAW

 

Oferta 1  - 3000 PLN + 2450 AUD  |  Oferta 2 - 9 990 PLN + 3 550 USD

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 2200 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. 

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Photo credit @ pinterest.com

 

Przygoda czeka na Ciebie

Zapisz się

dołącz do ekipy Solistów!

 

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530260680